Bolest spodních zad


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest spodních zad  Úvodní stránka -> Trénink -> Bolest spodních zad
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirdano


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:05 am    Předmět: Bolest spodních zad Odpovědět s citátem

Ahoj, prosím o radu při řešení bolesti spodních zad.
Tenhle problém jsem míval už léta před tím, než jsem začal cvičit nejspíš od sezení u pc.. taková ta bolest když se předkloníte a pak to nějak nejde nahoru
Se cvičením v posilovně se to zlepšilo, ale v poslední době jsem dost nabral na hmotnosti a ty záda ten vršek prostě nějak neutáhnou.
Co se týče toho jak cvičím tak s mrtvým tahem nejsem extra kamarád, dávám ho tak 2x do měsíce, ale snažím se to kompenzovat hyperextenzemi (momentálně buď s kotoučem, nebo s velkou činkou tak 40kg) a to mám v každém tréninku, takže si nemyslím, že bych tu partii vyloženě zanedbával.
Předem dík za odpovědi a za to že tu ze mě neuděláte magora
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi předem jasný, jak ty hyperextenze cvičíš - obzvlášť když jsi zmínil kotouč.

Myslím, že by ses měl vykašlat na posilovnu a zaplatit si pár rehabilitací, protože zjevně vůbec nemáš zpevněnej střed těla a ani ho neumíš zapojit, plus určitě neumíš dýchat.
Je mi taky úplně jasný, že tohle nikdy neuděláš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss napsal:
Je mi předem jasný, jak ty hyperextenze cvičíš - obzvlášť když jsi zmínil kotouč.

jestli myslíš odfláknutou techniku, cvičím (s kotoučem mimochodem jen když je činka zabraná) zhruba stylem 2s nahoru do propnutí, napočítam "jednadvacet, dvaadvacet, třiadvacet" a 3s dolů..tohle si hlídám

jsem si spíš bláhově myslel že mi někdo poradí co cvičit, respektive jestli se snažit spíš u těch cviků zvyšovat váhu, nebo cvičit víc opakování.. takže myslíš že před posilku to fakt nepude jo?

ps: ještě dodatek, mám k tomu tak trochu dispozice, v rodině maj tenhle problém skoro všichni, taky mam mírnou hyperlordózu, ale doktor mě s tim nikam neposílal, že to není nic hroznýho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

najdi si poradneho trenera, ten bude vedet co s tebou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud máš zvětšenou bederní lordózu, tak hyperextenzema s kotoučem tomu fakt nepomůžeš. Nauč se protahovat a uvolňovat spodní záda a správně procvičovat břicho.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
..

jo asi mi nic jinýho nezbyde
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Pokud máš zvětšenou bederní lordózu, tak hyperextenzema s kotoučem tomu fakt nepomůžeš. Nauč se protahovat a uvolňovat spodní záda a správně procvičovat břicho.

dík za radu, už letim za strejdou googlem jak na to!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

z jakeho jsi mesta ? i zde na foru je par lidi, kteri by ti dokazali odborne pomoci
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chrudim (pardubický kraj)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jdeš na to špatně... posiluj břicho, hlavně přímý břišní sval a protahuj spodní záda a iliopsoas (vygugli si jak na to, to zvládneš ne?) hlavně žádné další hyperextenze bez dozoru a se zátěží už vůbec!!!

záda to utáhnou v klidu, naopak je máš v dysbalanci proti břichu. Máš je přetížené, zkrácené a břicho naopak nestíhá. Pokud cvičíš takhle často hyperextenze, je to recept na bolesti zad... navíc se zatěží a kontrakcí nahoře. Důležité je cvičit břicho, aby ulevilo zádům a přebralo zátěž. Čuchám v tom dolní zkřížený syndrom....
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dandík


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 8:45 am    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Měl jsem stejný problém. Při 100kg na mrtvý tah jsem omdlíval bolestí spodních zad a třeba několik dní po tréninku jsem se nemohl ohnout. To bylo někdy na podzim teď. A pomohl mi systém 5x5. Jedna chyba byla časté používání opasku. To nevím, jestli používáš taky, ale já to používal zbytečně moc a měl jsem pak ochablé vzpřimovače. A další věc byla dělání mrtvého tahu příliš málo. V 5x5 jsem cvičil mrtvý tah 3x týdně a za dva měsíce jsem se ze 100kg hrozné bolesti s páskem přesunul na 150kg celkem pohodlně bez pásku. Přidával jsem k tomu tedy i ty hyperextenze, ale když tak koukám na odpovědi nademnou, tak to asi nemělo větší vliv. Ještě jsem k tomu dělal good morningy a cvičil břicho. Podle mě je hlavní začít častěji cvičit mrtvolu a bez pásku a nejdříve s rozumnými váhami :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Matheus napsal:
jdeš na to špatně... posiluj břicho, hlavně přímý břišní sval a protahuj spodní záda a iliopsoas (vygugli si jak na to, to zvládneš ne?) hlavně žádné další hyperextenze bez dozoru a se zátěží už vůbec!!!

záda to utáhnou v klidu, naopak je máš v dysbalanci proti břichu. Máš je přetížené, zkrácené a břicho naopak nestíhá. Pokud cvičíš takhle často hyperextenze, je to recept na bolesti zad... navíc se zatěží a kontrakcí nahoře. Důležité je cvičit břicho, aby ulevilo zádům a přebralo zátěž. Čuchám v tom dolní zkřížený syndrom....

dík za rady, na to protahování spodních zad už sem lehce koukal, na hyperextenze teda kašlu, jinak břicho co se rozvoje týče patří k mým lepším partiím, myslíš že se vyplatí přidávat při jeho cvičení zátěž?

dandík napsal:
..

a jak to máš s tělesnou hmotností? já u sebe vysledoval že když jsem v dietě a na svých 176cm vážim pod 85kg, tak nemam žádnej problém, i cvičit s tim celkem de, ale když nabíram jako teď (momentálně 87kg) tak s rostoucí tělesnou hmotností je to čím dál horší..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
švadla


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém může být (stejně jako byl u mě) v oslabeném hýždovém svalu. Díky tomu může dojít i ke špatným pohybovým stereotypům a hned můžeš mít spodní záda přetížený. Jinak správným protahováním a kompenzačníma cvikama lze toho taky dost napravit. Ale zadek se musí posílit.
_________________
"Only a life lived for others is worth living"
- Albert Einstein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dandík


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám 172cm a na to 87kg. To je nyní, v době toho 5x5 jsem se blížil 90kg. Určitě váha hraje nějakou roli, ale primární je prostě správným způsobem posílit střed těla. A pokud to při mrtvým tahu bolí, tak ne se mu vyhýbat, ale vypilovat techniku a vymyslet nějaký systém, jak ho cvičit pravidelně a často. Při tomhle cviku zabírá snad všechno a pokud to tam bolí, tak je jasné, že je to tam slabé. Jak říkám, u mě pomohlo pouze a jen začít pořádně cvičit mrtvý tah a k tomu nějaký doplňky. Teďka mohu bez problémů cvičit i přítahy v předklonu či dřepy na svoje skoro maximálky bez opasku. Jinak ještě jednou připomenu to 5x5. Jestli si to ještě necvičil, tak to silně doporučuji. Je to sice očistec, ale má to zaručené výsledky :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v hýžďovým u mě problém nebude, tam jsem na tom dobře, spíš na to protahování se chystám

5x5 bych i zkusil, ale spíš až pozdějc, teď už mám udělanej plán měsíc dopředu :

jinak co sem se ptal ještě na to sestry, která s tim samým už chodila po doktorech tak prej jednak taky protahuje a k tomu má i posilovací cviky obdobný jako ty co se cvičí v posilovně, ale prej se toho nemůže uplně zbavit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest spodních zad Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: