Objem. Jídelníček - Kritika



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Objem. Jídelníček - Kritika  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Objem. Jídelníček - Kritika
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DendyyyV


PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2022 11:18 am    Předmět: Objem. Jídelníček - Kritika Odpovědět s citátem

Ahoj všem, po delší době se opět pouštím něco nabrat.

Rád bych Vás poprosil o rady,tipy, kritiku.
26let, 183cm,76kg cíl nabrat více jak 10kg ( ano vím, že to je na dlouhou dobu).

Snídaně: 3vejce omeleta, 50g kvalitní šunky, 30g eidam,5-10ml oliv.oleje, 2ks pomeranč

Svačina: Řecký jogurt (balení), 25glnene semínko,30g lesní ovoce (borůvky, ostružiny), 1ks banán

Oběd : 125g Jasmínová rýže, 150g kuřecí, 10ml.oliv.oleje, 50g mrkev, 50g paprika (na pánvi osmahnutý)

Odpolední svačina : amer.celozrnny toust 4ks, 30g šunky, domácí omáčka, cottage balení, vločky 100g

Večeře : 125g jasmínky, 100g vepřové libové, zeleninový salát s oliv.olejem.


Cca 3600kcal , 200B, 430S, 114T, 50V

Ovoce střídám podle dostupnosti , maso se snažím také měnit ryba, hovězí zadní občas krevety... Co se týče sacharidů v přílohách radši rýži občas batáty, brambory, těstoviny.. oleje měním na smažení, kvalitní řepkový, oliv.olej do salátů lněný kokos.olej. atd .. a co tuků se týče mám doma kila semínek měním konopná, lněná drcená, sezamová, dýňová, ořechy vlašský, mandle, mix...

Cukr jenom dochucuji medem, javorový sirup.

Snidani nikdy nemenim za vločky , po ránu mě vločky totálně nadýmají a proto jedu ve své podstatě to stejné. Snažím se trochu i obměňovat suroviny aby to nebylo stále stereotypní.

Doplňky : omega3, Condrosulf, hořčík, zinek, multivitamín, aakg, citrulin, kreatin mon. , Protein, kasein.


Zde je otázka v jídle mám randál bílkovin a nevím zda so toho ještě přidat po tréninku protein a na večer kasein ? To bych se s bílkovinama dostal na cca 250g a 3800+- kcal je třeba je tedy doplňovat ?

Trénink jsem začal Freimena poté byvh chtěl jet modifikaci Korteho po Korte zjistit maximálky a začít znovu Freimena.


Děkuji za rady :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2022 11:51 am    Předmět: Re: Objem. Jídelníček - Kritika Odpovědět s citátem

DendyyyV napsal:

Zde je otázka v jídle mám randál bílkovin a nevím zda so toho ještě přidat po tréninku protein a na večer kasein ? To bych se s bílkovinama dostal na cca 250g a 3800+- kcal je třeba je tedy doplňovat ?

Myslím si, že je to zbytečný, pokud po tréninku máš nějaký plnohodnotný jídlo a bílkovin máš celkově dost.

Pokud chceš poradit, chtělo by to ještě uvést denní aktivitu a jak jsi jedl do teďka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DendyyyV


PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2022 11:59 am    Předmět: Re: Objem. Jídelníček - Kritika Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
DendyyyV napsal:

Zde je otázka v jídle mám randál bílkovin a nevím zda so toho ještě přidat po tréninku protein a na večer kasein ? To bych se s bílkovinama dostal na cca 250g a 3800+- kcal je třeba je tedy doplňovat ?

Myslím si, že je to zbytečný, pokud po tréninku máš nějaký plnohodnotný jídlo a bílkovin máš celkově dost.

Pokud chceš poradit, chtělo by to ještě uvést denní aktivitu a jak jsi jedl do teďka.


Děkuji za reakci ! :) Aktivity mám dost z práce převážně hodně chodící zaměstnání cca 10tisic kroků a více každý den tzn 5x - 6x týdne 10k + kroků ... A 3x týdně silovka ... Jinak tak pro relax procházky/výlety s dětma a občas blbnutí na zahradě. Předchozí strava nebyla takhle "pestrá" většinou co dům dal... Vynechával jsem snídani a převážně jedl až oběd svačina večeře a na noc kasein pokud byl třeba víkend tak jsem snídal s dětma ... Ovoce jsem do sebe dostal tak ob den jinak zeleninu vždy s jídlem

Po tréninku jen ovocný salát a poté cca do hodiny normální plnohodnotné jídlo snažím se abych si odcvičil a max do hodiny a půl se dostal k tomu většímu výživnějšímu jídlu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne květen 01, 2022 12:53 am    Předmět: Re: Objem. Jídelníček - Kritika Odpovědět s citátem

DendyyyV napsal:
MilanT napsal:
DendyyyV napsal:

Zde je otázka v jídle mám randál bílkovin a nevím zda so toho ještě přidat po tréninku protein a na večer kasein ? To bych se s bílkovinama dostal na cca 250g a 3800+- kcal je třeba je tedy doplňovat ?

Myslím si, že je to zbytečný, pokud po tréninku máš nějaký plnohodnotný jídlo a bílkovin máš celkově dost.

Pokud chceš poradit, chtělo by to ještě uvést denní aktivitu a jak jsi jedl do teďka.


Děkuji za reakci ! :) Aktivity mám dost z práce převážně hodně chodící zaměstnání cca 10tisic kroků a více každý den tzn 5x - 6x týdne 10k + kroků ... A 3x týdně silovka ... Jinak tak pro relax procházky/výlety s dětma a občas blbnutí na zahradě. Předchozí strava nebyla takhle "pestrá" většinou co dům dal... Vynechával jsem snídani a převážně jedl až oběd svačina večeře a na noc kasein pokud byl třeba víkend tak jsem snídal s dětma ... Ovoce jsem do sebe dostal tak ob den jinak zeleninu vždy s jídlem

Po tréninku jen ovocný salát a poté cca do hodiny normální plnohodnotné jídlo snažím se abych si odcvičil a max do hodiny a půl se dostal k tomu většímu výživnějšímu jídlu


Ahoj, bílkoviny bych už určitě nepřidával. I tak jich tam máš dle mě zbytečně moc. Pro objem postačuje 1,6 - 2g/kg, pokud bychom se bavili o těch 2g, tak bohatě stačí 150g bílkovin denně. Je sice vyvrácen mýtus, že nadměrné množství bílkovin poškozuje ledviny, ale i tak je tam bílkovin nadbytek. Složení jídelníčku je celkem fajn, pokud to střídáš. Zvážil bych přepočítat celkové množství kcal, jestli není až moc nadhodnocené - neznám tvoje % tukové hmoty, ale když jsem hodil tvé vstupní údaje orientačně do kalorických tabulek, vypočítaly energii potřebnou pro kalorický superplus na hodnotu 3050 - 3350 kcal denně podle výše zadané aktivity. Uvidíš, co to udělá, když necháš stávající nastavení, ale je možné, že bys mohl výrazněji nabírat i tuk, pokud by byl superplus až moc velký. Ideálnější by dle mě bylo zkusit kalorický nadbytek menší, třeba na té hodnotě 3 100 a podle výsledků případně navyšovat po nějaké době. Já třeba mám při mých 101 kg a 192 cm nastaveno na objemovou fázi 4 100 kcal. Je fajn si nechat někde v tvém okolí změřit složení těla na inbody/tanitě a při dalším měření třeba po dvou měsících za stejných podmínek zjistíš, jestli máš nastaveno správně, zda přibývá převážně svalová hmota nebo ta tuková (hmotnost je jen číslo, ta může přibývat jak ve svalech, tak i převážně v tuku ;-) ). Ale je to samozřejmě na tobě. Ať se daří...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Objem. Jídelníček - Kritika
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: