Potréninkový drink - dotaz



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Potréninkový drink - dotaz  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Potréninkový drink - dotaz
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 3:59 pm    Předmět: Potréninkový drink - dotaz Odpovědět s citátem

Zdar, chci se zeptat na množství proteinu které se dává po tréninku v potréninkovém nápoji. Po tréninku si dávám 30g maltodextrinu a odměrku proteinu (což je doporučováno i výrobcem, odměrka = 20g bílkovin). Protein dávám jen po tréninku a vyjímečně přes den když nestíhám nebo jsem pryč, takže mi vydrží dost dlouho a říkal jsem si , jestli má cenu navyšovat potréninkovou dávku, jestli by to třeba nebylo lepší dát tam místo 20g nějakých 40g bílkovin z toho proteinu ? Ptám se ale jen pokud by to přineslo nějaké lepší výsledky

A ke konci snad jen dotaz k maltodextrinu. Pokud si ho dám 30g po tréninku, vím že to nejde do tuků, ale doplní to rychle energii atd. ale není to nezdravé ? Jen tak mě to napadlo , prostě dát najednou 30g rychlého cukru, jestli to nějak neškodí zdraví ....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau množství proteinů bych určoval podle tělesné hmotnosti jestli máš 70kg. Tak těch 20g může stačit ale zkus víc a uvidíš. Cukr je cukr já po tréninku doplňuji ovocem. Ale nezdravé je to prostě cukr kazí zuby a dělá plné tvary zvlášť v pase vědu v tom nehledej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Čau množství proteinů bych určoval podle tělesné hmotnosti jestli máš 70kg. Tak těch 20g může stačit ale zkus víc a uvidíš. Cukr je cukr já po tréninku doplňuji ovocem. Ale nezdravé je to prostě cukr kazí zuby a dělá plné tvary zvlášť v pase vědu v tom nehledej.


Mám 83kg tak zkusím ten protein mírně zvýšit , jinak ohledně toho maltodextrinu jsem to myslel spíše v té otázce trochu jinak. Ja mi jasné že kazí zuby , špeky a tyhle věci okolo :D O co mi ale šlo je že jsem četl několik článků kde víceméně říkají že pravidelné užívání maltodextrinu může způsobit plno zdravotních problému, např. problémy se střevy atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Používá ho spousta lidí co tak vím, já jedu na ovoci ale nevím neřešil bych to tak zabít tě může dneska cokoliv a podle mě dřív padneme v nějaké 3 světové než by nás zabil maltodextrin. Zvlášť po tréninku pokud se cpeš věcma co ho obsahují přes den tak by to mohl být problém, ale takhle po tréninku v tom problém nevidím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Používá ho spousta lidí co tak vím, já jedu na ovoci ale nevím neřešil bych to tak zabít tě může dneska cokoliv a podle mě dřív padneme v nějaké 3 světové než by nás zabil maltodextrin. Zvlášť po tréninku pokud se cpeš věcma co ho obsahují přes den tak by to mohl být problém, ale takhle po tréninku v tom problém nevidím.


Jasný, dík :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2018 10:40 pm    Předmět: Ideální dávka bílkovin Odpovědět s citátem

Ahoj, myslím si, že maltodextrin není nějak škodlivý (pokud se nebere v potaz negativní dopad na kazivost zubů :-) ). Když se užije ve vhodnou dobu, což je po tréninku v tomto množství ideální, tak nevidím problém. Nevím, v čem konkrétně články uváděly maltodextrin jako škodlivý, nicméně když se podíváš na mnoho běžných výrobků, nejen ty z oblasti fitness, tak je tam často maltodextrin uveden jako jedna ze složek.
Co se týče bílkovin, tak obecně se uvádí maximální vstřebatelnost v jednorázové dávce max 0,4g/kg tělesné váhy, což ve tvém případě dělá nějakých 33g. V jiné studii se zase uvádí, že má takřka stejný efekt to, jestli užiješ 20g bílkovin nebo 40g bílkovin. Držel bych se zlaté střední cesty a poslal tam 30-35g kvalitního proteiňáku... :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaq


PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2018 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Potréninkový drink - dotaz
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: