Stavba fitness boudy do 25m


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Stavba fitness boudy do 25m  Úvodní stránka -> Ostatní -> Stavba fitness boudy do 25m
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: st září 28, 2016 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dávej sem průběžně fotky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Judson


PříspěvekZaslal: st září 28, 2016 10:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wondra napsal:
Dneska vybetonovány skoro 4 kubíky základů. Vše do hloubky 60-70cm. Zítra si dávám rest, protože už to nedávám, 3 kila dole a bolí mě levá půlka křížů. Už sem natahal víc jak 10 kubíků a vykopal víc jak 7 ale jasně, já musím za každou cenu uspořit :D:D


Hele, a vis, ze se od tebe ocekava, ze to budes po dokonceni i vyuzivat, ze tam budes opravdu cvicit ? Aby si neskoncil spis na rehabkach nekde
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: čt září 29, 2016 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neboj Martine, to mám v plánu, ale nebyl čas :) dneska jsem nic nedělal, tak něco nahraju. Zítra se teda betonuje spodní deska. Budu sem postupně přidávat (editovat) jak se to vyvíjí.

Náklady:štěrky 5 kubíků 4200,- vč. dovozu, cement 40 pytlů 2600,-vč. dovozu. Nářadí 250,-, další cement 5 pytlů 325,- a ztracené bednění 40ks 1000,- další štěrk 2 kubíky 1725,- hydroizolace základů 1557,-, 5 pytlů cementu 310,-Kč, závitové tyče 150kč, chemická kotva 300kč, trámy 7888, OSB desky 8480, vruty a úhelníky 2000

Celkové náklady 29000,-Kč.




























_________________
Co zmůžu, to zmůžu.


Naposledy upravil wondra dne ne listopad 20, 2016 12:07 am, celkově upraveno 8 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1.10.2016 už jsou vybetonované základy i s deskou. Zbývá jen jeden šár ztraceného bednění a pak začnu stavět dřevěnou nosnou konstrukci.
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem položil hydroizolaci a ztracené bednění, ale to už jsem nestihl vyfotit, déšť teď stavbu zřejmě zastaví. Navíc jsem prorval vanu na autě, takže mě čeká týden ležení pod ním než ji vymontuju...

_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
db


PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda... je vidět že umíš máknout, fakt dobrý.
Sleduju, fandím ti a sem zvědavej na pokračování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mě baví tohle sledovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Judson


PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tu izolaci si tam dal tak brzo ? Neni treba cekat az beton trochu vyzraje, treba tyden a vic ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 6:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta izolace by ničemu až tak moc vadit neměla, když si vezmeš že základy vyleješ prakticky do uzavřeného prostoru, je to dost podobné. Samozřejmě hlína odsává přebytečnou vlhkost, což je někdy nevýhoda. Beton by měl schnout pomalu. A tady by zase ten povrch podlahy mohl vysychat na slunci moc rychle (než jsem to zakryl, tak jsem ho musel polévat), ale s ohledem na počasí by mi na tom akorát stála voda a zanášelo se to rozpuštěnou hlínou. Je to všechno dost narychlo. Ideálně bych to dělal asi jinak, ale bohužel jsem ten projekt vymyslel pozdě.

Vnitřní podlahu jsem se rozhodl taky vybetenovat, aby to bylo pořádně...Ale to budu dělat potom až příští rok. Letos a tuto zimu mě čeká jen hlavní konstrukce.
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Beton by měl mít čas aspoť týden dýchat sám o sobě bez zakrytí (podle norem je předepsaná délka technologické pauzy 21 dní než se na to dá cokoliv dalšího, takže týden je takové minimum i v případě, že máš normy u prdele). Btw. tu hydroizolaci položenou pod úrovní terénu s ohnutím nahoru už tak necháš???

Jinak tu definici stavby, nevyžadující ohlášku, nesplňuješ.

(1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují:

e) stavby, a to
1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují obytné ani pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění , neslouží k ustájení nebo chovu zvířat, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých kapalin nebo hořlavých plynů a nejedná se o jaderná zařízení;


Tvoje stavba obsahuje pobytovou místnost a navíc vytápění (jak jsem pochopila z té plánované instalace přímotopů). Už jsem to řešila s klienty milionkrát.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vytápění tam nebude trvale, žádným rozvodem ani ničím podobným (přímotopy). A pobytová místnost? To že se tam bude 3x týdně po dvě hodiny cvičit myslím nikoho nezajímá. Byl jsem tady na stavebním a bylo mi řečeno, že pokud dodržím rozměry a vzdálenosti můžu si postavit co chci. Vždy záleží na konkrétním stavebáku-můj názor. To už by mohli brát jako pobytovou mnístnost uzavřené garážové stání kde si budeš měnit gumy na autě a zatopíš si přímotopem aby ti nebyla zima...

Nebo myslíš že by s tím mohly být problémy?

EDIT/ ta izolace bude samozřejmě nad terénem, okolo se to obkope a vyloží makadanem. jestli pújde nahoru nebo dolů bude záležet na tom jestli udělám obložení soklu nebo ne (kapilární vzlínání)
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

wondra napsal:
Vytápění tam nebude trvale, žádným rozvodem ani ničím podobným (přímotopy). A pobytová místnost? To že se tam bude 3x týdně po dvě hodiny cvičit myslím nikoho nezajímá. Byl jsem tady na stavebním a bylo mi řečeno, že pokud dodržím rozměry a vzdálenosti můžu si postavit co chci. Vždy záleží na konkrétním stavebáku-můj názor. To už by mohli brát jako pobytovou mnístnost uzavřené garážové stání kde si budeš měnit gumy na autě a zatopíš si přímotopem aby ti nebyla zima...

Nebo myslíš že by s tím mohly být problémy?

EDIT/ ta izolace bude samozřejmě nad terénem, okolo se to obkope a vyloží makadanem. jestli pújde nahoru nebo dolů bude záležet na tom jestli udělám obložení soklu nebo ne (kapilární vzlínání)


Kde není žalobce, nemůže být ani soudce.... = v dnešní době největší roli hrají sousedi nebo rýpalové. Dokud ti to nikdo nebude závidět, nebudeš tou stavbou nikoho obtěžovat a nikdo se nebude cítit omezený na svých právech, jsi v klidu a ano - záleží na konkrétním stavebním úřadu. Ovšem to pouze do doby než tím někoho nasereš...třeba jen tím, že tam budeš vrtat desky k sobě a někoho to bude rušit při sobotě nebo ti to bude jen někdo závidět. Tak tehdy už to nebude pouze na stavebáku a buď připravený na velký potíže, které náš stavební zákon dovoluje způsobovat otravnými lidmi a nepřejícími sousedy.
On je totiž mnohovýkladný (jako všechny naše zákony) a i na blbý plot potřebuješ dneska územní souhlas, který ti v lepším případě Stavební úřad - Oddělení územně správní spojí s vydáním zjednodušeného stavebního povolení.

Ad kvalifikace stavby bez povolení a pobytových místností apod. - všechny tyhle definice zahrnují normy, jejichž znění po mě prosím nechtěj vysypat (jsou to stovky stran). Ze své praxe už se mi několikrát stalo, že stavební úřad posoudil jako pobytovou místnost i z mého pohledu úplný nesmysl, ale norma to kvalifikačně připouští.

Ad izolace - přesah by měl být vždy, když je izolováno jednou vrstvou, zahnutý směrem dolů a přitavený zboku k základům. Následně při terénních úpravách ať bude nebo nebude sokl zateplený, by měla přijít při přihrnování nopová folie a teprve k ní přihrnout terén. Plus (předpokládám, že to tam děláš standartně) jak vodorovně, tak pod přesah svisle by měl být asfaltový penetrační lak (Penetral).
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jo.

Snad je ok co jsem si doma postavil ja, bez ohlaseni a cehokoliv.
Takovou strisku z jedne strany k domu, Ma to asi 10x5m , jedna podelna strana je cela otevrena a z dalsi podelne jsou okna. boky jsou vyzdeny. Podlaha je zamkovka.
Melo by to spadat do defince hospodarske "neco"...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Ty jo.

Snad je ok co jsem si doma postavil ja, bez ohlaseni a cehokoliv.
Takovou strisku z jedne strany k domu, Ma to asi 10x5m , jedna podelna strana je cela otevrena a z dalsi podelne jsou okna. boky jsou vyzdeny. Podlaha je zamkovka.
Melo by to spadat do defince hospodarske "neco"...


Bohužel ono všechno je OK jen do doby než to někoho (např. sousedy) začne srát a bohužel i zpětně - např. jsem zažila případ, kdy soused prodal vedlejší dům a novým majitelům se nelíbilo uspořádání zahrady a umístění zahradního domku - šli se informovat na stavební úřad kdo to dovolil a můžeš hádat jak to nakonec (po roce tahanic) dopadlo.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lol, ty zakony jsou teda uplne na nic, kdyz se to nakonec hodnoti podle toho, jak na to jakej urednik a soudce vyspi a kouka ))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Stavba fitness boudy do 25m Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: