Prosím o rady ohledně suplementů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prosím o rady ohledně suplementů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Prosím o rady ohledně suplementů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brain32aukro


PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 8:55 am    Předmět: Prosím o rady ohledně suplementů Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Mám pár dotazů ohledně „preparátů pro/na cvičení“

Cvičím již asi 5 let. V současné době (20 let) vážím kolem 82kg.

Nedávno jsem si řekl, že cvičím již nějakou tu dobu na to, abych mohl vyzkoušet nějaké ty preparáty, které by mohli mojí postavu vylepšit. Shodou okolností jsem se dal do konverzace s kamarádem, který mi doporučil kombinaci několika výrobků:

1. BCAA - Dymatize BCAA Complex 2200 400 cps

2. Sacharid - Dymatize Mega Gainer 1500g

3. Protein - Six Star Hardcore Whey Protein 907g

4. Creatin monohydrát 800 mg, 500 kps., Amix

edit, viz pravidla fóra!

Výrobky jsem zakoupil a ještě před započetím užívání, bych měl několik dotazů:

1. Co se týče dávkování, všude se píše něco jiného tak jsem z toho zmaten:

a) BCAA – Tady se píše: 4 tablety denně, pro nejlepší výsledky berte 2 tablety 45 až 60 minut před cvičením a další 2 tablety 15 - 30 minut po tréninku.

To samozřejmě chápu, tedy 2 před (45-60min) a 2 po (15-30min). Ovšem toto platí pro dny, kdy cvičím, ale ve dnech kdy necvičím? Necvičím každý den, většinou 4x týdně, mám si tablety brát i ve dny, kdy necvičím, nebo ne? A jestli ano tak kdy a kolik?

b) Sacharid – zde je to asi jasné, píše se: ve vodě: smíchejte 3 odměrky se 450 ml vody, míchejte 20 s, nebo dokud se zcela nerozpustí, v mléku: smíchejte 3 vrchovaté odměrky do 800 ml mléka, opět promíchejte – takže to asi platí pro každý den, ať cvičím či ne.

c) Protein – zde se píše 1 dávku večer před spaním – též asi není problém, tedy každý den

d) Creatin – Zde se píše: Creatine Monohydrate 6 kapslí denně asi 60 min před tréninkem. Dávku vždy zapijte dostatečným množstvím vody. A co ve dny kdy necvičím? Mám též brát či ne? A jestli ANO tak kdy a jaký počet?

To jsou mé otázky ohledně dávkování.

2. Dále jsem se chtěl optat:

a) S čím je to lepší rozmíchávat? Mléko či voda? A jestli mléko tak jaké? Nízkotučné?

b) Nevadí, když to mixuji mixérem na velké otáčky? Neztrácí potom obsažené látky na účinku? Všude jsem totiž četl: „míchejte 20sec, nebo doku se nerozpustí“, tak mě napadlo, zda nevadí, když to rozmixuji mixérem na elektřinu?

c) Co kofein? Též jsem se nikde dočetl, že kofein má negativní účiny na creatin? Co je na tom pravdy?

Moc Vám děkuji za odpovědi!

S pozdravem,
Fanda
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

napis jidelnieck, cvicis 5 let a mas 82kg , bud je to cilene ( mene pravdepodobne ) , nebo neco delas spatne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
napis jidelnieck, cvicis 5 let a mas 82kg , bud je to cilene ( mene pravdepodobne ) , nebo neco delas spatne


Treba ma 160cm
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brain32aukro


PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 9:45 am    Předmět: odpověď Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
napis jidelnieck, cvicis 5 let a mas 82kg , bud je to cilene ( mene pravdepodobne ) , nebo neco delas spatne


Ahoj,

Mě fakt jen zajímaly ty odpovědi na moje otázky.

Co se týče mojí váhy, nepatřím mezi ty typy co naberou nějak lehce, všichni v rodině jsem hubení a nabrat dá velkou fušku. Stravu mám dle mého poměrně pestrou.

Snídaně: Většinou ovecné vločky, cereálie, krupicová kaše

Svačina: Müsli tyčinka, přesnídávka

Oběd: Rýže - kuřecí maso, ryba (losos, tuňák), těstoviny apod.

Svačina: Opět tyčinka, či krupicová kaše, ovoce, zelenina

Večeře: kuřecí maso, rýže

Nepotřebuji být nějaký nabouchanec co díky bicepsům nedá ruce podel těla, stačí něco takového: iknowhair.com/wp-content/uploads/paul-walker-2.jpg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 9:47 am    Předmět: Re: Prosím o rady ohledně suplementů Odpovědět s citátem

Brain32aukro napsal:
...


1/ Dymatize nebrat
2/ Bcaa minimálne 5 g před tréninkem, lépe ještě dalších 5 v průběhu, jinak si je ani nemusíš brát. V netréninkový dny nebrat.

3/
http://kulturistika.ronnie.cz/c-9309-suplementacni-pyramida-pro-svalovy-objem-a-silu.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-8487-suplementy-proteiny-iv.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-8744-suplementy-gainery-ii.html
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prosím o rady ohledně suplementů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: