Kulturistika - nebezpečná posedlost


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kulturistika - nebezpečná posedlost  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Kulturistika - nebezpečná posedlost
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kozlicek


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 1:52 pm    Předmět: Kulturistika - nebezpečná posedlost Odpovědět s citátem

To zase člověk kroutí očima

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/261614-na-anorexii-umiraji-i-muzi.html


Úryvek ze spodní poloviny článku:

Posedlost zvaná bigorexie
Podobně jako mentální anorexie k nám ze Západu dorazila další choroba ovlivněná kultem krásy. Není přímo spojená se štíhlostí, ale s touhou po vypracovaném těle, takže se týká téměř výhradně mužů. Jde o takzvanou bigorexii, která žene pacienty každý den na několik hodin do posilovny a zatemní jim mozek natolik, že jsou schopni vymýšlet absurdní kombinace jídel, jenom aby do sebe dostali co nejvíc bílkovin.

Vyhýbají se přehnaně tučným a sladkým jídlům, ale dokážou spořádat například maso s hermelínem nebo tvaroh s rozmíchanými syrovými žloutky. K tomu si dají steroidy a další doplňky, aby se jim tuk přeměnil na svaly.

„Začne to nevinně, že se zkrátka chtějí líbit a strávit s přáteli čas v posilovně. Jenže jakmile si svoje svaly začnou užívat, stanou se posedlí vlastním vzhledem, což vede k jejich závislosti,“ vysvětluje psychoterapeutka Patricie Arlethová. Logicky se, podobně jako anorektici, začnou dostávat do společenské izolace. „Když člověk tráví sedm večerů v týdnu v posilovně, tak si nemůže vyjít s přáteli, věnovat se partnerce nebo rodině,“ upřesňuje odbornice.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdroj sa mi citat nechce, ale podla toho, co si odtial vytiahol, ma clanok dva aspekty. O nejakych nezmysloch, ze si niekto "da" steroidy a vymysla nezmyselne kombinacie jedal nema vyznam diskutovat a venovat tomu co i len sekundu casu.
S dalsou castou by som ale celkom suhlasil. Len sa na to treba pozriet nezaujate.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aj ja chcem aby sa mi tuk premenil na svaly nech mi pani psycho poradi ako na to
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robot2037


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo, zrovna jsem to cetl a chtel jsem to dat sem...docela sranda clanek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papaya


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta slečna, co to psala, se evidentně hodně vyzná
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
aj ja chcem aby sa mi tuk premenil na svaly nech mi pani psycho poradi ako na to

zelený ječmen a sojové klystýry
a meditace s Dr. Nešporem samozřejmě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
whoo


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

boze, to kam chodia pre inspiraciu tito nasi psycho poradcovia
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinibaby


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zas jednou demence a házení do jednoho pytle. Myslím si, že posedlost/závislost si může člověk "vypěstovat" skoro u všeho, ta to ale popisuje, jakoby všichni lidi co sní nedejbože žloutky s tvarohem (což se mimochodem normálně dává do buchet, ujídala jsem to babičce už jako malá ) a pravidelně chodí do posilovny byli exoti s nějakou chorobou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martinibaby napsal:
To je zas jednou demence a házení do jednoho pytle. Myslím si, že posedlost/závislost si může člověk "vypěstovat" skoro u všeho, ta to ale popisuje, jakoby všichni lidi co sní nedejbože žloutky s tvarohem (což se mimochodem normálně dává do buchet, ujídala jsem to babičce už jako malá ) a pravidelně chodí do posilovny byli exoti s nějakou chorobou.

Máš rok zpoždění.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinibaby


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss napsal:

Máš rok zpoždění.


A tady platí nějakej zákaz psaní do delší dobu neaktivních vláken?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martinibaby napsal:
Octopuss napsal:

Máš rok zpoždění.


A tady platí nějakej zákaz psaní do delší dobu neaktivních vláken?

Ne, ale jakási nepsaná NETiketa. Fakt nechápu proč tady na foru začináš vyhrabávat rok staré topicy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinibaby


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan napsal:
Martinibaby napsal:
Octopuss napsal:

Máš rok zpoždění.


A tady platí nějakej zákaz psaní do delší dobu neaktivních vláken?

Ne, ale jakási nepsaná NETiketa. Fakt nechápu proč tady na foru začináš vyhrabávat rok staré topicy.


Je to docela jednoduchý, mám zkouškový a prokrastinuju

Já zas fakt nechápu, proč se všichni tváří jako bych právě umlátila tulení mládě baseballkou - ne všichni jsou tady na fóru odnepaměti, a pokud se ke starším tématům už nedá vyjadřovat, proč tu pořád jsou a nemažou se?

Je mi to vcelku jedno, zabavím se klidně i jinak, jen nechápu ten hostilní přístup vůči nováčkům..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni to jediné fórum, na ktorom sa za toto budú niektorí "hnevať", avšak logiku v tom nehľadaj. Nevidím jediný rozumný dôvod na to, aby sa človek nemohol vyjadriť do témy neaktívnej hodinu, mesiac, rok, či 10 rokov. Chcem vidieť, kto mi to zakáže
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Já zas fakt nechápu, proč se všichni tváří jako bych právě umlátila tulení mládě baseballkou

Reagoval jsem pouze já a Octopuss. Takže "všichni se tváří" je jaksi mimo.
Ani bych neřekl, že jsme reagovali jako "kdyby jsi práve umlátila tulení mládě baseballkou"
citace:

- ne všichni jsou tady na fóru odnepaměti, a pokud se ke starším tématům už nedá vyjadřovat, proč tu pořád jsou a nemažou se?

Nevím, mám zkušeností s jiných často frekventovaných for že topicy neaktivni po delší dobu se zamykají. Proč se nezamykají i tady, netuším.

citace:
Je mi to vcelku jedno, zabavím se klidně i jinak, jen nechápu ten hostilní přístup vůči nováčkům..

To není mířené vůči nováčkům, kdyby někdo, kdo je tady rok začal vyhrabávat mrtvoly, tak reakce bude nejspíš stejná.

Spíš co je divné, že tady je spustu neaktivních topiců, které mají daleko větši hodnotu než jak si kdo holí bobra, jaký má kdo názor na sex bez závazků nebo topic který se točí kolem článku autorky, která by si měla zajít na vyšetření.. ale že se většinou lidi rozhodnou vyhrabávat takové hovadiny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinibaby


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan napsal:

Reagoval jsem pouze já a Octopuss. Takže "všichni se tváří" je jaksi mimo.
Ani bych neřekl, že jsme reagovali jako "kdyby jsi práve umlátila tulení mládě baseballkou"

Nevím, mám zkušeností s jiných často frekventovaných for že topicy neaktivni po delší dobu se zamykají. Proč se nezamykají i tady, netuším.

To není mířené vůči nováčkům, kdyby někdo, kdo je tady rok začal vyhrabávat mrtvoly, tak reakce bude nejspíš stejná.

Spíš co je divné, že tady je spustu neaktivních topiců, které mají daleko větši hodnotu než jak si kdo holí bobra, jaký má kdo názor na sex bez závazků nebo topic který se točí kolem článku autorky, která by si měla zajít na vyšetření.. ale že se většinou lidi rozhodnou vyhrabávat takové hovadiny.


Uznávám že tulení mládě byla poněkud nadsázka, nicméně na mě podobně někdo reagoval i u jinýho příspěvku a i při pročítání fóra jsem si všimla docela nepřátelských reakcí vůči novějším/méně znalým členům fóra, proto to se mnou trochu hnulo.

Nevím, asi to tu prostě funguje jinak než na fórech, na kterých jsem se vyskytovala doposud. Když vyhrabu "mrtvolu", ten co už o vlákno zájem nemá ho může přece s klidem ignorovat, a naopak ten, co si topicu doteď nevšiml, ho může rozšířit o svoji reakci, no ne?

Taky nevím, co lidi "vyhrabávají" většinou, ani jestli jsou to hovadiny, ale jednou to tu někdo založil, tak vážně nechápu proč bych se k tomu nemohla vyjádřit? Ať už je to o holení bobrů nebo o čemkoli jiném. Začlenila jsem se právě do těch témat, ke kterým jsem měla co říct (jsou univerzálnější). Když nebuším každej den v posilce, tak logicky nebudu přispívat jen tak nazdařbůh k tréninkovým tématům.. achjo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kulturistika - nebezpečná posedlost Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: