kolko bielkovin ma domaci tvaroh



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - kolko bielkovin ma domaci tvaroh  Úvodní stránka -> Kuchařka -> kolko bielkovin ma domaci tvaroh
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zipo


PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 5:56 pm    Předmět: kolko bielkovin ma domaci tvaroh Odpovědět s citátem

zdravím neviete aké nutrične hodnoty ma domáci tvaroh. Známi mi hovoria že domáci tvaroh má viac bielkovin ako hociktorý z obchodu ale neviem čo je na tom pravdy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Domácí tvaroh určitě bude příjemnější a lepší pro tělo než přeškrobená břečka z obchoďáku (už jenom chuťově to člověk pozná).

Nicméně hodnoty domácích produktů přesný nezjistíš nijak jinak než, že je za xx tisíc necháš otestovat (a nejlíp tak par stovek kusů a pak zprůměruješ hodnoty tzn. připrav si hodně peněz.)).

Nebo se smiř s tím, že budeš mít místo 15g bílkovin 15,6 ale započítáš si jen 15 ,) (rozumněj žádné extra velké rozdíly, které by tě ohrozili na tom, že sníš domácí tvaroh a praskneš bílkovinama nehrozí ... tzn. nehrozí, že sežereš stejné množství tvarohu a budeš mít o 10g a víc bílkovin, nebo míň ... takže bych si s tím nedělal starosti, ty rozdíly tam budou +-3g bílkovin dle mně)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Primitiv


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasopes. napsal:
Domácí tvaroh určitě bude příjemnější a lepší pro tělo než přeškrobená břečka z obchoďáku (už jenom chuťově to člověk pozná).

Nicméně hodnoty domácích produktů přesný nezjistíš nijak jinak než, že je za xx tisíc necháš otestovat (a nejlíp tak par stovek kusů a pak zprůměruješ hodnoty tzn. připrav si hodně peněz.)).

Nebo se smiř s tím, že budeš mít místo 15g bílkovin 15,6 ale započítáš si jen 15 ,) (rozumněj žádné extra velké rozdíly, které by tě ohrozili na tom, že sníš domácí tvaroh a praskneš bílkovinama nehrozí ... tzn. nehrozí, že sežereš stejné množství tvarohu a budeš mít o 10g a víc bílkovin, nebo míň ... takže bych si s tím nedělal starosti, ty rozdíly tam budou +-3g bílkovin dle mně)

Ty jsi taky dobrej mudrc. Přečti si nutriční hodnoty jakéhokoliv tvarohu bez příchuti a pak mi ukaž, kde je ta přeškrobenost. Fakt neskutečný, jak tady pár kluků tahá moudra z prdele za každou cenu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Málo kterej tvaroh mi z obchoďáku chutnal tak jak chutná normalní tvaroh (domácí), takže ano buď je ten tvaroh přeškrobená sračka (většina levnějších tvarohů, pokud to není "záruka kvality" apod.) nebo je ten tvaroh prostě chuťově stejně hodně jinej (pro mně hnusnej).

Nicméně jak jsem řekl, hodnotovej budou hodně podobný. Bezohledu na to jakej tvaroh to je. To sem tím postem chtěl říct hlavně.
A ten tón tvůj bych pochopil maximálně kdybys byl hlavní dovozce tvarohů do ČR...


Edit. a nechapu proc se chytas toho zda jsou nebo nejsou skroby v tvarozich na trhu, pokud nejsi prodejce tvarohu v CR a nesnazis se je mermomoci branit. Otazka byla: BILKOVINY - moje odpoved na otazku: Temer stejne (par gramu rozdil, ktery je zanedbatelny). Odpoved je zcela korektni a pochybuju ze proti ni muze rict fň.
Ale chapu ze sis musel heknout na muj nazor na tvarohy, nicmene muj skeptickej nazor o kvalite vyrobku v CR nezmenis a pro tendle topik je naprosto irelevantni. PODSTATNE JE, ze gramaz bilkovin je temer stejna.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Primitiv


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasopes. napsal:
Málo kterej tvaroh mi z obchoďáku chutnal tak jak chutná normalní tvaroh (domácí), takže ano buď je ten tvaroh přeškrobená sračka (většina levnějších tvarohů, pokud to není "záruka kvality" apod.) nebo je ten tvaroh prostě chuťově stejně hodně jinej (pro mně hnusnej).

Nicméně jak jsem řekl, hodnotovej budou hodně podobný. Bezohledu na to jakej tvaroh to je. To sem tím postem chtěl říct hlavně.
A ten tón tvůj bych pochopil maximálně kdybys byl hlavní dovozce tvarohů do ČR...


Edit. a nechapu proc se chytas toho zda jsou nebo nejsou skroby v tvarozich na trhu, pokud nejsi prodejce tvarohu v CR a nesnazis se je mermomoci branit. Otazka byla: BILKOVINY - moje odpoved na otazku: Temer stejne (par gramu rozdil, ktery je zanedbatelny). Odpoved je zcela korektni a pochybuju ze proti ni muze rict fň.
Ale chapu ze sis musel heknout na muj nazor na tvarohy, nicmene muj skeptickej nazor o kvalite vyrobku v CR nezmenis a pro tendle topik je naprosto irelevantni. PODSTATNE JE, ze gramaz bilkovin je temer stejna.


Hlavní dovozce nejsem, ale pohybuju se v prostředí největších výrobců mléčných výrobků v ČR.
To ale nebyl důvod reakce na tvou neznalost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je fakt super tady psat prispevky plne domnenek doplnene presnymi cisly a frazi "dle meho nazoru", kdyz o tom vis prd.. zkus se omezit v tom tvem internetovem poradenstvi aspon na veci, kterym rozumis... se pak nediv, ze prijde nekdo, kdo do toho trochu vidi a zacne z tebe delat pako
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je sice hezke ale osobne jsem videl dost tvarohu ve kterych skrob byl.

Edit. a jen par ve kterych nebyl.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kubaz


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nastuduj si co je vubec ten skrob a proc ho tam davaji jde videt ze nevis ktera bije.. to miluju takovy radobyekology kteri furt nadavaj na chemicke zpracovani napr. ovoce/zeleniny a celkove potravin ale z druhe strany kdyby se to nedelalo tak sou ty vyrobky prozrane hmyzem a napul zhnile nez by se to k nam vubec dostalo, to samy s Eckama, ony tam nejsou jen pro srandu kraliku aby ste mohli nadavat, taky maji sve opodstatneni a jeste k tomu tvarohu, domaci, na strouhani takovy ten tvrdy muze mit i o hodne vice nez normalni tvaroh z obchodu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Autore, co je to u tebe domácí tvaroh? Výrobek s nápisem Domácí tvaroh, který koupíš z obchodu nebo tvaroh, který si doma vyrobíš? Pokud si ho umíš sám doma vyrobit, nemusí tě zajímat, zda je jeho kvalita vyšší než kupovaného, protože si děláš svůj. Pokud ho dělá někdo, u koho si ho můžeš koupit za dobrou cenu, kup si ten a nemusíš se zabývat kupovaným z obchodu.
Chápu dotaz, ale nechápu pozadí.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak si kupi "normalne", neodstredene mlieko, napr. z tych pojazdnych predajni, alebo ho ma od tetuse z "predaja z dvora" (neviem ako je to v CR), v tom mlieku bude mat plny obah smotany. Takze vyrobi normalny plnotucny tvaroh, ktory sa hodnotami moze lisit od tabuliek +/- nejake %. A skutocne, ci ma obsah 10, alebo 12g bielkovin na 100g je ale absolutne nepodstatna hodnota.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
nastuduj si co je vubec ten skrob a proc ho tam davaji jde videt ze nevis ktera bije.. to miluju takovy radobyekology kteri furt nadavaj na chemicke zpracovani napr. ovoce/zeleniny a celkove potravin ale z druhe strany kdyby se to nedelalo tak sou ty vyrobky prozrane hmyzem a napul zhnile nez by se to k nam vubec dostalo, to samy s Eckama, ony tam nejsou jen pro srandu kraliku aby ste mohli nadavat, taky maji sve opodstatneni a jeste k tomu tvarohu, domaci, na strouhani takovy ten tvrdy muze mit i o hodne vice nez normalni tvaroh z obchodu


Předpokládám, že ta snůška kravin je mířená na mně.
za 1. rozhodně jsem vždycky poznal jestli tam ten škrob je nebo není = chuťově, od toho tedy "přeškrobená sračka". Prostě mi ty tvarohy/jogurty nechutnaj.

za 2. nikde jsem nemluvil o éčkách, takže nechápu, co to blábolíš. A pokud bys ty náhodou nevěděl, tak vetšina (nebo dost) ingrediencí už je pod Exxx schovaná.

za 3. posuzoval jsem stejné tipy tavorhů. Je jasné, že když budeš posuzovat ovocnej tvaroh vs normalní tvaroh bez příchutě nebo tvrdý jsou tam naprosto jiné hodnoty (PŘEKVAPIVĚ). Takže opět nechápu tvůj už s prominutím debilní koment.

Takže už prosím PANE KUBAZ přestaň vymýšlet kktiny, které jsem v životě neřekl, přestaň vymýšlet psychoteorie o mně, přestan si prostě vymýšlet hovadiny na které pak sám reaguješ. Přijde mi to už poněkud směšné, když si vymyslíš nějakou hovadinu, kterou ty považuje za nějakou svou pravdu o mně a pak ji zkomentuješ, jakej sem strašnej idiot a ty jak si nejchytřejší na světě.

Taky můžu říct, že tvoje požírání čokolády, kde si tvrdil, že v kakau je milioný bílkovin a jsou po tom kluci svalnatí je kravina, proboha zjisti si o tom něco ne? ... stejná taktika, napsat vymyšlenou naprostou kokotinu, hodit jí do úst někomu a pak toho někoho ještě zkritizovat, že je debil.

A pokud ani potomhle nepochopíš, tak si opravdu hlupák.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
12Marnel


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci zakladat novy topic zbytecne tak se zeptam tady. Jak velky je rozdil mezi tofu syrem (udenym) a tvarohom? Protoze matka mi kupuje ted tofu syr a mi cpe do hlavy ze je to lepsi (respektive zdravsie) tak ci je to az taky velky rozdiel.. ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dies


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TOFU je vyrobok rastlinneho povodu, konkretne soje.
Tvaroh je vyrobok zivocisneho povodu, konkretne mlieka.

Rastlinne bielkoviny nie su plnohodnotne, pretoze neobsahuju take aminokyselinove spektrum ako zivocisne bielkoviny. Tzn. musis skombinovat rozne rastlinne produkty obsahujuce bielkoviny aby si do seba dostal to co z masa / tvarohu / vajec.

Tvaroh sa konzumuje hlavne kvoli vysokemu obsahu caseinu, co je bielkovia, ktoru travis dlhsie, takze tvoje telo zasobuje po dlhsi cas potrebnymi aminokyselinami. Preto sa jedava hlavne vecer...

Ak ti matka chce sem tam spestrit jedalnicek, kludne ti moze cosi dobreho z Tofu pripravit. Ak chces cvicit a rast, tvaroh ako druha vecera je urcite lepsia volba :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
12Marnel


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dies napsal:
TOFU je vyrobok rastlinneho povodu, konkretne soje.
Tvaroh je vyrobok zivocisneho povodu, konkretne mlieka.

Rastlinne bielkoviny nie su plnohodnotne, pretoze neobsahuju take aminokyselinove spektrum ako zivocisne bielkoviny. Tzn. musis skombinovat rozne rastlinne produkty obsahujuce bielkoviny aby si do seba dostal to co z masa / tvarohu / vajec.

Tvaroh sa konzumuje hlavne kvoli vysokemu obsahu caseinu, co je bielkovia, ktoru travis dlhsie, takze tvoje telo zasobuje po dlhsi cas potrebnymi aminokyselinami. Preto sa jedava hlavne vecer...

Ak ti matka chce sem tam spestrit jedalnicek, kludne ti moze cosi dobreho z Tofu pripravit. Ak chces cvicit a rast, tvaroh ako druha vecera je urcite lepsia volba :)


Dík moc ;) Ted mi je to jasne takze rozhodne ten tvaroh bude pre mna lepsi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zipo


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dakujem za odpovede :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - kolko bielkovin ma domaci tvaroh
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: