Málo acharidů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Málo acharidů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Málo acharidů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Turabean


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 5:49 pm    Předmět: Málo acharidů Odpovědět s citátem

můj jidelnicek za cely den vychazi takto s makrozivinama (obrazek mam z kalorickych tabulek), poradite z ceho brat sacharidy? nejaky dobry levny zdroj abych doplnil (dneska sem nakoupil ryzove chleba ale zda s emi to porad malo)

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominik01


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 5:55 pm    Předmět: Re: Málo acharidů Odpovědět s citátem

Turabean napsal:
můj jidelnicek za cely den vychazi takto s makrozivinama (obrazek mam z kalorickych tabulek), poradite z ceho brat sacharidy? nejaky dobry levny zdroj abych doplnil (dneska sem nakoupil ryzove chleba ale zda s emi to porad malo)



na základě toho grafu příjmu živin, by mě zajímal celkově tvůj jídelníček..:) dobrý a levný (a koncentrovaný) zdroj sacharidů - rýže, těstoviny, méně koncentrovaný zdroj třeba brambory... pak samozřejmě pečivo. Zrovna rýžové chlebíky bych do sebe netlačil, pokud máš problém do sebe dostat dostatek sacharidů.. nevím, jak to máš ty, ale já bych to jedno balení chroupal snad celý den, a to bych do sebe dostal tak cca 90 g sacharidů, když vezmu v potaz, že jedno balení chlebíků má okolo 130 g a chuťově to taky není žádná hitparáda, že? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turabean


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kujin


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po proteinu si dej nějaké ovoce, např. pohár banán, pomeranč s trochou čokolády třeba, abys připravil tělo na velkou večeři. K večeři si k vajcum nebo lip k masu těstoviny a zeleninu a hned to hezky naskočí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turabean


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Muzu tam zaradit treba jeste piskoty na snidani? A když uz sme u te snidane, prej by nemeli byt moc tuky pred treninkem a ja chodim na trenalos po snidani
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kujin


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, osobně mi ten jídelníček moc nedává smysl. Musíš zkusit co ti vyhovuje, zda tuky před snídaní ano či ne, já osobně bych se třeba na tréninku po tvarohu zeblil, takže je to individuální. Ale hádám že tuky se budou trávit daleko líp než tvaroh.

- na snídani bych dával vajíčka - třeba ty 3 ks co máš na večeři, plus třeba šunku, sýr, zeleninu, žampiony plus kousek toho sporty chleba co máš k obědu
- pokud ti to nebude sedě, tak já když jdu vyjímečně ráno dávám vločková kaše s proteinem, banánem a kokosem nebo jinýma ořechama

Po tréninku bych hend dával protein, 25 až 40 gramů, těch 65 co máš na odpolední sváču mi přijde na jednu dávku moc, kdybys potřeboval navýšit sachry tak po proteinu dát nějaké ovoce

Oběd bych dal maso plus vysochosacharidová příloha (kuře rejže, hovězí těstoviny atd)

Na odpolední ísváču bych dal zakysaný mléčný výrobek (skyr, řecký jogurt nebo třeba ten tvaroh), pokud bys neměl čas nebo chut tak můžeš dát druhý protein (těch zbytečnejch 65 g rozdělit do dovu dávek)

Večeři bych už dával lehčí třeba kuře, krůta, ryba s hodně zeleninou, k tomu třeba pár brambor nebo batátů

To sou čistě moje postřehy, nejsem výživový poradce. Tvůj jídelníček mi přijde strohej, nudnej, divnej, ale když ti funguje, proč ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2018 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaký je tvůj cíl? Snažíš se nabrat? Kolik máš roků, kolik vážíš a jak jsi vysoký?
Podle jídelníčku bych spíš řekl, že jsi v dietě, a to těžké.

Přidat sachry:
přidej vloček na snídani - 50g mám tak leda v dietě, a to na tu trošku v misce smutně koukám a jít to kávovou lžičkou, abych to neměl za 30 sekund v sobě.
Kup si jemné vločky (100% jsou v lidlu a tescu, dál nevím, prodává je i Emco, ale ty stojí 2x tolik co ty z lidlu/tesca). Jemné ti udělají kaši, ani to nemusíš vařit, a jde toho sníst kvanta.
Sníst 100g by pro tebe neměl být problém, pak už záleží, jak je kdo tráví - jedl jsem jich i 250g na porci, teď se většinou držím do 150g.
Můžeš do nich přidat i mléko - 250ml tam zapluje jako nic, a máš sachry navíc.

Oběd - co to je - maso s chlebem? To mi připomíná jak mi máma dávala jako děcku na výlety řízek s chlebem.
To máš jako potréninkové jídlo? Maso ok, i když klidně můžeš i červené maso nebo rybu. Hlavně tam ale dej tam nějakou přílohu, podle toho, co ti chutná - brambory, těstoviny, kuskus, quinoa, rýže (záměrně ji píšu poslední, protože já mám po rýži do 2 hodin hlad).

Svačina - ten protein si dej po tréninku (jedna odměrka stačí).
Chléb z obědu si můžeš dát tady na svačinu se šunkou/sýrem, a pokud chceš více sachrů, kup si třeba nějaký celozrnný zítný, který má okolo 50g sachrů (my jsme si oblíbili tenhle z tesca https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2001020214993) - ten Penam Sporty, který jíš, má jen 28g sachrů.
Nebo si dej na svačinu jogurt s ovocem, hezky 500g hollandie, do toho banán, hrozno, maliny, co ti chutná. Případně skyr, tvaroh...

Večeře - k vajíčkům můžeš přidat ten chléb taky. Nebo nějaké maso s trochou přílohy, nebo nějaký salát se sýrem (halloumi, fetta, balkánský)...

EDIT: kujin ti taky radí rozumně, inspiruj se tím, co jsme ti napsali, vyzkoušej každý den něco jiného, zjistíš, co ti chutná, co ne, co trávíš lehce, co tě nadýmá, co zvládneš lehce připravit atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Málo acharidů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: