Sumo dead lift


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Sumo dead lift  Úvodní stránka -> Trénink -> Sumo dead lift
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gobione


PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 11:22 pm    Předmět: Sumo dead lift Odpovědět s citátem

Když jsem začínal, tak mi trenér poradil sumo, potom jsem přešel na klasický, ale jelikož jsem vysoký, tak mám problém se správně poskládat, tak mě napadlo jet zase sumo,ale nevím, jaký je rozdíl v zapojení svalů při sumo a klasickým MT...
...jestli to tady uz někde je tak sorry, ale nenašel jsem to...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 11:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gobione, sumo DL je co do zapojení svalů velmi obdobný jako klasický styl (je to přeci jen stejný pohyb), nicméně u sumo varianty dochází k markantnějšímu zapojení gluteálů. Pokud máš dlouhé nohy, sumo varianta pro Tebe bude jednodušší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Conan


PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

obdobný cvik to je, nicméně zapojení svalů stejné není. U sumo zčásti omezíš práci vzpřimovačů a víc zapojíš nohy.
Klasiku jedu hlavně na komplexní procvičení zádových svalů, sumo pak na závodech na výkon.

Pokud máš problém se tam poskládat, zkus takové "polosumo" - postoj jen trochu širší než ramena a ruce mezi nohy.
_________________
Tomi99: můžu sem hodit video, ve kterém dám několik reps se správnou technikou (50kg) a potom si naložím 100kg a dám jednu reps s fake technikou. (o MT)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swager


PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sumo dead lift sa vyuziva vecsinou v powerliftingu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gobione


PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 10:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já zkusím to "polosumo"...nejak to natočim a postnu to sem...jo a dík za rady!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 11:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mi prijde, ze sumo a klasika zabira dost jinak. U klasiky podle mne vic zabiraji zada a zadky stehen. U suma mi vzdycky prislo, ze to jde spis z boku a vnitrku stehen.

Pokud ti nejde o zvednutou vahu na soutezi, tak bych na tvem miste volil klasiku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@swager: Jak kdo, je to otázka osobních preferencí.

@drlift: Nezaměňuj pocit s realitou ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Conan


PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
@swager: Jak kdo, je to otázka osobních preferencí.

@drlift: Nezaměňuj pocit s realitou ;)


To, jak z toho jsou cítít svalové partie druhý den po tréninku není jen pocit, ale realita

U mě je to třeba tak že klasiku jedu do cca 80% max (mam trochu strach o spodní záda), a sumo do 100%, takže i to má jistě vliv na zapojení a procvičení svalů.

Ovšem každý to může cítit jinak, a cvičit to jak mu nejlépe vyhovuje.
_________________
Tomi99: můžu sem hodit video, ve kterém dám několik reps se správnou technikou (50kg) a potom si naložím 100kg a dám jednu reps s fake technikou. (o MT)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gobione


PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No o zvedání extra váhy mi nejde, jde mi spíš o zlepšení atletických výkonů jako je sprint, výskok + stabilita, takže jestli dám 100kg nebo 130kg na MT mi je vcelku jedno, ale když dělám klasiku, tak to dělám tak prasáckou technikou (aspon si to myslim), protože jsem samá ruka a noha, tak jestli není lepší sumo (nebo to polosumo), u kterého bych se měl snáze poskládat a nekurvit techniku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swager


PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
@swager: Jak kdo, je to otázka osobních preferencí.

@drlift: Nezaměňuj pocit s realitou ;)

To je pravda. Ale pri sumo dead lifte mas kratsiu drahu nôh a tak pri správnej technike je to lahsie. Co som si vsimol na majstrovstvach sveta v Powerliftingu tak ti co isli na široko tak nohy mali az skoro pri koučoch a tam uz je draha dôh fakt minimalna...
No napriklad ja som zo zaciatku robil sumo a teraz posledny mesiac robim klasicky s polohou nôh cca na sirku ramien alebo o nieco malo uzsie a zistil som, ze mne ide ten klasicky lahsie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:

@drlift: Nezaměňuj pocit s realitou ;)


Myslim, ze mam uz neco odtahano a dokazu posoudit, ktery styl jak zabira.

Mas rozdilnou pozici trupu a nohou pri startu a z toho vychazi rozdilne zatizeni.

Pokud si myslis, ze je to to same, zkus si jednoduchej pokus. Rekni nekomu, kdo taha vyhradne klasikou, at to zkusi s tezsi vahou sumem. Zatim jsem se jeste nesetkal s tim, ze by nekdo mohl z klasiky hned naskocit natvrdo do suma. Pokud by to bylo stejne a slo jen o to ze mas nohy dal od sebe nemel by to byt prece zadny problem ....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pk1234


PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 3:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To, co zabira u klasiky dost zalezi na technice.

Boky vysoko (ekvivalentni s napnutejma nohama) + nerovny zada -> omezujici budou hamstringy a zada.
Boky vysoko + rovny zada -> omezujici budou hamstringy a prdel.
Boky niz-> zvysuje se dulezitost kvadricepsu, snizuje dulezitost hamstringu (protoze hamstringy budou v startovni pozici mene napnute).
atd.

Stejny je to i u suma - zalezi na technice. Nekdo si do toho suma fakt poradne 'sedne', nekdo to taha s relativne naplejma nohama (napada me napr. Ismo Lappi - youtube.com/watch?v=BIOK_fF0w2s ). Obecne se ale da rict, ze u suma je sila spodnich zad mene dulezita (kvuli mensimu predklonu), hamstringu taky, ale naopak prdel/boky a kvadricepsy zabiraj vic.


Jen zajimavost - podarilo se mi dat sumem vic zhruba po 2 trenincich. Moje technika byla ale spis takovy polo-sumo, mel jsem dost naply nohy a ohly zada... Takze to spis byla takova klasika s nohama dost od sebe :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzaj95


PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 6:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rekordy se delaj klasikou. Sumo se na zavodech pouziva, protoze min unavuje a drep je nejdulezitejsi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

honzaj95 napsal:
rekordy se delaj klasikou. Sumo se na zavodech pouziva, protoze min unavuje a drep je nejdulezitejsi


Rekordy se nedelaji jenom klasikou. Klasika se pouziva vic v tezkych vahovkach.

Na zavodech je kazdymu totalne ukradeny, jestli bude po mrtvole klasikou vic unavenej nebo ne. Kazdej taha tak, aby urval co nejvic. Navic diky tomu, ze je to posledni disciplina,
je vyhodnejsi mit silnejsi mrtvolu, protoze muzes mnohem snadneji taktizovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RaptorMira


PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

honzaj95 napsal:
rekordy se delaj klasikou. Sumo se na zavodech pouziva, protoze min unavuje a drep je nejdulezitejsi


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Sumo dead lift Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: