HEAVY DUTY (H.I.T)


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - HEAVY DUTY (H.I.T)  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> HEAVY DUTY (H.I.T)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mentzers boy


PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 3:41 pm    Předmět: HEAVY DUTY (H.I.T) Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mentzers boy


PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,tento topic jsem založil pro všechny přiznivce i odpůrce tohoto tréninkového systému,tak všechny názory jsou vítany,rád si vyměním své zkušenosti s jinými hitmany.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robb


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

asi budu patřit spíš mezi ty odpůrce...tenhle typ tréninku asi pro obyčejnýho člověka nemá smysl..možná tak jednou za čas na chvilku zařadit pro spestření, ale to je asi tak všechno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem odpurce, myslim si ze je to trenink uplne k nicemu, protoze schema frekvence/treninkovy objem/absolutni i relativni intenzita je tam uplne postavene na hlavu

...ale je to jen muj skromny nazor :)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
herza
Anonymní


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s Tvým názorem se ve vší skromnosti ztotožnuju.
nahoru
agnez


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale je fakt že Mentzerovi na tom udělali výsledky a ne jen oni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
herza
Anonymní


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

agnez napsal:
ale je fakt že Mentzerovi na tom udělali výsledky a ne jen oni.

Je fakt, že Mentzerovi udělali výsledek díky dopingu. Zkusil jsem si to naturálně a zázračná metoda se z to pro mě nestala. S anabolikama bych rostl i když bych trénoval sval 1x za 9 dní.
nahoru
Pavelcb


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel-James


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem zastance puvodni formy Heavy Duty s treninkem telesne partie 2x tydne a principem predvycerpani. Pred tim nez Mike zacal blbnout.
_________________
Muscle athletics
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
herza
Anonymní


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Daniel-James napsal:
Jsem zastance puvodni formy Heavy Duty s treninkem telesne partie 2x tydne a principem predvycerpani. Pred tim nez Mike zacal blbnout.

Dane jestli myslíš původního mudrce těchto tréninků, tak myslíš určitě Arthura Jonese, který má nasvědomí šíření mnoha špatně vysvětlených kravin, které už dnes vyvrátí student prvního ročníku FTVS.

Přesně si už nepamatuji koncept HIT, čili tréninkového systému pana Jonese, ale zkusím to v kostce nastínit.

HIT tvrdí,

1. Efektivita frekvence tréninku je závislá na regeneraci svalové partie, čili sval bychom podle pana Jonese měli trénovat 1x za 3-10 dní.

Zde už se pán Jones vůbec nezminoval o mnohem důležitějších aspektech regenerace, jako je regenerace periferních nervů, protože už hezkou řadu let víme, že nezregenerovaný sval se zotaví mnohem rychleji, nezregenerovaná nervová soustava, čili regenerace svalů je hodně přeceňovaný fenomén.

2. Sval bychom měli trénovat pouze v jedné pracovní sérii a až za hranice selhání.

Tak proti tréninku do selhání nic nemám, pakliže má cvičenec zajištěné všechny aspekty regenrace, jako jsou dobré podmínky k odpočinku, hodně spánku, stimulanty CNS, případě dobré regenrační schopnosti naší nervové soustavy.

Nicméně! Trénink partie v pracovním objemu pouze jedné sérii, i když série bude za hranice selhání a do totálních sraček nebude dostatečný a velmi rychle dojde k adaptaci, čímže se z dlouhodobého hlediska vytvoří podmínky k toleranci intenzity tréninku. Nicméně než se vůbec dostaneme na cílovou váhu, se kterou provedeme HIT sérii, tak přece jen trénujeme o pár sérií navíc, takže zde by šli vézt také polemiky a dát panu Jonesovi za pravdu.

3. Nárůst síly a hypertrofie by měl být 1:1.

Tak tady už pán Jones narážel na vlastní dezinformovanost, kterou lajcké veřejnosti bohužel dál šířil, protože je rozdíl jestli se Ti ve vlákni zvětší myofibrylia a nebo se Ti zvedne sarkoplazma (cytoplazma).

4. Stroje jsou stejně účinné, jako trénink s činkami a jednoručkami.

Tak o tom by se dalo hodně polemizovat, nejsem odpůrcem strojů, mají v tréninku svůj smysl, hlavně tréninku začátečníků, nicméně pán Jones si zakládal na hodně chytře vymyšlený marketing, kterým propagoval prodej svých strojů Nautilius.
nahoru
mentzers boy


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 5:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,děkuji za vaše reakce,asi mi někteří nebudou věřit,ale s HD mám nejlepší výsledky,když jsem začínal tak jsem cvičil klasický trénink,12 sérií na malé partie a 16 sérií na velké.Nezaznamenával jsem žádné výsledky,tak jsem se ohlížel po nějaké jiné metodě a narazil jsem na HEAVY DUTY a cvičím tak něco málo přes 3 roky,jsem stímto tréninkem spokojený.V dnešní době podobným stylem cvičí natural Markus Reinhardt.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel-James


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam na mysli puvodni Mentzerovy treninkove manualy kde doporucuje trenink partie 2x tydne o objemu 3-4 serie do a za selhani po dostatecnem rozcviceni.
_________________
Muscle athletics
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mentzers boy


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky by mě zajímalo,jesli někdo z návštěvníku ronnie.cz tímto stylem cvičí,rád bych si vyměnil a obohatil své zkušenosti.
můj trénink je následující:TRENINK A-PRSA,RAMENA,TRICEPS

prsa-SUPERSERIE:peck-deck nebo stahovaní protisměrných kladek nebo rozpažky s kladkami kladivové tlaky na stroji nebo tlaky s kladkami na šikmé lavici 1 supersérie po 6-10 opakováních

ramena-SUPERSERIE:upažování s kladkami s
zapažování s kladkami 1supersérie po 6-10 opakováních

triceps-SUPERSERIE:kick-back s lanem s
tlaky s kladkou za hlavou 1 supersérie po 6-10 opakováních

potom 2 dny volno

TRENINK B-ZADA,BICEPS

záda-SUPERSERIE:stahovaní kladky napnutýma pažema nebo přítahy kl. k pasu s
stahování kladky podhmatem nebo přítahy na stroji s oporou hrudníku 1 supersérie po 6-10 opakováních

biceps-zdvihy ve stoji s kladkou nebo zdvihy na kladce s oporou lokte nebo kladivové zdvihy s lanem nebo zdvihy s šinkou s oporou lokte ( ruka je rovnoběžně se zemi) 1 série po 6-10 opakováních

2-3 dny volno

TRENINK C NOHY,LYTKA

SUPERSERIE:předkopávání s
dřepy 1 supersérie po 8-15 opakováních

výpady s oporou jedné nohy na lavičce 1 série po 8-15 opakováních

zakopáváni 1 série po 8-15op.

výpony 1 série po 15-20 opakováních

Tempo u všech cviků je 4 vteřiny pozitivní fáze,2 vteřiny kontrakce a 4 vteřiny fáze negativní,zařazují také rest pause,shazované série a další intenzifikační techniky.

Nevím jestli to nepatří do treninkového logu pokud ano tak sa omlouvám,jsem tady nový.Vaše reakce jsou vítané.


Naposledy upravil mentzers boy dne po červenec 06, 2009 7:51 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mentzers boy


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě,je Heavy duty nejlépe vytvořený tréninkový systém.


Naposledy upravil mentzers boy dne po červenec 06, 2009 7:53 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
herza
Anonymní


PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně tak to jsem vůbec nečetl...

Obecně říct, že něco nefunguje je problém, z fyziologie stimulace růstových faktorů je nejlepší trénovat sval často. Nicméně trénink je ovlivněn psychikou cvičence a genetickými dispozicemi, čili tomu jak mu daná tréninková metoda sedne. Pokud ho něco nebaví a na trénink se netěší, tak tréninku nedá všechno a výsledky mít nemusí. Naopak pokud ho nějaká metoda baví a každý trénink ho naplnuje, tak vlastní nadšení z tréninku je to nejlepší placebo, které můžeme mít. Takže chce to věřit svým schopnostem.

Někdo si trénink bez totálních sraček nedovede ani představit a trénink svalů mimo selhání mu přijde jako flákání. Naopak dotyčný který trénuje mimo selhání má pocit, že obsolvoval velmi tvrdý trénink, přece jen v jednom tréninku si odcvič 15-20 sérií ve formě vícekloubových cviků s volnou vahounení v intenzitě mezi 70-90% 1RM není zas tak lehký a chce to už disponovat určitým stupněm trénovanosti.
nahoru
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - HEAVY DUTY (H.I.T) Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: