Proteinový koláč/buchta do diety - můj recept


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Proteinový koláč/buchta do diety - můj recept  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Proteinový koláč/buchta do diety - můj recept
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vladic


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 10:27 am    Předmět: Proteinový koláč/buchta do diety - můj recept Odpovědět s citátem

Podělím se o můj recept, je to hodně dietní, např. do sacharidových vln se to hodí jelikož to chutná dobře, zasytí to a jde to ještě jakkoliv upravit nutriční hodnoty na celý koláč/buchtu jsou ( cca 50g Bílkovin, cca 10g Sacharidů, cca 15g tuku = 375kcal ) .. Já osobně si to někdy udělám na snídani když je chuť na něco sladkého.Celý koláč se připřavuje den předem, já to dělam vždy večer před spaním a ráno je hotovo.. celé to zabere cca 15-20min, víc ne.

Co na to potřebujeme ?

- 250g tvaroh
- 2 žloutky
- 4 bílky
- 1 lžička kypřícího prášku/prášku do pečiva
- umělé sladidlo
- skořice
- 20g želatina v prášku


dále pak formu na koláč nebo menší plech který se lehce vymaže papíre od másla (může/nemusí být pokud se používá pečící papír)...

Postup:

1. Dáme si do nějaké nádoby lžičku kakaa, umělé sladidlo (množství je na vás), ohřejeme 500ml vody a zalijeme, do toho vsypeme želatinu v prášku a lžičkou pořádně rozmícháme, poté přilijeme 250ml studené vody znovu zamíchat a dát do ledničky zhruba na 2 hodinky (doporučuju to semtam zkontrolovat jakmile to začne tuhnout tak je to připraveno)

2. Nachystáme formu/plech na kterou buď dáme pečící papír a nebo vymažem obalem od másla/tuku

3. Doporučuju vzít 2 větší misky ve kterých se vám to bude dobře míchat, do jedné misky rozklepnem 4 bílky a do druhé 2 žloutky, k těm žloutkům přidáme vaničku (250g tvarohu), sladidlo (množství je na vás), lžičku kypřícího prášku do pečiva a pořádně zamíchat.V 1 misce do bílku dáme špetičku soli a ušleháme pevný/tuhý sníh (pomocí šlehače), ten pak přidáme do 2.misky k tvarohu a opatrně smicháme vše dohromady.

4. Obsah misky nalijeme do formy nebo na ten plech rozprostřeme rovnoměrně můžem posypat čím chcete , já zvolil trošku kokosu , skořice a dáme do trouby na 180 stupňů na cca 40minut, doporučuju to kontrolovat a semtam do toho píchnout špejlí jelikož se to hodně nafoukne. Po 40 minutách to necháme ještě asi 15 minut dojít. Pak vyndáme a necháme to vychladnout (trošku to splaskne)



5.Jakmile to vychladlo a želatina s kakaem má už takovou kašovitou skoro pevnou konzistenci ale jde ještě míchat ( nesmí být tekutá ) tak želatinu nalijeme na koláč a rovnoměrně rozprostřeme.. Zde jdou udělat ještě různé úpravy než to tam nalijete můžete tam poklást ovoce banány nebo cokoliv ale zvýší se tím energetická hodnota, já to jen nalil a posypal trochou kokosu, skořice a slunečnicového semínka na ozdobu. Tak a je hotovo, dá se to do ledničky přes noc a ráno můžete jíst... :)





Dá se to ještě různě vylepšovat ale musíte vzít v potaz větší energetickou hodnotu.Můžete např na spod plechu dát rozdrcene sušenky/piškoty a na to až nalít hmotu. Můžete do toho smíchat různe ovoce a to zalít želatinou nebo můžete do celého těsta přidat odměrku proteinu.. Záleží na vašich chutích nebo potřebách :-)
_________________
"Consistency is the key to succes"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to perfektní. Už často jsem to vidíala na netu takové "cheesecake"-y ale nevěřila jsem, že by to bez mouky drželo. Drží to perfektně, dá se to chytit do ruky nebo se to trochu rozpadá?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.Burns


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 2:31 pm    Předmět: .. Odpovědět s citátem

jak to dlouho vydrži?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Draper


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 4:46 pm    Předmět: Re: .. Odpovědět s citátem

p.Burns napsal:
jak to dlouho vydrži?


Nez to sezeres :)
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luxusní..kdo mi to ale udělá (ten koláč)
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladic


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to jedl lžičkou, ale kupodivu tomu že to bylo bez mouky to drželo pěkně takže si myslím že i rukou v pohodě :) ( tu pevnost bych přirovnal asi k tenké pizze, takže je to trošec měkčí )
_________________
"Consistency is the key to succes"


Naposledy upravil Vladic dne pá květen 04, 2012 7:09 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavelcb napsal:
Luxusní..kdo mi to ale udělá (ten koláč)


Zkus to v tvym novym ryzovaru
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cerfik


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si to dneska připravil, nasypal jsem na to kokos, vlašské ořechy, skořici a jablko, i když banán by byl možná lepší, nemohl jsem to vydržet a musel jsem kousek odjíst, ráno je totiž za moc dlouho budu dělat častějc a možná zkusím něco do toho "vmontovat" vločky, jelikož nejsem v dietě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zejtra vyzkouším a dám vědět. Vypadá to luxusně. Snad se mi to povede. I když podle tohohle návodu by to měl udělat fakt kdokoliv.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzaj95


PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak asi pul hodiny trvala priprava a ted se to pece snad to bude dobry, ale testo pekne sladky :)

EDIT: Tak jsem to posnídal a docela chutný, sladký, želatiny mohlo být míň, ale to těsto mi vůbec nenakynulo, špatně jsem ušlehal sníh, příště to bude perfektní :) Jinak dobrá snídaně do 50G dní
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak uz mi taky lezi spokojene v brise udelal sem to s nekolika drobnejma upravama - sladidlo v teste sem nahradil dvema lzicema medu a vajicka pouzil tri.. nebudu nic vyhazovat bohuzel zelatina se mi nejak nepovedla, tak sem ji nahradil svym supercaloricbomb maslem (btw uz doslo)) a jeste to presypal kokosem, takze moje hodnoty se pohybovaly kolem 55g B, 70g T a par S z toho medu, kazdopadne to bylo fakt vyborny a da se s tim delat x ruznejch obmen..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím. Chci se zeptat. Jak se v návodu píše. 40min na 180 + 15min. na dojití? Tím dojitím se myslí konkrétně, co? Že vypnu troubu a 15min to tam ještě nechám, nebo to tam nechám ještě 15min na 180 stupňů?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypneš troubu.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Vypneš troubu.

Díky. Troubu jsem nechal běžet, jenom vypl stupně. Jinak by se začla chladit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ten cas je stejne spis orientacni, ja to mel hotovy za cca 30 min.
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Proteinový koláč/buchta do diety - můj recept Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: