Chudnutie


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Chudnutie  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Chudnutie
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miki112


PříspěvekZaslal: so březen 13, 2021 12:58 pm    Předmět: Chudnutie Odpovědět s citátem

Zdravím.
Chcel by som začať niečo robiť s mojim telom ale vôbec neviem ako odkiaľ začať.
Mám 21 rokov, cca 180cm a 100kg +-. Váha sa mi už drží cca rok na +- na tej 100vke. Brucho veľké cca 104 v páse proste tuky, sadlo... Doteraz som žil štýlom že stále som len jedol mastné, sladké, slané aj veľa krát za deň väčšie porcie... ( píšem v minulom čase lebo verím že odteraz to tak už nebude).
Chcel by som to všetko zmeniť len neviem vôbec ako začať. Na internete je strašne veľa popísaného že sa z toho neviem ani vysomáriť všade niečo iné. Do posilky sa teraz zrejme nedostanem. A ak mám pravdu povedať sa hanbím ísť :a26 ... Ale keby som sa do toho dostal určite by nebol problém.. :D
Skôr by sa mi páčilo respektíve viac ma láka forma cvičenia s vlastnou váhou, telom... Čítal som aj rôzne články o takzvanom HIIT. Ale je to tak veľa informácií na mňa. Mám doma nejaký bežecký pás aspoň.. Od toho by sa mohl ourčite dať odraziť :D

Preto by som chcel poradiť ako začať ? Ak by bol niekto tu ochotný ma nakopnúť podiskutovať trocha :D Chcel by som schudnúť možno neskôr nabrať nejaké svaly aby to telo vypadalo ešte o kus lepšie.

Ak som to zle zaradil tak sa ospravedlňujem
Ďakujem za každú odpoveď :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so březen 13, 2021 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bud chces nebo ne
Ale pokud po tom touzis, stav se a nakopu te 😁😁😁

1. Jez pravidelne
2. Jez mene
3. Pravidelne se hybej
4. Stanov si program
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paralen


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hubnutí je v první řadě o jídle, částečně sis odpověděl sám co děláš špatně ("mastné, sladké, slané aj veľa krát za deň väčšie porcie"), takže to je dobrý začátek a v první řadě je potřeba tohle z jídelníčku vyřadit a začít jíst normálně (normálně znamená všechno včetně příloh a v normální úpravě - smažené, smetanové, obecně hodně tučné jídla atd. jen občas, však to každý asi nějak zná, rozhodně nezačínej s ketodiet atd., to nemá s normálním stravováním moc společného) a pravidelně pít, primárně vodu nebo neslazené čaje, ne sladký pití, dělej si i pravidelně svačiny, abys neměl právě pak chuť na sladkosti atd. Chuť na sladké asi budeš mít i tak, ale tohle je i o vůli, musíš to vydržet první týdny a bude to čím dál tím lepší a už ty sladkosti nebudeš tolik potřebovat.
Když zvládneš postupně tenhle začátek (není potřeba a ani není vhodné to utnout ze dne na den, pokud se tak už nestalo ) a nebude to stačit k hubnutí (a klidně i kdyby jo), tak si můžeš zkusit někde na online kalkulačce vypočítat kalorie a dodržovat to, třeba pomocí kalorických tabulek, ale když píšeš že se držíš na cca 100 stabilně i s takovým jídelníčkem, tak by ti mohlo stačit i jen to vyřazení toho nejhoršího k nějakému hubnutí.

HIIT bych ti pro začátek určitě nedoporučoval, přece jen pokud se to dělá správně, tak je to celkem náročné cvičení a pokud to děláš podle různých youtube hiit videí, tak mnohdy ani nemáš moc přehled o tom jaké partie jak často cvičíš atd. (a jejich kvalita je druhá věc), normálně bych začal klidně obyčejný full body trénink (byť teda s vlastní vahou nevím no...), využij ten pás a ono to pude. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Paralen napsal:
No ... obyčejný full body trénink (byť teda s vlastní vahou nevím no...)...

Naooak, na stredni urovni super
Bohužel, myslim, ze pisatel je par levelu pod
Kliky na bradlech nebo ve stojce zastoupí vsechny tlaky
Nic lepsiho nez shyby na zada a bicepsy taky nenajdes
No a po par seriich pistol squat citis cele nohy od zadku az po lytko
Ale jak jaem rekl, typuju, ze pisatel je pod
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paralen


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo pistol squat atd. bych se ani nepokoušel při takový hmotnosti a u začátečníka, ty daj zabrat i trénovanýmu člověku.
Jestli něco tak tady spíš ještě třeba negativní shyby, kliky atd. (pokud Miki neví, tak prostě začnu v horní pozici - dostanu se tam třeba ze židle u těch shybů a kontrolovaně se spouštím pomalu dolů, to může zvládnout i člověk co nedá žádné nebo minimum shybů, ale sílu a svaly to do začátku vybuduje taky, aby člověk časem zvládnul normální celou verzi cviku), místo pistolí třeba pomalé výpady vzad nebo tak něco, co je low impact.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To nevadi ze je par levelov pod, s vlastnou vahou vies vsetko krasne postupne skalovat eg
zenske kliky s opretymi kolenami >> kliky >> kliky na uzko >> diamonds.
Alebo hspu s kolenami na stolicke >> hspu s podlozkou >> hspu negativky >> hspu >> hspu deficit.
Alebo australske zhyby >> negativky >> zhyby s gumou >> zhyby >> nadhmat >> chest to bar >> muscle up

Atd atd.. zaroven kazde schudnutie sa okamzite premieta do vykonu co je fajn motivacia pre tuckov. Celkovo je cvicenie s vlastnou vahou skvela volba a mam take podozrenie ze priemerny “preliezkar” schova do vacku priemerneho “posilovaca” ale je to len teoria :D
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paralen


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to možný, hlavně když vezmeš že průměrný začátečník často cvičí podle youtube a tam když si vybere blbý video tak je to tragedie... Ale jak říkám nevím, to jsem napsal protože fakt nevím , ne že bych tomu neveřil, nejsem trenér a já posiluju víceméně klasicky, se závažím nebo některé cviky s odporovejma gumama, třeba teď doma místo benche (nemám v bytě dlouhou osu ani lavici) kliky s odporovkou přes záda, protože třeba ty diamonds zas mění to které svaly ti zabírají oproti normálním klikům žejo, takže se nedá říct že by to byla přímo jen progrese jednoho cviku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki112


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm.. ďakujem.

Čítal som taktiez niečo o somatotypoch. Vyplinulo m že teda ztejme som endomorf. Počul som teda z rôznych videi a článkov ze keď naberajú na svaloch tak aj na tukoch. Neviem či som to spravne pochopil.
Teraz keby začnem cvičiť teda full body tak sa môže stať že aj priberiem ? Alebo teda si treba aj dávať pozor na niečo :D prepáčte ak som to zle pochopil.

A na tom páse by ste mi ako odporúčili ? Hodinka denne by mohla stačiť ? Alebo menej viac..

A hej som tak nejak pod level.
Už sú to tak 2 roky čo som bez telesnej výchovy :D to bolo tak jediné kde som vtedy cvičil :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, pokud svaly rostou, tak naberes na vaze
Pokud zůstaneš v (malem) kalorickem deficitu, tak snizis tuky, ale naberes i svaly.
Pas spatny neni, ale to co spalis za hodinu behu to za deset minut dozeres
Silový trening zvedne bazal o 30% na tri dny (nebo tak nejak)

https://aktin.cz/after-burn-efekt-po-fyzicke-aktivite-jaka-je-pravda
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paralen


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na páse záleží na intenzitě. :) Co se týče chůze tak prakticky můžeš chodit kolik tě bude bavit, pokud budeš chtít něco náročnější (=asi běhat když je to na páse žejo :)), tak bych určitě dával minimálně zezačátku maximálně pár desítek minut (s tím že začátek a konec u tebe bude stejně jen chůze, podle toho jak to zvládneš) a vždy den volna, nebo místo volna jen chůze.
Somatotyp neřeš, primární je u tebe teď stejně nastavit ten jídelníček tak abys začal hubnout. :) Při posilování nabrat můžeš, dokonce u úplných začátečníků (nebo lidí co mají delší pauzu) je to naprosto běžné že naberou nějaké to kilo nebo i víc, ale to se kdyžtak nelekej, v naprosté většině to není tuk, ale jednoduše reakce těla na novou zátěž (zadržování vody, zánět + začátečnící mají větší přírůstky svalů než pokročilí cvičenci). Trochu pomůže k vážení si udělat i fotky a změřit míry, ono totiž můžeš mít stejnou hmotnost, ale i tak vypadat výrazně líp díky posilování a hubnutí tuku zároveň, jenže bez těch fotek si to mnohdy ani nevšimneš, protože to je postupná a pomalá změna. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki112


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasné chápem..

Ten kalorický deficit by ste mi mohli ešte troška priblížiť ? Vzniká teda keď je výdaj väčší ako príjem. Ale stále mi nejde do hlavy, čo všetko aká námaha je za tým aby som ho dosiahol...
Teda určite ho nedosiahnem pár klikmi..

Nemám o tom nejakú predstavu. Mohli by ste mi ste uviesť nejaký príklad ako by to mohlo vyzerať s tým príjmom a následne výdajom cez nejaké aktivity, tréning ?
Pre lepšiu predstavu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ak to s tym chudnutim myslis vazne tak si stiahni apku a trackuj prijem vsetkeho co zozeres. Neni to to moc cool ani zabavne ale je to jediny spolahlivy sposob :)
Samozrejme cvicenim nic nepokazis ale pri blbom jedalnicku mozes cvicit roky a vizualny efekt velmi maly. Cize sup, stiahnut kaloricke tabulky + kupit malu kuchynsku vahu, zakusnut sa na tyzden so zapisovanim, potom to uz pojde samo. Je to strasne jednoduche. Drz sa dakych 10% pod udrzovacou urovnou a stale cvic :D Toto strasne tajomstvo chudnutia inak neovlada 90% trenerov hehe
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paralen


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Miki112 napsal:
Jasné chápem..

Ten kalorický deficit by ste mi mohli ešte troška priblížiť ? Vzniká teda keď je výdaj väčší ako príjem. Ale stále mi nejde do hlavy, čo všetko aká námaha je za tým aby som ho dosiahol...
Teda určite ho nedosiahnem pár klikmi..

Nemám o tom nejakú predstavu. Mohli by ste mi ste uviesť nejaký príklad ako by to mohlo vyzerať s tým príjmom a následne výdajom cez nejaké aktivity, tréning ?
Pre lepšiu predstavu.

No pokud máš chuť jít do toho opravdu na plno, tak si na nějaké online kalkulačce (nebo i v kalorických tabulkách to jde) vypočítej přibližně příjem na redukci a potom je potřeba, jak napsal už seeya, zapisovat všechno co sníš do těch kalorických tabulek (na webu nebo mají i android aplikaci), aby ses toho vypočítaného příjmu držel. V praxi teda si otevřeš kalkulačku, tam si zadáš přibližně tvoje aktivity, procento tuku a další údaje, zaškrtneš tam že chceš redukci a vyflusne to na tebe nějaké číslo, které bys měl dodržovat a pak bys měl hubnout. Samozřejmě stále je to jen odhad podle nějakého vzorečku, takže je dobré to dodržova třeba měsíc nebo dva a potom se podívat zpětně na to kolik si zhubnul, ty míry a fotky jestli si uděláš, prostě jestli to funguje. :)

Jinak teda do kalorického výdeje se počítá naprosto všechno, jen základní životní funkce toho spotřebují docela dost (tomu se říká bazální metabolismus), k tomu připočteš veškerý tvůj pohyb (včetně kdejaké chůze, domácí úklid, trávení jídel, to cvičení atd.) a pokud sníš méně, než co jsi spotřeboval na ten bazál a pohyb, tak jsi v redukci a hubneš (v podstatě pokud jíš málo, tak můžeš hubnout i když je nležíš celý den na gauči). Ve skutečnosti je to o trochu složitější, přesný výpočet taky není zrovna jednoduchý (protože jak chceš ohodnotit jedním číslem veškerý tvůj pohyb, trávení atd, žejo) ale jako základní princip ti tohle úplně stačí. :) Jen se nesnaž mít zbytečně moc velký deficit, ideál je pomalé hubnutí a cca těch 10% jak napsal seeya, ale o trochu víc je taky ještě v pohodě, ale rozhodně by nebylo v pohodě jíst třeba polovinu tvého příjmu, pak už to má i nějaké negativní následky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki112


PříspěvekZaslal: po březen 15, 2021 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super. Tak pustím sa do toho :D

A ešte ako by mohol vypadať nejaký ten tréning v tomto prípade s vlastnou váhou zatiaľ ? :D
Myslím tým série, počet opakovaní.. Alebo nejako inak ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po březen 15, 2021 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hubne se hlavne v kuchyni, tezko vycvicis nejak podstatne vic kalorii
Mimochodem, nejlip funguje si vsechni zapsat

Napis sem kazdy den, co jsi snedl, kolik toho bylo a v kolik
A to same s treningem
Klidne zacni tim, ze si stopnes 20minut a kazdou minutu udelas 5 angličáků
Příště 6 a tak se budes snazit, dokud jich nebude 10
Pak zacnes pridavat minuty
Good luck
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Chudnutie Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: