Bolesť na ľavej strane krížov

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolesť na ľavej strane krížov  Úvodní stránka -> Ronnie.cz -> Bolesť na ľavej strane krížov
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Feda44

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2024 10:20 pm    Předmět: Bolesť na ľavej strane krížov Odpovědět s citátem

Ahojte, už asi 2 mesiace ma bolia ľavé kríže a teraz nedávno to dokonca začalo vystreľovať do zadku a aj do nohy tak slabo
Je možné, že mám vysunutú platničku alebo ischias ? Cítim bolesť najmä pri chôdzi. Cvičím ďalej.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
caukymnauky

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2024 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz jsi mel byt davno u fyzioterapeuta... az tam nakonec skoncis s vyhrezem, tak tam budes chodit min. 10x dele a vsechno bude tak 100x horsi

prip. muzes, nez te vezme, vyzkouset napr.:
https://fyzioterapie-online.cz/piriformis-syndrom-alias-bolest-zadkoveho-svalu-cast-prvni/

edit: zkouset na vlastni riziko, nenesu zadnou zodpovednost, a pokud jsi nikdy nebyl u fyizo, tak bych mozna nejdriv sam neexperimentoval
Feda44

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2024 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čawko u fyzio som bol a povedal mi, že by som mal posilniť stred tela...mám slabé brušné svaly...Je pravda, že mám iba 76 kg a 179 cm ale moje brucho je samý tuk. Neviem to zhodiť. Neviem ako na to, pretože chcem nabrať ale zároveň schudnúť z brucha
DAVID.LOPAN

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2024 8:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Feda44 napsal:
Čawko u fyzio som bol a povedal mi, že by som mal posilniť stred tela...mám slabé brušné svaly...Je pravda, že mám iba 76 kg a 179 cm ale moje brucho je samý tuk. Neviem to zhodiť. Neviem ako na to, pretože chcem nabrať ale zároveň schudnúť z brucha
Zkusil bych jinou fyzio Dobrý fyzio tě většinou zkusí napravit, najde problém (měl jsem to) a dá ti nějaké cviky s kterýma to můžeš korigovat. Ale blbě se to dohledává na netu. To co bolí pod prdelí můžou být časo záda atd. Občas pomůže úplná pauza, ale často vůbec. Samozřejmě posílit střed těla je vždycky dobré. Planky, lehce, raději jen pár sekund striktně jsou také super, ale to by měl říct fyzio...
Tuk na břiše je otázka diety, ne svalů. Můžeš mít silné břicho, ale když je na něm tuk, neuvidíš to...
caukymnauky

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2024 8:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je nekolik separatnich veci:
- posilit bricho - v kontextu doporuceni od fyzio - znamena posilit hluboke brisni svaly a tim stabilizovat trup. Klidne bych k fyzio jeste parkrat zasel a pracoval na tom, protoze tohle je opravdu dulezite.

- obecne posilit bricho (v kontextu fitness) + nabirat svaly - muzes tim, ze budes cvicit fitness cviky na bricho (1 az 2x tydne) a spolu s tim rovnomerne trenovat vsechny svalove partie (cca 2x tydne kazdou partii), +dodrzovat dostatek bilkovin, regeneraci atd.

- schudnut z brucha udelas tak, ze proste zhubnes celkove a bricho pujde taky... tj. snizene kalorie, aerobky, posilovna atd.

Pokud za sebou mas jeste minimum cviceni a drzeni stravy, tak trosku svalu naberes i soucasne s mirnym ubytkem tuku, kdyz si nechas od nekoho zkuseneho napsat trenink a stravu a budes to dodrzovat. Nicmene to fyzio by mela byt priorita, abys byl zdravy a ten trenink mohl udrzet - pokud to nevydrzis aspon nekolik mesicu v kuse (samozrejme obcasne prestavky na doregenerovanin atd. jsou zadouci, ale jinak je potreba konzistence), tak by se to melo projevit nabranim svalu a mozna i mirnym ubytkem tuku.

Dal se zamer na ruzne zlozvyky v drzeni tela, treba u pocitace, spatne protahovani se atd. S tim ti taky pomuze fyzio. Spolu s nadbytkem kofeinu, stresem, malo spankem to prispiva ke svalovym spasmum, ktere se mohou projevovat napr. bolesti bedra/kycle, bolesti pod lopatkou a dalsimi.
Feda44

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2024 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono vám ešte musím napísať jednu vec. Je to zvláštne čo sa deje ale napríklad dnes chrbát veľmi v pohode ale zase má bolia kolená. Mám to nejako na striedačku. Jedného dňa ma bolí jedna časť tela a na druhý deň zase iná časť. Na kolenách dnes mám takú pálivu bolesť. Môže ísť o nejakú chorobu ?
caukymnauky

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2024 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muze jit o hypochondrii (taky to mam) Ale vazne - muze to byt cokoliv, muzou se ti "stridat" spasmy v ruznych svalech, ktere se snazi kompenzovat nestability v nejake/nejakych castech tela, muze to byt ciste psychogenni ze stresu, muze to byt kombinace, muze to byt cokoliv. Ale nikdo nerekne po internetu co... a pokud ano, tak to muze byt blbost. Proste bez k fyzio, klidne jich zkus vic ruznych, nemusi Ti sednout hned prvni.
Jinak samotna navsteva fyzio to nevyresi, musis pak delat, co Ti rekl, prip. chodit opakovane, aby Ti dal dalsi cviky atd.

Rychle na stránku:

Přejdi na: