Vybavení posilovny-co do zacatku ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vybavení posilovny-co do zacatku ?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Vybavení posilovny-co do zacatku ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
soichiro


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:02 am    Předmět: Vybavení posilovny-co do zacatku ? Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny ,

Podarilo se mi ziskat prostor v baraku kde si muzu zridit posilovnu.
Potreboval bych poradit jelikoz sem zacatecnik cim ji mam nejdriv vybavit.
Mam vyhlidnutou pouzitou lavicku na bench ktera jde nastavit +osa se zavazim, (celkem 100 kg) , dale vlastnim doma nejake jednorucky ale uvazuju ze bych koupi nejake poradne nakladaci .
Mam vzit radeji osu s 100 kg zavazim nebo 2x nakladaci jednorucky treba do 40 kg?

Hrazdu bych tam dal zatim obyc mezi dvere , dale jsem videl prodavat jednoduchou konzoli do stropu se 2 kladkami na stahovani ,

allegro.pl/marbo-wyciag-gorny-do-sufitu-hit-zobacz-to-i2213887356.html

nebo komplet kontrukci

allegro.pl/nowosc-kelton-home-wyciag-hw10-do-hd18-i2221540593.html


Pakrat sem byl v posilce ale nikdy jsem necvicil s dlouhodobejsim cilem coz bych rad ted zmenil.Predtim jsem sportoval celkem dost -Box, kolo, motorka atd. treba brisaky jsem vzdy viditelne .

Bohuzel mam ted zamestnani kde se nehybu tak jsem dost pribral a postava vypada nic moc.
Tak nejak bych potreboval poradit to uplne zakladni vybaveni.
Diky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobne bych zvolil velkou cinku nezli jednorucky. preci jen s ni odcvicis vice veci nez s jednoruckama. Potazmo pro nektere cviky je lepsi velka cinka. Takze u me jasna volba prvne velka osa a pote do budoucna jednorucky.

Dale bych uvazoval o koupi, stavne pripadne sehnani neceho na tento zpusob:

https://obchod.ronnie.cz/s-3103-klec-na-drepy-if-pc.html

Jde o klec na drepy, ale vyuziti ma v podstate na vsechny cviky. Vygoogli si videjke s klicovymi slovy : "Power rack" a uvidis na co vsecko se da pouzit a co vsecko jsou lidi s timto schopni odcvicit. Hlavnim aspektem je bezpecnost cviceni, aspon tedy u me ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dřepovací klec, lavičku, velkou nakládací činku a možná i nějakou víceúčelovou kladku. S tím se dá odcvičit hodně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
U.B0B


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 3:47 pm    Předmět: Re: Vybavení posilovny-co do zacatku ? Odpovědět s citátem

soichiro napsal:
Zdravim vsechny ,


Mam vzit radeji osu s 100 kg zavazim nebo 2x nakladaci jednorucky treba do 40 kg?


proc to takle resit? ja napr. mam velkou osu a 4x osy na jednorucky. zavazi takovy abych je pouzil na velke ose i na jednoruckach. ja mam 4x 2,5kg, 4x 6kg, 4x10 kg. 4 kusy zavazi = 2 jednorucky nebo je proste hodis na velkou osu (musi sedet prumery. to mi ztizilo vyber neb sem mel uz zavazi s 25mm, ale sehnal sem velkou osu 25mm nakladaci cast a 30mm uchop). k tomu mam jeste 2x 20kg a to mam jako zaklad na velke ose (50kg s tyci).
udelal sem si lavecku + stojan na bench + drep. hrazda uz v byte byla kdyz sem se nastehoval a rotoped si poridila manzelka.

zvaž cviky, ktere chces cvicit a tomu podrit to, co zakoupit.
ja muzu odcvicit defacto vse co potrebuji a kdy potrebuji. jediny, kdyz clovek cvici sam doma je, ze pokud neco podelam, tak mi nikdo nepomuze. t.z. ze u zadneho cviku neznam maximum neb jedu vse na jistotu..

GL
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 4:39 pm    Předmět: Re: Vybavení posilovny-co do zacatku ? Odpovědět s citátem

U.B0B napsal:

zvaž cviky, ktere chces cvicit a tomu podrit to, co zakoupit.
ja muzu odcvicit defacto vse co potrebuji a kdy potrebuji. jediny, kdyz clovek cvici sam doma je, ze pokud neco podelam, tak mi nikdo nepomuze. t.z. ze u zadneho cviku neznam maximum neb jedu vse na jistotu..

GL


Tady se uplatni klec :-) muzes jet vsechno bezpecne :-)

Proc klec treba na drepy viz totok:

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Izman


PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 5:42 pm    Předmět: Re: Vybavení posilovny-co do zacatku ? Odpovědět s citátem

honzik833 napsal:

Proc klec treba na drepy viz totok:



Ty voe :D cekal jsem kdy mamca trhem hodi cinku nad hlavu, a synatora zdrbe ze se nema srat do neceho co neumi :D

Jinak mas pravdu bez klece bych drepy nejel staci kdy delam posledni opakovani u posledni serie s nejvetsi vahou a jsem kolikrat rad ze mohu tu osu nekam odlozit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mapler


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pripájam sa k názoru ...riadna drepovacia klietka s hrazdou + polohovateľná lavica + nejaké závesné bradlá do klietky . K tomu veľká tyč a hromada kotúčov .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
soichiro


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak polohovatelna lavice je doma , mam k ni dlouhou osu + EZ a taky nejake jednorucky .

Priznam se ze o existenci te klece sem nemel ani tuseni -nikdy jsem ji v zadne posilovne kde jsem byl nevidel ale vydada to vice nez dobre.
Asi je dulezite kdyz uz clovek nemuze si velkou cinku dobre "odlozit" .
Horsi je ze ta klec stoji celkem ranec ale casem uvidim.
Nikdy jsem drepy s Velkou cinkou necvicil s timhle cvikem budu zacinat uplne od zakladu takze budu cvicit jenom s osou zatim.
Jeste se chci zeptat co rikate na kladky maji smysl pro zacatecnika -ty bych si umel lehce sehnat -videl jsem napr. do stropu 2 ks takove jednoduche konzole na protismerne stahovani ale da se s tim cvicit i jine veci navic je to levne a nezabira to misto.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 6:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ve vysledku klec na drepy jde udelat pokud mas nekoho sikovneho. Jinak mas pravdu stoji to balik.

kladky jsou dobre. Kdyz vezmes, ze mnoho lidi neudela poradne zhyb na hrazde, tak pro ty jsou lepsi mit k dispozici kladky, aby si mohli zacvicit zada :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 6:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro inspiraci

https://forum.ronnie.cz/ukazte-domaci-posilovnu-t29126.html?highlight=domaci


a moje.
http://judson.rajce.idnes.cz/Gym/

Podle me klec neni potreba, ten stojan co mam ja stal na material do 2000, a sel by i levneni, kdybych chtel tak staci svarit este takovy 2 maly prenosny samostojici bradla, ktery bych si dal po stranach pod drep cinku , na odlozeni ,kdyz by doslo k nejhorsimu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soichiro


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

honzik833 napsal:
ve vysledku klec na drepy jde udelat pokud mas nekoho sikovneho. Jinak mas pravdu stoji to balik.

kladky jsou dobre. Kdyz vezmes, ze mnoho lidi neudela poradne zhyb na hrazde, tak pro ty jsou lepsi mit k dispozici kladky, aby si mohli zacvicit zada :-)


No ja zas uplne takovy slaboch nejsem , alespon jsem mel doma hrazdu ve dverich na ktere sem schopny porad udelat 4 serie 16,12,10,8
sice ne uplne nasiroko protoze mam uzke dvere , dale jsem klikoval
s tema operkama -kliku udelam celkem dost a dale jsem skakal pres svihadlo +zkracovacky na bricho tohle jsem delal tak 1x za 2 tydny nekdy ani to ne a ve vysledku vypadam porad hrozne ale co bych chtel od neceho takoveho .

Ja spis myslel treba na paze ktere mi dost zaostavaji objemove jestli
si vystacim s jednoruc +velkou cinkou ...

4 Judson : jo stojan vypada pekne ale myslim si ze to neni tak jednoduche
udelat musis brat v potaz a by to bylo pevne tim chci rict ze to musi umet udelat nekdo kdo tomu rozumi takze treba ja bych nemohl jen tak nekomu rici jak to chci vyrobit (material ,svary atd) ale za 2 tisice bych to bral hned.

Jinak co rikate na takto vyrobeny Power rack ze dreva ?
home-gym-bodybuilding.com/homemade-4x4-power-rack.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pekna drevena klec, ono ty tramky na stojato sou urcite pevny, ale jak vidim v nich z boku ty cepy, na to bych 100kg+ cinku mel strach davat.

Kdyby se me to vyplatilo, tak bych takovy podobny veci klidne delal na zakazku, ale ja amater se s tim svarovanim atd. piplu, takze tolik casu by nikdo nezaplatil, az bych to nauctval )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no ty drevenou kleci jsem se uz setkal. ma docela dobre nektere vychytavky na te strance. Ale osobne ji budu skladat ze zeleza :-) jen pro pocit jistoty a bezpeci

Nechtel jsem rict, ze bys byl slaboch na zhyby, ale pokud jich delas tolik tak bych kladku neresil.

Co se tyka pazi, tak tady velka cinka a jednorucky staci uplne ;-) bicepsove zdvihy s velkou osou nebo s Ez tyci uplne v pohode na ruce. Triceps posilis francouzskymi tlaky a benchpresem na uzko, Pripadne bych zvazil spise porizeni bradel, nebo nejakeho nadstavce, aby sis mohl zaklikovat ;-) Tak z toho plyne ze kladky na bicepsy nepotrebujes ;-)

staci projit nejakou zasobarku cviku a hned budes vedet co a jak na jakou partii :-)

Osobne mam doma napriklad tuto knihu:

https://obchod.ronnie.cz/s-859-tvarovani-tela-pro-muze-a-zeny-%28petr-tlapak%29.html parkrat jsem ji precetl, jak jsem potreboval vedet co a jak. Je to nekolikata reedice, ale myslim, ze cviky a ostatni veci jsou tam popsany celkem dobre.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soichiro


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Pekna drevena klec, ono ty tramky na stojato sou urcite pevny, ale jak vidim z v nich z boku ty cepy, na to bych 100kg+ cinku mel strach davat.

Kdyby se me to vyplatilo, tak bych takovy podobny veci klidne delal na zakazku, ale ja amater se s tim svarovanim atd. piplu, takze tolik casu by nikdo nezaplatil, az bych to nauctval )




Tady jsem jeste nasel video kde si to taky vyrobil z tech tramu.
Mozna bych prave mel moznost to nechat udelat levne ze dreva -tchan to s drevem opravdu umi , ale ta pevnost bude asi nizsi jak u zelezne tezko rici.
youtube.com/watch?v=s84M9VMLADE&feature=related
Jinak koukam ze z toho dreva by slo toho udelat i vice ....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niten.Senki


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Znám člověka u kterého jsem nevěřil, když jsem viděl jeho postavu. Je to tak... má pouze klec, polohovací lavičku, olympijskou osu a kotouče. Jde to i docela pěkně s tímto minimem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vybavení posilovny-co do zacatku ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: