Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Potřebuje člověk silové schopnosti k tomu, aby byl fyzicky zdatný?
ano
73%
 73%  [ 17 ]
ne
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
Trubens


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi: super prispevok
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Kdybych ubral pro potřeby "normálního" člověka, vychází mi, že zatlačit na lavičce svou váhu, dřepnout jeden a půl násobek a potáhnout dvojnásobek je v možnostech většiny zdravých mužů a že to bude tak akorát, aby byli dostatečně silní pro všechno, co potřebují běžně zvládat a zdraví do vysokého věku, pokud si to udrží.

Já v posilovnách nevidím moc lidí co by zvládalo tvé požadavky a to nechodím do posilovny pro holčičky.
Kdybych rozšířil požadavky, je silách každého z nás umět tak deset, patnáct jazyků. Takže pro potřeby normálního člověka šest stačí, ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:
Kdybych ubral pro potřeby "normálního" člověka, vychází mi, že zatlačit na lavičce svou váhu, dřepnout jeden a půl násobek a potáhnout dvojnásobek je v možnostech většiny zdravých mužů a že to bude tak akorát, aby byli dostatečně silní pro všechno, co potřebují běžně zvládat a zdraví do vysokého věku, pokud si to udrží.

Já v posilovnách nevidím moc lidí co by zvládalo tvé požadavky a to nechodím do posilovny pro holčičky.
Kdybych rozšířil požadavky, je silách každého z nás umět tak deset, patnáct jazyků. Takže pro potřeby normálního člověka šest stačí, ne?


Neříkej mi, že osmdesátikilový kluk, co pravidelně cvičí, nedřepne 120 a nezatlačí 80? Dneska jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.


Tak zrovna tohle spousta holek, co cvici, nedava ani v divokych snech :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumiho prispevek podepisuju a je videt ze mam co dohanet
Ale tenhle rok to dam!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Magumi napsal:

jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.


Tak zrovna tohle spousta holek, co cvici, nedava ani v divokych snech :)


Šak jsme ji s Vlkem chválili, že je šikovná. :) A ani u toho nijak zvlášť nemostovala.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

Neříkej mi, že osmdesátikilový kluk, co pravidelně cvičí, nedřepne 120 a nezatlačí 80? Dneska jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.

Když vezmeme nějaký průměr co nemá problémy s pákama (zdravíme Cíza u benchpressu ), jsou schopni toho dosáhnout po několika letech tréninku. Stejně jako po několika letech pilného učení jsi schopen zvládnout šest jazyků, obvláště pokud vezmeš třeba portugalštinu, španělštinu a italštinu, které si jsou docela podobné. Ale, nestačí ti pro běžný život dobrá znalost angličtiny + jeden další jazyk pro procvičení mozku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
Peter Ustinov napsal:
zkuste si vysadit a nasadit vchodove dvere, kdyz mate sedesat kilo i s posteli jako Rando


Mas tu reci, akoby medzi mnou a tebou bol bol taky rozdiel, ako medzi Quincy Winklaarom a Roellym Winklaarom... Si riadny tlk. Pozri na mna, pri vyske 190cm a so 77kg... Tebe by sa pri takych parametroch a pri konzumacii okolo 1,1g bielkovin na kg telesnej hmotnosti, uplne bez fitness doplnkov vyzivy, a s len 4 hodinovym dennym oknom na jedlo mohlo o takej postave aku mam ja, pravdepodobne len snivat... :-) (fotka ma necele 2 tyzdne).


Bavíme sa ale o použití sily, nie o forme a výzore (ktorý mimochodom s dobrým svetlom a napumpovaním vie na fotke slušne klamať )

Inak súhlas s Magumim, ale benefit na zdravie bude mať nielen silový tréning, ale akákoľvek pravidelná športová aktivita od činiek cez plávanie až po nordic walk (asi nie na profesionálnej úrovni, tam už to moc o zdraví nebude...), hlavne vo vyššom veku, čo vidím na mojom otcovi, ktorému stačí bicykel a 15 kilová činka aby bol vo forme a zdravý.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:

Neříkej mi, že osmdesátikilový kluk, co pravidelně cvičí, nedřepne 120 a nezatlačí 80? Dneska jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.

Když vezmeme nějaký průměr co nemá problémy s pákama (zdravíme Cíza u benchpressu ), jsou schopni toho dosáhnout po několika letech tréninku. Stejně jako po několika letech pilného učení jsi schopen zvládnout šest jazyků, obvláště pokud vezmeš třeba portugalštinu, španělštinu a italštinu, které si jsou docela podobné. Ale, nestačí ti pro běžný život dobrá znalost angličtiny + jeden další jazyk pro procvičení mozku?


Kdyz si ve slovniku najdu souslovi "lidovy myslitel", je u neho tvoje fotka.
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:

Neříkej mi, že osmdesátikilový kluk, co pravidelně cvičí, nedřepne 120 a nezatlačí 80? Dneska jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.

Když vezmeme nějaký průměr co nemá problémy s pákama (zdravíme Cíza u benchpressu ), jsou schopni toho dosáhnout po několika letech tréninku. Stejně jako po několika letech pilného učení jsi schopen zvládnout šest jazyků, obvláště pokud vezmeš třeba portugalštinu, španělštinu a italštinu, které si jsou docela podobné. Ale, nestačí ti pro běžný život dobrá znalost angličtiny + jeden další jazyk pro procvičení mozku?


Tak já jsem vzděláním filolog a právník, mě zrovna jazyky živí, to se musíš ptát někoho jiného. :) Ale co se týče tvého srovnání, komunikační znalost angličtiny je ekvivalent toho, co jsem popsal výše, další jazyk na procvičení mozku je ta úroveň, co potřebují atleti, a šest jazyků už jsou siloví sportovci, kteří se tomu cílevědomě věnují.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:

Neříkej mi, že osmdesátikilový kluk, co pravidelně cvičí, nedřepne 120 a nezatlačí 80? Dneska jsem spotoval cca. padesátikilové holce, co benčovala 50 kilo po osmi opakováních, jednu sérii za druhou, v normální komerční posilce.

Když vezmeme nějaký průměr co nemá problémy s pákama (zdravíme Cíza u benchpressu ), jsou schopni toho dosáhnout po několika letech tréninku.


no co jsem videl ja, tak tohle zvladali sikovni novacci tak za pul roku, ostatni za necely rok
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzpomněl jsem si na tohle video, myslím, že by se do téhle debaty hodilo:



Jinak, co se týče samotné síly, já v běžném životě oceňuju, že díky cvičení mám pro všední každodenní aktivity vždy k dispozici silovou i kondiční rezervu; je fajn, že mi nákup nepřijde těžký a v klidu si ho odnesu, kam potřebuju, že zvládnu na podzim přeorat zahradu a přestěhovat tátovi dekorativní kameny a nejsem z toho zničený, že můžu hezké slečně ve vlaku zvednout kufr a nepotácím se u toho jak mamlas a podobně.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

Tak já jsem vzděláním filolog a právník, mě zrovna jazyky živí, to se musíš ptát někoho jiného. :) Ale co se týče tvého srovnání, komunikační znalost angličtiny je ekvivalent toho, co jsem popsal výše, další jazyk na procvičení mozku je ta úroveň, co potřebují atleti, a šest jazyků už jsou siloví sportovci, kteří se tomu cílevědomě věnují.

Kolik lidí chodících pravidelně do posilovny ti na MT zvedne dvojnásobek své váhy? 20 %? Promiň, ale ty pořád mluvíš, jako by výkony tvého koníčku bylo něco samozřejmého, co lidi potřebují. Kolik z těch lidí, co zvedne dvojnásobek své váhy na MT umí ty dva jazyky? Kolik z nich uběhne deset kilometrů (co deset? Kolik z nich uběhne dva kilometry)?
Já ti nerozporuji že pohyb je užitečný. Osobně mám zhruba 1-2 hodiny sportu denně. Jen ti říkám, že máš nereálné představy o tom, co je normální či užitečné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 12:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:

Tak já jsem vzděláním filolog a právník, mě zrovna jazyky živí, to se musíš ptát někoho jiného. :) Ale co se týče tvého srovnání, komunikační znalost angličtiny je ekvivalent toho, co jsem popsal výše, další jazyk na procvičení mozku je ta úroveň, co potřebují atleti, a šest jazyků už jsou siloví sportovci, kteří se tomu cílevědomě věnují.

Kolik lidí chodících pravidelně do posilovny ti na MT zvedne dvojnásobek své váhy? 20 %? Promiň, ale ty pořád mluvíš, jako by výkony tvého koníčku bylo něco samozřejmého, co lidi potřebují. Kolik z těch lidí, co zvedne dvojnásobek své váhy na MT umí ty dva jazyky? Kolik z nich uběhne deset kilometrů (co deset? Kolik z nich uběhne dva kilometry)?
Já ti nerozporuji že pohyb je užitečný. Osobně mám zhruba 1-2 hodiny sportu denně. Jen ti říkám, že máš nereálné představy o tom, co je normální či užitečné.


Kolik lidí chodících pravidelně do posilovny cvičí blbě? Mmch, já nepsal, že to každý musí zvednout, ale že to je v možnostech každého zdravého muže a že tyhle výkony stačí na všechno, co v běžném životě potřebují silově zvládat. To je v podstatě pravý opak toho, co si z mého příspěvku vyčetl.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Decarabas: A kto si robi fotky formy po prehyrenej noci miesto po napumpovani sa ??? Asi len ten co chce poukazat, ako moze klesnut forma po pijatike. Inak nikto. Tak preco ja mam byt vynimkou ? Aj na podiu su kulturisti ciastocne napumpovani. Aj physique... A co maju uzivatelia Ronnie.cz fotky, myslis ze su tam nenapumpovani, ked demonstruju svoju formu ??... Aby som sa s nimi mohol porovnat, napumpujem sa predsa tiez. Hoci ta fotka bola fotena po izometrickom treningu s vlastnou vahou...
A k tienom - ano, nevyhoda, tien mi opticky zmensuje pravy triceps... Ci ked si myslis ze pri 77kg na 190cm a sucasne takom osvaleni (na vysku a vahu perfektne) musim vyuzit tiene aby bolo vidno tehlicky, atd, tak to uz je sila... Urobil som fotku a o viac sa nestaral. Nepresla ani fotoshopom, neviem v nom robit, fotky ma nezaujimaju, ale raz rocne sa odfotim...

A teraz k sile... Na benc dam mozno 1 opakovanie s 85kg (spolu s tyckou), ak vobec. Ale nie som si isty, este som to s takou vahou totiz nikdy neskusal... A hrudnik zly nemam... Ked cvicim raz za 2 tyzdne v posilnovni, idem hrudnik s 28kg jednoruckami na sikmej lavicke (horny hrudnik). Asi 8 striktnych opakovani s 28kg jednoruckami je moj strop, potom cinky pustam na zem (kultivovane)... Na druhej strane... V takej posteli ci na plazi alebo kupalisku bude viac zalezat na mojek forme a tvaroch, nez na tom kolko dvihnem... Keby som bol kamenar, drvorubac alebo stahovak, to by bola ina rec. A na MT dvihnem (kedze ho cvicim raz za 2 tyzdne az mesiac, lebo tak "casto" som v posilke) v tomto obdobi mozno max 115kg jedno opakovanie (kedysi 130kg x 5). O drepe ani nehovorim... Na druhej strane sa mi objem stehien zmensil len o 2cm v porovnani ked som mal o 2kg (v kvalite) viac nez teraz...a to robim drepy mimo 1-2 dnoch v mesiaci cisto s vlastnou vahou (s vyskokami pomocou TRX), s 15kg domacou cinkou v ruke sumodrepy, izometricky drep a drepy s odporovymi gumami... Nemam velke nohy, ale su adekvatne vrsku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: