Rýže


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rýže  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Rýže
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Candyman


PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jantar43 napsal:
chci se zeptat jak je možné, že v například někde má rýže cca 80% sacharidů (dlouhozrna-ryze-podravka-lagris) zatímco jinde má rýže jen 23% sacharidů (dlouhozrnna-ryze-vitana) je to obrovský rozdíl.
předem díky za vysvětlení


Vitana tuším uvádí obsah živin již v hotovém pokrmu - uvařená rýže do sebe natáhne spoustu vody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ach jo. Vecna zahada zvana ryze... Vetsina ryze ma +/- 80% sacharidu, jenze rozdil je v tom, ze nektere tabulky uvadi obsah sacharidu na 100g v syrovem stavu a nektere uz po uvareni, kdy ryze natahne vodu, cili se zmeni jeji hmotnost. Hrubym odhadem 100g ryze uvarene bude nejakych 30g ryze syrove. Pokud uz to chces pocitat, tak bych vzdy vychazel z hodnot potravin v syrovem stavu, protoze po teplne uprave ty hodnoty mohou byt dost zkreslene. Kazda ryze taha jinak vodu, stejne tak i zpusob pripravy, doba pripravy atd se na obsahu vody mohou podepsat, takze nevim proc to delat slozite , kdyz to jde jednodusse.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumir


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo neví, kde koupit dobrou rýži v cca 5 kg balení za rozumnou cenu v Praze. Ideálně někde kam se dá dojet metrem nebo MHD, nikde daleko... Doteď jsem si na koleji vařil klasickou bílou rýži v sáčcích, teď bych rád přešel na něco lepšího, takže jsem přemýšlel, že koupím někde u vietnamců jasmínovou nebo basmati (upřímně ani nevím, jaký je mezi nimi rozdíl, pokud vůbec nějaký).
Za 2.: Na koleji mám co se kuchyně docela omezené možnosti, jde to vařit klasicky v hrnci jako běžná rýže, nebo bych měl koupit i nějaký rýžovar?

Díky všem za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to jedno v čem to vaříš, každopádně z rýžovaru bude chutnat mnohem lépe.
_________________
„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“
„Nezáleží na tom čím jsi, ale kdo jsi"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 11:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U každých lepších Vietnamců by ji měli mít, sám kupuji 5 kg jasminove ryze (vyjde neco přes 200,-), nasypu pul kila do hrnce na ryzi a za 15 min mam udělané 2 porce ryze . Btw Basmati se v mem hrnci na ryzi dost pripaluje a jasmínová navíc chutná nejlíp
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mates-daoc


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 2:22 am    Předmět: ? Odpovědět s citátem

gumir napsal:
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo neví, kde koupit dobrou rýži v cca 5 kg balení za rozumnou cenu v Praze. Ideálně někde kam se dá dojet metrem nebo MHD, nikde daleko... Doteď jsem si na koleji vařil klasickou bílou rýži v sáčcích, teď bych rád přešel na něco lepšího, takže jsem přemýšlel, že koupím někde u vietnamců jasmínovou nebo basmati (upřímně ani nevím, jaký je mezi nimi rozdíl, pokud vůbec nějaký).
Za 2.: Na koleji mám co se kuchyně docela omezené možnosti, jde to vařit klasicky v hrnci jako běžná rýže, nebo bych měl koupit i nějaký rýžovar?

Díky všem za rady.


chceš koupit něco lepšího ale pořád kupuješ odslupkovanou bělenou ,
Kup si naturalku jakoukoliv a je klid , nenatahne tolik vody jak bělená a hlavně chutná .
Bílá rýže je jedno jestli to je jasmínka, basmatka, kulatozrna, dlouhozrna , pořád to je
bělena bílá rýže .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rýžovar doma nemám, ale je pravda, že kromě bílé v tom žádnou neudělám? TO by mi asi taky docela vadilo. Mám rád když to střídám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumir


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, asi se mrknu v holešovické tržnici, jinde o žádném vietnamském shopu nevím :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lze rýži koupit ve větším v každém asijském bistru? Zajímá mě Ostrava.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaq


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Lze rýži koupit ve větším v každém asijském bistru? Zajímá mě Ostrava.


V bistru pochybuju, ale odpověď máš o 4 topicy níž (poslal bych ti odkaz, ale nemám na to dost příspěvků :-) )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rýže Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: