Filmy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 614, 615, 616  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Filmy  Úvodní stránka -> Ostatní -> Filmy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondřej napsal:
Myslím, že s názvama filmů je to spíš tak, že tvůrci vymyslí několik alternativních názvů a v té které zemi si pak vyberou ten, co nejvíc upoutá.
No, u některých filmů to tak opravdu je (v americe jiný název než v evropě), ale to jsou spíše filmy, které jdou přímo na DVD. A teď si ani nevzpomenu na žádný příklad, ale u blockbusterů to tak určo není. Byli by sami proti sobě.

Některé názvy jsou tak neuvěřitelně sprzněné, že se jejich tvůrci musí obracet v hrobě (teda, pokud už jsou mrtví). American Pie, Full Metal Jacket a navíc si už zase nevzpomenu, jsem v práci. :-)

Doplňte mě někdo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cz.petab


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

(La Femme) Nikita --> Brutální Nikita

Můj oblíbenej českej název (ne samotný seriál) je: Tropical Heat --> Vražedné pobřeží :P

A vůbec se mi zdá, že české názvy filmů/seriálů jsou obecně "drsnější" než u originálu. Některé z těch "kreativních překladů" jsou ale hrozný. Na druhou stranu je fakt, že některý názvy se prostě smyslupně přeložit nedají , alespoň ne tak aby se uchovaly všechny významy / slovní hříčky (stejně jako třeba názvy epizod Simpsonů) a vypadalo to alespoň trochu česky.
Nechat je v původním znění by asi spousta lidí nevydejchalo. Např. Vetřelec (Alien) docela zdomácněl.
I když představte si Matrix jako "Matice" nebo Harry Potter jako Jindra Hrnčíř (četl jsem že Albatros původně uvažoval i o překladu jeho jména a pak děkoval Bohu že to nakonec neudělal, některá jména/názvy v HP přeložená jsou) :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mandor napsal:
doprdele, proč se to menuje v češtině olověná vesta, jsem myslel, že je to narážka na typ munice, ne? Prosím o fundované vysvětlení

Full Metal Jacket je celopláštová střela. I já v práci fasuju český náboje Luger 9 mm, na jejichž krabičce je nápis FMJ. Výborná průraznost, horší stopefekt.
Jinak k těm názvům: onehdá vyšel naprosto příšernej film s Ralphem Moellerem, kterej se jmenoval The Viking Saga a u nás to byl Statečný bojovník
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mandor


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Marky
Jasně, já to znám z Fallautu FMJ ,,normal,, střelivo HMJ- poloplášťovka tzn. víc se deformuje při nárazu, tzn. víc krve a cucek a to maj u nás povolené myslím jenom mechošlapi aby se zvěř netrápila
dík za info, jen mě šoknul ten překlad názvu filmu.....no ale zase se z toho nepoto, ustál jsem i větší jobovky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
santero


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 1:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mirio napsal:
Ondřej napsal:
Myslím, že s názvama filmů je to spíš tak, že tvůrci vymyslí několik alternativních názvů a v té které zemi si pak vyberou ten, co nejvíc upoutá.
No, u některých filmů to tak opravdu je (v americe jiný název než v evropě), ale to jsou spíše filmy, které jdou přímo na DVD. A teď si ani nevzpomenu na žádný příklad, ale u blockbusterů to tak určo není. Byli by sami proti sobě.

Některé názvy jsou tak neuvěřitelně sprzněné, že se jejich tvůrci musí obracet v hrobě (teda, pokud už jsou mrtví). American Pie, Full Metal Jacket a navíc si už zase nevzpomenu, jsem v práci. :-)

Doplňte mě někdo...


ale klidně : Only the Strong (s M.Dacascosem) = Mistr Neznámého Boje líp bych to neřekl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bjohny


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Videl niekto film Undisputed 2 (neporazitelny 2) ???
neviem ci to tu uz bolo, nechce sa mi hladat...
_________________
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!!
[img:3c884ec79f]http://www.t-nation.com/img/tnationArt/banners/tbanner_f.jpg[/img:3c884ec79f]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mandor napsal:
To Marky
Jasně, já to znám z Fallautu FMJ ,,normal,, střelivo HMJ- poloplášťovka tzn. víc se deformuje při nárazu, tzn. víc krve a cucek a to maj u nás povolené myslím jenom mechošlapi aby se zvěř netrápila
dík za info, jen mě šoknul ten překlad názvu filmu.....no ale zase se z toho nepoto, ustál jsem i větší jobovky

Něco na tom bude. Předevčírem (už jsem to tu psal jinde) jsem o noční službě dobíjel sraženýho srnce a musel jsem mu jich dát do hlavy pět. Po prvních třech se mi to furt nezdálo, a protože miluju přírodu a zvířata, a nechtěl jsem, aby se trápil, tak jsem ještě přidal dvě. Pak už byl klid.
Ale i tak myslivce nechápu. Zabíjet zvířata, když to není nutný Ale to je na jiný téma.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black Dragon


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzpomel sem si na South Park a na Jimba ... riti se na nas , nebo snizujem stavy
musime ty jeleny vyhubit, aby se nepremnozili ...



to jenom tak pro odlehceni ..


jinak vcera sem si udelal radost a podival se na filmovou klasiku ... Predatora
_________________
...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
santero


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bjohny napsal:
Videl niekto film Undisputed 2 (neporazitelny 2) ???
neviem ci to tu uz bolo, nechce sa mi hladat...


ale jo, někde to tu už bylo..viděl jsem to asi před 1/2 rokem..Michael Jai White vypadal slušně, lepší forma než v Exit Wounds (S.Seagal)..ale ten příběh mohl bejt vystavěnej jinak :/

docela bych s ním chtěl vidět ten novej film:

kód:
http://www.imdb.com/title/tt0346631/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nedavno jsem videl skvelej film Parfém:příběh vraha
doporucuju
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bjohny


PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 10:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

santero napsal:
ale jo, někde to tu už bylo..viděl jsem to asi před 1/2 rokem..Michael Jai White vypadal slušně, lepší forma než v Exit Wounds (S.Seagal)..ale ten příběh mohl bejt vystavěnej jinak :/

docela bych s ním chtěl vidět ten novej film:

kód:
http://www.imdb.com/title/tt0346631/

hmm, to vyzera slusne
_________________
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!!
[img:3c884ec79f]http://www.t-nation.com/img/tnationArt/banners/tbanner_f.jpg[/img:3c884ec79f]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ChickenEater napsal:
nedavno jsem videl skvelej film Parfém:příběh vraha
doporucuju

Film jsem neviděl, ale četl jsem román. Fakt zajímavý.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topděfka


PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

film je taky dobrej :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black Dragon


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sem neodolal a podival se na posledniho Rockyho .. a musim rict, ze vetsi sentimentalni sracku sem uz dlouho nevidel ...
_________________
...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smetak


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

28 week later je slusny
_________________
[img:3613abfd0c]http://media.fukung.net/images/4301/4f10967de9cdmoustaches7xp5db1te.gif[/img:3613abfd0c]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Filmy Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 614, 615, 616  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: