Příprava na půlmaraton


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Příprava na půlmaraton  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Příprava na půlmaraton
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Darion


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 6:34 pm    Předmět: Příprava na půlmaraton Odpovědět s citátem

Zakládám nový log, protože už mě přestalo bavit jen takový to občasný šolichání a čím dál víc mi začíná vadit, jaká jsem v současnosti nicka. Po vynucené pauze způsobené oddělanym ramenem jsem se dlouho nemohl dokopat k tomu, abych opět začal něco dělat, ale tomu je konec. A protože se mi vždy líp hledá motivace, když mám nějaký cíl, tak jsem se rozhodl, že si chci v březnu zaběhnout pražský půlmaraton a zároveň s tím se i vrátit na svá někdejší maxima, čili cca 100-140-180 BP-SQ-DL. Vím, že to trochu jde proti sobě, ale snad to nějak půjde. Vedle toho chci shodit tak 10=12 kg, ale předpokládám, že to nebude problém, zlepšit stravu (či spíš jí opět dát nějakou formu) a hlavně omezit alkohol, přičemž to bude asi největší výzva vzhledem k tomu, jací jsou moji přátelé vožungři:)

Co se výkonu na půlmaratonu týče, určitě bych to chtěl běžet pod dvě hodiny s tím, že tenhle odhad budu postupně upravovat (a snad rychle snižovat) podle toho, jak půjde trénink. Na začátku září jsem běžel desítku za hodinu a něco, ale to přičítám hlavně tomu, že jsem to na začátku dost přepálil a navíc bylo strašný vedro, takže za ideálních podmínek bych to dal tak kolem 55 min.

Teď k tréninku. Trochu mrzuté je, že jsem v současnosti v zahraničí a nemám tu úplně ideální podmínky na trénink (hlavně teda na běhání, protože bydlím v centru, kde se běhat nedá a k nejbližšímu parku je to sakra daleko a na pásu běhat nebudu, protože to prostě nesnášim), ale tohle je otázka už jen měsíce a pak se zas vracim do Prahy. Alespoň ten první měsíc můžu využít k oťukání toho, jak na tom jsem, a nahnání alespoň základní fyzičky. Viděl bych to tak na trénink 4x týdně, přičemž dvakrát bude klasická posilka a dvakrát trénink na vesle. Běhat začnu v Praze a možná zvážim, že bych si přihodil ještě i Muay Thai, mám pocit, že by mi zas prospělo sem tam trochu dostat do těla.

Fitko není úplně ideální (kolej, co chcete) a MT si tam třeba nezacvičím, ale na nějakej ten základ to stačí. Cviky budou klasika jako BP, SQ, přemístění, shyby, apod., ze začátku trochu drejprovskym stylem, abych nahnal fyzičku, snad u toho nechcípnu:) Veslo zkusim ze začátku jezdit stylem 3x20 min a uvidíme, jak se mi to osvědčí.

S jídlem se moc párat nebudu, při dostatku aerobky nepotřebuju tolik hlídat kalorie a nehodlám si uhnat žaludeční vředy z toho, že musim počítat každou kalorii. Takže se hlavně budu snažit o pravidelnou stravu 4-5 denně, kvalitní suroviny a dostatek zeleniny a tekutin. Alkoholu se nevzdám a nebudu to tu pokrytecky deklamovat, ale určitě by to chtělo alespoň omezit tahy do páté ranní s degustací x druhů tvrdýho. Budu se snažit držet piva anebo ještě lépe vína a z panáků tak max sem tam dobrou whisky:)

Pokud počítám dobře, tak mám na trénink +- 4 měsíce, což je dost času na to, aby ze mě byl solidní terminátor:) Trochu mi do plánů asi zasáhnou tradičně Vánoce a Silvestr, ale to je pár dní a snad to nějak přežiju. V lednu ještě jedu na pár dní do Reichu a do Kalifornie, ale to se sfoukne v rámci regenerace:)

Tak zejtra začínáme!
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevím s tímto přístupem
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci si tu hrát na vrcholovýho sportovce, tenhle blog má spíš ukázat, že člověk může mít dobrou postavu a slušnou výkonnost i s některejma neřestma.
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WORKOUT NO. 1

30 min veslo, 6500 m, zátěž 8
24 min veslo, 4700 m, zátěž 10

Původně jsem měl v plánu dát 3x20, ale nějak mě to chytlo a natlačil jsem tam 30 min:) Škoda té druhé půlhodinky, tam jsem měl našlápnuto taky celkem dobře, ale jak nejsem zvyklej na tenhle posed, tak mě strašně brněly nohy a už se to nedalo. Jinak fyzička úplně v pohodě, spíše mě limitoval stereotyp pohybu, ale to se za pár týdnů zlepší.
Uvidíme, jak to půjde, ale chtěl bych co nejdříve atakovat hranici 7 km.
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Netlačil bych na rychlost,ale na objem..
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WORKOUT NO. 2

Bench
2x10x50
3x6x60

Shyby
4x4

Kliky na bradlech
4x10

Dřep
1x10x40
1x10x50
3x10x80

Břicho

Veslo (20 min, 4350 m)

Dneska jen taková šmrdlačka, protože jsem neměl moc času, nicméně ke zjištění toho, že jsem sračka, to stačilo:) Jediné, co mě snad trochu potěšilo, byly ty kliky, zato BP je uplná katastrofa. Ale aspoň mám motivaci.
A teď hurá na kuře!
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katushka


PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 9:38 pm    Předmět: Re: Příprava na půlmaraton Odpovědět s citátem

tak to se tam v březnu asi uvidíme...

pokud jsem dobře četla, tak to chceš dát pod hodinku?
_________________
Dřív rozbiješ atom, než pomluvu.
Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:35 pm    Předmět: Re: Příprava na půlmaraton Odpovědět s citátem

katushka napsal:
tak to se tam v březnu asi uvidíme...

pokud jsem dobře četla, tak to chceš dát pod hodinku?


To si nečetla moc dobře
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katushka


PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 8:44 am    Předmět: Re: Příprava na půlmaraton Odpovědět s citátem

Pavelcb napsal:
katushka napsal:
tak to se tam v březnu asi uvidíme...

pokud jsem dobře četla, tak to chceš dát pod hodinku?


To si nečetla moc dobře


koukám :D

desítku..takže 21 km a pár drobných to by bylo plus mínus za dvě hodinky, ale únava a zpomalení... tuším, že limit tak je tři hodinky..

jinak já to beru jako výzvu a budu ráda za dokončení ve zdraví
a serverech o běhu jsou fajn návody..
_________________
Dřív rozbiješ atom, než pomluvu.
Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 11:40 am    Předmět: Re: Příprava na půlmaraton Odpovědět s citátem

jestli natrenujete tak se stavte v cervnu v olomouci, chci to bezet a limit jsem si dal dve hodiny
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WORKOUT NO. 3

Veslo 30 min, zátěž 10, 6950 m
Veslo 30 min, zátěž 10, 6550 m

Tak veslování jde nahoru, daleko lepší pocit než minule, nicméně mě pořád dost žere, že si po určité době musim na chvíli dáchnout, jelikož mě strašně brní pravá noha. Už jsem zkusil několik nastavení té "vložky" nebo jak tomu mám říkat, ale nějak extra to nepomáhá. Asi mi nezbude nic jiného, než si na to zvyknout:/
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Me taky na vesle ke konci brni nekdy cela noha, ale rekl bych, ze to neni tou vlozkou, ale prdelou jak sedim na tom sedatku, protoze mne mrtvi smerem od prdele dolu :-)

Jinak na cem veslujes na conceptu2? Jeste si, pokud mozno, zapisuj prumerne watty za tech 30 minut, jsi tu se mnou momentalne asi jediny veslar, tak by me to jen tak zajimalo.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, je to concept2...
No, já to mám pravě naopak, mě brní zespoda nahoru. S těma wattama od příště začnu.
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak k tomu veslu, kdyby te to zajimalo, tak tady jsou vyborne stranky, kde mas vse o conceptu co se spravne techniky, tempa, intenzity atd tyka

http://www.indoorrowing.cz/
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík za odkaz, už jsem na to koukal a něco jsem rovnou začlenil do trénink, hlavně co se týče techniky

Jinak WORKOUT NO. 4

BP
10x40
10x50
8x60
8x60
6x65
10x55

SQ
12x50
10x80
10x80
5x100
10x80

Nohy by vydržely ještě určitě o 10 kg víc, ale snad poprvé v životě jsem dojel na core.

Push Press
10x20
8x40
8x40
8x40

Shyby
5x, 4x, 3x, 2x, 1x

Kliky na bradlech+zvedani nohou ve visu
10+10
10+10
10+10

Veslo 20 min. avg. 149W, 4550 m

Tak tohle bylo už o něco lepší, nicméně veslo už bylo docela peklo a dojížděl jsem jen na dobrý slovo :)
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Příprava na půlmaraton Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: