Švihadlo



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Švihadlo  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Švihadlo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KREUSS


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 1:38 am    Předmět: Švihadlo Odpovědět s citátem

Promiňte .. mám vážně pitomej dotaz ale.. :D může mi někdo poradit do jaké ..no jak to nazvat ..do jakýho tréninku nebo jakej užitek májí skoky přes švihadlo (myslím tím jako jestli se tím rozvíjí např. síla nebo výbušnost,vytrvalost,rychlost nebo konkrétně co přesně tím rozvíjím) děkuji za odpověd..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SimsonCZ


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 5:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zaprvé je to energetický výdej, tzn.pokud chceš zhubnout, doporučuju.
V mírnějším tempu skvělé kardio.
Posiluješ lýtka (dost výrazně)
Zlepšuješ koordinaci rukou a nohou (využití zejména v bojových sportech)
Celkově zlepšuješ motoriku (různé druhy přeskoků...)
Posiluješ předloktí a ramena
Skvělé zahřátí před cvičením/sparingem v boj.sportech/zápasem atd.
Pokud máš z určitých důvodů problém s běháním, lze jej (ne plnohodnotně) nahradit právě švihadlem...

Našlo by se toho asi víc, tohle jen tak spatra... švihadlo je za těch pár korun, co stojí, dokonalej pomocník pro tréninky všeho druhu a já ho jakožto hubnoucí začínající fighter miluju a nenávidím zároveň...
Mimochodem dá se sehnat do kila a uděláš nejlépe, když vezmeš právě toto levné - gumové (průhledná guma, většinou třeba modré, zelené, červené)... točí se rychleji, než kožené a nebolí to s ním tolik, jako s ocelovým. Na provaz zapomeň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KREUSS


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SimsonCZ napsal:
zaprvé je to energetický výdej, tzn.pokud chceš zhubnout, doporučuju.
V mírnějším tempu skvělé kardio.
Posiluješ lýtka (dost výrazně)
Zlepšuješ koordinaci rukou a nohou (využití zejména v bojových sportech)
Celkově zlepšuješ motoriku (různé druhy přeskoků...)
Posiluješ předloktí a ramena
Skvělé zahřátí před cvičením/sparingem v boj.sportech/zápasem atd.
Pokud máš z určitých důvodů problém s běháním, lze jej (ne plnohodnotně) nahradit právě švihadlem...

Našlo by se toho asi víc, tohle jen tak spatra... švihadlo je za těch pár korun, co stojí, dokonalej pomocník pro tréninky všeho druhu a já ho jakožto hubnoucí začínající fighter miluju a nenávidím zároveň...
Mimochodem dá se sehnat do kila a uděláš nejlépe, když vezmeš právě toto levné - gumové (průhledná guma, většinou třeba modré, zelené, červené)... točí se rychleji, než kožené a nebolí to s ním tolik, jako s ocelovým. Na provaz zapomeň.


Páni .. díky za objasnění :D .. no já osobně právě to levný gumový mám .. za cca nějakých 90 kč a nemůžu si stěžovat .. jen občas když to nevychytám a sekne mě to do nohy tak to bolí jak čert

A ještě sem chtěl .. když už mluvíš o té koordinaci rukou/nohou .. nezná tady jěště někdo nějaký cviky na tento rozvoj?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KREUSS napsal:

A ještě sem chtěl .. když už mluvíš o té koordinaci rukou/nohou .. nezná tady jěště někdo nějaký cviky na tento rozvoj?


Atletická (chceš-li běžecká) abeceda.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c87


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
KREUSS napsal:

A ještě sem chtěl .. když už mluvíš o té koordinaci rukou/nohou .. nezná tady jěště někdo nějaký cviky na tento rozvoj?


Atletická (chceš-li běžecká) abeceda.


mne sa osvedcil i napr. rebrik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KREUSS


PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

c87 napsal:
Frozz. napsal:
KREUSS napsal:

A ještě sem chtěl .. když už mluvíš o té koordinaci rukou/nohou .. nezná tady jěště někdo nějaký cviky na tento rozvoj?


Atletická (chceš-li běžecká) abeceda.


mne sa osvedcil i napr. rebrik


Jako lézt po žebříku nahoru a dolů nebo co přesně ? :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hammer_Fist


PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych svoje tréninky rozšířit o švihadlo-mohli byste mi někdo zkušenější nějaké doporučit??Pře švihadlo jsem skákal naposled na základce takže nemám moc potuchu jaké si pořídit-ať už materiál nebo jaká by měla být délka?Díky za rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Mám tohle a jsem s ním spokojenej. Je rychlý, má ložiska a nastavitelnou délku. Teď jsem se díval na netu a dá se sehnat od 109-199,-.

Moje doporučení jsou:
1. rychlejší materiál (pvc, guma, kovové)
2. ložiska
3. nastavitelná délka (s kratším se dá skákat rychleji, s delším se dají dělat různý "triky", nemusíš řešit délku, můžeš si ho zkrátit podle sebe)
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Švihadlo
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: