VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
keba


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey : ředitelé výroben, finanční ředitelé, marketingoví ředitelé ... sakra proč já ještě nejsem ředitel vlastně?

Myslet si v dnešní době, že balík se dá vydělat jen státní školou technického směru je takové nešťastné čecháčkovství
_________________
Venca.v : Netusim, ale tusim ze sacharidy jsou cukry a cukr moc nezeru, jenom v cokoladovejch susenkach a tak, nebo s tim tvarohem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:
Petey : ředitelé výroben, finanční ředitelé, marketingoví ředitelé ... sakra proč já ještě nejsem ředitel vlastně?

Myslet si v dnešní době, že balík se dá vydělat jen státní školou technického směru je takové nešťastné čecháčkovství


Jenze deadlift to nejspis myslel tak, ze clovekovi, kterymu dela problemy trojclenka a jako podnikatelskej zamer by ho napadlo maximalne dovazet do pouste pisek, nepomuze zadna soukroma vysoka skola, kde se uci "podnikani".

A ja osobne si myslim, ze vydelat balik penez (ano, vydelat, ne nakrast) se da i bez jakykoliv vysoky skoly.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:
Petey : ředitelé výroben, finanční ředitelé, marketingoví ředitelé ... sakra proč já ještě nejsem ředitel vlastně?

Myslet si v dnešní době, že balík se dá vydělat jen státní školou technického směru je takové nešťastné čecháčkovství


Záleží to na lidech, ale většinou chodí na ekonomku Ti, co prostě neví co se sebou, aspoň u nás to tak je, nedáváš VUT, jdeš někam na podnikatelku. Druhá věc je, že takovýhle školy si dělají hodně lidi, který už mají někde nějaký dobrý job, protože jsou dobrý a prostě chtějí mít nějaký titul, aby mohli postoupit dál atd (mám takový jedince v okolí). Řekněme, že průměrný technik má lepší uplatnění než průměrný ekonom.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keba


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson : na to bys asi musel hodit nějakou statistiku, jinak je to jen z tvojí hlavy ta poslední věta. Tak je jasné, že lidi co neví co s sebou nejdou na Matfyz, ale ruku na srdce kdo v 18-19ti po maturitě ví co vůbec chce dělat v životě?

Každopádně jsem to nemyslel na Deadlifta, ale obecně, to že se dá vydělat spousta peněz i se základkou je jasný.

Frozz na technickou školu nechce, nemá pro to vlohy, takových znám spousty, tak proč nezkusit ekonomku, která je do "normálního" života trochu víc použitelná a člověk aspoň získá nějakou finanční inteligenci.
_________________
Venca.v : Netusim, ale tusim ze sacharidy jsou cukry a cukr moc nezeru, jenom v cokoladovejch susenkach a tak, nebo s tim tvarohem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasný s tím souhlasím.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:

Frozz na technickou školu nechce, nemá pro to vlohy, takových znám spousty, tak proč nezkusit ekonomku, která je do "normálního" života trochu víc použitelná a člověk aspoň získá nějakou finanční inteligenci.

Tak tak, na techniku ne, sice jsem s matikou a fyzikou na střední neměl problémy (maturita s vyznamenáním) a navíc jsem dělal technické lyceum , no a právě v té době jsem si uvědomil, že technický obor dělat nechci. S tou finanční inteligencí souhlasím, navíc se mi zdá, že prostě "ekonomka" se do běžného života docela hodí (však skoro všechno se točí okolo financí).

Jirka Kalous napsal:
Frozz: Pokud se chceš naučit něco co uplatníš, tak napiš jaké máš plány do budoucna a teprve podle toho se dá zkusit najít zaměření.

Zřejmě bych chtěl začít podnikat. Mám určitou vizi, která by se dala zrealizovat, zároveň v tomto oboru vidím v ČR díru - mezeru a domnívám se, že by se to mohlo uchytit (už teď na tom pracuji), v USA je to už docela rozšířená a vyhledávaná služba.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."


Naposledy upravil Frozz. dne ne únor 24, 2013 5:54 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem studoval ČVUT FEL a těžko bych se přemlouval a nutil na ekonomickou školu, ale pokud to člověka láká a nemá k tomu odpor, ale přitahuje ho to, rozhodně to pokládám za lepší vzdělání než ta moje technika. Já můžu být sice špičkový odborník, ale jakýkoliv například kvalitář (Quality engineer nebo třeba Supplier quality engineer) bude i s takovouhle "blbou" školou vždy nade mnou.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka Kalous napsal:
Deadlift napsal:
tak jdu na práva-nejlépe do zahraničí.

Zajímalo by mě jak si to představuješ. Studovat právo v zahraničí není jako studovat management v zahraničí. Předpokladem pro výkon většiny právních povolání je znalost českého práva. Znalost zahraničního práva je spíše nadstavba a velká výhoda zejména v obchodním právu. V trestním právu to přináší maximálně zajímavou možnost teoretické komparace.

Frozz: Pokud chceš získat titul, tak nejsnazší cesta je soukromá ekonomka. V Praze je velký výběr. Znám dost lidí, kteří školu tohoto typu studují. Ano, zadarmo to tam až na některé excesy nedávají. Ale pro průměrně inteligentního člověka není problém to dodělat. Viděl jsem dokonce i diplomovou práci za jedna, která svojí skladbou a kvalitou byla na úrovni středoškolské ročníkové práce! Pokud se chceš naučit něco co uplatníš, tak napiš jaké máš plány do budoucna a teprve podle toho se dá zkusit najít zaměření.


Představuji si to tak, že studovat práva v zahraničí a pochopitelně se nevracet zpět. Kolik procent právníků se u nás živí tím co si ve školě mysleli, že je bude živit? Mám pár kamarádů, jejichž pracovní náplň je ověřování listin...bomba po vš studiu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
Já jsem studoval ČVUT FEL a těžko bych se přemlouval a nutil na ekonomickou školu, ale pokud to člověka láká a nemá k tomu odpor, ale přitahuje ho to, rozhodně to pokládám za lepší vzdělání než ta moje technika. Já můžu být sice špičkový odborník, ale jakýkoliv například kvalitář (Quality engineer nebo třeba Supplier quality engineer) bude i s takovouhle "blbou" školou vždy nade mnou.


V tomto nemohu souhlasit. Z Tebe by byl rozhodně lepší kvalitář. Quality management je stejně tak jako znalost jazyka věc, kterou považuji jako výhodu při zaměstnání. rozhodně bych to nestudoval. Se svým vzděláním jsem dělal QA inspektora (kvalifikovaná osoba výrobců léčivých přípravků) v největší firmě na světě vyrábějící generická léčiva.

Tenhle "zvrácený" trend jít studovat něco takového a nastoupit do firmy, kde Tě pak školí kdejaký majitel výučního listu, protože ty ani netušíš zda Tvá systémová řešení jsou v praxi proveditelná - vidím dnes a denně. tohle je špatný směr.

základ je vysoká odbornost v oboru, v kterém se chceš realizovat a na to nadstavovat třeba v oblasti QM ( tj. od quality control po risk management).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:
Petey : ředitelé výroben, finanční ředitelé, marketingoví ředitelé ... sakra proč já ještě nejsem ředitel vlastně?

Myslet si v dnešní době, že balík se dá vydělat jen státní školou technického směru je takové nešťastné čecháčkovství

Technickou školou balík nevyděláš. Technická škola je spíše jistota středně dobře placeného zaměstnání.

Frozz. napsal:
Ahoj, měl bych na vás dotaz ohledně výběru VŠ.

Tenhle rok dokončuju bakalářské studium a bohužel se u nás na škole (UJAK) ještě neví, zda bude otevřen navazující magisterský program, chci si tedy udělat náhradní plán a podat přihlášku na jinou VŠ, jenže přesně nevím, kam .

Baví mě cokoliv ohledně sportu, výživy, psychologie, sociologie, PR, bezpečnosti, možná bych přistoupil i na právo v podnikání, ekonomie. Jsem zaměřen spíše humanitně, tedy technické obory jako inženýrství, matfyz, ČVUT obory aj. opravdu NE, to bych nezvládl a zřejmě na to nemám ani vlohy.

Takže souhrně by se mělo jednat o VŠ, která nabízí mgr/ing studium, může být i soukromá, nejlépe v Praze. Taktéž nevyhledávám extra náročné školy jako medicína, teoretická matika a fyzika, veterina, kde bych musel strávit 90% času v knihách. Na konec chci uvést, že mám určité představy, co bych chtěl dělat, ale zřejmě neplánuji dělat to, co jsem vystudoval - tzn. jde mi o to se něco naučit a získat VŠ titul.

Díky za rady a pokud možno, bez zbytečného spamu, Frozz.

Uveď představy co chceš dělat. K tomu by ta vejška měla směřovat. Třeba co ty popisuješ, na to by se výborně hodil marketing. Jenže k tomu bys měl mít také organizační schopnosti, kreativitu, být extrovert, ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:
Wojtkingson : na to bys asi musel hodit nějakou statistiku, jinak je to jen z tvojí hlavy ta poslední věta. Tak je jasné, že lidi co neví co s sebou nejdou na Matfyz, ale ruku na srdce kdo v 18-19ti po maturitě ví co vůbec chce dělat v životě?

Každopádně jsem to nemyslel na Deadlifta, ale obecně, to že se dá vydělat spousta peněz i se základkou je jasný.

Frozz na technickou školu nechce, nemá pro to vlohy, takových znám spousty, tak proč nezkusit ekonomku, která je do "normálního" života trochu víc použitelná a člověk aspoň získá nějakou finanční inteligenci.


Tak, tak...plno lidí se základkou vydělá balík. Na jednoho takového ale možná připadá stodalších co žijí od výplatě k výplatě. VŠ Tě minimálně naučí jak umět hledat relevantní informace, jak si plánovat čas apod.

Někdo nade mnou psal cosi o mezinárodní bezpečnosti - kolik lidí ročně absolvuje tento obor a jaká je jejich uplatnitelnost v ČR?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
keba napsal:
Petey : ředitelé výroben, finanční ředitelé, marketingoví ředitelé ... sakra proč já ještě nejsem ředitel vlastně?

Myslet si v dnešní době, že balík se dá vydělat jen státní školou technického směru je takové nešťastné čecháčkovství


Jenze deadlift to nejspis myslel tak, ze clovekovi, kterymu dela problemy trojclenka a jako podnikatelskej zamer by ho napadlo maximalne dovazet do pouste pisek, nepomuze zadna soukroma vysoka skola, kde se uci "podnikani".

A ja osobne si myslim, ze vydelat balik penez (ano, vydelat, ne nakrast) se da i bez jakykoliv vysoky skoly.

přesně

Nechci se nikoho dotknout, ale nejvíce nezaměstnaným mezi mými kamarády jsou absolventi sociologie a filozofie. Čím to je?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
keba napsal:
Wojtkingson : na to bys asi musel hodit nějakou statistiku, jinak je to jen z tvojí hlavy ta poslední věta. Tak je jasné, že lidi co neví co s sebou nejdou na Matfyz, ale ruku na srdce kdo v 18-19ti po maturitě ví co vůbec chce dělat v životě?

Každopádně jsem to nemyslel na Deadlifta, ale obecně, to že se dá vydělat spousta peněz i se základkou je jasný.

Frozz na technickou školu nechce, nemá pro to vlohy, takových znám spousty, tak proč nezkusit ekonomku, která je do "normálního" života trochu víc použitelná a člověk aspoň získá nějakou finanční inteligenci.


Tak, tak...plno lidí se základkou vydělá balík. Na jednoho takového ale možná připadá stodalších co žijí od výplatě k výplatě. VŠ Tě minimálně naučí jak umět hledat relevantní informace, jak si plánovat čas apod.

Někdo nade mnou psal cosi o mezinárodní bezpečnosti - kolik lidí ročně absolvuje tento obor a jaká je jejich uplatnitelnost v ČR?

To sem psal ja - Frozzovi jako navrh pro pripad, ze fakt bude po skole delat neco jinyho + na tyhle fakulte ma to, co jmenoval ze ho zajima.

Jinak uplatnitelnost v tomhle oboru neni moc vysoka. Je to ale z velky casti dany tim, ze jak uz sem psal, spousta studentu si na tomhle oboru studium "odkrouti" protoze si myslej, ze na ne pak nekde cekaj s otevrenou naruci. Ti, ktery si zjistej, ktery volitelny predmenty se jim budou v praxi hodit + nekaslou na vyuku jazyku + studiu na tyhle skole obecne venujou cas, pak to uplatneni v oboru na druhou stranu najdou (vim, ze to zni jak klišé, ale mel sem (a porad mam) na tohmle oboru x kamaradu a znamejch).

edit: pokud tvoje predchozi otazka s absolventama filosofie a sociologie nebyla recnicka tak proto, ze tyhle obory plivou kazdej rok mnohem vic absolventu, nez kolik je po nich poptavka (nechci rikat ze jde o zbytecny obory, protoze jsou taky pro spolecnost dulezity, ale archeologu preci taky skoly neplivou kazdorocne desitky az stovky). Takze pak spoustu z nich sice praci ma, ale takovou, na kterou staci maturita, neb krom dobryho spolecnesko-politicko-historickyho prehledu (a ani ten nemusi bejt pravidlem) nemaj proste ve svym CV (pokud jdou pracovat mimo obor) vubec nic co nabidnout. To i absolvent jakykoliv technicky skoly, i pokud nechce delat primo v oboru, porad ovlada alespon odbornej software (CAD, obcas ruzny 3D ... teda pokud to neni kopyto, co prolezlo ani nevi jak, taky takovejch par je) a prosel si nejakou matikou.
_________________
"A vy jste jako kdo?"


Naposledy upravil Cratach dne ne únor 24, 2013 8:15 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.Leclerc


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepší veget byl na:
Katedra rekreologie Fakulty tělesné kultury
Jestli se tím pak dá uživit to nevím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tyboo


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo rekreologie.. to mi propomelo znameho, ktery se vyucil truhlarem, pak delal za pokladnou v Albertu, dodelal si nadstavbu a uspesne se dostal na rekreologii do Liberce a uz je z nej dokonce bakalar. Coz je jednak usmevne v tom, ze truhlar muze ziskat vysokoskolske vzdelani, ale zaroven neni uplny debil (presto, ze v 15-ti byl) a dokazal do te hlavy neco dostat. Ovsem co s takovou skolou delat (krom prace nekde v dome deti) fakt netusim. Navic to neni ani zadny sportovec, aby mohl delat treba instruktora.

Ja sem docela rad za svoji strojarnu, kde mi zbyva jste rok a pul k inzenyru. V CV mam 3 cizi jazyky, znalosti asi 4 cad programu a praxe v oboru mam diky brigadam taky snad dost. Teda tou praxi nemyslim, ze sem 4 roky delal nekde kvalitare, ale i tak si myslim, ze sou letni brigady v oboru asi 1000x hodnotnejsi, nez brigada vubec zadna nebo nejaka prace v kuchyni nebo v kauflandu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: