Kalorie suplementů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kalorie suplementů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Kalorie suplementů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LukáSsSsSs


PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 12:20 pm    Předmět: Kalorie suplementů Odpovědět s citátem

Ahoj, rád bych se zeptal jestli kalorie že suplementace se počítají do celkového příjmu


PŘÍKLAD: kdybych chtel 3000kcal a v suplementoval bych 100g glutaminu, což dělá nějakých +-400 kcal, tak v jídle bych měl přijmout 2600 kcal??

Když čtu nějaké jídelníčky atd, tak všude jsou třeba má 3200 pod tím seznam jídel, ktere mají celkem přesně 3200 a pod tím suplementaci která má třeba +- 200-300 kcal, tak jsem z toho trošku zmatený, jestli to počítat dohromady nebo ne..Proteinů nebo gauneři je mi jasné, že se to počítá do celkového příjmu, spíš mě zajímají bcaa glutamin atd

Potom ještě druhá otázka, kolik je podle vás nejlepší množství bcaa, glutamin a creatin denne? Někde jsem četl od každého 12g, někde 25g, tak aji tohle mě zmátlo.

Hlavně bych chtěl dostat odpověď ohledně těch kalorií, jestli se počítá glutamin, bcaa atd do celkového příjmu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Glutaminu 100g denně? To je dost šílené množství, i vzhledem k tomu kolik to stojí.

Suplementy mají obvykle tak zanedbatelné množství kalorií (krom gaineru), že se pochopitelně do jídelníčku ani nezapočítávají..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LukáSsSsSs


PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Příště k tomu PŘÍKLAD dopisu ještě vykřičníky, ať to je jasné :D No jestli někdo suplementů je třeba 20g glutaminu tak to už je 80kcal + 20 bcaa tak to už je mozna dalších 80. Když jsem zkusil dát glutamin a bcaa do kalorickych tabulem, tak mi to dokonce hodilo aji +20 bílkovin, což jsem třeba vůbec nevěděl :D proto se ptám jestli se to započítává do celkových kalorií, protože jestli máš v suplementech 1000 kalorií (protein, gainer atd) a v jídelníčku 3000 tak těch 1000 je celkem rozdíl pokud bych to nezapocital do celkových
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, do příjmu se normálně počítají.

Btw. kalorie je jen jednotka energie, nic víc. Co se s ní stane v těle, záleží na spoustě dalších faktorů. mj, především na tom, z jaký živiny ta kalorie pochází :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LukáSsSsSs


PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, díky.
Právě že mezitím co jsem týden hledal odpověď jestli počítat nebo nepočítat kcal z glutaminu atd, tak jsem na jednom anglickém fóru viděl jídelníček pro chlapa, který měl právě být pro objem a měl 3300kcal ale pod ním měl suplementy které měly přes 1000kcal (protein, glu, bcaa, gainer, nějaké myprotein Insta vlocky atd.) Tak mě to celkem zarazilo no :D
Většinou když začnu něco hledat na internetu, tak v závěru toho vím méně než když jsem na ten net přišel, když všude je něco jiného. :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2020 12:02 am    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, za mě bych se s tím až tak detailně nezabýval a nestresoval se tímto :-) Proteiny, gainery, maltodextrin nebo třeba MCT je určitě do celkového příjmu nutné zahrnout, tam už ta hodnota není zanedbatelná, ale tady u těch ostatních doplňků je to dávkování tak malé, že je to zanedbatelné. Třeba kreatinu monohydrátu užíváš po nasycovací fázi denně 5g (vyšší dávka už nemá pro tělo využitelnost), takže to je v kcal zanedbatelná část. Není nutné do sebe hrnout zbytečně tuny vysokých dávek doplňků, jak už název říká, jsou to jen doplňky stravy a základ je vyvážená pestrá strava. Třeba bcaa nemusíš užívat vůbec, glutamin pouze v případě cíle zvýšení imunity (tady je lepší investovat do kvalitního multivitaminu). Užívat kreatin určitě smysl má. Mnoho doplňků stravy je bohužel jen o dobře postaveném marketingu a není vůbec nutné je užívat...šetři svoji peněženku :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kalorie suplementů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: