FullBody - kritika a rady



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - FullBody - kritika a rady  Úvodní stránka -> Trénink -> FullBody - kritika a rady
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LínejJoe


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 3:20 pm    Předmět: FullBody - kritika a rady Odpovědět s citátem

Zdravím,
Zajímal by mě názor odborníků na můj nový amatérský fullbody trénink.
Doposud jsem cvičil splity a chtěl bych zkusit něco nového.

Vlastním postavu endomorfního typu, mám problémy s břichem a zadkem.
Bude mi 25, měřím 186cm, vážím 110-115kg, podle toho jak se najím.

Chtěl bych posílit prsa, biceps a trochu zhubnout (vyrýsovat), řekněme alespoň 10 kg.
Hlavně nenabrat příliš na stehnech a zadku, s tím problém teda nemám.

Můj navrhovaný trénink:

Pondělí (A)
1. Strečink 5 minut
2. Nohy – Dřep (zatím s vlastní váhou, učím se dřep na paty) - 3x20
3. Spodní záda, zadek – Hyperextenze (časem nahradit good morningama) - 3x12
4. Triceps, prsa – Kliky mezi lavicemi (na bradlech zatím kvalitně neudělám) - 3x12
5. Záda – Veslovaní dolní kladky/Přítahy jednoručky v předklonu opřeny o koleno - 3x12
6. Ramena – Tlaky na ramena s osou/Military press - 3x12
7. Biceps – Jednoručky - 4x8
8. Břicho – Šikmá lavice – 3x20
9. Aerobka – Běžecký pás 15 minut

Středa (B)
1. Strečink 5 minut
2. Prsa – Benchpress (osa) - 4x8
3. Spodní záda, zadek - Mrtvý tah - 4x8
4. Záda – Stahovaní horní kladky (shyby zatím kvalitně neudělám) - 4x10
5. Ramena – Upažování - 3x12 (každá ruka)
6. Ramena – Upažování v předklonu - 3x12
7. Triceps – Jednoručky - 4x10
8. Břicho – Přednožování – 4x12
9. Aerobka – Spinningové kolo 15 minut

Pátek (C)
1. Strečink 5 minut
2. Nohy – Legpress/HackenDřep - 3x12
3. Zadek - Zakopávání - 3x15
4. Horní Prsa – Šikmý benchpress s jednoručkami - 4x10
5. Záda – Pullower s jednoručkou - 3x12
6. Bicepsy – Zdvih EZ ve stoje - 4x8
7. Triceps – Francouzský tlak - 4x10
8. Břicho – Mohamedi – 3x15
9. Aerobka – Běžecký pás 15 minut

Dík za konstruktivní kritiku a rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Především při rýsování a hubnutí je důležitá strava, obzvlášť pokud si endomorf, kteří si to musí hlídat dost. Nevím jak si na tom s jídelníčkem ale zaměřil bych se spíš na něj. Jinak trenink špatný není ale bude potřeba zařadit více kardia/pohybových aktivit. 15minut bude na redukci tuku rozhodně málo takže pokud si na tom fyzicky dobře tak třeba v úterý a ve čtvrtek bych dal hodinu pouze kardia. S tím že bych ty "patnáctiminutovky" po treninku klidně vypustil. Protože odjet celý trenink + ještě hodina kardia je docela dost. Ale jak řikám jde to ruku v ruce s jídlem na to nezapomínej. Ale počkej si klidně ještě na názory jiných ať se moje teorie potvrdí/vyvrátí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
LínejJoe


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ToMaso napsal:
Především při rýsování a hubnutí je důležitá strava, obzvlášť pokud si endomorf, kteří si to musí hlídat dost. Nevím jak si na tom s jídelníčkem ale zaměřil bych se spíš na něj. Jinak trenink špatný není ale bude potřeba zařadit více kardia/pohybových aktivit. 15minut bude na redukci tuku rozhodně málo takže pokud si na tom fyzicky dobře tak třeba v úterý a ve čtvrtek bych dal hodinu pouze kardia. S tím že bych ty "patnáctiminutovky" po treninku klidně vypustil. Protože odjet celý trenink + ještě hodina kardia je docela dost. Ale jak řikám jde to ruku v ruce s jídlem na to nezapomínej. Ale počkej si klidně ještě na názory jiných ať se moje teorie potvrdí/vyvrátí.


Jasně jídelníček je základ, ale teď po 3 letech s přítelkyní jsem nabral cca 20 kilo, a nějaké sacharidové vlny nebo podobně by mi asi neprošly, ale pokusím se redukovat jednoduché cukry a sladkosti vůbec. Plánuji nějaké kardio ve dnech kdy neposiluji, ale obávám se že hodinu klusat mě bude strašně nudit, spíše bych to nahradil 15-20 minut HIITéčkem.

Doteď jsem si jedl prakticky co jsem si zamanul, takže snad na těch 100kg bude stačit omezit sladké a fastfoody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

HIIT bude taky dobrá volba ;) určitě když tohle omezíš tak myslim, že toho cíle dosáhneš v pohodě. Ale hlavně u toho vydrž, aby sis třeba za týden neřekl že to nefunguje, předem připrav přítelkyni a seznam jí s tím co jíst nebudeš, protože sladkýmu a tak se ze začátku, než si zvykneš na zdravou výživu, odolává těžko :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Thinkmuscle


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusil bych si na mainwebu najít něco o přerušovaném hladovění. Podle mého názoru je to pro endomorfa dobrá volba bez většiho omezování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:02 pm    Předmět: Re: FullBody - kritika a rady Odpovědět s citátem

LínejJoe napsal:
Zdravím,
Zajímal by mě názor ...

Mě osobně to připadá jako "malý chlupatý medvídek z Alfa Centauri vařil se super inteligentním odstínem modré barvy dort pro člověka". Být tebou, buď si převezmu nějaký trénink který tady běhá na foru a nebo lépe, seženu si trenéra který ti jednak trénink sestaví, jednak ti pomůže s technikou. A vysvětlí ti k čemu jednotlivé cviky jsou.

Strava je samozřejmě také důležitá. Pro hubnutí důležitější než samotné cvičení. Zkus nízkosacharidovou stravu. Maso, zelenina, ... . Je pravděpodobné že vyšší obsah zeleniny uvítá i přítelkyně.
Co se tvého fenotypu týče, vsadil bych výplatu že nejsi endomorf, takže na to se vymlouvat nepokoušej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LínejJoe


PříspěvekZaslal: so březen 16, 2013 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík za rady.

Mablung pobavil, ale je mi jasné že strava je základ, chtěl jsem akorát poradit co se týče skladby tréninku. A jeho vhodnosti vzhledem k mé situaci.

I když to tak možná nevypadá, tak opravdu rozumím anatomii posilování, a nepotřebuji pomoct s technikou, takže některé poznámky mi přijdou přinejmenším úsměvné. :-)


Takže uvítám, jakoukoliv další radu, k tématu a tím je "fullbody trénink".

Už mám za sebou týden, a trochu mi v pátečním dni chybí ramena, takže nevyhodit zakopávání a místo něho dát něco na ramena?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - FullBody - kritika a rady
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: