zablokované žebro


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - zablokované žebro  Úvodní stránka -> Ostatní -> zablokované žebro
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
švadla


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 10:55 am    Předmět: zablokované žebro Odpovědět s citátem

Ahoj, měl jste někdo problém s tím, že by se vám kvůli posilování stále blokovalo žebro (pokaždé to samé)? Tento problém řeším už asi 2,5 roku. Je to nejspíš daný stereotypem pohybu (cvičím z 90% v domácí posilce). Každopádně se mi nechce totálně posilku vypustit.
_________________
"Only a life lived for others is worth living"
- Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 12:43 pm    Předmět: Re: zablokované žebro Odpovědět s citátem

švadla napsal:
Ahoj, měl jste někdo problém s tím, že by se vám kvůli posilování stále blokovalo žebro (pokaždé to samé)? Tento problém řeším už asi 2,5 roku. Je to nejspíš daný stereotypem pohybu (cvičím z 90% v domácí posilce). Každopádně se mi nechce totálně posilku vypustit.

no vím že marek vomáčkajsi při cvičení nalomil žebro
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jari


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě je to žebro?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
švadla


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jari napsal:
Určitě je to žebro?


Stoprocentně. Potvrdilo mi to už x fyzioterapeutů nezávisle na sobě... Rozhodně nejhorší jsou kliky na bradlech, kdy pak cítím i blok vpředu na hrudníku (pak tam druhej den loupne a je to uvolnění), jen to žebro pořád zůstává.
_________________
"Only a life lived for others is worth living"
- Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
william888


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono to samo prejde...vela strecingu hlavne ... niekedy pomoze silne kychnutie
_________________
ZMENÍŠ SVOJE TELO, ZMENÍŠ SVOJ ŽIVOT.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jir.ka


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

william888 napsal:
ono to samo prejde...vela strecingu hlavne ... niekedy pomoze silne kychnutie


pise, ze ho to trapi 2,5 roku, tak to asi jen tak neprejde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 2:42 pm    Předmět: Re: zablokované žebro Odpovědět s citátem

co znamená zablokované žebro?

není to spíš hrudní kost, nebo nervy na zádech?
nahoru
Lunreal


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo mezizeberni svaly? To me taky trapilo jednu chvili...
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, žebra se blokují ráda a často.

Základ je necvičit cviky, co situaci zhoršují. Mně bradla rozhazují zase klíčky.

Zkontrolovat i ergonomii svého pracoviště - nejhorší je v tomhle případě snad práce s PC.

Jinak je to kšeft pro schopného fyzioterapeuta a rozhodně to nespraví jedna dvě návštěvy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
švadla


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zablokované žebro znamená v podstatě žebro stočené. Je to cítit i na dotek. Jinak nechci rozebírat takovýhle věci, vím co je to za problém, spíš hledám trvalou nápravu.

to kid: Jak jsem psal, bojuju s tím už přes dva roky. Ze začátku to bylo hodně špatný. Pořád trvalý svalový napětí v tom místě. S tím se nedalo cvičit, pomalu ani normálně žít. Obešel jsem pár schopných i méně schopných fyzio..tů a naučil se pracovat s dechem i řadu uvolňovacích cviků (svalstva v dané oblasti). Už bylo tolikrát odblokované a pořád se mrcha stáčí.

Zrovna dneska jsem byl na 5. návštěvě v CLPA (centrum léčby pohybového aparátu) ve Vysočanech (Praha). Při každé návštěvě došlo k odblokování (ať už to bylo více či méně zablokované) a při každý další návštěvě bylo žebro zase mimo odeální pozici (tj. zase došlo k odblokování).

Jinak co mi to způsobuje je těžko soudit. Bradla určitě (když je to rozhozený) tak to rozhodí ještě víc. Jinak během tréninku (i těžkého) problémy už delší dobu nepozoruju. Problém je pak večer po cvičení, kdy cítím, že žebro je zase mimo...
_________________
"Only a life lived for others is worth living"
- Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kid


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samotné odblokování bohužel nic neřeší. Dokud se nezjistí, co to rozhazuje (zřejmě tam bude souběh více faktorů) tak je to témeř neřešitelné. Jak jsem zmínil - zkontrolovat pracoviště v práci a případně doma místa, kde se tráví více času. Nechat si pořádně zdiagnostikovat držení těla. Zamyslet se nad tréninkem (pozor u dynamických cvičení) atd.

Jednoduché řešení není.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
švadla


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Samotné odblokování bohužel nic neřeší. Dokud se nezjistí, co to rozhazuje (zřejmě tam bude souběh více faktorů) tak je to témeř neřešitelné. Jak jsem zmínil - zkontrolovat pracoviště v práci a případně doma místa, kde se tráví více času. Nechat si pořádně zdiagnostikovat držení těla. Zamyslet se nad tréninkem (pozor u dynamických cvičení) atd.

Jednoduché řešení není.


Mám pár otázek, večer je hodím do PM. Třeba na něco přijdeme. Každopádně díky!
_________________
"Only a life lived for others is worth living"
- Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už je tady to téma tak taky mám problém - už mě asi tři týdny bolí na hrudi - možná přímo tak kost - takový silný tlak - nevítě co by to mohlo být - google nic moc neřekne . . .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123:Víme, chceš vyjmenovat všech 50 věcí z čeho to může bejt?


švadla: Kid ti hezky všechno řekl,ale to tě nenaučili autoterapii jsi si to mohl odblokovat sám?
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Draper


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123 napsal:
Když už je tady to téma tak taky mám problém - už mě asi tři týdny bolí na hrudi - možná přímo tak kost - takový silný tlak - nevítě co by to mohlo být - google nic moc neřekne . . .


To muze mit klidne puvod i v zadech (opravte me, jestli se mylim). Drive se mne dost casto tvorily svalove spazmy na zadech a dost casto to vystrelovalo i do hrudniku.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - zablokované žebro Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: