Problem s aplikaci Kaloricke tabulky



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Problem s aplikaci Kaloricke tabulky  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Problem s aplikaci Kaloricke tabulky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jakub123k


PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2021 9:32 pm    Předmět: Problem s aplikaci Kaloricke tabulky Odpovědět s citátem

Ahoj, pouzivam aplikaci kaloricke tabulky, a mam problem s tim ze mi to pricita kalorie ktere jsem za den snedl. To znamena ze kdyz si vypocitam kalorie snezene za den da mi to hodnotu napr. 3500kcal ale tabulky ukazuji o temer 400 vice. Stane se tak ze mi chybi snist jeste 25% celkovych sacharidu (ostatni ziviny jsou kolem 100%) a aplikace mi ukazuje ze jsem celkove prijal uz o 100kcal vice z denniho prijmu. Nevi nekdo cim by to mohlo byt?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2021 10:22 pm    Předmět: Re: Problem s aplikaci Kaloricke tabulky Odpovědět s citátem

Jakub123k napsal:
Stane se tak ze mi chybi snist jeste 25% celkovych sacharidu (ostatni ziviny jsou kolem 100%) a aplikace mi ukazuje ze jsem celkove prijal uz o 100kcal vice z denniho prijmu. Nevi nekdo cim by to mohlo byt?


Nie som si istý, či som pochopil otázku.

1, Buď si jednoducho zožral viac tukov, takže ti to naplnilo požadované kalórie aj bez sacharidov (1g sacharidov má cca 4kcal, 1g tuku cca 9kcal)
2, Máš nastavenú AJ cieľovú hodnotu kalórií, AJ cieľové hodnoty makroživín. Ale súčet makroživín nemusí byť totožný s nastavenou hodnotou kalórií. Nastav si jedno alebo druhé.

K bodu 2: Máš nastavené napríklad, že chceš za deň zjesť 100g bielkovín, 100g sacharidov a 100g tukov. To je dokopy 400 + 400 + 900, teda 1700kcal. Ale ty máš ešte zvlašť nastavené, že chceš denne zjesť 2500kcal a tým pádom ti vzniká rozdiel.

Ak som netrafil ani jedno, tak vôbec netuším, čo sa pýtaš
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub123k


PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2021 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za 1.) to byt nemuze jelikoz jsem to nepresahl o tolik aby to stacilo dorovnat kalorie natoz je presahnout o 100kcal.
2.)mam zadane makroziviny a kalorie ale ty kalorie jsou presne vypocitane podle makrozivin tudiz by nemel byt problem. Vypocital jsem si ze jsem dneska prijmul 3517kcal presne podle makrozivin ale aplikace ukazuje ze jsem prijal 3904kcal. Ridim se sice hlavne makrozivinama ale potrebuju to na to ze kdybych treba nejak hodne presahnul tuky tak abych vedel jak na tom jsem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2021 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohlo by to být tím, že máš zapnuté "Započítávat trávení". Zkus kouknout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub123k


PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2021 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem a zapnute nemam, a stejne to by spis odcitalo kalorie ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2021 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak v tom případě asi taky nerozumím dotazu, resp. v čem je problém. Pošli screen přímo z kalorických tabulek, třeba z toho něco vyčteme. Ideálně ten vyplněný den, kde ti to nevychází.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub123k


PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2021 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2021 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zaujímavé:

1g bielkovín 4,2kcal
1g sacharidov 4,2kcal
1g tuku 9,1kcal

Podľa tvojho zápisu je to teda (desatinky hore dole zaokrúhľujem)
166x4,2 = 697
405x4,2 = 1701
137x9,1 = 1247
celkovo = 3645kcal

Takže naozaj aplikácia ti niekde pripočítava kalórie za niečo, čo ani nemáš zapísané. To som nevidel... Skúsil som si prejsť moje zápisy z minulých dní a všetko sedí, makrá sa zhodujú s celkovými kalóriami, takže chyba je niekde u teba
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2021 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je fakt nějaký pošahaný Občas to funguje trochu nevyzpytatelně, například když se změní nastavení toho započítávání trávení, tak se změna projeví jen na aktuální den a ne zpětně, ale tohle je dost podezřelý. Zkus jim napsat na podporu, třeba se k tomu vyjádří
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Problem s aplikaci Kaloricke tabulky
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: