Co vám leze na nervy 4


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1191, 1192, 1193, 1194  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4  Úvodní stránka -> Ostatní -> Co vám leze na nervy 4
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubbas


PříspěvekZaslal: po září 23, 2019 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U nas po novom pani kokoti nemeraju v dedine kde chodia ludia ale presne za kde je hore kopček kde sa kazdy rozbieha tiez som minule siel 56 tak som tukol po brzde a chlapci usmeviky samozrejme kobra civilna kia a takto si nahanaju ale to ze by sa postavili do dediny to nie kde su ludia tam možeš ísť aj 200 a maju piči postavia sa tam kde ich nevidno... A tento trend civilne auta KIA, AUDI, SKODA to uz nevieš či ide za tebou radar alebo kdo čo. Chamraď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 24, 2019 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Účel radaru není bezpečnost, ale plnění obecní pokladny:

http://dfens-cz.com/jak-se-meri-rychlost-v-medonosech/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Změnil jsem bydliště a přebývám na jednom menším sídlišti, což je spojený s občasným intenzivnějším hledání parkovacího místa - všechno tam je obskládaný autama, průjezd na auto bez zrcátek Auta parkují kolem na chodníku atd, aby projelo auto... Parkoval jsem tak taky, chodník 5m od popelnic doprostřed křoví. Ve čtvrtek ráno lísteček za stěračem ze 2 hod ráno, říkal jsem si bože, to jsou ale id*oti, tady to nikomu nevadí, ale budiž... A dnes, 5 dní poté mám už na poště 2 doporučený dopisy, jeden jsem si vyzvednul a pokuta z 5.1. v 1:56 ráno za parkování na chodníku, další dopis bude to stejný předpokládám a jsem zvědavej kolik jich ještě přijde.

Něco jsem si o tom zjišťoval a policie nemá povinnost dávat za stěrač oznámení o přestupku, takže se jen kasíruje co to jde...

https://automoc.eu/clanky/2019/skryte-pokuty-financne-nici-ridice/

Solidní nesmysl, celej koncept tohohle. Když se zjistít protiprávní jednání, tak dle mě je povinností policie tomu zabránit pro příště, tudíž dotyčnýho informovat, aby pro příště změnil své jednání a ne být pěkně potichu a XYkrát ho zkásnout.

Na (ne)štěstí se prý dají pokuty za stejný prohřešek ve správním řízení spojit a max platba je cca 4750 kč, takže budu co nejdýl čekat, kolik pokut mi dojde a pak uvidím, jak to budu řešit. Bohužel městská policie má udájně na vyřízení papírování kolem přestupku 2 roky a na zaplacení mám 14 dní, než se to dostane do správního řízení
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslední roky je to celý nějak na hlavu. Dřív platilo, že pokuta měla mít především výchovný účinek: tady jsi něco provedl, tak tu máš přiměřenou pokutu nebo domluvu a příště si na to dej pozor. Pak se přišlo s písemným napomenutím a sto paragrafy a je z toho totální guláš sloužící k vybírání peněz od řidičů. Radary, parkování, kamery....
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:
Poslední roky je to celý nějak na hlavu. Dřív platilo, že pokuta měla mít především výchovný účinek: tady jsi něco provedl, tak tu máš přiměřenou pokutu nebo domluvu a příště si na to dej pozor. Pak se přišlo s písemným napomenutím a sto paragrafy a je z toho totální guláš sloužící k vybírání peněz od řidičů. Radary, parkování, kamery....

Přesně - jak říká D-FENS: utahování šroubu a posilování českého silničního fašismu - já naštěstí bydlím ve městě kde se tohle ještě (snad) tolik systematicky neděje (Hradec Králové).
Stacionární radar myslím nikde nemáme a na sídlištích se tu taky někdy neparkuje úplně legálně.
Lidi totiž obvykle nejsou tupí a když už auto v 9 večer na chodník zaparkují, tak způsobem že to nikomu nevadí a ráno je zase pryč.
Pokud už má někdo lístek od MP, tak asi hlavně na udání nějakého zmrda, ale takové v našem baráku asi nemáme.
A kupodivu žádná sodoma gomora na silnicích tu nepanuje. Drtivá většina lidi se totiž chce bezpečně dostat z bodu A do bodu B a v tom Policie ani úředníci na magistrátu nehrají žádnou roli.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Pedain


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson: Pokud rád čteš, tak doporučuji toto: 30kmh.cz Jináč máš naprosté právo nadužívat svých práv.
_________________
Show must go on.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin Pedain napsal:
Wojtkingson: Pokud rád čteš, tak doporučuji toto: 30kmh.cz Jináč máš naprosté právo nadužívat svých práv.


Jako správnej policajt 30km/h.cz taky čtu, ale tam už mi to přijde jako druhý extrém - jak s čím vyje.at, jak co ošidit, jak se zbavit odpovědnosti.... Mě by se líbil návrat zdravého rozumu a smyslu právního státu. Ale když to vidím v práci, stohy papírů, alibismus, výmysly podezřelých a jejich asvokátů, soudců, chytání za slovo, překrucování .... zatím to tedy podle mě jde k horšímu
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flink


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:
Martin Pedain napsal:
Wojtkingson: Pokud rád čteš, tak doporučuji toto: 30kmh.cz Jináč máš naprosté právo nadužívat svých práv.


Jako správnej policajt 30km/h.cz taky čtu, ale tam už mi to přijde jako druhý extrém - jak s čím vyje.at, jak co ošidit, jak se zbavit odpovědnosti.... Mě by se líbil návrat zdravého rozumu a smyslu právního státu. Ale když to vidím v práci, stohy papírů, alibismus, výmysly podezřelých a jejich asvokátů, soudců, chytání za slovo, překrucování .... zatím to tedy podle mě jde k horšímu

Dovolím si nesouhlasit, protože extremismus představoval týpek, který se prezentoval jako "Majk je pán". Tohle je o obraně proti zlovůli úředníků a policajtů, a že jí je, o tom je zbytečné diskutovat. Ty to vidíš ze své strany mince, ale já jsem zažil doktora práv, který zastupoval šlapaníckou díru co by úředník, který nevěděl, že plná moc se dá udělit i do protokolu...mimo jiné
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky ... jenže ono to občas jinak nejde. Jo, jet Blanku 75-80 km/h tacho jde v pohodě, netřeba tam jet kilo. Ale s tím parkováním ... pokud na to obec sere, nebo dokonce škodí jak může, a ty prostě někde v okolí baráku zaparkovat potřebuješ, tak se dostáváš do prakticky neřešitelné situace.

Takže ti holt nezbývá parkovat kde se dá a v případě správního řízení se s tím snažit vyjebat jak to jen jde. Kdysi jsem měl přítelkyni v Roudnici n. L. a tam soudruzi postavili sídliště docela chytře ... pěšky to nebylo do fabriky daleko a v RnL není nikde daleko:-). Jenže doba se změnila, nepsal se rok 85, ale 05 a míst k parkování bylo furt stejně. Chodníko-trávníkový masakr. Sice občas prasárna, ale člověk se těm místním nějak nemohl úplně divit.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út únor 25, 2020 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se to nechce nijak zásadně ojeb.vat, nemám na to čas a ani chuť, abych řekl pravdu, ale ten systém je na palici.

Kdyby to vyfotilo nějaký automaticky auto, reknu si ok, u aut není informace o emailech, ač proč by nemohla být, ale když ti tam ten strážník nedá to upozornění... A co mě ještě překvapilo, že to vlastně není pokuta, ale jen se to tím poplatkem přestane řešit, nebo jak to tam bylo napsáno, to mě dostalo 😀
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Mně se to nechce nijak zásadně ojeb.vat, nemám na to čas a ani chuť, abych řekl pravdu, ale ten systém je na palici.

Kdyby to vyfotilo nějaký automaticky auto, reknu si ok, u aut není informace o emailech, ač proč by nemohla být, ale když ti tam ten strážník nedá to upozornění... A co mě ještě překvapilo, že to vlastně není pokuta, ale jen se to tím poplatkem přestane řešit, nebo jak to tam bylo napsáno, to mě dostalo 😀

Ona to pokuta být nemůže, protože pokuta je trest za protiprávní jednání, kde je nějaký viník atd.

To že někde stojí auto tvoje na chodníku nebo jelo někde nad rychlostní limit ještě neznamená že ty si viník a ty si se dopustil protiprávního jednání.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Pedain


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
To že někde stojí auto tvoje na chodníku nebo jelo někde nad rychlostní limit ještě neznamená že ty si viník a ty si se dopustil protiprávního jednání.


To sice neznamená, jenže úřady argumentují objektivní odpovědností provozovatele, který údajně nezajistil vozidlo dostatečně tak, aby se vozidlo nedopustilo protiprávního jednání.
_________________
Show must go on.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vozidlo je objekt, vozidlo sa ziadneho jednania dopustit nemoze
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin Pedain napsal:
Spazik napsal:
To že někde stojí auto tvoje na chodníku nebo jelo někde nad rychlostní limit ještě neznamená že ty si viník a ty si se dopustil protiprávního jednání.


To sice neznamená, jenže úřady argumentují objektivní odpovědností provozovatele, který údajně nezajistil vozidlo dostatečně tak, aby se vozidlo nedopustilo protiprávního jednání.

Driv to slo "svadet" na osobu nlizjou, nebo na neznameho, kteremu jsi auto pujcil
Pak upravili zakon, a pokud policie nedohleda vinika, je na vine vlastník
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Martin Pedain napsal:
Spazik napsal:
To že někde stojí auto tvoje na chodníku nebo jelo někde nad rychlostní limit ještě neznamená že ty si viník a ty si se dopustil protiprávního jednání.


To sice neznamená, jenže úřady argumentují objektivní odpovědností provozovatele, který údajně nezajistil vozidlo dostatečně tak, aby se vozidlo nedopustilo protiprávního jednání.

Driv to slo "svadet" na osobu nlizjou, nebo na neznameho, kteremu jsi auto pujcil
Pak upravili zakon, a pokud policie nedohleda vinika, je na vine vlastník


JJ to uz tak mozna pres rok nejde, proste je upravenej zakon, ze platit pokutu bude vlastnik vozidla a konec.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1191, 1192, 1193, 1194  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: