Výživa po tréninku


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Výživa po tréninku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Výživa po tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 4:28 pm    Předmět: Výživa po tréninku Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat, dělám to dobře, když si hned po tréninku dám ovoce, potom do 30 min po treninku protein a do 1,5-2h po treninku pevné jídlo na sachry a bílkoviny ? Jde mi spíše o ten protein, jestli ho nemám dávat později, někde jsem četl že do půl hodiny, abych zabránil tomu anabolickému oknu, někdo ale zase říká že do hodiny, jinak se bílkoviny z něho přemění na cukry , jak tomu je ?? Díky


Naposledy upravil wariorpolni dne st červenec 05, 2017 11:03 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wariorpolni


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to teda je ? Mám dát ihned po tréninku ovoce, potom za půl hodiny protein a za třebas 1,5 hodin jídlo ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co je tvůj cíl? Nabírat/hubnout? jak často trénuješ? Jak dlouhé-náročné máš tréninky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
wariorpolni


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

balbi napsal:
A co je tvůj cíl? Nabírat/hubnout? jak často trénuješ? Jak dlouhé-náročné máš tréninky?


Chci nabrat, trénuju 3x týdně, trénink 1-1,5 hodiny , náročnost asi 5-6 cviků po 3-4 sériích , doma když dojdu mám normálně maso s rýži (dávám cca hodinu a půl po tréninku) , jde mi hlavně o to ovoce a protein po treninku, doteď jsem dával ihned po tréninku banán a za 30 potom protein, ale nevím jestli je to dobře ( a ne nemám žádné glukopury a podobně, bohužel jsem na ovoci)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Odměrku proteinu a 1 banán po cvičení, za hodinu až 2 hodiny jídlo a víc bych neřešil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protein se dává normálně hned po tréninku, můžeš si k tomu dát to ovoce, ale na tomhle to fakt nestojí, jestli se to dáš v takovej nebo makovej čas Hlavní je se pak normálně najíst třeba do hodiny nebo dvou, ale rozhodně si to nemusíš stopovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wariorpolni


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Protein se dává normálně hned po tréninku, můžeš si k tomu dát to ovoce, ale na tomhle to fakt nestojí, jestli se to dáš v takovej nebo makovej čas Hlavní je se pak normálně najíst třeba do hodiny nebo dvou, ale rozhodně si to nemusíš stopovat.


Ok díky já jen že jsem četl že pokud si dám protein po tréninku dřív než do 30 min, tak se změní na cukry nebo co a je tím pádem nanic
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wariorpolni napsal:
Maerlyn0 napsal:
Protein se dává normálně hned po tréninku, můžeš si k tomu dát to ovoce, ale na tomhle to fakt nestojí, jestli se to dáš v takovej nebo makovej čas Hlavní je se pak normálně najíst třeba do hodiny nebo dvou, ale rozhodně si to nemusíš stopovat.


Ok díky já jen že jsem četl že pokud si dám protein po tréninku dřív než do 30 min, tak se změní na cukry nebo co a je tím pádem nanic


Toho se určitě bát nemusíš, jestli ti trénink netrvá třeba 4 a víc hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ani v takovém případě by se toho bát nemusel. :-)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Ani v takovém případě by se toho bát nemusel. :-)


Ne? V nějakým článku, kterej se zabýval glukoneogenezí jsem četl, že člověk spotřebuje zásoby glykogenu cca. po 7 hodinách tréninku. Je to blbost?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rainier


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neřeš 2 hodiny po tréninku, když ti jich zbývá ještě 22
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
eSko napsal:
Ani v takovém případě by se toho bát nemusel. :-)


Ne? V nějakým článku, kterej se zabýval glukoneogenezí jsem četl, že člověk spotřebuje zásoby glykogenu cca. po 7 hodinách tréninku. Je to blbost?


Tahle obecná čísla jsou nepřesná, protože nezohledňují spoustu faktorů, které spotřebu glykogenu ovlivňují.
PS: Bílkovina se vždy použije na regeneraci svalové hmoty, respektive zvýšení proteosyntézy, glykogen se začne po ukončení zátěže doplňovat z cirkulujícího laktátu, glycerolu a zbytků C-skeletů od AK, které byly uvolněny během zátěže ze svalů.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
eSko napsal:
Ani v takovém případě by se toho bát nemusel. :-)


Ne? V nějakým článku, kterej se zabýval glukoneogenezí jsem četl, že člověk spotřebuje zásoby glykogenu cca. po 7 hodinách tréninku. Je to blbost?


Extrémně trénovaný jedinec to zvládne při běhu za 45 minut. Kulturista s kvantem svalové hmoty a pumpujíc biceps za tři dny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmy Swaggart


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 12:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Maerlyn0 napsal:
eSko napsal:
Ani v takovém případě by se toho bát nemusel. :-)


Ne? V nějakým článku, kterej se zabýval glukoneogenezí jsem četl, že člověk spotřebuje zásoby glykogenu cca. po 7 hodinách tréninku. Je to blbost?


Tahle obecná čísla jsou nepřesná, protože nezohledňují spoustu faktorů, které spotřebu glykogenu ovlivňují.
PS: Bílkovina se vždy použije na regeneraci svalové hmoty, respektive zvýšení proteosyntézy, glykogen se začne po ukončení zátěže doplňovat z cirkulujícího laktátu, glycerolu a zbytků C-skeletů od AK, které byly uvolněny během zátěže ze svalů.

Pokud si myslíš, že po tréninku bez (následného) doplnění sacharidů se začne doplňovat glykogen z těchto (relativně velmi omezených) zdrojů, tak je to hodně naivní představa, sorry.

Zkus si odtrénovat normální trénink, pak si dát jenom bílkoviny, a počkej cca 3 hodiny. Podle toho, jak budeš chodit na záchod, se dá celkem dobře vydedukovat, co se asi bude dít s glykogenem...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi jsi nepochopil můj post tak, jak byl myšlen. Popsal jsem běžnou pozátěžovou fyziologii, nikde jsem nepsal, že člověk, pokud vyčerpá glykogen, nemusí pro jeho doplnění konzumovat sacharidy, snažil jsem se pouze vysvětlit, že přijatá bílkovina z doplňku nebude použita k doplnění glykogenu skrz glukoneogenezi, protože to je častý mýtus, na který se mě dotazují i studenti.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Výživa po tréninku Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: