Negativní fáze cviku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Negativní fáze cviku  Úvodní stránka -> Trénink -> Negativní fáze cviku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 10:49 pm    Předmět: Negativní fáze cviku Odpovědět s citátem

... přemýšlím o nové silovce a hlavně otom, jaké cviky si tam dám a napadlo mě, že bych tam mohl zapojit i negativní fázi v dřepu

V kleci bych šel jen negativku třeba s 110% maxima a položil to na zarážky do klece.... pak to zas dostat manuálně nahoru a odcvičit pár sérií.

Proč?
1) zvyknu si na váhu
2) asi i posílení hamstringů a zadku, jak bych šel dolů a kontroloval váhu
3) snad se líp naučím techniku tím, že půjdu pomalu dolů a nebudu se pak vysiloval normálně tím, že bych brzdil někde dole

No zajímá mě, co si o tom myslíte. Vlastně mi jde jen o bod 1), protože tohle mi v poslední době asi pomohlo nejvíc k tomu, že se zlepšuju.
Jestli je to demence, tak to prosím někdo řekněte :D
nahoru
koubic


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

normalni lifterska technika na vahy jsou dotlaky, high boxy. osobne si nemyslim ze by negativni op. se 110% k necemu byly a ze by to i mohlo byt bezpecne..., ale muzu se plest. ja praktikoval i samotne drzeni cinky na benci se 120-150% na 15 sec.

zkousel jsi high boxy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkoušel, sice nedokážu určit, jestli pro mě něco udělaly, ale neplánuju je teď... momentálně chci fakt těžký dřepy (1-3 reps + těžký čelní dřepy 1-5, protože mi zas začala jít technika a chci toho využít

Jinak u high boxů mě maličko trápí, že jsou právě moc vysoko, já potřebuju ale víc jistoty někde pod paralelem. Low box je zas něco jinýho, zam jdu už moc dozadu zadkem a dole se mi kroutěj záda + když jdu nahoru, tak mi hodně vadí tlak na kolena.

edit: jinak teď řeším dřepy, na tlaky plánuju jak dotlaky, tak i držení činky těch 5s nad sebou
nahoru
koubic


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tezko rict no. u negativniho bych mel strach o zraneni. a puvodni tva otazka byla o zvyku na vahu... boxy si das taky 110% i vic a je to vic prirozeny nez negativni opakovani. na zvyknuti staci i to drzeni... ta sila co ziskas na high boxech se projevi i u drepu v plnem rozsahu. ale pockej co ti k tomu napise i nekdo jiny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 11:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevím, jestli se k tomu vyjádří někdo s lepším dřepem, než máš ty

S těma dosedama máš pravdu, je to určitě přirozenější a zvyknu si i tím. Třeba se to pak projeví i jistotou dole, no za pokus to stojí.

Ještě se nad tím zamyslím, bude to oříšek nějak poskládat
nahoru
CIZO


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lepší dřep než kouba nemám, ale dřep mám docela rád, tak k tomu něco napíšu :)

Negativní opakování na dřepu bych nebral. A když tak zhodnotím co a jak mi zafungovalo, už bych nebral ani box squat. Tedy určitě ne low box, maximálně nějaký mid box, ale ten ti nepomůže se zvykáním na váhu, protože někde kolem paralel a těsně nad ním má většina lidí mrtvý bod, takže nějaká intenzita blížící se maximu, nebo dokonce vyšší nepřipadá v úvahu.

Co funguje na dřep? Po letech dřepování jsem přišel na to, že nejlépe funguje... chvilka napětí... dřep. Dřepovat s frekvencí zhruba 2x týdně a střídat tréninky s objemem a intenzitou. Pokud jde čistě o výkon, cokoliv nad 5 opakování je podle mě prakticky k ničemu. Víc jak 5 opakování nedělám ani při rozcvičce a naprostá většina pracovních sérií je v rozmezí 3-5 a zbytek 1-2 opakování.

Dřep je hodně technický cvik, takže čím lepší bude technika, tím lepší bude výkon. A myslím že vydřepovat se do optimální techniky je otázka spíš let, než měsíců.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já o té negativce mluvím proto, že když jsem šel maxko teď asi 2 týdny zpět, tak jsem se dostal hloubějc, než bych sám chtěl. To samé, když jedu třeba 3. opakování s 85% maxima, zas se dostanu víc dolů.
Asi bude lepší prostě víc dřepovat a tím se to naučím nejlíp. Sice mám maxko už 180kg, ale přes 160kg (včetně) sem dělal asi dřep tak v 7 sériích a to je zoufale málo.

Tak jo, díky ;)
nahoru
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Negativní fáze cviku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: