Snížení produkce estrogenu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Snížení produkce estrogenu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Snížení produkce estrogenu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Shadoww


PříspěvekZaslal: so září 21, 2013 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tuky jsou kontraproduktivní, většina enzymu aromatázy zodpovědného za přeměnu hormonů na estrogen najdeš v mužském těle v tukové tkáni. Špekama gynekomastii maximálně zamaskuješ, ale chleba sádlem a škvarkama bych místo letrozolu či tamoxifenu určitě nevolil....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wok


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím
Chtěl bych zde popsat trošku můj problém. Předem ale prosím uživatele, kteří nemají zájem poradit a jen kritizovat tak ať se zde nevyjadřují.
Začal jsem posilovat zhruba před 2 a pul roku. Nabíral jsem hmotu celkem slusně ani jsem nejel žádné doplňky ale po roce jsem přidal protein pak vit.D3, multivitamin, omega 3 mas. Kys., maca kořen, glutamin, taurin, bcaa, aakg-alfa keto glukanate..Na tom jsem frčel další rok bez problémů. Poslední půl rok jsem ale nabral neskutečné množství tuku a váha se vyhoupla z 86kg na 106 což už jde hodně vidět. Přidal jsem teda do boje l-karnitin a green tea extrakt a změnil trénink na rýsovací a intenzivní a změnil stravu na sacharidové vlny. Po dvou měsících ale nenastal rozdíl váha šla první měsíc dolů o 5-6kg ale zasekla se a nejde níž naopak mě přijde že mě začalo ještě ochabovat svalstvo. Přemýšlel jsem jestli to nebude aromatazu že bych měl v těle nějak víc estrogenu tak jsem ještě přidal DIM, lněné semínka a zinek 85mg/den, ale taky nic. Beru ještě finasterid 3 roky kvůli vlasům, ale nezdá se mě že by to byla jeho zásluha. Měl by někdo nějakou radu nebo zkušenost s tímto problémem? Děkuji vám za odpověď
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wok napsal:
Zdravím
Chtěl bych zde popsat trošku můj problém. Předem ale prosím uživatele, kteří nemají zájem poradit a jen kritizovat tak ať se zde nevyjadřují.
Začal jsem posilovat zhruba před 2 a pul roku. Nabíral jsem hmotu celkem slusně ani jsem nejel žádné doplňky ale po roce jsem přidal protein pak vit.D3, multivitamin, omega 3 mas. Kys., maca kořen, glutamin, taurin, bcaa, aakg-alfa keto glukanate..Na tom jsem frčel další rok bez problémů. Poslední půl rok jsem ale nabral neskutečné množství tuku a váha se vyhoupla z 86kg na 106 což už jde hodně vidět. Přidal jsem teda do boje l-karnitin a green tea extrakt a změnil trénink na rýsovací a intenzivní a změnil stravu na sacharidové vlny. Po dvou měsících ale nenastal rozdíl váha šla první měsíc dolů o 5-6kg ale zasekla se a nejde níž naopak mě přijde že mě začalo ještě ochabovat svalstvo. Přemýšlel jsem jestli to nebude aromatazu že bych měl v těle nějak víc estrogenu tak jsem ještě přidal DIM, lněné semínka a zinek 85mg/den, ale taky nic. Beru ještě finasterid 3 roky kvůli vlasům, ale nezdá se mě že by to byla jeho zásluha. Měl by někdo nějakou radu nebo zkušenost s tímto problémem? Děkuji vám za odpověď


Testy, když najdou něco zvýšeného, můžeš začít přemýšlet tím směrem. Naslepo je to jako chodit s berlema, když ti nic není.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wok


PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2015 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak byl jsem na testů a nebylo nic nalezeno.. jediné co mě obvoďák odmítl udělat jsou testy na estrogen a testosteron. Nemá někdo radu ke komu bych měl s tím zajít? Na estrogen jsem nasadil prozatím: DIM 100mg, Chrysin 500mg společně s bioperinem 5mg, zinek glukonát 100mg, maca 15g a resveratrol 200mg. Ještě k tomu jím přes den lněná semínka (četl jsem že to pomáhá). Je tu někdo kdo se v tomto vyzná, aby mě řekl jestli to na estrogen stačí nebo je to k ničemu? Ještě jsem četl o kořenu kopřivy že je užitečný, že zvyšuje volný tst a prej je dobré nasadit i tribulus. Nedaří se mě prostě vůbec zhubnout a myslím že by za to fakt mohly ty hormony. Trénink teď jedu 6x týdně a do toho držím sacharidové vlny, ale váha šla jen o 5kg dolů a už nechce jít níž.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bobin


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 7:00 am    Předmět: finasterid je chemická kastrace Odpovědět s citátem

wok napsal:
Zdravím
Chtěl bych zde popsat trošku můj problém. Předem ale prosím uživatele, kteří nemají zájem poradit a jen kritizovat tak ať se zde nevyjadřují.
Začal jsem posilovat zhruba před 2 a pul roku. Nabíral jsem hmotu celkem slusně ani jsem nejel žádné doplňky ale po roce jsem přidal protein pak vit.D3, multivitamin, omega 3 mas. Kys., maca kořen, glutamin, taurin, bcaa, aakg-alfa keto glukanate..Na tom jsem frčel další rok bez problémů. Poslední půl rok jsem ale nabral neskutečné množství tuku a váha se vyhoupla z 86kg na 106 což už jde hodně vidět. Přidal jsem teda do boje l-karnitin a green tea extrakt a změnil trénink na rýsovací a intenzivní a změnil stravu na sacharidové vlny. Po dvou měsících ale nenastal rozdíl váha šla první měsíc dolů o 5-6kg ale zasekla se a nejde níž naopak mě přijde že mě začalo ještě ochabovat svalstvo. Přemýšlel jsem jestli to nebude aromatazu že bych měl v těle nějak víc estrogenu tak jsem ještě přidal DIM, lněné semínka a zinek 85mg/den, ale taky nic. Beru ještě finasterid 3 roky kvůli vlasům, ale nezdá se mě že by to byla jeho zásluha. Měl by někdo nějakou radu nebo zkušenost s tímto problémem? Děkuji vám za odpověď


Na část mužů působí finasterid jako chemická kastrace. Ty ho bereš tři roky, tak se nediv, ze máš potavu jako eunuch. Klincké studie tohoto léku jsou prý zmanipulované a vedlejší účinky byly zamlčeny. Použij google a uvidíš, že takových případů, jako je ten Tvůj, najdeš mnoho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co tam dat neco trosku na vyssi urovni? Nechci te k nicemu nabadat, ale legalni doplnky ti s hormonama udelaji 0 0 prd. A obvodacka mi taky nechtela zmerit tst, rikala at si zajdu k sexuologovi.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodyll


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad na na kazdem odberovem miste, kde vas posilaj lekari, si muzete zaplatit vysetreni cehokoliv sami. Testosteron stoji asi 250, estrogen o neco min, ostatni bezny nehormonalni veci stoji v radu desetikorun. Nevim me to prijde jednodussi nez chodit zebrat k lekarum, cekat tam hodiny a pak vam stejne neda do ruky papir jak na tom jste, jen vam rekne dobry.... Jenze treba u testosteronu je zatraceny rozdil, jestli to "dobry" bude v horni nebo dolni casti normalu.
Definitivne bych vysadil ten finasterid, pockal par mesicu a pak si nechal udelat ty vysetreni a pokud to nebude dobry, tak "prirodne" nic nevyresis.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pravda, pristi testy potahnu z vlastni kapsy, protoze jak rikas to "dobry" mi hovno rekne
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Krokodyll napsal:
Snad na na kazdem odberovem miste, kde vas posilaj lekari, si muzete zaplatit vysetreni cehokoliv sami. Testosteron stoji asi 250, estrogen o neco min, ostatni bezny nehormonalni veci stoji v radu desetikorun. Nevim me to prijde jednodussi nez chodit zebrat k lekarum, cekat tam hodiny a pak vam stejne neda do ruky papir jak na tom jste, jen vam rekne dobry.... Jenze treba u testosteronu je zatraceny rozdil, jestli to "dobry" bude v horni nebo dolni casti normalu.
Definitivne bych vysadil ten finasterid, pockal par mesicu a pak si nechal udelat ty vysetreni a pokud to nebude dobry, tak "prirodne" nic nevyresis.

To s tebou nesouhlasím, co se placení týče. Neplatím málo na pojištění a nevidím důvod, proč bych tohle neměl mít v jeho rámci. Mě testosteron zajímal, protože těžko shazuju, takže jsem jednoduše zašel na endo (bez doporučení obvoďáka), řekl jsem doktorovi pravdu, on mi udělal vyšetření na příslušné hormony a poslal mi

Vážený pane XYZ,
omlouvám se za zpoždění. Vaše výsledky zasílám nyní:
TSH 1,76 mIU/l (norma 0,27-4,2)
antiTPO méně než 10 IU/ml (norma do 35)
FSH 3,3 IU/l | (1,5-12,4)
LH 4,7 IU/l (1,7-8,6)
Prolatin 4,49 ug/l (4,04-15,2)
Testosteron 15,35 nmol/l (8,64-29)
Kortizol 428,8 nmol/l (171-536)
S pozdravem

A ještě mi udělal sono vyšetření štítné žlázy a mám dojem, že ještě něčeho (nepamatuji si přesně), takže se to chce prostě zbalit a jít. Jediné, co se může stát je, že narazíš na blba. Pak si budeš muset testy zaplatit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wok


PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 8:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji vám za reakce…
Bobin
Já vím teď jsem o tom hodně načetl, ale myslíš že by mohl mít vážně až tak fatální následky?
Blokuje enzym (5ar) zodpovědný za přeměnu s tst na dht což by mělo trochu aj tst zvednout, ale nějak současně dokáže zvednou aromatozu z které se tst zase přetvoří estrogen a nastává katastrofa.. Já jsem myslel že kdybych nějak účinně zablokoval aromatozu, že bych měl po problému, nebo se mýlím? Jsem laik v tomto tak mě prosím omluv jestli jsem se někde sekl..

Tom3
No uvažuju o tamoxifenu nebo o anastrazolu ale kde by se to dalo sehnat? A taky mě od něj odvádí vedlejší účinky… Máš s tím zkušenost?

Momentálně jsem dávku finasteridu snížil na 0,6mg /den a uvidím co bude dál… Vysazovat se mě moc nechce s toho důvodu že bych asi zas velice rychle začal ztrácet vlasy, ale když nebude zbytí budu ho muset vysadit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže dht je ten účinný metabolit schopný vazby na receptor, ten je důležitější než tst.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JInými slovy, je to něco jako T4 a T3. Jenom T3 je schopná účinku, pokud vázne přeměna T4 na T3, tak je to špatně. To samé platí i u testosteronu a dihydrotestosteronu. Testosteronu můžeš mít kolik chceš, ale pokud se nepřemění na účinný hormon, tak je to špatné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wok


PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc

Tak toto jsem vůbec nevěděl jsem myslel že dht je hormon, který má minímální vliv na budovaní hmoty... Vždy jsem myslel že je duležité mít nízké dht, estrogen a vysoký volný testosteron.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To s tím T3 a T4 jsem sice trochu přehnal, protože i testosteron se může vázat na receptor a má účinek, ale v zásadě jsem to snad vysvětlil dobře.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mclama


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blbost, smazat


Naposledy upravil mclama dne po září 09, 2019 10:32 am, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Snížení produkce estrogenu Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: