zvysene jaterni testy, unava



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - zvysene jaterni testy, unava  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> zvysene jaterni testy, unava
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robot2037


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 5:20 pm    Předmět: zvysene jaterni testy, unava Odpovědět s citátem

Ahoj.
Zajima me zda nekdo nema podobne zkusenosti. Od noveho roku jsem se citil takovy unavenejsi, ale normalne jsem chodil do prace a na treninky. Myslel jsem si ze jsem nerozjel od vanoc, protoze jsem mel 2 tydny dovolene.
Bohuzel se to zacalo zhorsovat, zacaly me bolet svaly a unava se zvysovala a k tomu se pridalo toceni hlavy. Nakonec jsem zasel za doktorem, udelali mi testy krve a moci a mam zvysene jaterni testy, ale ne nejak moc. rikal ze to muze byt dozvuk nejake akutni hepatitidy, nebo mononukleozy, ale ja o nicem nevim ze bych mel. poslal me na ultrazvukove vysetreni jater, ale tam jdu az 9. unora.
bohuzel ta unava je silena, ja nemuzu poradne nic delat. kdyz lezim, je to dobre, ale jakmile mam nekam jit, docela me to vycerpava a toci se mi hlava. takze na trenink nemam ani pomysleni, praci taky nezvladam, proste jsem uplne v pytli...

z doplnku jsem bral jen protein a kreatin od extrifitu. kreatin jsem uz vypustil, protein si davam pred spanim.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že ALT máš 4x zvýšenou maximální hranici, jedná se nejspíše opravdu o játra. Každopádně nejvíc ukáže až ultrazvuk, zda se játra již hojí, nebo jsi v akutním stádiu něčeho nepříjemného. Otázka, nebereš léky, nebo neměl jsi nedávno nějakou těžkou chlastačku?

EDIT: Jak dlouho si cvičil v kuse, než si měl pauzu o Vánocích?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se tyka jaterek, mel jsem jednu dobu hodnoty jeste mnohem horsi nez mas ty (hodnoty opravdu otresne) a to bylo v dobe, kdy jsem zadne AS nebral. Zacal jsem se cistil a postupne mne to kleslo na hodnoty zhruba jak mas ty, jen ALT mam okolo 2 a AST o neco vyssi nez ty, ostani neco pod 1. Byl jsem s tim za odbornikem jednak v jaterni ambulanci a jednak na nefrologii, nechal jsem si delat kompletni rozbory krve, moce, sono bricha, CT atd, vse bylo ok. Co se tyka zvysenych jaternich hodnot, tak lekari mne porvrdili, ze u kulturistu respektive u lidi, kteri disponuji vetsim mnozstvim svalove hmoty, jsou zvysene hodnoty bezne, protoze svaly sami o sobe vylucuji jakesi enzymy, ktere ty hodnoty zvysuji (nebo tak nejak to bylo, uz si to nepomatuji presne).

Co se tyka te unavy, tak to samozrejme muze byt od jater a jeste bych si na tvem miste nechal udelat serologii.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To se týká ledvin a kreatininu, ale jater?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robot2037


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko: ja posiluji od rijna minuleho roku, tedy rok a pul asi, 3x tydne. jeden cas jsem chodil i 4x. okolo vanoc jsem mel 2 tydny dovolene, ale to jsem chodil cvicit take, nevynechaval jsem. i v lednu jsem cvicil, ale tam uz na me zacala padat ta unava a treninky zacaly byt peklo. naposledy jsem byl minule pondeli a od stredy jsem doma s tou hroznou unavou a tocenim hlavy. Samozrejme jsem za tu dobu mel sem tam pauzu, kdyz mi nebylo dobre nebo tak.
Leky zadne neberu, na chlastacky nechodim.

Draper: pokud myslis vysetreni na protilatky, to budu mit az pristi tyden, to trva dele.


Doktor mluvil jeste o ztucneni jater

ztucneni jater napsal:
Příznaky:

Dlouhodobě bez příznaků. Ani těžce poškozená a zvětšená játra často nijak výrazně nebolí. Příznaky mohou být nespecifické jako únava, poruchy koncentrace, snížení výkonnosti, pocit plnosti.

Poukazovat na ztučnění jater mohou lehce zvýšené jaterní testy. Ultrazvukové vyšetření pak potvrdí diagnózu.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Co se tyka jaterek, mel jsem jednu dobu hodnoty jeste mnohem horsi nez mas ty (hodnoty opravdu otresne) a to bylo v dobe, kdy jsem zadne AS nebral. Zacal jsem se cistil a postupne mne to kleslo na hodnoty zhruba jak mas ty, jen ALT mam okolo 2 a AST o neco vyssi nez ty, ostani neco pod 1. Byl jsem s tim za odbornikem jednak v jaterni ambulanci a jednak na nefrologii, nechal jsem si delat kompletni rozbory krve, moce, sono bricha, CT atd, vse bylo ok. Co se tyka zvysenych jaternich hodnot, tak lekari mne porvrdili, ze u kulturistu respektive u lidi, kteri disponuji vetsim mnozstvim svalove hmoty, jsou zvysene hodnoty bezne, protoze svaly sami o sobe vylucuji jakesi enzymy, ktere ty hodnoty zvysuji (nebo tak nejak to bylo, uz si to nepomatuji presne).

Co se tyka te unavy, tak to samozrejme muze byt od jater a jeste bych si na tvem miste nechal udelat serologii.


To je sice pravda, ale pokud by se jednalo o svaly, tak má spíše zvedlé AST. Tohle množství ALT ukazuje opravdu na játra.

Robot: Pokud si během toho roku a půl neměl ani jednou pauzu aspoň 4 týdny v kuse, tak je možné, že sehrálo svoji roli i přetrénování. Samozřejmě je to jen plácnutí do vody, protože nevím, jak cvičíš, jakou intenzitou, jaký trénink apod., ale ber to v potaz také. Každopádně Tvůj ošetřující lékař bude vědět nejvíce a po ultrazvuku se dozvíš co a jak. My tady na internetu můžeme jen hádat.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robot2037


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no pretrenovany podle me nejsem. i pauzu jsem mel, i kdyz ne planovane. firma kde jsem delal zkrachovala v lete a ja hledal novou praci. to jsem necvicil asi mesic, mozna o neco dele.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - zvysene jaterni testy, unava
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: