Uroven slovenskej a ceskej zurnalistiky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Uroven slovenskej a ceskej zurnalistiky  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Uroven slovenskej a ceskej zurnalistiky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Aka je uroven nasej zurnalistiky?
Nieco medzi zumpou a skladkou odpadu.
52%
 52%  [ 12 ]
Mame vysoko ako kvalitnych, tak aj neprofesionalnych novinarov, zalezi od konkr. periodika o ktoru skupinu ide.
43%
 43%  [ 10 ]
S obsahovou urovnou nasej tlace som vacsinou spokojny, tak sa ma robit "novinarcina".
4%
 4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
Robb


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednou byl v nějakym pořadu na ČT1 (buď v uvolněte se, nebo ve Všechnopárty) hostem nějakej chlap (měl určitě něco společnýho s novinařinou nebo tak něco) a ten řikal něco ve smyslu, že "Úroveň žurnalistiky ve státě lze poznat z bulváru, který tam vychází"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam128


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

necital som vase komentare, ale tu je moj:
slovenske media (teraz myslim internet) zamestaju skoro hocikoho, ide tu iba o prachy ludia, o nic ine, urobite vzorovy clanok, ten vas prijime do tymu a uz pisete pre dany web. Ale je tu dalsich 100 veci, ktore si citatel vsima a posudi kvalitu autora. Autory za clanky dostavaju cash, to je jasne, tak pisu co najviac a sraciek coraz viac pribuda, lebo pisu o vsetkom moznom a pisu to tak odborne, ze si fakt myslia, ze sa v tom vyznaju no nevyznaju. Toto neskutocne znizuje kvalitu, je to zacarovany kruh..
Dalsia vec, ktora mi neskutocne vadi je kopirovanie alebo napodobnovanie textov inych autorov toho isteho jazyka, lebo jeden napise a dalsich 10 napise to iste, ibaze trochu inak, omfg kde to sme? Ked autor nieje schopny prelozit text z anglictiny tak nema v tejto oblasti co robit! Nikto nesleduje zahranicne media, nedrzia s nimi krok.
Aj by som pisal dalej, lebo toto je tema na velmi dlhu diskusiu, ale neskutocne ma to uz poburuje a som s tym kazdy den a prestava ma to bavit.
Chcel som tym povedat len tolko, jebte na to, citajte zahranicne zdroje! Kvalita je neporovnatelne vyssia.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
sorry ale s tymto absolutne nesuhlasim, pokial nevidis rozdiel v tom, ak niekto nazve niekoho hajzlom a v tom, ak ho nazve hajzlom a povie mu ze pojde do basy (z pozicie ministra spravodlivosti) tak bohuzel...

Narazal som na slovo hajzel...zial ani vyraz pojdes do basy nie je u nas novinkou, za prvej Dzurindovej vlady to vykrikoval (inak distingvovane posobiaci) poslanec Andrassy poslancovi Bacovi a ten sa otocil a dal mu zaucho...Vete pojdes do basy...predchadzalo este Lipsicovo drz hubu!, co tiez nie je koser (ale tiez serie pes, pokial ide len o verbalne prejavy).

citace:
to co sa deje teraz je uplne nepripustne a ak ti to pride normalne svedci to len o otupenosti slovenskeho volica k znizujucej sa urovni slovenskej politiky

A co sa take deje co sa nedialo? To co sa tu deje od vzniku SR je stale nepripustne a stale sa to deje. V tomto obdobi bolo ovela viac horsich, "hranicnych" momentov, ktore boli nielen na hranici, ale aj za nou (napr. Meciarove amnestie, sice rormalne pravne v poriadku, ale vecne neospravedlnitelne a neodovodnitelne...). Nebadam nejaku znizujucu sa uroven politiky, ona si tisko hovie niekde na dne, iba sa obcas prevali na bok. Ale to sa dostavame opat off topic.

citace:
ale sak bulvar je bulvar na ten sere pes, to citaju ludia co maju pravidelne na obed tresku a dva rozky, o tom sa nebavme. Bulvar ma vo svojej podstate byt taky :))).

v tomto pripade je to aj velka tragedia citatela, ktory takuto hnojarinu zivi...

citace:
Btw toto je trend v celom svete CNN - comunist news network (demokrati) a FOX (republikani) v anglicku to maju tiez pekne prerozdelene.
O slovenskom ekvivalente profesionalnej urovne CNN, alebo trebars BBC zial mozeme len snivat...a o tom to je.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AHOLA napsal:
citace:
sorry ale s tymto absolutne nesuhlasim, pokial nevidis rozdiel v tom, ak niekto nazve niekoho hajzlom a v tom, ak ho nazve hajzlom a povie mu ze pojde do basy (z pozicie ministra spravodlivosti) tak bohuzel...

Vete pojdes do basy...predchadzalo este Lipsicovo drz hubu!

no az na to ze to tvrdi Harabin ktory to nema ako dokazat, narozdiel od Lipsica ktory svoju verziu dokazal zaznamom. Takze to je jedno. Podstatne je ze minister spravodlivosti sa nema co vyhrazat opozicnemu poslancovi basou.

AHOLA napsal:

citace:
ale sak bulvar je bulvar na ten sere pes, to citaju ludia co maju pravidelne na obed tresku a dva rozky, o tom sa nebavme. Bulvar ma vo svojej podstate byt taky :))).

v tomto pripade je to aj velka tragedia citatela, ktory takuto hnojarinu zivi...

dopyt-ponuka... ja som si napriklad nikdy nekupil Novy Cas, alebo v anglicku The Sun. No asi tie clanky niekoho zaujmaju ked stale tie noviny funguju.
AHOLA napsal:

citace:
Btw toto je trend v celom svete CNN - comunist news network (demokrati) a FOX (republikani) v anglicku to maju tiez pekne prerozdelene.
O slovenskom ekvivalente profesionalnej urovne CNN, alebo trebars BBC zial mozeme len snivat...a o tom to je.


Takze tebe nevadi to jasne politicke vyhranenie, ale nizka profesionalita nasich novinarov? Ta ide v ruku v ruke s tym co predvazaju politici :)) takze to zapada. A inac co povies, v Rusku maju dobru metodu ako nalozit s novinarmi co idu mimo vyhraneny priestor :). Mozno toho "fuzateho madarskeho zida" najdu zahrabaneho niekde za Kosicama. :)))
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

adam128 napsal:

Chcel som tym povedat len tolko, jebte na to, citajte zahranicne zdroje! Kvalita je neporovnatelne vyssia.

Jenomze ze zahranicnich zdroju se o domaci politice (jedno jestli sk/cz) moc nedozvis, jednak o ni moc nepisi, jednak je vzdycky v kontextu domacich zajmu - viz treba ted rakce Francie na situaci vlady v CR z hlediska vedeni EU. Nebo uz naznacena slovenska reportaz o 'bitkach' v ceskem parlamentu. Muze to byt jen stripekl do mozaiky, kdyz te to opravdu zajima, ale tezko neco vic.
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OT
citace:
no az na to ze to tvrdi Harabin ktory to nema ako dokazat, narozdiel od Lipsica ktory svoju verziu dokazal zaznamom.

Lipsic to nepoprel, on len namietal cas, kedy tu vetu povedal...


citace:
Podstatne je ze minister spravodlivosti sa nema co vyhrazat opozicnemu poslancovi basou.
Ano, nema, o tom niet sporu.

citace:
dopyt-ponuka... ja som si napriklad nikdy nekupil Novy Cas, alebo v anglicku The Sun. No asi tie clanky niekoho zaujmaju ked stale tie noviny funguju.
Si najcitanejsie, cize zaujimaju vacsinu z nas, v tom je ta tragika.

citace:
Takze tebe nevadi to jasne politicke vyhranenie, ale nizka profesionalita nasich novinarov?
Viac menej, nemusi to byt vzdy vyhranene politicky, stai ked len "zaujmovo", ide o metody, ktore novinari pouzivaju a nakolko skryvaju svoje "pozadie". Taky .tyzden nepotrebuje ani podnadpis a vieme, ze je to tyzdennik konzervativnej pravice (teraz najblizsej KDS), ano, z tych clankov sa mi dviha zaludok (najma z editorialov Hriba, kde tara o tom, aka bola trianonska zmluva kruta k madarom, alebo ked pise list Bohu a pise tam o nasej politike a Hedvige ), ale to je akoby som si kupil Modre noviny SDKU a nadaval na propagaciu SDKU. Tyzden je nastupca starej party z Domino-fora a ludi z Praveho spektra, jasna ideova platforma.
Take SME sa stale hra na "spravodlivy" mienkotvorny dennik bojujuci za "spravnu vec", ked im tam pise clenovia politickej strany (OKS) su oznacovany ako "literarny vedec", alebo "občiansky aktivista".
Nehovoriac o tom, ze nie kazdy titul je alebo bol jednoznacne vyhraneny (ako som uz spominal, stare HN su dobry priklad).

citace:
A inac co povies, v Rusku maju dobru metodu ako nalozit s novinarmi co idu mimo vyhraneny priestor :). Mozno toho "fuzateho madarskeho zida" najdu zahrabaneho niekde za Kosicama. :)))

Neviem co sa vsetko robi v Rusku, u nas sa to nerobi, napriek tomu ti nasi novinari bliakaju, akoby ich fakt niekto prenasledoval...
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LJ


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za sebe můžu s klidem říct, že nic není tak horký, jak se uvaří .

V Česku je situace jednoduchá, nejčtenější noviny jsou Blesk (což je něco jako Nový čas na Slovensku), "je to vostuda", "je to bulvár", "je to špína", "já bych si to nikdy nekoupil" atd. ... ale lidí si ho kupuje dost, čtenost je podle posledního měření ABC pořád 1,5M čtenářů denně.

Už jsem tu jednou psal, lidi to baví, chtějí se bavit, proto si to kupují a čtou to. A jako bonus, nikdo tam úmyslně nepíše lži. To není žádná obhajoba, tak to prostě je, protože on to zase tak výnosnej business není, aby mohl každej den vydavatel přijímat jednu novou žalubu a štval proti sobě veřejnost víc než je potřeba. No a pokud nejčtenější noviny píšou o "státotvorných" tématech víceméně objektivně, tak to podle mě tak hrozný není .

Co je spíš směšný, že rádoby seriozní noviny á la MF Dnes nebo Lidovky, jsou v politických tématech většinou daleko nekorektnější a nebo prostě píšou úplný nesmysly. Je to tak týden co jsem se bavil na tohle téma na jednom ministerstvu a tam mi říkali, je to zajímavý, Blesk je sice bulvár, ale o nás píše až na drobný výjimky objektivně, když je novej zákon, tak to popíše správně, narozdíl od seriozních novin, kde pravidelně otiskují úplný nesmysly.

Mě by spíš zajímalo Aholo, co bysis jako pod pojmem demokracite představoval ty ... politici budou vždycky mocichtiví hajzli, kteří budou krást kde se kdá, je jedno jak se o nich bude psát .
_________________
Od malička jsem chtěl být hezký, místo toho jsem ale tlustý. www.brooklyn-shop.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

adam128: Mne sa osvedcilo cerpat info priamo z tlacovej agentury (TASR), su tam fakty bez priblbych komentarov, vysvetleni, glos...ako pisal YUD, neserviruju priamo nazor. Aj ked sposob vyberu informacii je tiez sposobmanipulacie, ale ta ma x krat mensi priestor, ako v pripade komentarov.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

LJ: Suhlasim s tym, co si napisal, az na to, ze v tom echt bulvari umyselne nepisu lzi (obcas sa to deje, aspon u nas ano...nedavno som s tym bol konfrontovany, ale je mozne, ze sa to stava len obcas a viac menej o blbinach).

EDIT: A viem asi s kym si sa bavil

EDIT2: napisem ti pm-ku

EDIT3: Tak som bol mimo
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu


Naposledy upravil AHOLA dne čt prosinec 25, 2008 3:53 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LJ


PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stát se to může, ale zdroje a informace se ověřují...samozřejmě je prostor pro spekulace a sou témata, kde novinář ví, že druhá strana si ho proti sobě nechce poštvat a tak žaloba nemůže přijít, ale to se netýká určitě těch závažnejch věcí, ale právě pitomin .

PS: tak schválně, s kým?
_________________
Od malička jsem chtěl být hezký, místo toho jsem ale tlustý. www.brooklyn-shop.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Uroven slovenskej a ceskej zurnalistiky Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: