Rozdíly ve stravě,dnes a v dávných dobách..


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rozdíly ve stravě,dnes a v dávných dobách..  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Rozdíly ve stravě,dnes a v dávných dobách..
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merrao


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemožný to není, zbytečný ...jak pro koho:)

A bohužel...pravdy na tom něco bude, nicméně všechno se idealizuje a kdyby ses měl podívat třeba na Noc na Karlštejně a brát Karla IV. tak jak tam vystupuje, byl bys naivní...
prameny vždy "klamou" ale nelžou úplně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chceš výsledky a být na prkna, tak je asi vhodné počítat B+S, atd.
Je to o vývoji. Informace jdou vpřed a proto se dnes ví, že když je tohohle víc a onohle mín, když jíš tohle maso, nebo tamto maso, tak jsou výsledky takové nebo makové.
Pokud někdo cvičí jen pro radost, nějaké svaly atd., tak to asi tak hrotit nebude.
Když jsme OT u těch gladiátorů, tak jsem nyní o nich četl supr knížku, realita z filmů (Gladiator) je zcela někde jinde Mimo jiné tam opravdu psali, že když v té době chlápek měřil 170cm, tak byl řízek vysokej.

Nicméně jsme se na podobné téma, neboli výživa dřive nedávno bavili s klukama (v hospodě) .
Vemte si přelom 19. a 20. století až třeba první republiku. Podstatně míň obézních lidí, ale spousta chlapů 15-40 cvičila v Sokolu, byli hubení, ale vysportvaní. Přes den ve fabrice, na oběd bandaska s houbovou polívkou z domu, makalo se, po práci se asi taky žilo aktivně a žádné kina/televize/Mekáče...
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay - k poslednímu odstavci.
To je fakt, dnes je standartní doba práce od rána (cca 7:00, 8:00) do pěti, šesti, sedmi večer. Lidé pak přindou domu, tam se musí postarat o děcka, domácnost, jídlo, příp. další záležitosti. Pak unaveni sednou-lehnou k televizi, PC a jdou spát.
To tloustnutí jde ruku v ruce s přemírou stresu, nekvalitní stravou (nezájem o životosprávu), sedavým zaměstnáním a výmluvami (tohle nende, tamto nende, na tohle nemám čas, tohle nemůžu blabla...) Ale to je zas jiná diskuze.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woko_O


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě že pokud asi někdo chce cvičit na úrovni kulturistiky,to znamená tak aby to dotáhnul na nějaký ty prkna tak je potřeba mít ten jídelníček a tu stravu mít nějak navrhnout a snažit se ji dodržovat.. Pro mě jako člověka,kterej si jde zacvičit po práci protože ho to baví a má po cvičení lepší pocit si myslim že je poměrně dostačující držet se klasickýho jídelníčku. Prostě jíst pokud je hlad,nepřežírat se a pokud možno co nejvíc zahrnovat maso,rejži,těstoviny a klidně i ty rohlíky se šunkou ke sváče,sem tam nějakou sušenku,ovoce,občas nějaký ty knedlíky atd. a plus to večer nebo během dne doplnit tim koktejlem.. Přece hlad mít nebudu a pokud nejsem ten typ člověka kterej přibere z každý blbosti,nebo ten typ kterej se nehejbe,nevěřim tomu že v tom budou zas až takový rozdíly. Živiny,at už v menším množství tělu z toho jídla dodám tak jako tak. Budou bud kvalitní,nebo méně kvalitní,ale budou. To přece musí k vývojí svalstva stačit ne? Myslim pro člověka kterej cvičí pro tu radost a pro nějaký menší výsledky.. Nebo se hodně mýlim?

Trochu odbočuju od těch gladiatorů víc k tý stravě..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro malé výsledky stačí málo.... s velkými výsledky je to složitější, tam to chce velké věci.
nahoru
Woko_O


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak určitě..S tim se dá i počítat.. Pro velký výsledky je potřeba dost obětovat.. Pro nabraní průměrnýho svalstva je potřeba prostě normálně jíst..tot můj nepotvrzený a možná špatný názor..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Od zítra rozjíždím Warrior diet s půstovou a žravou fází. Tak jsem zvědavý, jak to bude probíhat.

http://joomla15x05.sportpromotion.cz/index.php/cs/vyiva/2-warrior-diet
http://www.theiflife.com/advantages-intermittent-fasting-feeding/
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woko_O


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Od zítra rozjíždím Warrior diet s půstovou a žravou fází. Tak jsem zvědavý, jak to bude probíhat.

http://joomla15x05.sportpromotion.cz/index.php/cs/vyiva/2-warrior-diet
http://www.theiflife.com/advantages-intermittent-fasting-feeding/
a přesně na tohle seru.. abych řešil každou blbost co je dobrý a co ne a ještě si to třídil,vážil a vůbec si řikal jestli můžu nebo ne.. to by mě nebavilo..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Woko_O napsal:
Frozz. napsal:
Od zítra rozjíždím Warrior diet s půstovou a žravou fází. Tak jsem zvědavý, jak to bude probíhat.

http://joomla15x05.sportpromotion.cz/index.php/cs/vyiva/2-warrior-diet
http://www.theiflife.com/advantages-intermittent-fasting-feeding/
a přesně na tohle seru.. abych řešil každou blbost co je dobrý a co ne a ještě si to třídil,vážil a vůbec si řikal jestli můžu nebo ne.. to by mě nebavilo..


Vůbec nevíš o čem mluvíš, WD je právě udělaná tak, aby si řešil co nejméně .
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Woko: tak ty se evidentne ridis tim, ze si zeres jak chces, takze jestli si se svym "vyvojem" spokojenej, tak je vsechno ok ne?
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woko_O


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne ne.. Ja se svým vývovjem spokojenej nejsem. Ne že bych žral vyloženě co chci (někdy když mám hlad tak žeru všechno :D ) Ale jen se snažim přijít na to v čem jsou ty vyložený rozdíly mezi normální běžnou stravou každýho člověka a stravou kterou si tady lidi skládaj do jídelníčků a všechno až moc řeší a jak moc je škodlivý držet se klasickýho režimu stravování narozdíl od toho když si to člověk připravuje.. (když na to má čas) . Strava je jedna velká alchymie.. Pořád se ale víc přikláním k tomu že stačí prostě jíst. To jestli je tam víc "škodlivejch" látek než těch lepších podle mě nehraje až tak velkou roli.. Důležitý je aby to alespoň nějaký ty lepší látky obsahovalo (proteiny,sacharidy,tuky..) Tělo nebylo navrhnutý z toho důvodu aby se mu dodávalo jen to nejlepší..Nejlepší neexistuje a proto si myslim že je to svým způsobem jedno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fibi87


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 2:51 pm    Předmět: .... Odpovědět s citátem

Tohle je strašně specifický téma. Když budu mluvit za sebe, tak já jsem ektomorf a každé jídlo je pro mě důležitý. Nepočítám si každý gram bílkovin na kg tělesný váhy, to ne, ale nutriční hodnoty sleduju, o potraviny se zajímam a nakupování se mnou není na 20min :D . Někdy si říkám, proč to kur*a tolik řeším, když stejně ze mě kulturista (asi) nikdy nebude. Jenže mě to strašně baví a naplňuje. A aspoň se snažím těm kulturistům tak nějak přiblížit i když výsledky jsou průměrný. ale třeba se to jednou zlomí. Tohle všechno je o hlavě, nemělo by se nad tím tolik přemýšlet i kdy je to těžký, dřív se to podle mě tolik neřešilo ( možná se mýlim ) a stejně měli parádní formy. Z toho vyplýva, že si to každej ve svý hlavě musí srovnat, co vlastně chce a co od toho očekává a v případě Woko_O, pokud ti to takhle vyhovuje neměnil bych to, neřeš to, dělej to po svým ale jak říkal guruhonza - velký přírustky popř. jít na prkna neočekávej. Děkuji za pozornost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rozdíly ve stravě,dnes a v dávných dobách.. Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: