Společenská témata ll.


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
U.B0B


PříspěvekZaslal: pá prosinec 17, 2010 4:28 pm    Předmět: Společenská témata ll. Odpovědět s citátem

tento topic mi po jeho uzamceni chybi, tak jej opet zakladam

v uvodu toho prvniho bylo psano:
" Topik bude každé pondělní dopoledne smazán a nahrazen čistým "
nevim jestli to jeste plati, ale asi ne. by nebylo potreba jej zamykat.

pokud je tento muj pocin v rozporu s nejakymi pravidly, tak edit, delete ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
U.B0B


PříspěvekZaslal: pá prosinec 17, 2010 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslanci nepřijdou o doživotní imunitu, chyběly hlasy ČSSD

ma nekdo prehled, kde na svete jeste neco takoveho stale plati??
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá prosinec 17, 2010 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tímto podporuji kolegu U.BOBa. Myslím, že zamčení topiku nic nevyřeší. Je to jen krajní a vyhýbavá varianta.

Podobný topic na tomto fóru chybí. Pondělní mazání byla rozumná a elegantní cesta, jak toto téma usměrnit.

Osobně bych se rád bavil o politice, sociálních problémech, atd. Než postupně mazat duplicitní témata (co do tématu), která se zde jistě časem vyrojí, raději nechme téma otevřené a mazejme ho jednou týdně.

"Pokud je tento muj U.BOBa podporující pocin v rozporu s nejakymi pravidly, tak edit, delete ..."
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá prosinec 17, 2010 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U.B0B napsal:
Poslanci nepřijdou o doživotní imunitu, chyběly hlasy ČSSD

ma nekdo prehled, kde na svete jeste neco takoveho stale plati??


Mě v souvislosti s onou debatou namíchl hlavně pan Rath: http://www.novinky.cz/domaci/220040-rath-odsekaval-nemcove-nabadajici-ho-ke-slusnosti.html
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeleny Jëlen


PříspěvekZaslal: pá prosinec 17, 2010 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tak, všechno smazat, zavřít a zamknout, Kapitalizmus (pseudo) si rozvracet nedáme.


"tohle je taky Paráda":

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=686040
_________________
Squat: Because somewhere out there a girl is warming up with your max.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AniCitronAniBanan


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Decentně, lépe řečeno velice to zavání cenzurou témat. Zdejší moderátoři evidentně podléhají trendu nebavení se o - tématech o kterých se nemluví, což v důsledku nedává možnost se o nich vyjadřovat vůbec. Jestli je to dáno jen osobní povahou moderátora s nickem Daymoon a jeho podpisem, který dává tušit jakousi - vyměklost povahy, nebo všeobecným trendem tady je otázka.

Zarážející je i to, pokud tady někdo přispěje, okamžitě se jistí - jestli to porušuje pravidla prosím smazat :-) Připomíná to často viděné - je to můj názor, nekamenujte mne. Zřejmě se tady lidé musí omlouvat dopředu za svoje názory a to dělá diskusi předem odsouzenou k sklouznutí do průměrnosti a uťáplosti, podpořené cenzůrou aka - co se mi nelíbí, zamknu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AniCitronAniBanan napsal:
Decentně, lépe řečeno velice to zavání cenzurou témat. Zdejší moderátoři evidentně podléhají trendu nebavení se o - tématech o kterých se nemluví, což v důsledku nedává možnost se o nich vyjadřovat vůbec. Jestli je to dáno jen osobní povahou moderátora s nickem Daymoon a jeho podpisem, který dává tušit jakousi - vyměklost povahy, nebo všeobecným trendem tady je otázka.

Zarážející je i to, pokud tady někdo přispěje, okamžitě se jistí - jestli to porušuje pravidla prosím smazat :-) Připomíná to často viděné - je to můj názor, nekamenujte mne. Zřejmě se tady lidé musí omlouvat dopředu za svoje názory a to dělá diskusi předem odsouzenou k sklouznutí do průměrnosti a uťáplosti, podpořené cenzůrou aka - co se mi nelíbí, zamknu.


Čistě technická .... Daymoona bych do toho netahal, o něm to není. Jinak samozřejmě souhlas.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AniCitronAniBanan


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá dobrá :-) zřejmě nemístná poznámka - i když ten nick mi to tady na foru plným svalů, činek a testosteronu přímo evokuje. Takovou mírnou - romanticko-melancholickou dušičku.

Cenzura je svinstvo. Jestliže to není cenzura věcí porušujících pravidla, pak by se měl ten, kdo moderátory určuje zamyslet. Zamyslet nad tím že moderátor v dnešní době rozhoduje o diskusích způsobem, jaký tady byl před rokem 1989. Názor by měl být svobodný, neomezovaný a pokud si ho dotyčný dokáže obhájit, měl by týt necenzurovaný.

Pokud je směr diskusí veden pouze osobními náhledy moderátorů, není to už ovšem diskuse, ale mantinely ohraničené bezpředmětné tlachání bez výsledku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AniCitronAniBanan napsal:
Dobrá dobrá :-) zřejmě nemístná poznámka - i když ten nick mi to tady na foru plným svalů, činek a testosteronu přímo evokuje. Takovou mírnou - romanticko-melancholickou dušičku.


Ehm ... tohle fórum je spíš plné keců:-))), ale to ostatně skoro každé, šířeji pojaté....a osobně na tom nevidím nic moc zlého, že zde spolu lidé komunikují, a to nejen striktně o tom, co je v záhlaví RW.

Jinak samozřejmě souhlas...pokud někdo cenzuruje příspěvky či dokonce některým diskutujícím prostřednictvím banu diskuzi zcela znemožňuje, měl by mít alespoň tu slušnost a odvahu na konkrétních příkladech ukázat, co a jak podle jeho názoru pravidla fóra porušilo.

Na druhou stranu ... tohle očekávat by bylo asi příliš naivní. Ono bude možná otázkou i to, jak dlouho tady vydrží tyto posty
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AniCitronAniBanan


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Narazil jsem na velmi zajímavé video ,na základě článku odsud

mediaoislamu.cz EXKLUZIVNĚ: V mešitě ve Stockholmu probíhá nábor teroristů (TV2 Nyhetene)

( opět mi díky nesmyslnému pravidlu nejde vložit odkaz :-) :-) , bolševik hadra pánové )


V uvedeném textu je krásně vidět přesně to, co jsem psal, než to horlivý moderátor zamknul - muslimové zneužívají sociální systém Švédska pro šíření militantního islamismu. A nejen to, Švédové se jim nakonec ještě omluví :-) :-) Tak nevím co je pro Švédy větší hrozba, jestli militantní islamisté-atentátníci , nebo snaha být za každou cenu tolerantní a držet - i za cenu budoucích vražd a teroristických útoků, svoji demagogicko-liberální sociální politiku??? Obě varianty směřují k hořkému konci a 72 pannám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslíš tohle ?

target="_blank" class="postlink">


pořád dokola to samé supportere - co tedy uděláš pro to, aby byl svět lepší ? Český národ je národem nespokojenců, kterým se nikdy nic nelíbí - ale na jasnou otázku - co udělají oni sami - tak odpověď je NIC ( případně - co uděláš ty...případně nějaká urážka - když ztratí argumenty )

Samozřejmě - islamismus je mor, stejně jako různé nazi skupiny - a měly by být podle toho také přísně posuzovány. Jak je vidět - neexistuje demokratická země, která by tento problém vyřešila.

edit - něco málo jsem si načetl a těch 72 pannen v koránu není - mluví se tam o hroznech.
( původně to tam prý bylo, ale v posledních překladech koránuje to nahrazeno právě hrozny )
někde mám odkaz - postnu to
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://zpravy.idnes.cz/vetsina-prazskych-neurologu-podala-vypoved-odchazeji-i-spicky-v-oboru-1m8-/domaci.asp?c=A101219_121324_domaci_jj

" Mezi zaměstnanci, kteří podali výpověď, je například profesorka Eva Havrdová, která vede největší české centrum pro léčbu roztroušené sklerózy . Přednosta neurologické kliniky Evžen Růžička, který tento týden převzal cenu ministra zdravotnictví za léčbu Parkinsonovy choroby sice zůstává, protest svých zaměstnanců ale podle Havrdové plně podporuje ."

"Jako hlavní důvod odchodu uvedli lékaři nespokojenost s kritickým stavem českého zdravotnictví a špatným finančním řízením nemocnic. "Peníze dnes jdou hlavně do betonu a předražené techniky, na léčbu pacientů se nedostává ," zlobí se Doležal."

... to nám chtějí jako namluvit, že výše uvedení (a samozřejmě i další primáři, přednostové klinik a podobně) nemají nejmenší potuchy za kolik se ta technika nakupuje? Že vedení špitálu se rozhodne něco nakoupit aniž by se například primářů ptalo? Pokud management té či oné nemocnice nakupuje podle nich zbytečnou nebo předraženou techniku, tak si to mají vyřídit s ním, popřípadě se zřizovatelem. A to vždy v okamžiku, kdy se tak děje. By mě zajímalo kdo z těch, co tak ječí a podávají výpovědi, někdy něco podobného udělal.

Soudruzi lékaři mi začínají nebezpečně připomínat ajznboňáky.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Četl jsem, že jich zatím podepsalo cca 4200. Jsem moc zvědavý na to, kam půjdou, chlapci a děvčata.

Toto jste viděli?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210572230800036-mate-slovo/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AniCitronAniBanan


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:

edit - něco málo jsem si načetl a těch 72 pannen v koránu není - mluví se tam o hroznech.
( původně to tam prý bylo, ale v posledních překladech koránuje to nahrazeno právě hrozny )


Zřejmě máš na mysli tohle -

V Koránu je tak napsáno, že mučedník po svém nanebevstoupení obdrží "hur", což starodávní komentátoři překládali jako "panny"; proto oněch 72 panen.
V aramejštině "hur" ovšem znamená "bílý" a výraz běžně označoval "bílé hrozny".

Bohužel to asi nefiguruje dost důrazně, když -

"Panny už tě volají", upevňoval tedy Atta rozhodnost a sebevědomí zviklaného komplice. Slib, že mučedníci obětovavší svůj život za islám půjdou do ráje, kde je očekává 72 lačných černookých panen, s nimiž promptně uzavřou sňatek, je již dlouho mediálně ukotven a často citován jako jedna z mocných incentiv pro džíhádisty v Koránu.

Takže ať už je přesný překlad - hrozny, nebo - panny , isalmisté si vybrali evidentně to druhé :-) Navíc jak korán dál praví, oni na ně opravdu čekají, viz. -

44:51 A bohabojní budou věru na místě bezpečném přebývat
44:52 mezi zahradami a prameny
44:53 a oděni do atlasu a brokátu se jeden na druhého budou dívat.
44:54 Tak stane se! A oženíme je s dívkami velkých černých očí,
52:17 A bohabojní věru budou v zahradách a ve slastech,
52:18 radujíce se z toho, co Pán jejich jim uštědřil a že Pán jejich je trestu pekelného ušetřil.
52:19 "Jezte a pijte ve zdraví v odměnu za to, co jste konali,
52:20 a spočívejte na pohovkách v řadách postavených!" A oženíme je tam s dívkami velkých očí černých.
52:21 A těm, kdo uvěřili a jež jejich potomci ve víře následovali, potomky jejich do ráje přivedeme a nic jim z jejich skutků neubereme. A každý člověk je toho, co činy svými si vysloužil, ručitelem.
52:22 A ovocem a masem je opatříme podle jejich přání
52:23 a tam mezi sebou si poháry podávat budou, z nichž nepojde ani prázdné tlachání, ani k hříchům svádění;
52:24 a budou je tam chlapci obcházet, kteří perlám střeženým se budou podobat.
53:27 A vskutku ti, kdož nevěří v život budoucí, anděly ženskými jmény nazývají,
55:55 Které z dobrodiní Pána svého můžete popírat?
55:56 Tam dívky sklopených zraků, jichž předtím ani muž, ani džin se nedotkl, budou dlít
55:69 Které z dobrodiní Pána svého můžete popírat?
55:70 Tam dívky budou rozkošné a překrásné
55:71 - které z dobrodiní Pána svého můžete popírat? -
55:72 velkých černých očí, ve stanech střežené
55:73 - které z dobrodiní Pána svého můžete popírat? -
55:74 jichž předtím se nedotkla ruka člověka ni džina žádného.
55:75 Které z dobrodiní Pána svého můžete popírat?
55:76 Tam blažení na poduškách zelených a kobercích překrásných budou spočívat.
56:17 obcházet mezi nimi budou chlapci mládí věčného
56:18 s číšemi, konvicemi a poháry nápoje čirého,
56:19 z něhož je hlava nerozbolí ani jím vyčerpáni nebudou,
56:20 a s ovocem, které si volně vyberou,
56:21 a s masem ptačím podle přání svých.
56:22 Tam budou i dívky velkých očí černých,
56:23 jež srovnat lze s perlami střeženými,
56:34 na kobercích zdvižených.
56:35 Dívky ty jsme zvláštním stvořením stvořili
56:36 a pannami jsme je učinili
56:37 láskyplnými, věku stejného

Překlad koránu má chyb mnohem víc ( například rčení - velbloud uchem jehly - má být správně - lano uchem jehly atd ) ALE V PODSTATĚ JE ÚPLNĚ JEDNO JESTLI JE TO CHYBA. Podstatné je to, že mudžáhidi očekávají 72 černookých panen a ne 72 hroznů bílého vína :-) :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: