CVIKY <--- KONTROLA PREVEDENIA (VASE VIDEA SEM)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - CVIKY <--- KONTROLA PREVEDENIA (VASE VIDEA SEM)  Úvodní stránka -> Trénink -> CVIKY <--- KONTROLA PREVEDENIA (VASE VIDEA SEM)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom3


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak dik za porvrzeni :) jeste me napadlo jet sumo DL, precejen jak jsem dlouhej tak se mi tam spatne sklada
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak delas drepy ? :) sumo se me osobne nelibi ... prijde mi, ze je to takovy polovicni pohyb
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A kolik měříš Tome? Já mám 187cm a skládá se mi tam hezky. Sumo mrtvolu nech raději trojbojařům, zůstaň u klasicky a piluj techniku.
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tom3


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

185-6 mam.. drep mam spatnej, jakoze ne technicky ani hloubkou, ale strasne malo dam.. jinak spis sirsi postoj
celkove mam maly a slaby nohy, jsem zdedil tady bude podle me problem, i u tech mrtvol
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na kontrolu techniky je lepší vzít submaximální váhu (klidně prázdnou osu) a udělat víc opakování.

Technicky nejde o katastrofu, ale taky to není optimální. Neumožní Ti to zvednout nejvyšší možnou zátež. Set-up bych změnil (koukni, jak se lifteři vklíní pod činku), zapracoval bych na pozici krku, ramen, mostu, kyčlí a nohou. Dýchání mi přijde taky neoptimální, ale těžko říct z videa.

Oddo, to není o výsce, ale o proporcích. U mě cvičí typ co má dva pět a švihá jednu pistoli za druhou :)
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně že je. Já sem to jen lehce zobecnil. Já třeba mám docela dlouhé ruce a dokážu se fakt slušně k tomu sumu rozkročit, takže mi přijde, že dávám tak 1/2 rozsah jako u klasiky. Můj kamarád volejbalista má taky přes 2 metry, a děsně dlouhé končetiny, když sem viděl, jak se skládá všemožně na benči, jak nemá ty ruce ani kam poskládat, tak sem rád, že sem "prcek"
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tom3


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koule tedka si mluvil jen o benchi nebo u obou?
No muzu zkusit natocit vsechny 3 cviky s nejakou mensi vahou, treba s normal pracovni.. drep vzit asi z boku ze?
Jinak u benche se nadechuje taky do bricha, nebo normalne?
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

O benči. Benč je nestrukturální cvik, takže optimálně nadrchuj skrz sepnuté rty do hrudníku. Když jdeš s činkou dolů, představuj si, že chceš vypnout hruď s nádechem směrem k čince.
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chapu, dik za tip.. zkusim to cely vic zpevnit a uvidim. Pristi tyden hodim novy videa.. dik vsem komentatorum
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: út září 30, 2014 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem tu zase, zase jdu otravovat natocil jsem znovu mrtvolu, zadek jsem poslal vic dolu a celkove to snad zlepsil.. citil jsem ze to jde lip, ze to netaham jen pres zada, ale i tak to asi nebude 100%.. jde to postupne jak jsem pridaval vahu



a drep, ten je natocenej na stojato, to jsem posral.. ale snad tam pujde neco videt
hloubka by mohla byt mozna trochu vetsi, no potom uz se mi dela klasickej "butt wink" a citim to v zadech, tak delam jak muzu..



na benchi pracuju, dnes se mi celkem povedlo dostat do pozice, kdy muzu pouzit i leg drive.
Jinak jasny ze technika nebude nikdy 100%, ale chci se dostat do pozic, kde mi to bude nejvic vyhovovat. Kdyby mel nekdo jakykoliv poznamky, rad uvitam.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaplii


PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2014 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrtvola - to s tím zadkem, že ho míváš na vysoko je dost možná tím, kam koukáš hlavou - to dělá fakt hodně (viz obrázek). Také bych to tak jemně nepokládal v dolní pozici - od kolen "kontrolovaně spouštět". U těžších vah by se to nemuselo vyplatit.



Dřep - klasika...nejdeš dostatečně nízko. Určitě by to šlo níž. Mě paradoxně pomohlo, když jsem změnil postoj a nohy dávám více k sobě (taky jsem vysoký - 189 cm)

Btw a nadechuješ se do břicha?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2014 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U většiny lidí je lepší koukat dopředu nebo nahoru, ale není to 100% pravidlo.

Jsi v tom pozvedu dost volnej... Takhle nějak vypadá moje sekvence:

- Postavím se těsne za tyč, mezi holeněmi a osou mám malou mezeru.
- Zvednu prsty u nohou, roztáhnu je a "chytnu podlahu", "zakořením do země"
- Nadechnu se, zpevním se a začnu tlačit zadek dozadu
- Představuju si, že jsou moje hamstringy ocelové pružiny a snažím se je natáhnout
- Jak jdu zadkem dozadu, jdou mi kolena mírně vpřed, holeně se opřou o osu
- Chytnu jednou rukou, pak druhou, PEVNĚ sevřu, zatnu tricepsy a podívám se před sebe a trochu nahoru
- Vydechnu (ale zůstávám pevný), nadechnu se a zkrátím vzálenost mezi rameni a pánví
- Začnu nohama odtlačovat podlahu pryč od sebe
- Jak jde činka nahoru, tlačím ji na sebe
- Jakmile se dostane těsně nad kolena, přemýšlím už jen nad tím, jak co nejrychleji zatnout půlky.
- Jakmile dotáhnu, vydechnu a zpevním se. Znovu nadechnu, zpevním se a jdu kontrolovaně dolů.

Takhle zacházím i s lehkou váhou. Nikdy nedělám touch'n'go. Sérii po pěti vnímám jako 5 singlů. Před každým opakováním projdu celou sekvenci (akorát si nestoupám).
Tak tohle je můj způsob. Neříkám, že je nejlepší, je prostě můj. Třeba si z toho něco vezmeš...
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2014 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kaplii napsal:
Mrtvola - to s tím zadkem, že ho míváš na vysoko je dost možná tím, kam koukáš hlavou - to dělá fakt hodně (viz obrázek). Také bych to tak jemně nepokládal v dolní pozici - od kolen "kontrolovaně spouštět". U těžších vah by se to nemuselo vyplatit.

No ja mel vzdy za to ze by hlava mela byt neutralne a zvedat se spolecne s pateri.. treba obr. A uz mi prijde moc, skoro takovej drep, B je takovy ideal podle me, zkusim si do toho vic sednout a divat se vic pred sebe.
Jinak to video trochu klame, ja to dolu zrovna moc bebrzdim a od kolen uz to poustim.

kaplii napsal:
Dřep - klasika...nejdeš dostatečně nízko. Určitě by to šlo níž. Mě paradoxně pomohlo, když jsem změnil postoj a nohy dávám více k sobě (taky jsem vysoký - 189 cm)
Btw a nadechuješ se do břicha?

Zkusim uzsi postoj, dik
Nadechuju se do bricha, u drepu s tou celkovou spevnenosti nemam problem, u mrtvoly to jeste vychytam.. dik za tipy

Koule zkusim aspon trochu napodobit ten tvuj system, kdyz jsem to zkousel jen tak bez cinky tak je pravda ze jsem vic spevnenej.
Diky oboum za rady, vsak ja to casem vychytam
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2014 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Víc lidí mi napsalo do zpráv, ať postnu něco podobného i k dřepu.

Předně chci říct dvě věci:

1) Nic se nevyrovná tomu, když se jakoukoli techniku učíte pod dohledem někoho, kdo ví o čem mluví. Klidně mě někdo může nařknout z toho, že si tu dělám reklamu (až na to, že je mi to jedno :), ale z tohoto důvodu pořádáme s Kulíškem pravidelně víkendové semináře/kurzy. Ona dělá vzpírání, já kettlebell a dohormady děláme Enter the Barbell - tam učíme pozved a benč a na Enter the Barbell 2 učíme (teda hlavně Kulich) dřep.

2) O pozvedu toho vím mnohem víc než o dřepu, což byl i důvod, proč jsem k tomu původně nic nenapsal. Ale protože se ozvalo tolik lidí, tak pár tipů píšu:

Předně, dřepů je tisíc a jeden. Jinak bude dřepovat lifter (kterému jde o max váhu), jinak vzpěrač (kterému jde o přenos do vzpírání) a jinak kultík (jemuž jde o estetiku). Od toho se odvíjí typ postoje, hloubka dřepu, umístění činky na zádech atp. Kulíšek má o tomhle dobrý článek na webu, takže doporučuju přečíst:

http://www.xxtremearena.cz/b-Jaka-pozice-cinky-na-drep-je-vhodna-prave-pro-Tebe%3F-22

Pro naše potřeby budu předpokládat, že máš svůj dřep vybraný a máš jasno v tom, kam si činku položíš, do jakého postoje se postavíš atp.

- Dřep začíná v moment, kdy je činka ve stojanu. Postav se před ní, chytni ji úchopem, jaký sis vybral (obecně čím blíž ruce u sebe, tím líp, záleží, co Ti povolí mobilita ramen a hrudní páteře).

- Vlez pod činku, umísti ji kam potřebuješ, pevně stiskni dlaně a snaž se činku ohnout o záda - vršech trupu by měl být úplně zamčený

- Kyčle by v tuhle chvíli měly být pod činkou (někdo zdvihá činku ze stojanu i střihem, já radši tuhle variantu). Nadechni se do břicha, zpevni ho, postav se a udělej půlkrok dozadu - není třeba utéct kilometr od stojanu.

- Opět, chodidla by měla být "zakořeněna" do země, proto je ideální dřepovat naboso

- Znovu nádech, zpevnění a aktivní cesta dolů. Přitahuj se svými kyčelními flexory (aktivně přitahuj kolena k hrudníku).

- Koukej se před sebe nebo mírně nahoru (je to individuální).

- Záda zůstávají rovná, paty na zemi a kolena a špičky ve stejném směru.

- Po cestě dolů se snaž chodidly "roztrhnout" podlahu (do stran).

- Jakmile dojdeš do požadované hloubky, na chvíli zastav (žádné pérování!), hekni a zatlač do podlahy nohama + chytej podlahu prsty a roztrhávej ji

- Jakmile to bude možné, začni se soustředit na to, abys zatnul půlky

- Na vrcholu dřepu se úplně postav a zpevni.


Ještě drobná poznámka: pro ty, kdo neudrží záda, nebo paty na zemi, nebo se prostě nedostanou do hloubky - doporučuju box dřep a postupně snižovat box :) Vzpěračky nebo podkládání pat nedoporučuji.
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2014 5:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda vy z tech tahu delate silenou vedu :)

Vzdyt staci se jen zpevnit a zvedat to jako by vas nekdo tahal za hlavu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - CVIKY <--- KONTROLA PREVEDENIA (VASE VIDEA SEM) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: