Návrat ke cvičení a redukce váhy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Návrat ke cvičení a redukce váhy  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Návrat ke cvičení a redukce váhy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Katoslavek


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2020 4:12 pm    Předmět: Návrat ke cvičení a redukce váhy Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
o výživě a sestavení jídelničku toho mám načteného hodně a minulý rok se mi od ledna do května podařilo zhubnout přes 20 kilo správným stravováním a pravidelným cvičením, které jsem si sestavil sám (z 97,5 kg na 77). Přibral jsem po přetrhaných vazech v kotníku. Samozřejmě jsem si pro kontrolu koupil váhu Sencor, která ukazuje i procenta tuku. Ještě v únoru mi ukazovala 38 %, v květnu 12 %. Bohužel v červnu a celkově v létě přišla série dovolených, jelikož jsem student a cvičil jsem jen sporadicky a do toho hrál až do listopadu fotbal (posilovna tak 4x do měsíce). Na začátku ledna se mi stalo stejné zranění akorát s druhým kotníkem a do toho mě kvůli výpadku trápí i plotýnka. Každopádně jsem si řekl, že je na čase vrátit se trochu do formy před létem a tak jsem stoupl na váhu, abych věděl, jak na tom jsem. Váha mi ukazovala 81-82 kg, tak jsem si říkal, že to není zase tak hrozny. Ovšem procenta tuku jsou zase na 32 %, což mi celkem nedává smysl, když se na to dívám z matematickýho hlediska. Je možné, že jsem za 4 měsíce nesportování (1 měsíc sádra) a jen chození zhubl tolik svalové hmoty a nabral tolik tuku? Nedává mi to smysl, protože předtím jsem neměl o moc svalové hmoty víc, jelikož jsem necvičil a stejně jsem měl 97 kg s podobným procentem tuku jako teď při 81,5 kilech. Je nějaky rozumny vysvětlení kromě špatné váhy, protože vím, že minulý rok mi ukazovala při stejné hmotnosti pouze cca 19-20 % tuku. Vím, že na tom nezáleží, ale zajímá mě, jestli je možné ztratit tolik svalů a nabrat tolik tuku, aniž by se nějak drasticky zvýšila hmotnost. Díky za odpověď
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Italský hřebec


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2020 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vsechny tyhle domaci vahy jsou jen orientacni a to jeste casto je "orientanci" hodne silne slovo. Rid se spis zrcadlem nez timhle cislem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Katoslavek


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2020 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Italský hřebec napsal:
Vsechny tyhle domaci vahy jsou jen orientacni a to jeste casto je "orientanci" hodne silne slovo. Rid se spis zrcadlem nez timhle cislem.


Díky za odpověď. Vidím, že jsem něco určitě přibral. Spíš mě fakt zajímalo, jestli je možné ztratit takové množství svalové hmoty, aby v podstatě pak nebyl viditelný rozdíl ve váze. Jestli je možné, že jsem shodil 5 kilo svalů za těch pár měsíců a nabral např. 9 kilo tuku, i když to na těch svalech moc nejde vidět (kromě levého lýtka, ktery je ještě trochu tenky po té sádře).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Italský hřebec


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2020 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni pravdepodobny ze bys ztracel moc svalu, pokud jsi byl v takovym kalorickym nadbytku ze jsi tolik pribral.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
GeorgeRo


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2020 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to naprosty nesmysl, a tu pitomou vahu uz nepouzivej, kup si kaliperacni kleste, ale poradne, ne ty sunty na 200,- Kc. Z moji zkusenosti to uz je lepsi nez bioimpdeance pouzit metr a namornickou metody mereni procenta tuku podle obvodu pasu, obvodu krku, vysky a vahy. Kdyz je nekdo tlusty jako prase tak mu to staci, protoze s kaliperacnima klestema stejne tak velky spek blbe zmeri.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Návrat ke cvičení a redukce váhy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: