Bojkas (26 let) - 173/83,5 - FullBody (TBT) log


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bojkas (26 let) - 173/83,5 - FullBody (TBT) log  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Bojkas (26 let) - 173/83,5 - FullBody (TBT) log
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte, že je pro mě v tuto chvíli nejlepší?
TBT 3x týdně i na úkor tuků, následně hubnout.
20%
 20%  [ 3 ]
TBT 3x týdně + 2x týdně cardio
46%
 46%  [ 7 ]
Vlny + 4x týdně cvičení s lehčími váhami, pak začít s TBT a následně "dosekat".
33%
 33%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Bojkas


PříspěvekZaslal: po prosinec 19, 2011 10:59 pm    Předmět: Bojkas (26 let) - 173/83,5 - FullBody (TBT) log Odpovědět s citátem

V první řadě jsem ENDOMORF!
Tak jsem před nějakou dobou ukončil Korteho a chci začít nějaké FullBody 3x týdně.
Log s Kortem - https://forum.ronnie.cz/bojkas-26-let-173-77-7-korte-log-t28742.html

Zatím mě nejvíc láká Total Body Training ve složení:
Hl. cviky - prsa, záda, ramena, nohy
Doplňkové - triceps, biceps

Chci se zeptat zkušenějších, jak začít? V Korte jsem přibral i hodně tuků a podobně to může být i u TBT, ale nechci v mít v únoru 100Kg, do léta bych to určitě neshodil! :-/

Mám tedy několik variant jak začít:
1.) TBT 3x týdně - přibrat co to za těch 6 týdnů dá i za cenu množství tuků.
Každý den na Kg hmotnosti B-2g, S-3g, T-0,5g.

2.) TBT 3x týdně + 2x týdně cardio - nabírat při TBT a redukovat při cardiu.
V TBT dny na Kg hmotnosti B-2g, S-3g, T-0,5g
Ve dnech cardia a dnech volna - B-2g, S-2g, T-0,5g

3.) Vlny + 4x týdně cvičení s lehčími váhami - shodit co největší množství tuků, následně začít nabalovat svaly (s trochou toho tuku), do léta vysekat.
Vlny po celý týden - 50,50,100,150,200,250,300,50,50,....

Děkuji všem předem za rady. Potřebuji nashromáždit co nejvíce údajů do konce týdne, abych mohl začít. Celý minulý týden jsem měl volno a odpočíval jsem, tento týden začínám s lehčím cvičením. Od příštího týdne se do toho vrhnu zase na 120%.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se rozhodl pro variantu TBT + Cardio.
Po, St, Pá - TBT a po ukončení 20-25minut cardia
Út, Čt - Cardio 45-55minut (od ledna možná Krav Maga namísto pásu)

Strava:
Po, St, Pá - S-3g, B-2g, T-0,5g
Út, Čt - S-2g, B-2g, T-0,5g
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem teda konečně začal a snad jsem to nepřepálil. :-) V článku se psalo, že to má jít až na kraj selhání a to se mi u všeho podařilo.

Abych držel tuky na uzdě, tak jsem zařadil na konec cvičení i cardio 25minut na 125tepů.

Strava bude mít dnes hodnoty (na Kg požadované hmotnosti):
B1,5g, S3g, T0,5g

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Úterý:
Cardio - 50 minut / intenzita 125tepů.
Strava S2g, B2g, T0,5g (na Kg požadované hmotnosti)

Málem jsem umřel, nemůžu skoro chodit, protože jsem chvíli necvičil a po včerejšku mě bolí doslova FULL BODY! :- (
Uvidíme zítra, snad se to trochu zlepší. Pokračovat budu tak i tak, ale bylo by to bez bolesti určitě příjemnější.


Naposledy upravil Bojkas dne út leden 10, 2012 6:57 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Středa:
Strava (na Kg požadované hmotnosti):
S3g, B2g, T0,5g
Po ukončení cvičení ještě 25minut cardio


Čtvrtek:
Cardio - 50 minut / intenzita cca 125tepů.
Strava S2g, B2g, T0,5g (na Kg požadované hmotnosti)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mám odcvičeno první týden. Rozhodl jsem se, že to bude spíš 3xtýdně fullbody, protože nebudu moct obsadit 2 stroje najednou. Tím pádem nebudu cvičit antagonisticky a uvidím, co se bude dít.

Jinak je to hodně fajn trénink! :-) Jedu na sebe docela vysokou intenzitou a docela mě po tom týdnu bolí hlavně prsa, které jsem v Cortem trošku odflákl. Hlavně mi tento trénink vyhovuje mnohem víc než split a můžu se zaměřit na rozvoj hl. svalů.

Pátek:
[/url]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pondělí 2. týden:
Po tréninku - 25 minut cardio v tepovce cca 125

Strava (na Kg požadované hmotnosti):
S3g, B2g, T0,5g
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Potřeboval bych zodpovědět takovou základní otázku. Co si mám dát po Cardio tréningu? Teď si momentálně dávám 30g sach. koktejlu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bojkas napsal:
Potřeboval bych zodpovědět takovou základní otázku. Co si mám dát po Cardio tréningu? Teď si momentálně dávám 30g sach. koktejlu.


Jsi endomorf a pokud je tvym cilem redukce tuku nebo snaha drzet ho na co nejmensi urovni, tak bych rozhodne zadne sacharidy po aerobnim treninku nedaval. Dej si trochu proteinu nebo vetsi davku BCAAcek a do hodiny si dej nejake jidlo, kde uz sacharidy byt mohou a samozrejme bilkoviny.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Bojkas napsal:
Potřeboval bych zodpovědět takovou základní otázku. Co si mám dát po Cardio tréningu? Teď si momentálně dávám 30g sach. koktejlu.


Jsi endomorf a pokud je tvym cilem redukce tuku nebo snaha drzet ho na co nejmensi urovni, tak bych rozhodne zadne sacharidy po aerobnim treninku nedaval. Dej si trochu proteinu nebo vetsi davku BCAAcek a do hodiny si dej nejake jidlo, kde uz sacharidy byt mohou a samozrejme bilkoviny.


Díky za radu. Někde jsem na netu četl, že je nutné dát i po aerobce trochu sacharidů pro doplnění svalů, ale přišlo mi to trochu jako nesmysl, protože tak přece spalování funguje - v prvních 20-30 minutách spálím cukr ve svalech a následně se začnou používat tuky pro energii. Že?
Dále jsem četl, že protein po tréninku neúměrně zatěžuje trávící trakt?

Každopádně si nechám poradit. Sacharidy tedy jen po silovce, po aerobce trocha bílkovin, třeba 20g-80% proteinu?


Pozoruji tvoje tu nějakou dobu tvoje rady a reakce, protože se mi zdáš jako velký znalec, potřeboval bych prosím vyvrátit/potvrdit moji myšlenku.
Je tak nějak možné zároveň hubnout tuk i nabírat na svalech? Samozřejmě ne ve stejné dny. :-D
Dle mého rozpisu je jasné, že cvičím 5xtýdně. Třikrát svaly, dvakrát aerobku. Co se vlastně s mým tělem děje? :-D
Mám takovou představu, že v průběhu po, stř a páteční noci regeneruji a "rostu", protože odpočívám a dodávám dostatek živin. V úterý i čtvrtek jsem na aerobce, kde spaluji a celý den držím sacharidy níže, tak bych měl pravděpodobně hubnout až do následujícího dne. Představuji si to jako takové "sacharidové vlny", ve kterých to nenatahuji na celý týden, ale vlním každý druhý den (Po.- 200g, út.- 100g, St.- 200g, atd..).
Jsou to reálné parametry pro hubnutí a nabírání zároveň, nebo jsem úplně mimo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Úterý:
Cardio 60minut v tepovce cca 125-130
Strava: B-2g, S-1,5g, T-0,5g
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych se na to nedival z toho pohledu v ten den hubnu, v jiny den nabiram svaly, spis se na to divej jako na dlouhodobou zalezitost. Ono to anaerobni cviceni (tzn. cviceni s cinkama) nejen ze buduje svaly, ale ma to vliv i na hubnuti, protoze po treninku mas nejakou dobu rychlejsi metabolizmus - vic z toho, co prijmes, spalis, protoze telo tu energii vyuziva pro doplneni glykogenovych zasob (to predevsim cukry, ktere po treninku prijmes), pro tvorbu svalove hmoty a celkove pro regeneracni procesy. Take samozrejme zalezi na narocnosti treninku. Jina odezva bude po treninku bicepsu a jina po treninku nohou, kde mas tezke drepy, leg pressy, vypady a podobne. Dalsi vec je objem, frekvence treninku a v jakem tempu ho cvicis, od toho vseho se pak odviji to, kolik energie tve telo bude potrebovat a jak s ni nasledne nalozi. Aerobka je samozrejme dalsi vec, kterou svuj metabolizmus podporis a nejen to, tech pozitiv je vice. Pokud to s ni nebudes extra prehanet (tzn jako treba ja kazdy den 2 hodiny na lacno ve smrtelnem tempu :)) ) a budes mit ok stravu, tak se o ztratu svalu bat nemusis. Co se tyka toho, jak jsi psal, ze tuky se spaluji az po urcite dobe, coz je sice pravda, ale zase zalezi na mnoha vecech. Neco jineho je, kdyz delas aerobku brzy po jidle nebo kdyz ji delas rano nalacno ci po treininku (posledni 2 zminovane doby jsou podle me nejefektivnejsi pro splalovani tuku) a dalsi vec je intenzita aerobniho cviceni. Osobne se ale nejakym tempem, tepovou frekvenci atd neridim a delam ji vylozene podle pocitu a funguje to. Jsem zastancem toho, ze cim intenzivneji aerobku delam, tim vic spalim. Tohle sice nikomu obecne neradim, ale jak jsem psal, u me to funguje krasne.

A k tve otazce. Ano soucasne nabirat svaly a spalovat tuk jde. Neni to jednoduche, neni to otazka par tydnu, ale jde to, podminka je ovsem krome trepelivosti mit perfektne vyresenou stravu pripadne podporenou suplementaci a rozumny trenink jak anaerobni tak aerobni. A k te strave jeste, u endomorfa bych daval pozor na sacharidy a konzumoval je hlavne v prvni casti dne a po treninku, pak uz vicemene bilkoviny a tuky. Obcas neni na skodu udelat nejakou tu vlnu, treba si dat i nulu sacharidu, pak zase nejaky carb up den atd, cimz trochu nakopnes matabolizmus.

Nevim, na co ses jeste ptal, nechce se mne to cist znovu, takze pokud jsi v tehle slohovce nenasel odpoved, tak se klidne jeste zeptej :)
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc za vyčerpávající odpověď.
Vím, že hubnout a zároveň nabírat je běh na dlouhou trať. Musím najít tu přesnou hranici mezi příjmem a výdejem.
Ve dny posilování si dávám 25minut cardia po tréninku, ve dny cardia si dávám aerobku cca hodinku po "snídani". Pokusím se co nejvíc zaměřit na to, abych si odpoledne dával co nejméně sacharidů. Teď to mám rozděleno nějak takto:
Do 14:00 sním asi 3/5 sacharidů, do večera pak zbylé 2/5. Zkusím to tedy rozdělit na 4/5 a odpoledne 1/5.

Můj největší problém je - Co od toho očekávat a jak to poznat?
1.) Pokud budu hubnout a u toho zároveň nabírat - bude váha klesat nebo stoupat? :-)
2.) Jsem dost zavalitej, budou mi prsa nabývat, nebo ubývat? Kde to teda poznám?
3.) Pokud budu cvičit a jíst špatně, tak nebudu ani hubnout ani přibývat, nepoznám to stejně jako v případě hubnutí i nabírání. :-D

To je vážně prekérka.. :- ( Myslíš, že by si se mohl kouknout na mé parametry a říct, jestli to mám správně nastavený pro možnost nabírat a hubnout?

26let/173cm/84Kg/104cm přes boko/břicho. :-)
V den posilování zobu (na kg požadované hmotnosti):
1,5-2g - bílkoviny
3g - sacharidy
0,5g - tuky
To teda tak nějak znamená, že požaduji nějakých 70Kg ve svalech.
105-140g bílkovin
210g - sacharidů
35-40g - tuky

Ve dnech cardia zobu (cca)
105-140g - bílkoviny
140g - sacharidy
35-40g - tuky

Děkuji ti za trpělivost a vstřícnost.. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bojkas


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Středa:
Tak dnes mám za sebou hodně intenzivní tréning. Trošku sem to přehnal a jsem totálně vyřízenej!!!! Teď asi hodinu po cvičení mám závratě a připadám si jako zhulenej, ale tím nejhorším způsobem. Po cvičení a sprše jsem si dal 60g sach. koktejlu.

Nejhorší den ve fitku za hodně dlouhou dobu. Tolik lidí jsem v "mé hodině" ještě neviděl! :- ( Sprchy plný, na některé cviky jsem musel najít náhradu.
Stahování horní kladky proběhlo úplně špatně!
1.) musel jsem ji nahradit za nějaký zvláštní stroj, který se taky stahuje, ale v každé ruce máte jeden držák a není to tak úplně na široko.
2.) Překoukl jsem se v rozpisu a namísto přidání 5kg, jsem přidal 15kg a málem záda ani nedocvičil. Docela jsem cheatoval. :- (

Přitahování kladky taky neproběhlo tam kde jsem chtěl! :- (
Zjistil jsem, že Hacken-dřep naprosto nenávidím!! :-D

Ok, tak dnes jsem po cvičení dal jen 20minut cardia
Strava v průběhu dne bude (na kg požadované hmotnosti):
S-2,5g, B-2g, T-0,5g

Rozpis:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Můj největší problém je - Co od toho očekávat a jak to poznat?
1.) Pokud budu hubnout a u toho zároveň nabírat - bude váha klesat nebo stoupat? :-)
2.) Jsem dost zavalitej, budou mi prsa nabývat, nebo ubývat? Kde to teda poznám?
3.) Pokud budu cvičit a jíst špatně, tak nebudu ani hubnout ani přibývat, nepoznám to stejně jako v případě hubnutí i nabírání. :-D



K tomu vsemu ti reknu asi jen to, ze vaha neni jediny ukazatel a mel bys to poznat predevsim sam na sobe na zaklade toho, jak se citis, v zrcadle, na oblikani atd. Co se tyka prsou, to opravdu netusim, co se ti s nema bude dit. Pokud budes nabirat tuk celkove, budou ti tucnet i prsa, pokud bude nabirat svaly, budou ti svalnatet, fakt nevim, co ti na tohle rict.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bojkas (26 let) - 173/83,5 - FullBody (TBT) log Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: