Skladba potravin?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Skladba potravin?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Skladba potravin?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aleale1


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 6:52 pm    Předmět: Skladba potravin? Odpovědět s citátem

Dobrý den všichni,
jelikož vím, že většina z vás má zkušenosti a znalosti ohledně výživy, mám otázku. Pokud někdo bude vědět nebo mít jakýkoli názor, děkuji za odpověď.
Myslela jsem si, že každé jídlo by mělo obsahovat kvalitní bílkovinu, tuk a sacharid. (čím víc k večeru omezovat sachry a přidávat na bílk).
Nyní jsem však četla (tuším u Mgr. Víta Chaloupky), že se jídlo lépe tráví pokud je pouze B+zelenina nebo pouze sacharidové. Dle jeho teorie by měla být snídaně sacharidová, dopo sv také, pak bílkovina se zeleninou na oběd poté opět nějaké lehké sacharidy (rácia,ovoce) a večer už jen bílkoviny a zelenina.Píše, že na každou složku potraviny je třeba jiné trávící enzymy či co a toto složení jídla během dne se nejlépe tráví,..
Tak nevím, jaký je váš názor? B+S+T nebo jedno jídlo S, druhé jídlo S třetí jídlo B pak S pak už jen B a případně B?
Jako logiku by to mělo, ale nevím no. A navíc on vůbec v jeho stylu stravování neuvádí mléko a jogurty jen sýry a tvaroh.
Díky za názor Alena
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOSSHUGO


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemám ve zvyku se zde vyjadřovat ke stravě, ani tréninku a neudělám to ani teď, na to se tu najdou jiní "odborníci". Ale pana Chaloupku prostě nemám rád, ten jeho všudypřítomný Šmakoun a nebo hlíva ústřičná... omlouvám se, ale prostě mi to nedalo
_________________
Nahoru se musí nejdříve hlavou a až potom zadkem!

Čím hloupější sedlák, tím větší brambory!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vokr


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hele na tomhle možná něco bude. Asi před 3 roky jsem byl na semináři Lukáše Topinky a ten povídal, že nejí maso a sacharidy dohromady. Že nejdřív sní bílkoviny tuším a za 10-15minut např. rýži. Ale už nepamatuji si čím to zdůvodňoval.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aleale1


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo hlíva ústřičná se v jeho stravovacím režimu vyskytuje velice často,..Ale spíš mi jde o to složení, zda s+b nebo odděleně.
Třeba čistě sacharidová snídaně by mě konkrétně vyhovovala, ale dál už právě asi moc né.
Tak prosím o názor
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Partridge


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta skladba toho jídelníčku vždycky záleží na oněch individuálních požadavcích člověka, takže je blbost solit tyhle univerzální pravidla. Ano řekněme pro nesportujícího člověka jako ta kostra jak by to "!mohlo!" vypadat jakžtakž okej, ale ostatní s nějakým určitým cílem se tím řídit nemužou, to je prostě kravina.
A jsem podobného názoru jako BOSSHUGO, raději se neřídít blbečkem chaloupkou.
_________________
If the Jesus comes back, we will kill him again.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 9:36 pm    Předmět: Re: Skladba potravin? Odpovědět s citátem

aleale1 napsal:
Dobrý den všichni,
jelikož vím, že většina z vás má zkušenosti a znalosti ohledně výživy, mám otázku. Pokud někdo bude vědět nebo mít jakýkoli názor, děkuji za odpověď.
Myslela jsem si, že každé jídlo by mělo obsahovat kvalitní bílkovinu, tuk a sacharid. (čím víc k večeru omezovat sachry a přidávat na bílk).
Nyní jsem však četla (tuším u Mgr. Víta Chaloupky), že se jídlo lépe tráví pokud je pouze B+zelenina nebo pouze sacharidové. Dle jeho teorie by měla být snídaně sacharidová, dopo sv také, pak bílkovina se zeleninou na oběd poté opět nějaké lehké sacharidy (rácia,ovoce) a večer už jen bílkoviny a zelenina.Píše, že na každou složku potraviny je třeba jiné trávící enzymy či co a toto složení jídla během dne se nejlépe tráví,..
Tak nevím, jaký je váš názor? B+S+T nebo jedno jídlo S, druhé jídlo S třetí jídlo B pak S pak už jen B a případně B?
Jako logiku by to mělo, ale nevím no. A navíc on vůbec v jeho stylu stravování neuvádí mléko a jogurty jen sýry a tvaroh.
Díky za názor Alena

Dělená strava už je známá hodně dlouho a dost lidem funguje. Nebo to alespoň říkají. Já když jsem jí zkoušel tak jsem na sobě žádné zázraky nepozoroval, ale je pravda že si nevzpomínám že bych v té době měl průjem či nějaké problémy s trávením.
Myslím že tady je problém v tom, že si Chaloupka vzal funkční systém a začal do něj cpát své výmysly. Myslím že se stačí držet zásady oddělených jídel tj. nedávat si v jednom jídle bílkoviny a sacharidy (tuky si asi dávat s masem či také odděleně) a k večeru snižovat sacharidy.
Co se masa se zeleninou týče, chtěl bych vidět někoho normálního kdo to vydrží jíst dvakrát denně déle než týden
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nechápu, proč by se měli bílkoviny a sacharidy od sebe oddělovat Někomu to tak možná vyhovuje, ale já je jím dohromady (oběd vždy). Nedovedu si představit, že bych snědl maso a až za nějaký čas bych si šel vzít teprve rýži, nevidím žádný problém v tom to sníst vše najednou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

balbi napsal:
Já nechápu, proč by se měli bílkoviny a sacharidy od sebe oddělovat Někomu to tak možná vyhovuje, ale já je jím dohromady (oběd vždy). Nedovedu si představit, že bych snědl maso a až za nějaký čas bych si šel vzít teprve rýži, nevidím žádný problém v tom to sníst vše najednou.

Boha jeho. To je taky argument "já to dělám takhle. Ostatní jsou divní že to nedělají také ... "
Mě osobně dělená strava dost vyhovovala, pocitově. Zkus si to také a pak suď. Ale je asi pravda že dodržovat dělenou stravu je těžší pro rodinu než pro člověka který si vařil sám pro sebe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 7:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
balbi napsal:
Já nechápu, proč by se měli bílkoviny a sacharidy od sebe oddělovat Někomu to tak možná vyhovuje, ale já je jím dohromady (oběd vždy). Nedovedu si představit, že bych snědl maso a až za nějaký čas bych si šel vzít teprve rýži, nevidím žádný problém v tom to sníst vše najednou.

Boha jeho. To je taky argument "já to dělám takhle. Ostatní jsou divní že to nedělají také ... "
Mě osobně dělená strava dost vyhovovala, pocitově. Zkus si to také a pak suď. Ale je asi pravda že dodržovat dělenou stravu je těžší pro rodinu než pro člověka který si vařil sám pro sebe.


Špatně jsi to pochopil, nechtěl jsem tím říct, že já to dělám dobře a ostatní špatně. Napsal jsem to s tím, aby někdo vysvětlil, v čem je výhodnější to a ne ono
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vokr napsal:
No hele na tomhle možná něco bude. Asi před 3 roky jsem byl na semináři Lukáše Topinky a ten povídal, že nejí maso a sacharidy dohromady. Že nejdřív sní bílkoviny tuším a za 10-15minut např. rýži. Ale už nepamatuji si čím to zdůvodňoval.


Kdyby si tu rýži dal 10 - 15 minut po mase, tak to je prašť jako uhoď. Smysl by měla konzumace rýže až tak 2 hodiny po mase.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Skladba potravin?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: