RANDO - čo ak ho PODCEŇUJEME ?....


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - RANDO - čo ak ho PODCEŇUJEME ?....  Úvodní stránka -> Na smazání... -> RANDO - čo ak ho PODCEŇUJEME ?....
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg : Ako som písal asi v úvodnom príspevku, rýchlosť opakovaní sa predsa dá spomaliť. A veď zober si to takto, sú profesionálni kulturisti, ktorí cvičia s polovičnými váhami než napr. cvičí ten "Mladá verzia Matta Damona" (vypadlo mi jeho meno)... A určite sa takí nájdu aj v top 20-tke... A kam sa až dostali ? ... Cvičia totiž viac na precítenie, s menšími váhami, a to neznamená, že musia dávať 20+ opakovaní, proste rýchlosť prisposobia počtu opakovaní.
Na TRX sa dajú robiť aj izolované cviky, viac-menej (síce vždy so zapojením "core"), napr. na biceps, triceps, atď. A pod rôznymi sklonmi. Ako som písal včera, bolo by zaujímavé pozerať sa na progres niekoho kto riadne sype, dodržuje jedálníček kulturistických profesionálov, ale cvičí len pomocou TRX (prípadne vlastnou váhou bez TRX ako doplnok k tomu), no veľmi rozumne, a neprekračuje napr. 20 opakovaní v sérii na vršok, a 25 na nohy (to by sa dalo pri pomaličkých opakovaniach pri drepoch na TRX, alebo pri drepoch na TRX jednonož, atď).
_________________
Zadovážte si inverzný stôl, a používajte ho denne. Ja visím dolu hlavou kolmo k zemi 8 minút 1x denne, každý deň. JE TO SUPER.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 11:00 am    Předmět: Re: TRX - čo ak ho PODCEŇUJEME ?.... Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Ještě na doplnění ... s koupalištěm máš zcela pravdu, a nemyslím, že by to někdo zpochybňoval. S nějakou nižší soutěží ... a tak asi by se dalo. Na vyšší úrovni nepřipadá v úvahu, a to ze dvou důvodů. Tělo to jednoduše s vahou špičkových kulturistů nedá, na to ty vazy, úpony a klouby prostě nejsou stavěné. Druhý důvod je ten, že by to znamenalo investovat neskutečná kvanta peněz, času a energie do metody, která i pokud by nebyla slepou uličkou, tak rozhodně nebude cestou nejschůdnější a nejrychlejší. Prostě .... zkratkou to byla sice horší, ale zato delší cesta.


Tak sa to asi dá zhrnúť tak, že pokiaľ by človek nemal ambície dostať sa vyššie než na amatérske súťaže (a to váhovo dajme tomu do 100kg - závisí od výšky jedinca), tak by takú postavu vedel dosiahnuť aj pomocou veľmi rozumne poňatého cvičenia na TRX a vhodnej stravy, doplnov výživy, regenerácie (a AS samozrejme). Veď čo si budeme hovoriť, ten "rys", plnosť svalov, atď, to neurobia činky ako také, ale strava, a diuretiká, atď.
_________________
Zadovážte si inverzný stôl, a používajte ho denne. Ja visím dolu hlavou kolmo k zemi 8 minút 1x denne, každý deň. JE TO SUPER.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele ... na to již před více jak sto lety moudře pravil Vladimír Iljič (osvěty není nikdy dost:-), že "Kritériem teorie je praxe.". Takže zkus a předveď. Zatím bude pro nás ostatní myslím postačující fakt, že ty tisíce maníků co dřou jak Bulhaři a sní o Olympii nejsou všichni úplní blbci, takže být to nějaká skrytá bomba, tak to někdo dávno vyzkoušel a uspěl.

Jinak, tohle není ani tak na tebe .... všichni už víme, že ve tvém případě používat racionální argumenty je ztráta času:-))) .... ale třeba na někoho, kdo si to přečte a přemýšlí o tom. Ty si užij hezkou neděli s kruhy:-).

EDIT .... ať tu neplevelím fóru a je to v jednom postu ....

Som_v_nutricnej_ketoze napsal:


Tak sa to asi dá zhrnúť tak, že pokiaľ by človek nemal ambície dostať sa vyššie než na amatérske súťaže (a to váhovo dajme tomu do 100kg - závisí od výšky jedinca), tak by takú postavu vedel dosiahnuť aj pomocou veľmi rozumne poňatého cvičenia na TRX a vhodnej stravy, doplnov výživy, regenerácie (a AS samozrejme). Veď čo si budeme hovoriť, ten "rys", plnosť svalov, atď, to neurobia činky ako také, ale strava, a diuretiká, atď.


... pokud by zvolil opravdu optimální formát tréninku a měl skutečně velmi dobrou genetiku, tak to možné asi je. Osobně si myslím, že pravděpodobně ano, byť svět by s tím dle mého soudu nevyhrál ani "sám požehnaný Hospodinem". Ale furt nechápu, proč by si zvolil právě tuhle cestu, když ... za splnění uvedených předpokladů ... by "tradiční" cesta byla rychlejší, jistější a méně riziková.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.


Naposledy upravil ygg dne ne březen 20, 2016 11:06 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jistěže se dá dosáhnout solidního svalového rozvoje čímkoliv. TRX, činkami, na kruzích, jen na hrazdě, s lopatou, s čímkoliv. O tom nemůže být tato debata, nebo klesne i pod současnou úroveň.

Já se s dovolením z této diskuze vzdálím, protože se naplnila moje očekávání.

Jen si dovolím na závěr, Rando, malou radu. Koupil sis TRX, cvič na něm. Trávíš tu hodiny plkáním o tom, co by bylo, kdyby bylo a přitom třeba já jsem si právě odcvičil hezký trénink. I s TRX (tedy fakticky s kruhy, ale použil jsem je jako TRX). O tom to je. Méně psát a více cvičit.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
Jen si dovolím na závěr, Rando, malou radu. Koupil sis TRX, cvič na něm. Trávíš tu hodiny plkáním o tom, co by bylo, kdyby bylo a přitom třeba já jsem si právě odcvičil hezký trénink. I s TRX (tedy fakticky s kruhy, ale použil jsem je jako TRX). O tom to je. Méně psát a více cvičit.


No ale to je aj o tom, že ja sa na žiadnu súťaž nikdy pripravovať nebudem, a s tréningom to príliš "nepreháňam", lebo mám aj iné aktivity. Preto ja by som nemohol byť nejaká super vzorka toho, čo všetko by sa dalo dosiahnuť pri cvičení na TRX. Hlavne, keby som ani nebral AS. Vzorkou by boli nejakí závodníci amatérsky na Európskej či svetovej úrovni...
No o.k. teda, ja plánujem cvičiť už len pomocou TRX, či bez TRX vlastnou váhou (hrazda, drepy bez TRX)...no asi pár sérií upažovania na bočné deltové svaly k tomu, s ľahkými činkami, technicky,..
INAK, považuje sa aj izometrický tréning napr. pri napínaní bočných deltových svalov pri "naťahovaní" uteráku, ako cvičenie s vlastnou váhou ? Kurňa... ... toho sa nechem vzdať, izometrické cvičenie vlastnou váhou primárne zamerané NA BOČNÉ RAMENÁ asi neexistuje... Jedine, že tlačiť zboku rukou do zárubne, steny, atď...
_________________
Zadovážte si inverzný stôl, a používajte ho denne. Ja visím dolu hlavou kolmo k zemi 8 minút 1x denne, každý deň. JE TO SUPER.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Som_v_nutricnej_ketoze napsal:
daymoon : O.k., tak koncipujem otázku inak - dalo by sa dosiahnuť kvalitného svalového rozvoja cvičením len vlastnou váhou ? Kombinácia TRX (izotonicky, izometricky, dynamicky), hrazdy, rôznych cvikov na nohy pomocou vlastnej váhy (izotonické, izometrické, dynamické) ? Len tie bočné ramená bez činiek asi ťažko, keď do nich chcem dať maximum, čo ? ...


Rando cvičím s vlastní váhou už......no nějakou tu dobu a viditelný nárůst svalů jsem nezaznamenala dokud jsem nezačala chodit do posilovny zvedat činky.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Rando cvičím s vlastní váhou už......no nějakou tu dobu a viditelný nárůst svalů jsem nezaznamenala dokud jsem nezačala chodit do posilovny zvedat činky.


Aha, takže napríklad vymakané postavy niektorých (lebo nie všetci dodržujú stravu a cvičia dostatočne) "streetworkouterov" ktorých krédo je cvičiť (aspoň u väčšiny) len s váhou vlastného tela, sú len ilúziou....
Vieš čo je "zvláštne" ? Kedysi som cvičil 3x týždenne s činkami , robil aj mŕtve ťahy, drepy s VČ (alebo na stroji).... Mal som 84-85kg (musím podotknúť, s užívaním kreatínu...), to je môj zatiaľ strop v BW. Bolo to pred troma rokmi, keď som cvičil už 5,5 - 6 rokov. Tréningy som mal tvrdé, nikdy som ale nebol silný, takže silové výkony veľké neboli, no tréningy boli tvrdé (ale uregeneroval som ich)... Potom som začal zvoľňovať, a začal chodiť do posilňovne 2x týždenne na tvrdý tréning s čnkami... Nejaké to kilo zišlo po asi pol roku dole (dve ?).... Teraz mám 82kg. BEZ KREATÍNU, tuku ani o trošku viac než vtedy. Už asi rok cvičím v posilňovni (s výnimkou jedného mesiaca asi 10 mesiacov dozadu) len 1x týždenne s činkami , a zvyšok fyzického cvičenia vykonávam doma. ... Doma vykonávam len cvičenie S VLASTNOU VÁHOU, prípadne s uterákom (izometrické cviky na delty)...

Môj tréningový plán NA TÝŽDEŇ do týchto dní (už asi rok) vyzerá takto :
1x FullBody s činkami v posilňovni, cca 90-120 minút
1x izometrický tréning celého tela (zvyknem rodeliť na dve časti, spodok odcvičím ráno, vršok večer) S VLASTNOU VÁHOU
2x vešanie na hrazde (3x koľko vydržím), stojkovanie s opieraním sa o stenu (3x koľko vydržím), mostíky (4x aj s "mostíkovou chôdzou")
2x váľanie sa na penovom valci (celé telo, 15 minút)
2x precvičovanie stabilizátorov trupu (15 minút)

Pred troma rokmi (keď som cvičil už 5,5 roka) som mal bez kreatínu 81-82kg, a to som cvičil pomerne tvrdo v posilňovni s činkami 3x týždenne, s váhou svojho tela možno tak dokopy 4 série hrazdy týždenne (lebo som cvičil viac na kladke)... Pred troma rokmi som MAL VäČŠÍ KALORICKÝ PRÍJEM AKO TERAZ (vtedy som mal denne bežne 400-450g tuku a asi 40-50g sacharidov, teraz už asi rok jedávam denne "len" 300-310g tuku a asi 60-70g sacharidov). Pred troma rokmi som konzumoval 1,4-1,6g bielkovín na 1kg telesnej váhy, TERAZ POSLEDNÝ ROK 0,9 - 1,1g bielkovín na 1kg telesnej váhy (väčšinou 0,9g, aspoň posledný polrok nikdy nie viac ako 1g/kg)...
Teraz necvičím ani mŕtve ťahy (to viac než 2 roky)...
Neviem o tom, že by precvičovanie stabilizátorov trupu, stojkovanie a vešanie sa na hrazde (vešanie - nie priťahovanie sa), mostíky, spôsobovali nejakú podstatnú hypertrofiu svalstva... Aspoň som sa o tom nedočítal
Píšem ti úplne úprimne, nenávidím vedomé (schválne) klamstvo.
Čo z toho vyplýva ? IDE O TO, AKO ČLOVEK CVIČÍ S VLASTNOU VÁHOU. Ty si očividne cvičila s vlastnou váhou spôsobom, ktorý mal malý vplyv na objemový rozvoj tvojho svalstva.
Teraz vypúšťam činky zo svojho tréningu ÚPLNE, a som zvedavý.... Remaná sa dajú precvičiť izotonicky aj na TRX (ktorého som už vlastník a s ktorým budem cvičievať aj také izometrické cvičenie, nie len izotonické), aj vlastnou váhou bez náčinia, a aj izometricky (bez činiek)...takže by stále mali ostať mojou dobrou partiou.
Takže...preto ja neverím tomu, že cvičenie s vlastnou váhou sa nepostará o dostatočný rast svalov, KEĎ JE VYKONÁVANÉ ROZUMNE, s dostatočným precítením svalov.

Ako vravím, EŠTE SOM ZNÍŽIL PRÍJEM KALÓRIÍ A BIELKOVÍN.
Je ale na druhej strane pravda, že som zaradil do stravy dlhodobo varené vývary z kĺbových, "harfových" a špikových kostí, jem skoro vždy len surové mäso (predtým zamrazené na 2 týždne, a v EKO kvalite), surové maslo (ale aj uvarený loj), pickles každý deň, časo aj jogurty (len doma urobené zo surového mlieka).
A - JEM DVA KRÁT DENNE (jedával som pred pol rokom pol roka 1 krát, no rovnakú kalorickú hodnotu malo to jedno jedlo, ak oteraz moje dve - ale chýbali mi chute, do jedného jedla si predsa nedáš 1kg jogurtu, mäso, kvasenú kapustu, huby...;-)...)...
Pred troma rokmi som jedával 3 KRÁT DENNE (spolu tých 400-450g tuku, 120g bielkovín a tých 40-50g sacharidov).

Takže takto to je.
_________________
Zadovážte si inverzný stôl, a používajte ho denne. Ja visím dolu hlavou kolmo k zemi 8 minút 1x denne, každý deň. JE TO SUPER.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Som_v_nutricnej_ketoze napsal:
bla bla, totally worthless wall of text


_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uff..... no přečetla jsem to celý....akorát ale já to pochopila tak, že se bavíš o nárůstu svalů jako mají např. kulturisti apod. A podle mě se wourkouťáci s kulturistama vůbec nedají srovnávat - obě skupiny mají postavy vymakané, ale každá jinak a na workouťácích já teda ten objem svalové hmoty jako u kulturistů nevidím, přestože jsou vymakaní. Nevím jestli ti ta odpověď stačí, ale prostě to co získají kulturisti z činek, ty z workoutu s vlastní vahou nezískáš....ale teď už vlastně ani nevím, jestli ti o to šlo nebo ses vlastně jen zamyslel nad použitelností TRX.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/


Naposledy upravil Makuška dne po březen 21, 2016 11:05 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Som_v_nutricnej_ketoze napsal:
bla bla, totally worthless wall of text





_________________
Říkal tu někdo profesionální jedlík?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Som_v_nutricnej_ketoze napsal:

Aha, takže napríklad vymakané postavy niektorých (lebo nie všetci dodržujú stravu a cvičia dostatočne) "streetworkouterov" ktorých krédo je cvičiť (aspoň u väčšiny) len s váhou vlastného tela, sú len ilúziou....


Naprosté minimum streetworkouteroch má fakt dobrou postavu a drtivá většina z těch co jí mají a vypadají fakt dobře, tak cvičí i s činkama (zátěží) a ne pouze s váhou vlastního těla


PS: doufám, že nebereš viditelný sixpack jako vymakanou postavu
_________________
Nevěřte lidem, co nejí celá vajíčka a nepijí alkohol.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Uff..... no přečetla jsem to celý....akorát ale já to pochopila tak, že se bavíš o nárůstu svalů jako mají např. kulturisti apod. A podle mě se wourkouťáci s kulturistama vůbec nedají srovnávat - obě skupiny mají postavy vymakané, ale každá jinak a na workouťácích já teda ten objem svalové hmoty jako u kulturistů nevidím, přestože jsou vymakaní. Nevím jestli ti ta odpověď stačí, ale prostě to co získají kulturisti z činek, ty z workoutu s vlastní vahou nezískáš....ale teď už vlastně ani nevím, jestli ti o to šlo nebo ses vlastně jen zamyslel nad použitelností TRX.


Kulturisti v podstate všetci SYPÚ..... A veľa ŽERÚ.... U priaznivcov WORKOUT je vždy väčšina tých, ktorí nesypú, a je PRAVIDLOM, že menej jedia, než kulturisti. Dosť z nich môže flákať nohy (to nie je chyba workoutu ako takého), a nemusia dobre precvičiť ramená (tie bočné), č je tiež len chyba nie príliš ideálne rozvrhnutého cvičenia s vlastnou váhou...
Ono je to skôr o tom, že workout robia muži, ktorým zďaleka nejde tak o telesnú hmotnosť (rozumej "AS SVALY"), než kulturistom. Preto skutočne vymakaného workoutistu nájdeš len zriedka, a NIE PRETO, lebo by sa cvičenie s vlastnou váhou tela nevedelo dostatočne dobre postarať o perfektný svalový rozvoj.
Ľudia to majú v hlave dosť pokrútené (aj ty, nehnevaj sa), porovnávajú videá workoutistov z ktorých je väčšina "čistých", s videami cvičencov z posilňovní, z ktorých väčšina sype (dokonca je už aj ťažké nájsť nejaké populárne videá cvičencov z posilňovne čo cvičia s činkami, ale nesypú)...
_________________
Zadovážte si inverzný stôl, a používajte ho denne. Ja visím dolu hlavou kolmo k zemi 8 minút 1x denne, každý deň. JE TO SUPER.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzdávám to.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rando, prosim, daj nejake priklady, postacia fotky. Nevieme, co mas na mysli pod perektnou postavou streetworkoutera.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

preco o cviceni diskutujete s niekym kto nikdy poriadne necvicil, nema vedomosti, skusenosti, ani sebauctu? ano,sem tam je to sranda, ale brat ho vazne...este ziska pocit ze ma co povedat
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - RANDO - čo ak ho PODCEŇUJEME ?.... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: