Vzpěračský opasek

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vzpěračský opasek  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Vzpěračský opasek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IronAndrew

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 6:38 am    Předmět: Vzpěračský opasek Odpovědět s citátem

Zdravím mám zájem si pořídit lifterskej opasek (10cm po celé délce bez zúžení). Nechci rozhodně nic od PowerSystem. Koukal jsem na goodlift, ale ten má do 20tého "zavřeno". Díval jsem se i dál jediný co mě ještě zaujal je od MadMaxu s trny. Měl ho někdo možnost vyzkoušet, drží ty trny pevně není tam šance na vyskočení? A jak je to s kvalitou zpracování. Jinak o závody mi nejde takže neřeším zda je nebo není na soutěžích povolený. Někdo nějaké zkušenosti i třeba s jinou značkou. Zainvestovat do toho chci maximálně kolem 1500, přinejhorším počkám až zase na goodliftu pojede eshop.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 8:29 am    Předmět: Re: Vzpěračský opasek Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Zdravím mám zájem si pořídit lifterskej opasek (10cm po celé délce bez zúžení). Nechci rozhodně nic od PowerSystem. Koukal jsem na goodlift, ale ten má do 20tého "zavřeno". Díval jsem se i dál jediný co mě ještě zaujal je od MadMaxu s trny. Měl ho někdo možnost vyzkoušet, drží ty trny pevně není tam šance na vyskočení? A jak je to s kvalitou zpracování. Jinak o závody mi nejde takže neřeším zda je nebo není na soutěžích povolený. Někdo nějaké zkušenosti i třeba s jinou značkou. Zainvestovat do toho chci maximálně kolem 1500, přinejhorším počkám až zase na goodliftu pojede eshop.

Sice jsem z goodliftu, ale snad to nebude vadit :) Predem te upozornuju, ze za 1500 nemuzes ocekavat zadnou zavratnou kvalitu. S opaskem od MadMaxu nemam zkusenost, ale pokud jsme koukali na stejny, tak ma polstrovani, coz zrovna pro lifterske opasky neni bezne. Mohl bys s nim mit na pripadnych zavodech problem (mezinarodni zavody v IPF s nim nepripadaji v uvahu). Co se tyce trnu, tak z drivejsich zkusenosti s podobnymi opasky muzu rict, ze nevyskakuji. Spis byvaji obcas problemy s tim, ze opasek jde hur povolit, ale tady bude hodne zalezet na tom, jak je prezka a naklon trnu vychytany. Trnove opasky maji slusnou vydrz, jen pocitej s tim, ze casem ho budou trny trochu odirat. Podle ceny bude opasek sity asi v Pakistanu. Je otazka jak kvalitni kuze je pouzita. Lehoucke opasky jsou mi, co se tyce kvality materialu, podezrely (tenhle bude nejspis s ohledem na cenu patrit k tem lehouckym).

Pokud si poridis klasicky opasek (jedno od koho) pocitaj s tim, ze ti asi nevydrzi na cely zivot. Opasek se musi pri zapinani a utahovani pomerne hodne lamat a tim dost trpi a po letech kvuli tomu odejde (v miste zapinani). Vyhoda je, ze si opasek muzes snadno utahnout nebo povolit podle okamzite potreby.

U pakoveho opasku mas hodne velkou sanci, ze ho budes mit na cely zivot. Opasek se nikde nelame a pokud je z kvalitni kuze, vydrzi veky (sam mam pakovy opasek cca 25 let a neni na nem videt zadne poskozeni). Jedine riziko je paka. Pokud s opaskem hazis, pripadne ti na nej upadnou kotouce budes mit problem. Sehnat samotnou paku je obtizne. Opasek se snadno zapina a povoluje (oproti klasice neskutecna pohoda). Nevyhoda je, ze pokud chces zmenit utazeni opasku, musis vzit do ruky sroubovak.

Pak je tu jeste pakovy opasek od SBD, ktery zminene nevyhody nema. Jde snadno povolit, utahnout. Co se tyce kvality zpracovani a materialu, jde o absolutni spicku mezi opasky. Negativum je samozrejme hodne vysoka cena, ktera je vyrazne vyssi nez jine opasky, ale vzhledem k tomu, ze si clovek pak uz pravdepodobne jiny opasek kupovat nebude .....
IronAndrew

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vůbec nevadí. Upřímně jsem čekal odpověď od tebe. Já tedy uvažuji dost podobně. Připlatit si za kvalitu co má být na pořád. Jen to momentálně jde mimo mojí filozofii toho jak se svými financemi chci nakládat. Když už tady ale jsi, jak říkám nejde mi o soutěže. Jak si stojí Váš pásek za těch 50 eur. Pákový upřímně nechci můj obvod pasu během dne hrozně moc cestuje. A jsem zvyklý na dírky a měl jsem i možnost vyzkoušet dírkový a vyhovoval mi. Jako myslím si že od madmaxu to bude dost podobné jako od powersystém zkrátka ten opasek po čase změkne a nebude tak dobrý jako nový.
drlift_

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Jak si stojí Váš pásek za těch 50 eur.

No je to prostě levný, slušný, kožený opasek, vyhovuje pravidlům, zvedat se v něm v pohodě dá. Mohl by být tvrdší. V téhle cenové relaci ti nikdo žádnou špičkovou kvalitu nedokáže nabídnout.
IronAndrew

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super tak díky.

Rychle na stránku:

Přejdi na: