Paleo strava


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Paleo strava  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Paleo strava
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pr!nc


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím, co napsal Johny Hard, naprosto souhlasím. Při těch těžkých silových výkonech se prostě mastné kyseliny jako zdroj energie použít nemohou a pokud je ve stravě málo sacharidů, tak ten silový výkon utrpí, protože ve svalech bude málo glykogenu na anaerobní glykolýzu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdenek Pilc


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Johny HaRd: Na něčem jako je paleo jede většina strongmanů ze špičky. Posílám to stále dokola... Jediný rozdíl je, že vypijí hodně mléka, občas jedí luštěniny a z obilí si dají jen ovesné vločky.
Ovoce jen v tréninkový den.

https://forum.ronnie.cz/stravovani-strongmana-t30576.html

randall: Energie bude cca po těch 14 dnech co máš teď za sebou
_________________
"The only person you need to worry about being better then is the person you were yesterday!"
Mike Jenkins
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
randall


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

těšim se na to,díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny HaRd


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdenek Pilc: Já jsem měl na mysli striktní paleo s důrazem na nízký příjem sacharidů.

Když si k tomu přidají mléko, luštěniny, ovesné vločky, rýži a spoustu shaků, tak to je věc jiná a věřím, že pro strongmana ideální.
_________________
"To mi rve koule"

Eric Cartman
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Reiben


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jenže paleo s přidaným mlékem, lušteninama, vločkama, rýží atd. (první dvě položky jsou ještě akceptovatelný) už není paleo, ale úplně normální způsob stravování, co jede většina lidí..
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
jenže paleo s přidaným mlékem, lušteninama, vločkama, rýží atd. (první dvě položky jsou ještě akceptovatelný) už není paleo, ale úplně normální způsob stravování, co jede většina lidí..

Přesně tohle jsem chtěl napsat.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Paleo je hlavně o tom, že jíme to, na co je naše tělo adaptované. To je hlavní smysl, pokud to berete ze zdravotního hlediska. Viz. Lusterův odkaz, doporučuju shlédnout celé. Mě např. nefunguje zažívání bez denního přísunu chleba. Je to hlavní složka stravy Čechů už víc než tisíciletí a přesto mám pocit, že to v paleo stravě berete jako těžký cheating

Ale třeba plácám voloviny a v tom případě mě prosím nekamenujte
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

s tím chlebem je to pěkná kravina , problém bude určitě jinde
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha napsal:
Paleo je hlavně o tom, že jíme to, na co je naše tělo adaptované. To je hlavní smysl, pokud to berete ze zdravotního hlediska. Viz. Lusterův odkaz, doporučuju shlédnout celé. Mě např. nefunguje zažívání bez denního přísunu chleba. Je to hlavní složka stravy Čechů už víc než tisíciletí a přesto mám pocit, že to v paleo stravě berete jako těžký cheating
Ale třeba plácám voloviny a v tom případě mě prosím nekamenujte

S tím chlebem jsem si to taky myslel, měl jsem ho každý den (bílé pečivo), teď už ho nemám cca 5-6 měsíců a vůbec mi nechybí. Proč? Protože to naše tělo vůbec nepotřebuje. Ale chápu, že pro hodně lidí je lepší sýr a šunka s pečivem, než to jíst samotné :).
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha: V Paleu neni tak tezke udelat jidlo, ke kteremu proste nedas tu prilohu (ryze,testoviny,chleba,atd.). Ale je tezke udelat jidlo bez prilohy, ktereho se najis. Proto asi stale touzis po chlebu.

Je totiz docela problem naucit se udelat chutne jidlo, ktere bez prilohy bude mit aspon tolik kcal, co jidlo s prilohou a nahnat ty kalorie ciste treba z olivoveho oleje neni dobry napad - resp. nebude to dobre chutnat, je treba ty zdroje tuku umet namichat a pak ty kcal pekne nastoupaji v kazdem jidle. Proto bych rekl, ze na striktnim Paleu je tezke pribirat, protoze udelat chutne jidlo co ma 30-40g bilkovin + 80-100g tuku chce uz trosku umeni.

To je i duvod, proc bych MM-1, zezacatku striktni Paleo nedoporucoval. Protoze, nez se clovek nauci varit hodne tucna jidla (a ze toho tuku pri +100 kg bude potrebovat kopu), tak to chvili trva. Zacal bych spis tim, ze se budu drzet Palea, ale budu mit stale u kazdeho jidlo aspon sladky brambor, ryzi, brambory a postupne bych velikosti priloh omezoval a pridaval tam tuk.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kwaker


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mě osobně paleo sedí dobře, mám rád tučný jídla, sacharidy mě nechyběly a hlavně je to něco "nového" člověka to baví. Receptů je plno, bohužel se to jako každá "spešl" strava dost prodraží. Cítil jsem se dobře, nic mě nijak netrápilo, ani hlad ani unava.
Ted jsem po nějakém čase zase najel na "normalní stravu" - mléčné výrobky (bílý jogurt svačina, mlíko s vločkama k snídani atd) .....a hle prdím jak nafouklej balon:-)) a většinou mám i hodně hlad, je to sice pohodlnější se takhle krmit, ale vracím se k paleou hned po dovolené:-)
Vědecky ta strava asi nijak ověřená není, ale nevěřím ani tomu co ověřené je - někdo k infarktu atd má sklon a někdo ne. Hlavní je být přirozeně hubený a aktivní!!!
Za mě je PALEO
P.S. hlavně ty vajíčka a slanina:-))) mňaaam, sem tam na chut 90%čokoládu a je hned hezky:)
_________________
pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale o to horší cesta
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kazdopadne vlocky bych nezarazoval ani do hodne nestriktni paleo diet, uz jenom to, ze polovina lidi z nich ma zazivaci problemy, je podle me dostatecnej duvod a ukazatel, ze tohle proste neni dobre..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud někdo jede čistý paleo, tak se těch tuků nesmí bát. To znamená klidně jíst prorostlejší maso, slaninu, máslo, hodně používat oliv. olej., vajíčka včetně žloutku (to je snad samozřejmnost), avokádo, ořechy.. potom ten energetickej příjem naskočí hned a člověka to strašně zasytí a nemá vůbec hlad.
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kwaker


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj tuky proti tukům :-) (v případě redukce) jinak není problém udělat 200gr - 300gr sacharidů z ovoce ale vybírat s nízkým GI
kokosová mouka, mandlová mouka, máslo Ghí, sádlo, ryby sem tam tučný sýr a hodně používat jahody, borůvky
vločky sem opravdu nepatří. Na snídani obr ovocnou mísu, nebo klidně 3vejce a 10dkg slaniny + avokádo atd :-)
_________________
pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale o to horší cesta
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny HaRd


PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
Pokud někdo jede čistý paleo, tak se těch tuků nesmí bát. To znamená klidně jíst prorostlejší maso, slaninu, máslo, hodně používat oliv. olej., vajíčka včetně žloutku (to je snad samozřejmnost), avokádo, ořechy.. potom ten energetickej příjem naskočí hned a člověka to strašně zasytí a nemá vůbec hlad.


Máš pravdu, s energetickým příjmem a hladem vůbec nemám problém, cítím se skvěle, ale bohužel výkon jde okamžitě dolů. Proto zařazuju i rýži, brambory a jáhly, protože to jsou obecně dobře snášený potraviny, i když nejsou úplně paleo.
_________________
"To mi rve koule"

Eric Cartman
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Paleo strava Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: