Endorfiny

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Endorfiny  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Endorfiny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Foresten

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 8:38 pm    Předmět: Endorfiny Odpovědět s citátem

Zdravim, casto tady ctu, ze nad nekterymi cvicenci zde pri treninku doslova poletuji endorfiny :), docetl jsem se, ze to jsou "hormony stesti". Muj dotaz je - jak se to pozna ? :) Ja se po treninku citim spis tak prijemne unaveny, ale to je tak vsechno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
akapeet

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 9:25 pm    Předmět: Re: Endorfiny Odpovědět s citátem

Foresten napsal:
Zdravim, casto tady ctu, ze nad nekterymi cvicenci zde pri treninku doslova poletuji endorfiny :), docetl jsem se, ze to jsou "hormony stesti". Muj dotaz je - jak se to pozna ? :) Ja se po treninku citim spis tak prijemne unaveny, ale to je tak vsechno.
Nedávno jsem jel třísla a u toho sledoval pěkné zadečky.. uvolnilo se mi tolik endorfinu že se mi málem postavilo péro.. musel jsem přerušit sérii.. :/
Grimley

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že kolegovi nademnou se uvlonilo spíš něco jinýho

Já pociťuju endorfiny každej den :D... od osmi do 16ti makám většinou fyzicky náročně, pak si dám půl hoďky šlofíka, jdu si zaběhat a jak doběhnu, mám úplně suprovej pocit... pocit štěstí a spokojenosti sám se sebou...to jsou ty endorfiny :) ... dokonce se někde tvrdí, že existuje závislost na endorfinech ... jinak... jsou to hormony, který se vyplavujou po fyzický námaze... ale hluběji zabíhat nehodlám, ať eSkovi, nebo dalším nefušuju do řemesla
Judson

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 10:27 pm    Předmět: Re: Endorfiny Odpovědět s citátem

Foresten napsal:

To je v podstane ono, jednoduse receno, nekdy jen prijemne unaveny, nekdy este prijemneji, nekdy uplna extaze, kdy ti telo jen zhne a pumpuje. Kdyz se zadari tak plus pocit z prekonani nejakeho cile, to je pak nej.

Poznas az to prijde, az se jednou cviceni vydari tak, ze naval endorfinu poznas.

Me se to vecinou dari u cviku na kardio, nebo aspon kdyz je vice opakovani, aby se poradne zpotil a zadychal.

Ale uplne nej sem to citival u behani. Tomu se absolutne nic nevyrovnalo, kam se hrabe sex.

Nikdy nezapomenu jak sem bezel v Walesu kolem reky po pekne asvatce, zacalo prset tak akorad, stale bylo relativne teplo. Pridal sem do tempa, preskakoval kaluze a udivoval kolemjdouci. Na otoce jsem zvedl ruce k nebi a volal "jen houst jen houst, to je vse co mas ?!" este si k tom zarval, udelal par otocek kolem vlastni osy, valil domu a prekonal dosavadni vlastni trasovy rekord.
Study

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 7:53 am    Předmět: Re: Endorfiny Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Foresten napsal:
...

Tomu se absolutne nic nevyrovnalo, kam se hrabe sex.
...*

S tím co jsem potkal já, musím souhlasit

https://www.instagram.com/studynkapetr/
Merrao

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson: To je dokonalá scéna jak z Forresta Gumpa :D

Ale máš pravdu. Včera jsem byla na atletickém tréninku, běhala jsem překážky, začal déšť a tak mne nabudil, že mi to šlo líp než kdykoliv před tím a nejspíš mám i neměřený osobák :D

Endorfiny jsou mimochodem i psychická záležitost. Když se do běhu nutím (málokdy,ale také to bývá...) tak jsem ráda že doběhnu a jsem možná i mírně nepříjemná...ale také se mi vyplavují, jen je nevnímám.
Proto lidé, obézní nebo s nadváhou, co se do cvičení nutí tohle nezažívají a nemají chuť k cvičení. Protože to co nás budí k dalšímu náročnému "zničení se" jsou právě tyhle potvory.

Když skončím atletický trénink, posilovací trénink, uvědomím si "že je konec" a teď mě čeká jen odpočinek a jídlo, dobré jídlo, vnímám je víc než kdykoliv jindy.

Rychle na stránku:

Přejdi na: