3x/week Full-Body check


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - 3x/week Full-Body check  Úvodní stránka -> Trénink -> 3x/week Full-Body check
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olejnas


PříspěvekZaslal: st září 02, 2020 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi řada lidí nebude souhlasit, ale mě se osvědčilo začínat dřepem, pak tlak a nakonec tah.

Dřep je ideální aktivační cvik, víceméně na celé tělo. Tlak je takový šolich, kdy máš z dřepu hezky aktivovaná ramena, lokty, plus prdel a nohy na legdrive a i po těžkých dřepech můžeš stále relativně těžce tlakovat. Tahy jsou pak klasický borec na konec, kdy se můžeš "oddělat" a víš, že máš splněno.

V programech, kde to bylo různě proházené mi to dělalo překvapivě velké problémy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JustGorillaz


PříspěvekZaslal: st září 02, 2020 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
Jestě bych pouvažoval o tom deadliftu. Pro mě to je víceméně cvik na nohy a spodek zad (tedy legs místo pull), ...

Z logiky věci se tomu nejspíše nevyhnu. Důvody, proč jsem to tak postavil:
- s deadliftem vždy ještě cvičím stejně nohy v rámci logiky Pull/Push/Leg - i když argumentu rozumím, bojoval jsem s tím sám při sestavování.
- Z toho tedy nicméně plyne, že tam můžu mít přední dřep nebo lunge (zadní dřep jsem jako nejtěžší právě z tohoto důvodu, co píšeš, vyřadil).
- Prohozením např. lunge a front squad by mi došlo k tomu, co jsem nechtěl - měl bych back squad v pondělí a front squad ve středu - takhle mám Pondělí a Pátek, tedy mezi dřepy velkou mezeru (prohozením dní by mi došlo pak zas k tomu, že bych měl ruce dvakrát po sobě biceps, ... atd., což jsem také nechtěl).
- pátek mi takto díky tomu všemu zůstal na záda jako "nejlehčí" den, což si myslím, že není úplně blbě (asi by bylo vhodnější jej mít ve středu teda - nicméně po zvážení různých jiných kombinací mi to tak asi sedí na papíře nejlíp - rozuměj ještě jsem neodjel ani týden :-)) --- nicméně záda nejsou nezapojený => deadlift projede aktivně spodek zad aspoň :-)

Olejnas napsal:
Asi řada lidí nebude souhlasit, ale mě se osvědčilo začínat dřepem, pak tlak a nakonec tah.

- Dle této logiky jsem měl nastavený ten úplně první trénink, co mám v prvním postu. I mně dřepy sloužili jako ideál pro začátek ... Nicméně potom, co jsem si přečetl argumenty od Lukáše z jeho tréninku (co postoval Peter), tak se mi líbilo, že začínal každý den s jinou partií s jiným základním cvikem --- nikdy jsem toto nezkoušel a líbí se mi, že vlastně každy den z FB budu mít jako "hlavní" jinou partii - tedy silově každá partie bude mít aspoň jeden den v tom FB prioritu. Z pohledu zahřátí mám ca 15 minut + předsérii, tak právě doufám, že to nebude až takový problém jako hned naskočit na váhu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2020 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Asi řada lidí nebude souhlasit, ale mě se osvědčilo začínat dřepem, pak tlak a nakonec tah.

Dřep je ideální aktivační cvik, víceméně na celé tělo. Tlak je takový šolich, kdy máš z dřepu hezky aktivovaná ramena, lokty, plus prdel a nohy na legdrive a i po těžkých dřepech můžeš stále relativně těžce tlakovat. Tahy jsou pak klasický borec na konec, kdy se můžeš "oddělat" a víš, že máš splněno.


S tím se nedá moc nesouhlasit.

Jediné k čemu bych měl výtku je, že pokud chceš jít pak mrtvolu, neměly by ty dřepy být težké. Nevím jak jiným, ale pokud jsem měl unavené nohy, hrozně blbě se mi tahalo a to i přesto, že jsem neměl zrovna vytříbenou techniku. Naopak po lehkých dřepech to bylo fajn, protože jsem mohl v klidu vypustit několik rozcvičovacích sérií mrtvoly (koho by taky bavilo se rozcvičovat že? :)).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2020 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Olejnas napsal:
Asi řada lidí nebude souhlasit, ale mě se osvědčilo začínat dřepem, pak tlak a nakonec tah.

Dřep je ideální aktivační cvik, víceméně na celé tělo. Tlak je takový šolich, kdy máš z dřepu hezky aktivovaná ramena, lokty, plus prdel a nohy na legdrive a i po těžkých dřepech můžeš stále relativně těžce tlakovat. Tahy jsou pak klasický borec na konec, kdy se můžeš "oddělat" a víš, že máš splněno.


S tím se nedá moc nesouhlasit.

Jediné k čemu bych měl výtku je, že pokud chceš jít pak mrtvolu, neměly by ty dřepy být težké. Nevím jak jiným, ale pokud jsem měl unavené nohy, hrozně blbě se mi tahalo a to i přesto, že jsem neměl zrovna vytříbenou techniku. Naopak po lehkých dřepech to bylo fajn, protože jsem mohl v klidu vypustit několik rozcvičovacích sérií mrtvoly (koho by taky bavilo se rozcvičovat že? :)).



Po těžkých dřepech (nemluvím tady pyramidu jedniček do maxima, ale větším počtu pracovních sérií a hodně opakování) se špatně do mrtvoly skládá takže ideální řešení cvičit a střídat intezitu jednou středně těžce dřepy, těžce mrtvoly, potom těžce dřepy a středně těžce mrtvoly a problém vyřešen.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - 3x/week Full-Body check Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: