Box - silový trening



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Box - silový trening  Úvodní stránka -> Trénink -> Box - silový trening
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OukyDouky


PříspěvekZaslal: po duben 15, 2019 10:01 am    Předmět: Box - silový trening Odpovědět s citátem

Ahoj, původní název tématu byl možná trochu zavádějící, navazuji na tuto diskuzi: https://forum.ronnie.cz/post1266413.html#1266413

Procházel a testoval jsem různé rutiny a problém většiny je, že buď ignorují cviky jako pushpress a přemístění a mají je max jako doplnky, pro mne je to jedna z priorit, nebo vyžadují denní pauzy a opakují BP,DL,SQ 3x týdně. Což u mne nejde, sháním rutinu primárně jako doplněk k fightu (boxu), kde mám 3 až 4 intenzivní tréningy týdně i s různými cviky. Navíc to často jsou 4 dny po sobě a 3 dny volno na činky. Proto jsem si zkombinoval Petrův rozpis na Beara s mým oblíbeným 5x5. :

1. Den:
5xváha nahoru + 5x5 Dřep
5xváha nahoru + 5x5 Bench press
+ doplňky 2 cviky, explozivně 3 x 10 - 15 opakování

2. Den:
5xváha nahoru + 5x5 Mrtvý tah
5xváha nahoru + 5x5 Push - press
+ doplňky 2 cviky, explozivně 3 x 10 - 15 opakování

3. Den:
5xváha nahoru + 5x5 Silové přemístění
5xváha nahoru + 5x5 Kliky na bradlech (tady ještě nevím jestli to nenahradit něčím tlakovým, nemám kliky moc rád a třeba mi někdo doporučí něco lepšího pro sílu úderu.
+ doplňky 2 cviky, explozivně 3 x 10 - 15 opakování

Váhy ze začátku podseknuté, aby několik týdnů po 2,5 kg přidával. U doplňků váhy neřeší.
Doplňky chci rekrutovat z následujícího: Pullover v leže, pullover ve stoje, přítahy na hrazdě, přítahy činky v předklonu, kladivové zdvihy, woodchop lumberjack s kladkou ve stoje (radši mám kladivo do gumy, ale to není všude :- ( ) Vůbec nepojedu lýtka a břicho, toho mám z tréningu dost...

Díky za kritiku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaq


PříspěvekZaslal: po duben 15, 2019 1:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, školy nemám, ale podle mě je to s tím boxem dost špatně uregenerovatelné

Edit (ať to rozvedu...):
1) Když jsem párkrát jel Beara, tak jsem byl (konkrétně po dřepech) další 1-2 dny rád, že vůbec chodím, natož abych hned další den odjel trénink podobné partie, případně poskakoval na boxu a valil do pytle/lidí (obecně byl box po dřepování v rámci jakéhokoliv rozpisu takový... těžkopádný).

2) IMHO se v tom rozpisu strašně kumuluje zátěž ramen (resp. "víc než u ostatních partií")

3) já bych asi posilovnu zkrouhnul na 2 tréninky týdně (třeba nějaká varianta 5/3/1?)


Naposledy upravil jaq dne po duben 15, 2019 2:17 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: po duben 15, 2019 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to ještě nevíš, že jsem v dietě a ještě dost přísné. :)

S regenerací problém nemám, teď budu mít x dní volno a přemýšlím, že tam zařadím dvoufáz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: út duben 16, 2019 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, až teď jsem si všimnul toho editu, máš naprostou pravdu, na ramena je toho strašně moc, bohužel se nechci vzdát tlaků ani přemístění. Zkusím to, případně to nahradím. Minimálně přemýšlím, že nahradím kliky na bradlech, incline benchem nebo benchem hlavou dolů, právě kvůli ramenům.

5/3/1 vypadá dobře, díky, vůbec nic o tom nevím, zkusím to načíst.

btw ten 3. den mám schválně tak, že když se vynechá, není to takový fail.

S dřepy problém nemám, ale je pravda, že jsem tomu uzpůsobil techniku, jedu relativně s menší váhou, prdeli ná zem s dlouhou stopkou a explozivní cestou nahoru. Nevím jestli to má vliv, naordinoval jsem si to dost domorobo.

Jinak je to dost peklo, prošel jsem desítky posilovacích tréningů boxerů, trenérů a rad a mám pocit, že každý radí něco jiného

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Box - silový trening
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: