Five fingers boty


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Five fingers boty  Úvodní stránka -> Atletika -> Five fingers boty
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ovi8


PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2012 9:36 pm    Předmět: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Máte s nimi někdo skušenosti ? Je běh v nich opravdu lepší a "přirozenější" ? díky za odpovědi..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Martas


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nerekl bych ze je to s nimi lepsi
je to jen takovy boom, ktery brzo opet opadne

na sprinty ty boty urcite nejsou

kdyz se zeptas prodejce, tak on ti odkyve ze i kanady jsou pro baletky
_________________
Můj tréninkový web:
http://treninkac.webnode.com/


Naposledy upravil Lord_Martas dne po červen 18, 2012 1:20 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:58 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Čus.

Poslední dobou jsem o nich dostl četl (hlavně VIBRAM), díval se na videa a tak. Celkově jsou s nimi lidé spokojení, na léto určitě super. Můžeš je použít i na lesní, kamenité cesty, cítíš s nima opravdu vše, musíš si na ně ale zezačátku postupně zvykat.

Já si jdu ve středu koupit tenhle typ bot, ale ne prsťáky, klasické. Už se na ně těším jak malej, pak můžu poreferovat .

http://www.behshop.cz/bezecke-boty/vivobarefoot-breatho-m/
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ovi8


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 9:01 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Čus.

Poslední dobou jsem o nich dostl četl (hlavně VIBRAM), díval se na videa a tak. Celkově jsou s nimi lidé spokojení, na léto určitě super. Můžeš je použít i na lesní, kamenité cesty, cítíš s nima opravdu vše, musíš si na ně ale zezačátku postupně zvykat.

Já si jdu ve středu koupit tenhle typ bot, ale ne prsťáky, klasické. Už se na ně těším jak malej, pak můžu poreferovat .

http://www.behshop.cz/bezecke-boty/vivobarefoot-breatho-m/


Vypadaj dobře, no já teď všude čtu že nejlepší je běhat naboso, kvůli technice. Jinak jsem koukal na netu a někteří dokonce běhaj v tomhle...http://barefootted.com/sandals.pdf

Zajímá mně využití hlavně na sprinty a jestli se dá do nich dát nějak ortopedická vložka ( mám plochou nohu a při běhu to docela bolí..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 10:33 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Ovi8 napsal:

Zajímá mně využití hlavně na sprinty a jestli se dá do nich dát nějak ortopedická vložka ( mám plochou nohu a při běhu to docela bolí..)


No to právě zkusím, tak spíš vydrž a pak můžu napsat malou recenzi, ale lidi v tom normálně běhají i v rychlém tempu.

Pak ty boty ale ztratí význam, když si tam chceš nechat dát ortop. vložku podle mě, to se spíš zeptej prodejce.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 10:37 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Usaina Bolta sem v tomhle ještě neviděl
nahoru
Grimley


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 10:48 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Ovi8 napsal:
Frozz. napsal:
Čus.

Poslední dobou jsem o nich dostl četl (hlavně VIBRAM), díval se na videa a tak. Celkově jsou s nimi lidé spokojení, na léto určitě super. Můžeš je použít i na lesní, kamenité cesty, cítíš s nima opravdu vše, musíš si na ně ale zezačátku postupně zvykat.

Já si jdu ve středu koupit tenhle typ bot, ale ne prsťáky, klasické. Už se na ně těším jak malej, pak můžu poreferovat .

http://www.behshop.cz/bezecke-boty/vivobarefoot-breatho-m/


Vypadaj dobře, no já teď všude čtu že nejlepší je běhat naboso, kvůli technice. Jinak jsem koukal na netu a někteří dokonce běhaj v tomhle...http://barefootted.com/sandals.pdf

Zajímá mně využití hlavně na sprinty a jestli se dá do nich dát nějak ortopedická vložka ( mám plochou nohu a při běhu to docela bolí..)


Já bych to zase nehnal do extrémů... ono firmy jako asics se podle mě nesnažej léta vyvíjet běžecký boty jen aby na tom vydělaly Jestli chceš běhat v tom, co jsi postnul, tak to už mě ho vážně vyndej tohleto
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 11:07 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Grimley napsal:

Já bych to zase nehnal do extrémů... ono firmy jako asics se podle mě nesnažej léta vyvíjet běžecký boty jen aby na tom vydělaly Jestli chceš běhat v tom, co jsi postnul, tak to už mě ho vážně vyndej tohleto


Nojo, tohle je přesně ten konzervativní uzavřenej přístup - cokoliv nové, jiné - špatné, horší, aniž by sis o tom něco přečetl.

Jako na klasické sprinty bych asi fakt volil boty s tlumením, ale na delší tratě, turistiku, fitness jsou minimalistické boty fajn, co se mi tak zdá.

Třeba s těmahle se musím běhat parádně: http://www.behshop.cz/bezecke-boty/new-balance-minimus-mr00gb/

Jinak fivefinger mají nevýhodu v tom, že když chceš vzít do nich ponožky, musíš mít speciální 5 prstový, což se mi moc nelíbí. Proto radši zvolím klasické minimalistické.

"Jejich filozofie je jednoduchá: noha se nerozmazluje na gelových podrážkách, mřížkách či bublinách, ale zoceluje se ve ‚svobodném‘ pohybu. Ten má být maximálně přirozený. Svaly a šlachy na nohou pak neleniví, pracují při běhu a posilují se" - už tohle stojí za to je vyzkoušet.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 11:10 am    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Grimley napsal:

Já bych to zase nehnal do extrémů... ono firmy jako asics se podle mě nesnažej léta vyvíjet běžecký boty jen aby na tom vydělaly Jestli chceš běhat v tom, co jsi postnul, tak to už mě ho vážně vyndej tohleto


Nojo, tohle je přesně ten konzervativní uzavřenej přístup - cokoliv nové, jiné - špatné, horší, aniž by sis o tom něco přečetl.

Jako na klasické sprinty bych asi fakt volil boty s tlumením, ale na delší tratě, turistiku, fitness jsou minimalistické boty fajn, co se mi tak zdá.

Třeba s těmahle se musím běhat parádně: http://www.behshop.cz/bezecke-boty/new-balance-minimus-mr00gb/

Jinak fivefinger mají nevýhodu v tom, že když chceš vzít do nich ponožky, musíš mít speciální 5 prstový, což se mi moc nelíbí. Proto radši zvolím klasické minimalistické.

"Jejich filozofie je jednoduchá: noha se nerozmazluje na gelových podrážkách, mřížkách či bublinách, ale zoceluje se ve ‚svobodném‘ pohybu. Ten má být maximálně přirozený. Svaly a šlachy na nohou pak neleniví, pracují při běhu a posilují se" - už tohle stojí za to je vyzkoušet.


Ty tvoje boty, neznám, k těm se nevyjadřuju ale tohle je trochu úlet: http://barefootted.com/sandals.pdf
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ovi8


PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 3:20 pm    Předmět: Re: Five fingers boty Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Ovi8 napsal:
Frozz. napsal:
Čus.

Poslední dobou jsem o nich dostl četl (hlavně VIBRAM), díval se na videa a tak. Celkově jsou s nimi lidé spokojení, na léto určitě super. Můžeš je použít i na lesní, kamenité cesty, cítíš s nima opravdu vše, musíš si na ně ale zezačátku postupně zvykat.

Já si jdu ve středu koupit tenhle typ bot, ale ne prsťáky, klasické. Už se na ně těším jak malej, pak můžu poreferovat .

http://www.behshop.cz/bezecke-boty/vivobarefoot-breatho-m/


Vypadaj dobře, no já teď všude čtu že nejlepší je běhat naboso, kvůli technice. Jinak jsem koukal na netu a někteří dokonce běhaj v tomhle...http://barefootted.com/sandals.pdf

Zajímá mně využití hlavně na sprinty a jestli se dá do nich dát nějak ortopedická vložka ( mám plochou nohu a při běhu to docela bolí..)


Já bych to zase nehnal do extrémů... ono firmy jako asics se podle mě nesnažej léta vyvíjet běžecký boty jen aby na tom vydělaly Jestli chceš běhat v tom, co jsi postnul, tak to už mě ho vážně vyndej tohleto


Né běhat v těch sandálech určitě nehodlám jen mně to zaujalo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemosyne


PříspěvekZaslal: st červen 27, 2012 6:51 pm    Předmět: vibramy, sandály apod. Odpovědět s citátem

Ahoj, sice jsem tu nová, ale v pětiprsťákách i sandálech běhám. Sandály jsou vyrobené podle sandálů, ve kterých běhají mexičtí indiáni (jejich běhací životní styl moc pěkně popsal Christopher McDougall v knížce Born to Run ) - jsou super na vytrvalostní běhy, ale sprintovat bych v nich nezkoušela . Sama běhám i ve vibramech jen pomalejší běhy a na sprinty si beru normální botky - a jsem moc ráda za tlumení. Na delší tratě mi na minimalistických botách vyhovuje lepší kontakt se zemí, lepší držení těla, obecně nucení k lepšímu stylu běhu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, našel jsem tenhle topic a trochu ho ozivim, protože nechci zakládat OT. Dost jsem se o minimalistické boty zajímal uz predtim, ale kniha Born to run me přesvědčila o koupi. Konkretne me zajímají Vibram fivefingers. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s petiprstovymi boty nebo aspon s minimalistickymi alá barefoot. Boty chci převážně na běh v přírodě, spíše polní kamenité cesty, snad najdu i něco v lese, ale silnicim se také nevyhnu. Dále bych je občas i nosil do gymu, stejne se mi nejlíp cvičí na boso (hlavne dřepy, MT atd.), bohužel majitel posilky vyžaduje pevnou obuv na cvičeni, což fivefingery splňují-fuck the rules! Ještě by me zajímala životnost bot-v diskuzích jsem se dočetl hodne rozdílné nazory, někomu odešly po 3 měsících, někdo uz v nich ma nabehano ranec Km za 2 sezóny a bez sebemensiho problému. Dále jak se v tom běhá na boso (jsou znat nejaké odreniny/puchyre na noze? slyšel jsem od kamaráda, ze pri chození bez ponozek jsou docela po čase cítit), petiprstove ponožky se neprodiraji? nevyzouvaji se? Konkretne se zajímám hlavne o modely BIKILA LS, KMD SPORT LS, SEEYA LS, SPEED. Snad je tu někdo ma.. Díky!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merveill


PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, five fingers nemám, ale nedávno jsem si pořídil minimalistické boty New Balance MR10YB2 a jsem s nimi nadmíru spokojený. Troufám si říci, že má výkonnost s nimi šla nahoru (možné je to i psychického rázu) a běh mě baví ještě více, než mě bavil předtím.
Jelikož si na minimalistické boty stále ještě zvykám, tak občas střídám obuv s běžeckými boty Nike Dual Fusion a v těch se mi popravdě už nechce ani běžet.
Přijde mi, že minimalistické boty mě nutí běžet rychleji, ale vůbec mi to nevadí, ba naopak. Občas s nimi běhám naboso a zatím jsem nepocítil žádný problém v podobě odřenin, puchýřů. Puchýř jsem v nich měl pouze jednou a to dávám za vinu ponožce, takže minimalistickou obuv mohu jen doporučit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja byl dnes běhat a na zkoušku jsem si vzal moje stary boty Nike s plochou tenkou podrazkou (s trochou nadsázky by se to dalo přirovnat k minimalistickym botam ). Normálně běhám v botách adidas response 20 m. Prvni kilometry byly dost cítit, trochu jiny styl, řekl bych, ze jsem s nima musel běžet vic přes špičku a opatrnejs doslapovat, nejdrive trochu tahaly achillovky, ale zhruba po 3 Km vse přešlo a ja si to zacal vychutnávat. Štěrk na polní ceste jsem bral jako masaz nohou od pekne thajky a líbil se mi pocit, kdy jsem cítil terén pod sebou. Celkem jsem ubehl asi 10 Km, ale pak přišla tma, tak jsem se musel vrátit. Chci si ted postupne začít odvykat na ty tlumici nesmysly v běžeckých botech a postupne přejít az na fivefingers.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Five fingers boty Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: