Manifestace za Kaplického a jeho blob


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Manifestace za Kaplického a jeho blob  Úvodní stránka -> Ostatní -> Manifestace za Kaplického a jeho blob
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kaplickeho knihovnu v Praze
opravdu nechci
44%
 44%  [ 19 ]
je mi to jedno
25%
 25%  [ 11 ]
snad jeste neni pozde
30%
 30%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
starik


PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 1:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chobotnice s plísní mi jako taková nevadí.

Skladování 15 mil knih v dnešní době a v centru města není argument, který by na mne dělal dojem.

Když se mi budova líbí, neznamená, že automaticky sedne do okolí (i ve smyslu zajímavého kontrastu). Pokud se mi nelíbí, tak už mne splývání s okolím jaksi nezajímá (jedině ve smyslu,že mi prostě nepřijde na oči).

Přinášení nových prvku je na mne moc abstraktní formulace mnoha architektů, kteří chtějí projekt. Co to kruci znamená? Jestli budu mít kupu šedivých paneláků, tak ano, chci, aby kolem toho nejvyšší byl zaškrcen uprostřed velkým zeleným hadem.. aspon něco...
http://www.magazin.cz/lifestyle/2261-patnactimetrovy-pavouk-se-prochazel-po-meste

Praha má svou image. Ta se těžko tvoří a dozrává, ale snadno rozbije. Opravdu potřebuje novou? (jsem si vědom,že si mluvil o image ČÁSTI Prahy, ale to právě u všech plánovaných extravysokých staveb není takto lokálně vymezeno).
Nasekat odlišující se budovy do původní zástavby umí každej trouba, jak dokazují tisíce jiných měst. Menší cizorodé prvky se často nakonec integrují, i plastová kráva může oživit i gotickou ulici. Ale paneláky uprostřed Radotína žádnej barevnej obal nezachrání (ty mne extra serou z osobních důvodů), a narvat vysokou ostřevybarvenou "věc" za pražský les věžiček... (to bude zlé především u nového Pankráce, ale i ten blob vyčuhuje, míra se liší podle vizualizace)

Jinak pro zajímavost (jsem si vědom,že některé ty výhledy lze použít jako argumentaci proti mně):
http://stovezata.praha.eu/seznam.html

Geroj napsal:


otázká je co je to "dobré"?

To, že se ti ta budova bude líbit? To, že nebude vyčnívat a dokonale splyne s okolím? To, že přinese nový prvek, potažmo image části Prahy? Že vyřeší otázku skladování až 15 mil knih? To, že návhr nebude vypadat jako chobotnice s kopřivkou?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_
Božena


PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Občanská iniciativa „Demokracie staví“ organizuje manifestaci nazvanou „Postavme se ke knihovně čelem“. Po dohodě s rodinou Jana Kaplického bylo její datum stanoveno na 5. února. Akce se uskuteční v 18:30 na Staroměstském náměstí v Praze!

zdroj: http://www.demokraciestavi.cz/
_________________
Já ti řeknu co dál. Zavolam pár zfetovanejch negrů z kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co řikam ty vidláku, eště jsem s tebou hochu neskončil, tvá prdel pozná středověk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
post-fipa


PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka_ napsal:
citace:
Občanská iniciativa „Demokracie staví“ organizuje manifestaci nazvanou „Postavme se ke knihovně čelem“. Po dohodě s rodinou Jana Kaplického bylo její datum stanoveno na 5. února. Akce se uskuteční v 18:30 na Staroměstském náměstí v Praze!

zdroj: http://www.demokraciestavi.cz/


Tak co, kdo se tam půjde podívat?
Já asi ano, zajímá mě ta atmosféra.
_________________
www.fipuv.blogspot.com
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_
Božena


PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jinak bych to sem nedaval ze
_________________
Já ti řeknu co dál. Zavolam pár zfetovanejch negrů z kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co řikam ty vidláku, eště jsem s tebou hochu neskončil, tvá prdel pozná středověk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to prostě ujetá hovadina ale to je dneska v normě.
Páni až vymyslím nějakou extra hovadinu a zemřu tak mi to taky postavíte ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zrovna ta knihovna se mne nelibi a nechcu ju ale jinak nektere ty jeho stavby jsou vpoho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě na týhle akci štve, že se nějaká megapetice a manifest rozbíhá až po Kaplického smrti. Že to nevzniklo za jkeho života.
Üž mi k tomu jen chybí, aby na (pokud se zbuduje) té knihovně byla pokrytecká pamětní deska ve stylu "na počest Kapl smrti".

Já s knihovnou souhlasím, to jo, ale ten humbuk okolo V MF psali, že je Kapl život spojován s Čapkem...no nevím.

Prostě pokud byl vybrán komisí a v legální výběrovce a vyhrál, at to postaví. jinak můžem výběrovky zrušit. Pokud nevyhrál, neskrývejme naši snahu o knihovnu za jeho smrt.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_
Božena


PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja urcite nechci na knihovne nejakou pomatecni desku, nechci knihovnu ani proto ze p. Kaplicky zemrel. Chci ji protoze splnila vsechny podminky a regulerne vyhrala soutez. "Demokracie stavi" je perfektni heslo, protoze pokud si jeden clovek z hradu usmysli, ze ji nechce a ostatni se z toho po.. tak to rozhodne demokracie neni! Je to jako by jsi bezel maraton a po te co jsi dobehl jako prvni a vsichni to videli, prisel pan co na te akci prodaval parky v rohliku a rekl ze se mu nelibis a nevyhravas.

Jinak sdruzeni podporujici knihovnu existovala jiz za zivota p. Kaplickeho. Nebyla jen tolik videt, protoze vsichni verili ze to neni treba a ze to Kaplicky zvladne sam. Ted kdyz uz neni kdo by za ni bojoval, zacli se lide opravdu ozyvat. (muj osobni pohled)

_________________
Já ti řeknu co dál. Zavolam pár zfetovanejch negrů z kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co řikam ty vidláku, eště jsem s tebou hochu neskončil, tvá prdel pozná středověk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_
Božena


PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=628244
_________________
Já ti řeknu co dál. Zavolam pár zfetovanejch negrů z kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co řikam ty vidláku, eště jsem s tebou hochu neskončil, tvá prdel pozná středověk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na idnesu dnes vyšel článek, že by se u Brna mohla stavět vila od Kaplického. Mě se moc líbí, dle mého názoru je krásná a dobře do krajiny. Ovšem neodolal jsem a otevřel diskusi pod článkem a je mi ted trochu nevolno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starik


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iron.Pumping
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
Mě na týhle akci štve, že se nějaká megapetice a manifest rozbíhá až po Kaplického smrti. Že to nevzniklo za jkeho života.
Üž mi k tomu jen chybí, aby na (pokud se zbuduje) té knihovně byla pokrytecká pamětní deska ve stylu "na počest Kapl smrti".

Já s knihovnou souhlasím, to jo, ale ten humbuk okolo V MF psali, že je Kapl život spojován s Čapkem...no nevím.

Prostě pokud byl vybrán komisí a v legální výběrovce a vyhrál, at to postaví. jinak můžem výběrovky zrušit. Pokud nevyhrál, neskrývejme naši snahu o knihovnu za jeho smrt.

s timhle se shodnu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
femoris


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dle mého názoru pan Kaplický nebyl až tak dobrý architekt,pouze dělal drahý a těžko realizovatelný pop-design,což je vidět ostatně z jeho staveb viz blob,rejnok a teď slimák.A to už nezmiňuji technologickou náročnost a neúčelnost jeho staveb.
Novou knihovnu určitě potřebujem ale ne takovou.Mě osobně se líbí třeba polská národní knihovna ve Varšavě,krásná budova na břehu Visly.Rozdíl je v tom,že architekti Budžinski a Badowski citlivě zakomponovali stavbu do okolí a jejich prvotním architektonickým záměrem nebylo za každou cenu šokovat.
Teď to asi pěkně schytám...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

femoris:
Tento jak ho ty nazýváš "pop-design" je prostě Kaplického rukopis. Komu se líbí tak si od něho objedná dům jako ten investor z Brna. Komu se líbí dům jako průnik všemožných kvádrů, objedná si třeba dům od Lábuse atd. V každém případě ví co může očekávat a zmínění architekti splní zadaný úkol zřejmě na jedničku. Z tohoto pohledu jsou úvahy že je Kaplický špatný architekt úplně mimo.
Ano jeho stavy jsou drahé protože postavit cokoli bez pravých úhlů je technologicky dost náročné. Ze jsou neúčelné je ale ničím nepodložený výmysl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starik


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

neřekl "špatný", ale "ne až tak dobrý"....

S tou smrtí se skutečně z Kaplického stává mučedník a zneuznaný génius. Všechny jeho stavby se mi líbí, ale spíše při pohledu z výšky uprostřed neutrální krajiny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Manifestace za Kaplického a jeho blob Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: