Záda - pevná či pružná?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Záda - pevná či pružná?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Záda - pevná či pružná?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co je lepší? pevná či pružná záda?
pevná
80%
 80%  [ 8 ]
pružná
20%
 20%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
popshoit


PříspěvekZaslal: st červenec 07, 2010 11:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvik sem dal 5x, ale trvalo mi to mnohem déle než je v tabulce, to protažení tyče z lehu bylo hodně problematické
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badevil


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

popshoit napsal:
čím více sem větší a silnější...ohebnost mizí..Ale to se vracím k podstatě otázky, zda má smysl se snažit být pružnější a jestli to nepřivede spíše zranění v delším časovém horizontu..


Idealni stav by byl nemit zadne svaly zkracene ani zadne oslabene. Ty budes mit urcite kombinaci obojiho. Ke zraneni te privedou prave ty zkraceny svaly, strecink je nutny. Jsou metody jak zjistit zkraceni svalu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnez


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zalezi co je pro tebe priorita,chces byt velky a silny,ok,pri slusne technice by ses nemel zranit..Zalezi co chces delat,je jasne ze pokud budes s timhle behat tak to asi nebude moc dobre.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnez


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

badevil napsal:
popshoit napsal:
čím více sem větší a silnější...ohebnost mizí..Ale to se vracím k podstatě otázky, zda má smysl se snažit být pružnější a jestli to nepřivede spíše zranění v delším časovém horizontu..


Idealni stav by byl nemit zadne svaly zkracene ani zadne oslabene. Ty budes mit urcite kombinaci obojiho. Ke zraneni te privedou prave ty zkraceny svaly, strecink je nutny. Jsou metody jak zjistit zkraceni svalu.

Ja mam kamose a ten pri 170cm mel 120kg a byl zkraceny strasne,ale nikdy se nezranil,pokud cvicis spravne jde to.Ale chce to samozrejme se roztahnout.
Hod neake cviky,schvalne si to zkusim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

popshoit napsal:
čím více sem větší a silnější...ohebnost mizí..Ale to se vracím k podstatě otázky, zda má smysl se snažit být pružnější a jestli to nepřivede spíše zranění v delším časovém horizontu..


Ne, nepřivede. Protahuje se po fyziologickou mez, ne proto abys vystupoval jako hadí muž.

Pokud nezvládáš ten cvik, tak jsou pokrácené nejspíše svaly kolem kyčlí. Ohebnost páteře až takovou roli u něj nehraje.

Z dlouhodobého hlediska pokrácené svaly vedou k přetěžování kloubů a dalších struktur a ke zranění může dojít i při správné technice. Ale spíše dochází k postupnému střádání mikrotraumat. Až se ucho utrhne....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

agnez napsal:
badevil napsal:
popshoit napsal:
čím více sem větší a silnější...ohebnost mizí..Ale to se vracím k podstatě otázky, zda má smysl se snažit být pružnější a jestli to nepřivede spíše zranění v delším časovém horizontu..


Idealni stav by byl nemit zadne svaly zkracene ani zadne oslabene. Ty budes mit urcite kombinaci obojiho. Ke zraneni te privedou prave ty zkraceny svaly, strecink je nutny. Jsou metody jak zjistit zkraceni svalu.

Ja mam kamose a ten pri 170cm mel 120kg a byl zkraceny strasne,ale nikdy se nezranil,pokud cvicis spravne jde to.Ale chce to samozrejme se roztahnout.
Hod neake cviky,schvalne si to zkusim


Výjimky potvrzují pravidlo.

Otázka je, co na to řeknou jeho klouby v pokročilejším věku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popshoit


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nohy a kyčle mám protažené hodně oproti horní polovině těla, ale strečink jako kolíbku ani neudělám. Spodní záda ty se nehnou, dokonce sme někde četl že při tréninku jako dělám já mohou spodní obratle srůst, nevím co je na tom pravdy...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

popshoit napsal:
Nohy a kyčle mám protažené hodně oproti horní polovině těla, ale strečink jako kolíbku ani neudělám. Spodní záda ty se nehnou, dokonce sme někde četl že při tréninku jako dělám já mohou spodní obratle srůst, nevím co je na tom pravdy...


No, teoreticky můžou ale to není zas tak jednoduché. Dokážeš přitáhnout stehna v leže na zádech k hrudníku? Důležitá je předozadní pohyblivost.

No a srostlé obratle nejsou výhodou ani u liftu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popshoit


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale je fakt že cvičím mnohem větší šílenosti než ostatní co se zranili s mnohem menším zatížením a nic mi není...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnez


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
agnez napsal:
badevil napsal:
popshoit napsal:
čím více sem větší a silnější...ohebnost mizí..Ale to se vracím k podstatě otázky, zda má smysl se snažit být pružnější a jestli to nepřivede spíše zranění v delším časovém horizontu..


Idealni stav by byl nemit zadne svaly zkracene ani zadne oslabene. Ty budes mit urcite kombinaci obojiho. Ke zraneni te privedou prave ty zkraceny svaly, strecink je nutny. Jsou metody jak zjistit zkraceni svalu.

Ja mam kamose a ten pri 170cm mel 120kg a byl zkraceny strasne,ale nikdy se nezranil,pokud cvicis spravne jde to.Ale chce to samozrejme se roztahnout.
Hod neake cviky,schvalne si to zkusim


Výjimky potvrzují pravidlo.

Otázka je, co na to řeknou jeho klouby v pokročilejším věku.

Tak chtel delat kulturisitku,ted uz ma o 20kg min beha a pohoda.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

popshoit napsal:
Ale je fakt že cvičím mnohem větší šílenosti než ostatní co se zranili s mnohem menším zatížením a nic mi není...


To není zásluha, to je jen klika. A jak jsem psal, nejde jen o zranění, jak si ho každý představuje, jde do budoucna o stav celého pohybového aparátu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popshoit


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V leže s lehkou pomocí rukou je tam dám..Ale podobnou věc na mě zkoušeli v trenérské škole a tam sem neměl žádné zkrácení, Za mlada sem jezdil hodně na skateboardu a to protažení mi více méně zůstalo..Ale ty záda se nehnou..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

popshoit napsal:
V leže s lehkou pomocí rukou je tam dám..Ale podobnou věc na mě zkoušeli v trenérské škole a tam sem neměl žádné zkrácení, Za mlada sem jezdil hodně na skateboardu a to protažení mi více méně zůstalo..Ale ty záda se nehnou..


Diagnózy na dálku měl zmáklé jen farář Ferda, já to neumím.

Pokud chceš ten test zvládnout, tak ho prostě piluj na čas a nějak to postupně určitě vylepšíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ursus.


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

klby by mali byt: kid ked tak ma oprav, to som uz davnejsie cital
lakte - stabilita
ramena - mobilita
hrudna chrbtica - mobilita
lumbarna chrbtica - stabilita
bedra - mobilita
kolena - stabilita
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popshoit


PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 12:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Po tom co sem začal cvičit břicho po tréninku zad, jako antagonistu. Necítím v zádech žádnou bolest po cvičení, nepřijde mi že bych trénoval nějak nezdravě..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Záda - pevná či pružná? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: