CSFR


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - CSFR  Úvodní stránka -> Ostatní -> CSFR
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslite o rozdeleni CSFR?
blbost, mali sme ostat spolu
20%
 20%  [ 10 ]
bol som za rozdelenie a stale som
35%
 35%  [ 17 ]
vtedy som s tym nesuhlasil, ale teraz vidim,ze je to tak asi spravne
20%
 20%  [ 10 ]
mne je to jedno, zajtra sa stahujem do Ruska,maju tam dobre podmienky pre powerlifting
22%
 22%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 48

Autor Zpráva
AHOLA


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co sa tyka smrti Stefanika,zjednodusene povedane - Ceski historici tvrdia,ze sa mu pokazilo lietadlo,slovenski,ze ho Masaryk a Benes dali zostrelit...
Akokolvek,nejde len o jeho smrt,ale o obdobie pred nou. Stefanik zoznamil Benesa s Masarykom, bol spoluzakladatelom CNR a vela pre nu i zahranicny odboj urobil (ceskoslovenske legie..). Urobil taktiez strasne vela v oblasti diplomat. stykov s Francuzskom. Odmenou mu bolo, ze napriek slubom ho Masaryk a Benes vysachovali a dali mu na vtedajsiu dobu podradny post ministra vojny + samozrejme nebrali do uvahy akekolvek jeho/inych snahy o zlepsenie postavenia Slovakov v spolocnej republike.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já si to nepamatuju a to že je Země kulatá jsem viděl také jenom v televizi
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
JayPee


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tech spekulaci o jeho smrti je mnohem vic, ale jestli tohle tvrdi slovensti historici, tak mi to prijde smutny. Btw Stefanik byl nadsenym cechoslovakistou bez pomlcek a cehokoliv jinyho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pomlckova vojna prisla az neskor...po 89 - om.
A s tou smrtou...no neviem,neviem,stale sa o tom rozprava,ze to lietadlo bolo o.k.,on skuseny letec, na druhej strane nic take akom pisomne dochovany prikaz na zostrelenie neexistuje. Nechajme Stefanikovu smrt, nikam to nevedie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JayPee


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

asi tak... jinak jak koukam na mnozici se pocet lidi, co se zitra stehuji do Ruska, tak doufam, ze poslou naky info a fotky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Som medzi nimy , takze zvysok (zatial 6), co chce emigrovat na vychod, hlaste sa u mna, uz jednam s Moskvou...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoka


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 7:45 pm    Předmět: Re: CSFR Odpovědět s citátem

AHOLA napsal:
Co si myslite o rozdeleni CSFR? Len taky maly prieskum verejnej mienky...


Vtedy som tým nebol nadšený, ale dnes vydno, že to bolo pre oba národy dobré. Každý sa vybral inou cestou, kazdý máme vlastné problémy a môžme si ich riešiť po svojom, viac-menej nezávisle a vystupovat ako rovnocenný partnery.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PAVUK


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JayPee napsal:
jinak jak koukam na mnozici se pocet lidi, co se zitra stehuji do Ruska*a20*

No jo, ked v tej ankete nebolo ze je mi to uplne u prdele. Tak som hlasoval za to Rusko. Narodil som sa a isty pocet rokov som prezil v CSSR. Hlavne mesto mojho statu bola Praha. Potom som chvilu zil v CSFR a hlavne mesto pre mna bola Praha. Potom som zil v SR (hlavne mesto Bratislava). A to podotykam ze som sa nikam nestahoval, len veci okolo sa menili.
Teraz zijem v CR (teda, v Prahe). Hlavne mesto statu v ktorom zijem je Praha. A je mi to aj tak vsetko jedno, pretoze som Kosican.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
JayPee


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PAVUK napsal:

No jo, ked v tej ankete nebolo ze je mi to uplne u prdele.


taky nazor... vzpomnel jsem si na jeden vtip. Sejdou se 3 starici a vypraveji, kde vsude zili. Jeden rika: "Ja se narodil v Dansku v Kodani, ale za mlada jsem zil a pracoval v Berline v Nemecku, ted ale zase ziju v Kodani." Druhy rika:"Ja se narodil v Parizi ve Francii, ale ozenil jsem se a zil jsem v Torinu v Italii, pracoval jsem kratce v Barcelone ve Spanelsku a ted ziju v Miami v USA" a konecne treti: "Ja se narodil v Ceskoslovensku, za druhe svetove valky jsem zil v Madarsku, po druhe svetove valce jsem zil v SSSR a ted ziju na Ukrajine." Ostatni dedove se ho ptaji: "A ve kterych mestech jsi zil?" A starik na to: "Cely zivot jsem nevystrcil paty ze sveho domu v Uzhorodu"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dobrej vtip
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mna tiez jeden napada, aj ked trosku off topic: Pust Sahara sa stala zamorskou koloniou CSSR a o tyzden na to zo Sahary do Prahy poslali telegram: VRATTE PIESOK.

Suhlasim i so stokom, no mame aj dost spolocnych problemov a vznikaju snahy riesit ich spolocne (a napr. takto sa presadit v EU). Z V4 mame k sebe najblizsie, kulturne sme sa snad ani nerozdelili. Ktovie ako to bude o x rokov.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JayPee


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jeste jeden off topic: ve 20. letech se opravdu uvazovalo o tom, ze Ceskoslovensko jako jedna z viteznych mocnosti dostane svoje kolonie. Hovorilo se o tom, ze Ceskoslovensku pripadne byvale Nemecke Togo pod nazvem Ceske Togo a marne nevypadal ani Stefanikovo ambiciozni plan na osidleni Tahiti Cechy a Slovaky a uzemi pojmenovat Nove Slovensko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mna napada dalsi: V 80 rokoch pri jednom zo svojich prejavov Fidel povedal: "Nech zije 50 -milionove Ceskoslovensko!". V tom sa k nemu nahol jeden jeho poradca a posepkal mu "Ale Ceskoslovensko ma len 15 miliono obyvatelov..." A Fidel nato: "Ticho!Ja viem kolko rumu im dodavame!".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sešívaný


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na názory slovenských historiků bych moc nedal. Nedávno jsem se bavil s kamarádem-historikem a říkal, že na Slovensku se začalo v obci historiků prosazovat nacionalistické křídlo, které hlásá takové závěry, že ostatní historici nestačí zírat. Např. Velkomoravská říše nebyla velkomoravská, ale velkoslovenská apod.
Plno lidí kolem mě říká, že to byla chyba, já si naopak myslím, že to bylo dobré řešení. Ač mám slováky rád, Slovák je i můj spolubydlící, tak je prostě pravda, že je to neuvěřitelně nacionalistický národ a federace nikdy s nacionalismem neklape. Pro nás je to i z ekonomického pohledu dobře. Ať se to Slovákům líbí nebo ne, tak od roku 1918 se z federálních peněz lilo na Slovensko podstatně více peněz na osobu než do Čech a Moravy. Je to i logické, Země Koruny České byly v roce 1918 suverénně průmyslově nejvyspělejší částí Rakouska-Uherska (kdesi jsem četl, že u nás bylo až 3/4 celkového průmyslu R-U) , v případě Slovenska to bylo spíše naopak, proto bylo potřeba ten rozdíl smazávat. Dnes možná nemá náš stát 15 milionů obyvatel, ale jen 10, nemáme takovou diplomatickou sílu, nemáme lepší manšaft ve fotbale nebo hokeji, ale zase si Slováci nemůžou stěžovat na to, že jsme Československo a ne Česko-Slovensko, že hlavní město je v Praze, Češi si zase nemůžou stěžovat, že na Slovensko doplácejí atd. Prostě každý si jde svou cestou.
_________________
NO MONEY, NO HONEY!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Freimen


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak s tím hokejem i fotbalem to kurva odvoláš, JSME LEPŠÍ!!!!!!
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - CSFR Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: