Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 387, 388, 389  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2023 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Nooo ano, hrozna forma. 😵🤣


Tak ono proti bežnej populácii to asi nie je zlé, ale zasa ber do úvahy, že sa s tým seriem poslednú dekádu To potom už nie je také terno.



Pauzovaný deadlift:
1x6x20kg
1x6x70kg
1x6x110kg
3x6x150kg belt on, trhačky on

T-tyč príťahy:
3x10x70kg

Príťahy s oporou:
3x10x70kg

Príťahy zhora naúzko:
3x10x všetko plus činka

Krčenie ramien s VČ:
3x10x100kg

Superset
Zakopávanie v stoji:

3x10
+
SLDL:

3x10x50kg

Superset
Bench press:

1x10x20kg
3x10x80kg
+
Peck deck:

3x10

Štyriset:
3x20

Hodnotenie tréningu : https://www.instagram.com/p/CpDjLzEjoeA/

Tak som sa dokopal k deadliftu. Ale len s ľahkou váhou a s pauzami. To zatiaľ postačí, než sa mi dá dokopy koleno a budem môcť skúsiť nejaký gay stuff. Teda sumo.
Deadlift som sfúkol pekne rýchlo, nebolo veľmi čo predýchavať medzi sériami. Ono reálne keď sa nehrám na powerlifting je takýto prístup aj tak prínosnejší, zdravší a menej rizikový.
Potom už klasické veci vo vyššom objeme. Trochu som upravil sťahovanie kladky zo zhybovej varianty na viacmenej horizontálne príťahy a pridal som ešte krčenie ramien. Potrebujem trochu vyplniť stred chrbta medzi lopatkami a asi som to zacielil dobre, akurát tam mám dnes svalovku.
Hamstringy som vzal podobným spôsobom - žiadne extra váhy, ale v podstate som skákal z cviku do cviku a dnes ich cítim pekne. Stáva sa zo mňa klišé gym bro veterána - nejde o váhu, kámo, ale jak to precítiš. Fuj. Že mi nie je hanba.
Rameno je konečne dobré, aby zvládlo peck deck. Uf och, dlho som to nešiel a teda bralo to suprovo. Veľká spokojnosť.

Ako som spomínal, budem asi meniť tréning, len zatiaľ neviem ako. Fullbody štruktúra mi veľmi sedí a mám z nej najväčšie benefity.
V hre je:
1. Bohapustá kulturistika, kde by som si rád vykúšal predvyčerpanie, čo by mi umožnilo cvičiť s nižśími váhami a predchádzať zraneniu. Otázka je však moje ego a samozrejme tiež, či je toto vhodný prístup pre naturála, keď tam nebudem mať takú hormonálnu odozvu ako pri ťažkých liftoch.
2. Druhá možnosť je veľmi podobná dnešnej štruktúre, ale s tým, že prihodím váhu na základnom cviku v objeme cca 3x3 a zvyšok bude už len pumpa do nemoty.

Neviem sa rozhodnúť. Celkom ma láka aj ten kulturistický prístup, ale nemám s tým skúsenosť Vlastne, mám, na nohy som bol nútený to robiť, ale z tho veľké výsledky samozrejme neboli, keď som bol stále limitovaný kolenom. Na druhú stranu, veľké váhy som už nejakú dobu nedával, to mi tiež chýba...
Najlogickejšie asi bude vybombiť to teraz silovo na nejaké dva mesiace a až začnem diétu, prejsť na tú "kulturistiku", čo by mi mohlo vyhovovať, keď uberiem kalórie.

Ah, samé starosti tu...
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2023 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čo z toho, že budeš trošku definovanejší a väčší, podotýkam trošku, nič dramatické sa neudeje. Máš talent, cieĺ to na masters trojboj!
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkas8


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2023 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak snad se das brzo dokupy Ja sam uz jsem se taky smiril s tim ze vrsek spis pumpuju, ted se teda budu vracet pomalu k benchi na cas, ale nevim jestli ze me neco vypadne za vykon
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neviem, či je talent si desať rokov kriviť chrbticu a mať nakoniec total niekde okolo smutných 630kg. Aj masters si ma natrú na chleba - nemám teraz žiadne súťažné ambície, sila ma baví, ale takisto formovanie tela a aký taký zdravý životný štýl
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V první řadě musím pochválit formu.. not your average dad-bod

Přimlouval bych se za variantu silového tréninku s tím, že na konci si můžeš pumpovat jak je libo. V podstatě skladba tréninku podobná tomu, na co si zvyklý, ale 80% úsilí se bude týkat hlavních cviků.. však to znáš.
5 argumentů pro:
- potenciál pro zlepšení síly do mnohem vyššího věku, klidně můžeš benchnout PRko v 50
- pokud nemáš soutěžní ambice, můžeš cviky maximálně přizpůsobit zdravotnímu stavu a nemusí to být jen comp SBD
- pokud soutěžní ambice budeš mít časem, prostě zařadíš na pár týdnů soutěžní varianty a v poho můžeš na platformu
- můžeš víc jíst, jelikož větší tonáž vícekloubých cviků bude chtít víc energie (pokud má zůstat forma, bude to chtít vynechat dortíky)
- větší síla ti na škodu v běžném životě nebude, naopak dobrá forma se do života promítne hlavně ve špatné náladě, protože nemůžeš jíst

Formu si udělal výbornou, ale myslím že ji můžeš udržet i na PWL tréninku, pokud se kalorický příjem navýší na těch správných makroživinách.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já souhlasím s Palcem. Když si u těch hlavních cviků vyjedeš do těžších vah a pak to dopumpuješ, měl bys být schopný udržet si sílu a zároveň se rozvíjet i jinak. Taky jsme to s Vlkem takhle nějakou dobu dělali, pyramidu u hlavního cviku do těžké dvojky nebo dokonce jedničky a pak zbytek větší objem, a fungovalo nám to dobře.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusím udělat advokáta kulturistickému přístupu - ale trošku jinak

Prakticky téměř konstantní váha na cvicích, začátek na 80 sériích za týden - a progres v navyšování pracovního objemu - rep range 8-15, každý týden přidat 2-3 série tak, aby ses dostal v 16. týdnu na 120 pracovních sérií

Riziko zranění minimální, narůstající objem práce přinese požadovaný stimul - ale uznávám, jsou i zábavnější přístupy (a taky sem možná trochu ovlivněný tím, jak to funguje při vnější suplementaci)

Příklad záda - D1 W1 - tři cviky, 4x10, 4x12 a 3x12, poslední týden 6x10, 6x12 a 5x12 (je docela dobrý držet se zkrátka a nepřidávat váhu jak zběsilý)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi nebude prekvapko co napisem ale co uz.
Podla mna si uz v "powerlifte" viac menej peakol a pokial to nechces posunut na vyssi level e.g. dark side, tak poslednych 5% potencialu budes odomykat fakt do tej 50ky. Ja by som sa na to vysral a skusil nejaky pribuzny silovy sport (moze byt aj kulturistika aj ked...) co ti znova da novy obzor, novu vyzvu a zaroven 50% priestor na zlepsovanie.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak si myslíš, že total 630 je smutný, tak neviem, to nemá po gymoch väčšina nasypancov...nekukaj toľko na ten instáč...polovica týpkov tam o päť rokov ani nebude, o cvičení nehovoriac. Ušiel si obrovský kus cesty a pokojne ujdeš ešte dlhší, ale treba mať zas rozumné predstavy, koncepcia postavy a svalové úpony sa netransformujú len tak z čista-jasna.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V hre je: ...

3. konečně ta holka ... paní choť to ocení a zaslouží si to, nebýt na vás tři sama, a ty máš evidentně zbytečně moc volného času.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2023 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Este to mozes dat na Judsona a zacat behat ultramaratony. 😁☝️😅
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2023 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ďakujem za prínosnú debatu, aj za menej prínosnú debatu Veď vy viete, koho myslím.

Ešte sa rozhodnem, len neviem, prečo tá panika, keď som spomenul ľahšie váhy, neznamená to predsa, že budem benchovať s 40 kilami a myslím, že silu ako-tak udržím aj pri drepoch s povedzme 140kou.

Drepy:
1x6x20kg
1x6x70kg
1x6x120kg
1x1x170kg
1x1x180kg belt on
4x6x180kg

Superset
Predkopávanie:

6x10
+
Lýtka:

6x20

Incline DB press:
3x20x22kg

Zhyby:
1x6xCarabas
3x6xCarabas + 25kg
2x6xCarabas

Hodnotenie tréningu : https://www.instagram.com/p/CpLXxUJjaoS/

Drepová epopeja dospela k šťastnému koncu. Síce to bolo solídne utrpenie, ale vzhľadom na možnosti to dopadlo veľmi dobre.
Horko ťažko sa mi rozhýbavalo koleno, našťastie potom kopla hrejivá masť a predtréningovka, a trochu to povolilo. Ale že by to bolo úplne bezbolestné by som sa neodvážil tvrdiť Hold zaťal som zuby a pokračoval som, lebo no pain, no gain. Podľa úrovne painu by som mal mať zhruba dvojmetrové koleno.
Asi nebude hanba priznať, že pred poslednou sériou som si doprial hádam 7 minútovú pauzu a počkal som na Erika, kým dorazí. Čas som si krátil fetovaním čuchacej soli, bitím sa po stehnách a všakovakým vrčaním a pobehovaním, aby som sa hecol do nejakého výkonu, lebo hlava už odchádzala a veľmi ťažko sa mi nútilo do boja. Poslednú sériu som nechcel riskovať bez spotera, ale nakoniec ho vôbec nebolo treba. Síce už na drepoch vidieť, že to ide hodne cez spodný chrbát, ale čo narobím - váha už to bola celkom znateľná, plus som sa snažil odobrať load z kolena a využiť lowbar mechaniku.
Ale plán splnený, konštantné šestky od 150 - 180kg, drepová sila sa zvýšila, objem stehien tiež a koleno som si odfajčil pri deadlifte, takže spoko.
Pokračoval som predkopávaním, čiže taký môj štandard. Kým sa hýbalo, koleno bolo v pohode. Jak som posedel a zatuhol, bolo to v hajzli. Ešte aj dnes mám koleno ako vystrúhané z dreva, ale to sa poddá. O rok, ako už mám zistené.

Zvyšok tréningu už nič moc, Erik tlakoval na šikmej, mal už naložné jednoručky, tam som to dal s tým. Na zhyby som pridal jednu dve série s vlastnou váhou, asi som mal priveľa energie Tá mi potom došla, keď som miesto večere musel ísť do obchodu, venčiť psa, kŕmiť a umývať malého Pepa, aby som nakoniec totálne dojebaný mohol zaľadovať nohy a následne sa najesť To sú moje bežné večerné povinnosti, aby som potešil moju pani, o ktorú si Ygg robí takú starosť Toto jej pomerne stačí, lebo aj ona vie, že keby mi zrušila fitko a prinútila ma byť doma o niečo viac, skončilo by to buď rozvodom alebo vraždou
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2023 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fajn, tak jen ať dá nějak vědět, proč už nepíšeš ... popřípadě sem může postnout parte.
S tímhle logem se to nedostane ani k soudu.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2023 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:


V hre je:
1. Bohapustá kulturistika, kde by som si rád vykúšal predvyčerpanie, čo by mi umožnilo cvičiť s nižśími váhami a predchádzať zraneniu. Otázka je však moje ego a samozrejme tiež, či je toto vhodný prístup pre naturála, keď tam nebudem mať takú hormonálnu odozvu ako pri ťažkých liftoch.
2. Druhá možnosť je veľmi podobná dnešnej štruktúre, ale s tým, že prihodím váhu na základnom cviku v objeme cca 3x3 a zvyšok bude už len pumpa do nemoty.

za mě obrovský faktor je, to co máš rád. Já bych si klidně zablbnul ve stylu kulturistiky a užil si to. Pravděpodobně se jen dočasně zhoršíš aby ses pak mohl zase zlepšit. .
Samozřejmě číslo 2 se jeví lépe z hlediska síly a teoretického zlepšování, které ale asi už nebude tak velké vzhledem k tomu, že zvedáš celkem dost, není ti 20 a nechceš jít s vahou nahoru (což chápu, forma je takhle super a zdravotně určitě taky)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2023 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:
decarabas napsal:


V hre je:
1. Bohapustá kulturistika, kde by som si rád vykúšal predvyčerpanie, čo by mi umožnilo cvičiť s nižśími váhami a predchádzať zraneniu. Otázka je však moje ego a samozrejme tiež, či je toto vhodný prístup pre naturála, keď tam nebudem mať takú hormonálnu odozvu ako pri ťažkých liftoch.
2. Druhá možnosť je veľmi podobná dnešnej štruktúre, ale s tým, že prihodím váhu na základnom cviku v objeme cca 3x3 a zvyšok bude už len pumpa do nemoty.

za mě obrovský faktor je, to co máš rád. Já bych si klidně zablbnul ve stylu kulturistiky a užil si to. Pravděpodobně se jen dočasně zhoršíš aby ses pak mohl zase zlepšit. .
Samozřejmě číslo 2 se jeví lépe z hlediska síly a teoretického zlepšování, které ale asi už nebude tak velké vzhledem k tomu, že zvedáš celkem dost, není ti 20 a nechceš jít s vahou nahoru (což chápu, forma je takhle super a zdravotně určitě taky)


Jo, tak nejak to vidím aj ja. Ono je fajn držať silu a neviem čo všetko, ale realita je taká, že aj 120kg drep a 100kg bench je nadpriemerný silový výkon v porovnaní s bežnou populáciou.


Bench press:
1x6x20kg
1x6x80kg
1x6x100kg
5x6x120kg

Superset
DB incline press:

3x12x32kg
+
DB príťahy s oporou:

3x12x32kg

Superset
Chest press:

3x12
+
Peck deck:

3x12

Superset
Výstupy na bedničku:

3x20x10kg
+
Predkopávanie:

3x20

4set ramená, ramená, biceps, triceps:
3x10

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/CpQgK3_D6VZ/

No, bál som sa toho benchu, lebo samozrejme rameno, ale nakoniec som o ňom ani nevedel. Zato koleno pri legdrive mi dávalo zabrať. Ale holt, bolesť nebolesť, pokiaľ som nechcel oblizovať tyčku, musel som zabrať aj nohami. Prvé dve série som sa hecol a podal som si to sám, ale bolo to peklo. Chvalabohu potom sa dovalil Erik a na zvyšné sérky mi podával. A teda, bol to sakra rozdiel. Hneď to bolo ľahšie. Nie ľahké, len ľahšie
Ale nakoniec som to dokončil so cťou, hoci v poslednej sérii pauzy boli milimikrosekundové. Akože, stále lepšie ako MilanT
Btw tento "výkon" som dal niekedy v 2018. 5ročný progres, hehe.
Zvyšok bol fajn, už sa mi moc nechcelo namáhať sa, lebo som pohodlný starý pes. Ale zamakal som si pekne, snažil som sa skrátiť pauzy, lebo bench zožral hrozne veľa času. Nacucanosť ciciek krvou tisícmiliónovbilión.
Na nohy som dal viacmenej rehabky, výstupy na bedňu v záťažovej veste a predkopávanie. Predkopávanie šlo ako po masle, lebo som cestou na tréning skočil do obchodu a vzal WD40ku. Premazal som všetky kladky a kadejaké hýbátka vo veži a zrazu to nikde nedrhlo. Spokojnosť Niekedy ma trochu mrzí, že takéto dobré nápady nedostávam o rok skôr
Tak ešte v piatok nejaký ťažší chrbát bez deadliftu a potom týždeň deload, možno aj nejaké voľno. A potom mesiac alebo dva dám silovo-pumpovaciu formu. Ale ešte uvidíme, máme doma nejakú skazu, ktorá postupne skosila deti a momentálne trápi Sorayu. Ja odolávam, ale asi je to otázka času, kým to dostane aj mňa - hoci zvyknem mať dobrú odolnosť voči týmto svinstvám.

Jo a až začne jarno-letná diéta, tak dám kulturistiku, lebo v diéte sa snažiť o silový výkon je časovaná bomba V lete som rád ľahší a rýchlejší, nech stíham moje akčné deti, nepotím sa ako prasa a vládzem chodiť po výletoch

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 387, 388, 389  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: