DL: Pouzivat opasek nebo ne?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - DL: Pouzivat opasek nebo ne?  Úvodní stránka -> Trénink -> DL: Pouzivat opasek nebo ne?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 8:30 am    Předmět: DL: Pouzivat opasek nebo ne? Odpovědět s citátem

Damy a panove,

po x letech cviceni mam v hlave brouka a nevim jak to rozseknout.
Je mi 42, cvicim (+- nejake prestavky) od dvaceti. NIKDY jsem nepouzival opasek, jedine co mam jsou trhacky (uzasna vec). Extra silove vykony nehonim, ale ted me zase chytla mrtvola (ten pocit ze dostava do drzky uplne cele telo je k nezaplaceni) a ja uvazuju, jestli cvicit mrtvolu jako drive, tj bez opasku a pohybovat se nekde na 1.5 - 1.8 nasobku telesne vahy, nebo zkusit poprve sahnout po opasku a vyhnat vahy vys.

Je prospesne pro telo zpevnit core opaskem a zvedat vyssi vahy na mrtvole? Nebo na to kaslat a valit dal bez opasku?

Za vecne nazory a hlavne osobni zkusenosti "belt on / belt off" budu vdecny.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cim vic toho odjedes bez opasku, tim silnejsi budes mit core. Cim silnejsi core, tim vic toho muzes odtrenovat bez zraneni. Cim vic toho...chapes.

Na nejtezsi serie (osobaky a tak) si ho klidne vem, jinak ne.
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Take jsem pasek nemel nikdy na sobe a neni problem se dostat k trojnasobku bw. Za me urcite jit cestou bez pasku, vykony pujdou i tak nahoru a donuti te to opravdu dbat na techniku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pouzivat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dik za nazory.

Balbi, co na to spodni zada pri trojnasobku BW bez opasku?
Ja jsem totiz odpozoroval, ze od urcite "kriticke vahy" (prirozene je to individualni, ale rekl bych 2x BW nahoru) jde striktni technika do haje a spodni zada dostavaji vetsi sodu nez pri technicky preciznim smrdlani, dost mozna proto ze je tam tendence kulatit horni zada.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me se telo dokaze adaptovat na cokoliv, kdyz tak budes tahat dlouho-od nizkych vah, stred tela a zada hezky posili a pak ti 2-3x vahy neprijde nic nerealneho.
Pokud vsak nekdo taha s paskem a chtel by najednou tahat bez pasku stejne vahy, myslim, ze v takovem pripade zada nepodekuji, je potreba se k tem vaham dopracovat postupne.
Ja osobne zada nikterak negativne pri mt necitim a celkove je regeneruji velmi dobre.

To s tim prasenim techniky bude dost individualni, s 2xBW odjedu 5x5 absolutne bez namahy a technicky.
Je potreba technicky tahat jakoukoliv vahu, cim tezsi tak tim vic by mela byt technika zaklad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

gesag napsal:
Cim vic toho odjedes bez opasku, tim silnejsi budes mit core...


To je docela bullshit, pakliže neumí správně dýchat a zpevňovat core bez opasku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
gesag napsal:
Cim vic toho odjedes bez opasku, tim silnejsi budes mit core...


To je docela bullshit, pakliže neumí správně dýchat a zpevňovat core bez opasku.


samozrejme, hlavne je potreba svalovy tonus, jedine ten te posune dal silove!
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za reakce.
Ad "zpevneni core" / dychani:

asi hloupa otazka, jak poznam ze to (ne)umim?
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 6:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pouzivani pasku ti automaticky nezaruci, ze budes zvedat vic. Je to individualni. Nekdo taha bez opasku prakticky stejne jako s nim.

Podle mych zkusenosti, bych ti doporucil opasek na vyssich vahach pouzivat. Nejses uz nejmladsi. Mam ozkouseno, ze u mrtvoly mne opasek pomerne spolehlive chranil pred ustrely zad (musis se, ale smirit s tim, ze to ted neni trendy :) ).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak coz o to, ja nejsem trendy poslednich dvacet let tohle me netrapi. Proste jen uvazuju, jak se postarat o to at si nedoprasim spodni zada (nalijme si cisteho vina, od nejakych 35 let citim ze se mnohem dele hojim kdyz si neco udelam, v petadvaceti jsem delal strasny psi kusy a nic) a ten opasek mi vrta hlavou.
Samozrejme top-top je s opaskem delat sed-lehy s dvacetikilovym kotoucem v naruci, ale tak dobrej snad nikdy nebudu
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MonsignorKobla


PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud budeš používat pásek jen na nejtěžší série a nebudeš s ním chodit každý den během tréninku ruk, tak si dokážu jen těžko představit, že ti to tak brutálně oslabí core, jak tomu hromada lidí ráda věří a nebo že ti core nezesílí.

Nicméně i v opasku se musíš naučit určitou techniku, prostě se do něj při dýchání břichem opřít a ne jen, že si ho co nejvíc utahneš a nějak to odcvičíš.. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2017 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud opasek, tak jak pises, pocitam s tim ze pouze a vyhradne v nejtezsich seriich.
Kazdopadne... se teda priznam ze cim vic informaci o opasku mam, tim mene se mi po nem chce sahnout. Silove dychani, vnitrobrisni tlak, ono to asi fakt neni uplna sranda "nahodim opasek a bude to lepsi". Pomalu si rikam, aby mi pouziti opasku neprineslo spise problem nez uzitek.

Ucili jste se opasek pouzivat nejak systemove, nebo to bylo "nahodim a jdu"?
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dogeatdog napsal:
Tak pokud opasek, tak jak pises, pocitam s tim ze pouze a vyhradne v nejtezsich seriich.
Kazdopadne... se teda priznam ze cim vic informaci o opasku mam, tim mene se mi po nem chce sahnout. Silove dychani, vnitrobrisni tlak, ono to asi fakt neni uplna sranda "nahodim opasek a bude to lepsi". Pomalu si rikam, aby mi pouziti opasku neprineslo spise problem nez uzitek.

Ucili jste se opasek pouzivat nejak systemove, nebo to bylo "nahodim a jdu"?


Zadna veda to neni. Vezmes opasek a zatahnes ho tak, abys proti nemu dokazal co nejvic zatlacit brichem.

Idealni pozici si snadno najdes. Sam ucitis, ze pokud je zatazeny hodne, nejde do opasku brichem poradne zatlacit. Pokud je naopak moc volny, neni poradne proti cemu tlacit. Je to jednoduchy, zadny kurzy na to nejsou potreba :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - DL: Pouzivat opasek nebo ne?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: