Freimen - příprava


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Freimen - příprava  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Freimen - příprava
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frozz.


PříspěvekZaslal: so září 28, 2013 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běžet v nevyšláplých botách? Ajajaj to budou puchýře . Držím palce.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 7:55 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

Vážení sportovní přátelé, rád bych přidal můj čerstvý zážitek ze včerejšího Spartan Race, který jsem úspěšně dokončil . Hrozně moc to pro mě znamená, něco takového by ještě před rokem bylo zcela nereálné a uvnitř jsem si tímto dokázal mnoho. Je to dlouhých 6 let, co jsem naposledy měl medaili na krku a mohl být hrdý na nějaký svůj sportovní výkon. Rád bych přidal nějaké dojmy a samozřejmě pár fotek.

Celé závody byly ohromný zážitek, nesmírně se mi to líbilo a ten pocit v cíli je opravdu perfektní. Samozřejmě mě trošku mrzí, že se můj původní cíl z "umístit se" změnil kvůli nachlazení na "dokončit", ale mám radost, že jsem to vůbec dokončil. Měl jsem čas 1:13 a skončil na 1277 místě z 3100 lidí, v soutěži týmů jsme pak skončili na 55. místě z 313, to je naopak super! Běželi jsme ve složení Ronnie.cz týmu - Peter Ustinov (který je fakt úchyl a jeho vlastní dcera mu říká Petře, i když se tak ve skutečnosti nejmenuje :D !!!), Vladimír Zavadil (kabrňák, který točil v Monínci a běžel Spartan Super), Tomáš Neubert (vicemistr světa v karate), Ladislav Svoboda (atletika), Petr Oplíštil (bývalý juniorský reprezentant SKFČR) a taky já. Chtěl bych moc poděkovat Láďovi za všechny administrativní věci, naše přihlášení atd.

Závody byly skvěle zorganizaované, perfektní přátelská atmosféra na každém kroku, malinko mi jen vadilo značení na místo parkoviště, ta malá šipka v pavlovicích bez popisku (např. Spartan Race ) mi moc neřekla :) Ale jinak super zážitek, opravdu moc to pro mě znamená a jsem šťastný, že jsem se na to opravdu nachystal a dokončil to. Lidi v týmu byli perfektní, hodně srandy, trať skvělá, super překážky, dohromady 7,5 km, 15 překážek. Nejvíce mě bavilo nošení pytlů do svahu, zážitek bylo brodění se korytem plným smradlavé močůvky a nejméně se mi líbila šikmá stěna, která nešla dokončil jednotlivci, to mi přišlo takové, že je to špatně, bylo to jediné místo, kde jsem dělal angličáky. Skvělý byl pak odpoledne týpek, který tam hlídal burpees, to byl exot, pefektní :D Nejvíce mě zklamal guruhonza, člen týmu, který v pátek divně špekuloval s kým pojede a nakonec napsal sms 5 min před startem naší vlny, že "to dnes nedá", no comment, takhle by se chlap chovat neměl. Jinak perfektní den zakončený ve sklípku

Pojďme na fotky :)

Start naší vlny v 10:15


jdeme na to :)


šplhání po mokrých a zablácených lanech byla lahůdka :)




nejpopulárnější překážka spartan race






jedniná překážka, kterou jsem opravdu nedal a nešla dám


...a tak jsem angličákoval








ten pocit v cíli byl překrásný, i když jsem sotva viděl :)




únava byla opravdu hodně znát


Já běžel s Petrem Oplíštilem, který mě skvěle táhnul celou trasu dopředu!


Tým Ronnie.cz: 55. místo z 313 týmů. Zleva Ladislav Svoboda (flew), Vladimír Zavadil, Tomáš Neubert, já (Freimen), XY (Petr Ustinov), Petr Oplíštil
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. nerikal jsi mi nahodou v Moninci, ze pred zavodama se kazdej vymlouva na rymecku, kaslicek, vykloubeny kotnik a tak podobne?
2.nejsem uchyl, jenom trosku "jinej" uchyl byl u te sikme steny, co jsi nedal
3.jak mi kdo rika, je jenom jeho problem
4.v Pavlovicich byla velka sipka s napisem Spartan Race,organizatori nemuzou za to, ze jsi napul slepy
5. podle GPS mela trat jenom 6,7km
6. co se tyce tveho hodnoceni GURUHONZY na 100% souhlasim, tohle se proste nedela...
7. proc jsi nedal i tu fotku, kde vsichni zvedaji ruce nad hlavu a skoro vsichni je maji vpest?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ALKAPONE


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Ronnie.cz týmu - Peter Ustinov (který je fakt úchyl a jeho vlastní dcera mu říká Petře, i když se tak ve skutečnosti nejmenuje :D !!!)


tak todle me rozsekalo
_________________
`Bolest, kterou cítíš dnes, bude síla, kterou pocítíš zítra…`
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flew


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem rád, že jsem mohl běžet v ronnie teamu

- musím trochu bonzovat, protože vím jaká byla pro freimena nejhorší překážka.. Ano vím čip na pásek není sranda jen tak dát



- doufám, že to bereš jako srandu
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 10:11 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

Tak, kamarádi a kolegové, dal jsem si dvoudenní odpočinek po závodech a nedělním rozlámání, už jsem zdravotně OK a odpoledne jsem už cítil, že mě svrbí prsty na další trénink. Musím se nyní rozhodnout, co dál, jak v krátkodobém měřítku, tak v rámci horizontu příštího roku.

V krátkodobém horizontu je kapitola tréninku u kamaráda Miloše Pavlů u konce, v Boby se to celé končí, snad bude jinde, moc mu to přeju. Budu tedy muset vymyslet, kam chodit, Blue gym jako logická volba nepřipadá v úvahu, jsem na to již starý tam klopýtat mezi poházenýma věcma na zemi, neuklizenými závažími a tílkařema a jedním vodníkem :) . Nevím tedy, kam v Brně začít chodit cvičit a budu rád, za jakékoliv náměty . Mám rád hardcore fitka, kde je ale základní hygiena a čistota jako např. pražský Olympia fitness, nemám rád komerční fitka typu klubových. Nicméně připadá v úvahu Big1 dole na Mendláku, kde se mi cvičilo opravdu hezky a každý si tam najde svoje a nebo SPC Gym, což je naopak hardcore činkárna jen s činkami, klecemi a benchpressy a vzpěračskými prostory, ale je tam otevřeno jen 3x týdně, nicméně dle fotek výborná atmosféra. Nemáte nějaké další typy?

Co se týče dalších plánů, mám samozřejmě jeden velký sen, o kterém jsem si říkal, že začnu mluvit teprve až potom, co uvidím, že zvládnu Spartan, což jsem ještě do pátku nevěděl, jestli je reálné. Za standardních podmínek jsem OK, o ničem téměř nevím, když se ale něco děje (velký spánkový deficit, teplota, velký stres), tak se samozřejmě kardio problémy stále ozývají, i když čím dál tím méně častěji, což je výborné. Proto jsem si říkal, že pokud zvládnu Spartan, začnu přemýšlet o tom očem jsem občas v koutku duše snil, a to se ještě jednou nachystat na závody v rámci SKFČR. Sportovní kulturistika nepřipadá v úvahu, atletické fitness mé představy nenaplnilo (divácky neatraktivní, spousta hluchého místa) a nějaké physique nepřipadá v úvahu (nechci nikoho urazit, ať si každý závodí, v čem chce, jen to není můj šálek). Proto si dlouho pohrávám s myšlenkou na klasickou kulturistiku, samotného by mě zajímalo, jak by to mohlo nyní s dobrými podmínkami vypadat, s podporou Extrifitu, penězi na hovězí, navíc i s reálnou možností na výsledek, když uvážím, co se načisto podařilo Borisovi Oravovi. Nějaké lentilky u mě samozřejmě v úvahu nepřipadají. Na druhou stranu mě ten Spartan velmi chytnul, už koneně chápu, proč se Ronnie (šéf, ne RC :) tak moc zbláznil do běhání, jsou to úplně jiné pocity, nechat se tlačit psychikou apod. Moc mě to zaujalo, běhání, tréninky WoD a dovedu si představit se nachystat i na tu trifectu (tedy Spartan Sprint, Super a Beast v jendom roce). Celý ten sportovní zážitek a lidi okolo jsou super. I to pojetí kolektivního sportu (ale přiznávám, že jen proto, že jsem kapitán stejně jako na dračích lodích :D ). Škoda, že mě nechytl Crossfit, já moc nerozumím tomu (a budu rád, když mi to někdo vysvětlí), proč se ta komunita stylizuje do jakoby skejťáckého oblečení. V 15letech OK, ale aby 30letí chlapi hodlovali skejťáckému oblečení, křiklavým kšiltofkám atd., jen se ptám. Na můj vkus vidím, že při tomhle stylu tréninku a běhání ty svaly vypadají skutečně jinak, na fotky ze Spartan Race jsem se pak díval s takovým divným pocitem. Jasně, že špička v tomto sportu (Rich) je osvalená dostatečně, ale to je genetikou, mně se svaly při takové porci běhání nebudují lehce a vypadají ploše. Pro mě je optimum, když už cvičím, mít svých kvalitních 83 kg na 178 cm, např. tady.



Takže se budu muset rozhodnout, co dál. Nejprve budu muset zvládnout dva zákroky v celkové anestezii, které mě do konce tohoto roku čekají a pak již budu snad konečně 100% zdravý. Jeden mě čeká 22. října, jen jednodenní dg. zákrok v celkové anestezii, a následně mám operaci 11. 12. v celkové anestezii, která si vyžádá cca 14 dní kompletní rekonvalescence, když to půjde dobře. Takže uvidím, sám teď nevím, na jakou stranu se vydat, ale určitě chci sportovat více, velmi mě to po letech zase baví a dobře to doplňuje a vyvažuje i můj pracovní život. Na jednu stranu mám té práce a projektů i v oblasti kulturistiky hodně (práce, doktorské, svaz, redakce, extrifit, shaker), ale na druhou stranu to ten sport vyvažuje a samotnému se mi vždy koukalo divně na "odborníky", kteří vypadali, že nikdy necvičili

Tak uvidím, věřím, že to půjde :)
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
EddieCz


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hodne stesti a zdravi !
_________________
Willst du dich von etwas trennen
dann musst du es verbrennen. (Rammstein)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som vedel, že to opäť prijde, ale je to aj prirodzené a bola by škoda podobnú genetiku nechať ďalej vegetiť hehe, verím, že to pôjde a rád budem sledovať.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 3:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukáši, kulturistika je pro tebe jako dělaná. To maso se ti nalepuje na správných místech, příroda na tebe byla milá, využij toho. Máš moře zkušeností, takže sám dokážeš zhodnotit, zda to má bez vitamínů cenu nebo nemá.

Co se týče toho crossfitu, vůbec netuším, kde jsi skejťácké oblečení nebo křiklavé kšiltovky viděl. Skejťácké skoro ani nevím, co je. Snad kalhoty s rozkrokem u kolen, ale s tím se špatně i chodí, natož běhá, to pochybuju. Jediný ze špičky, u koho si pamatuju kšiltovku, je Khalipa, ale tam je to prostě jeho styl a navíc, pokud se nepletu má na tom logo Rogue, takže je to hlavně o sponzorovi. Možná Matt Chan měl někdy na fotce kšiltovku a nebo Tyminski ty masařkový brejličky, ale to je všechno záměrný přesah a snaha se odlišit. Hodně lidí se chce lišit. Na hlavním webu jsem v diskuzi viděl, že někdo nemohl pochopit, proč si prý hlavně crossfiťáci berou pod kraťasy dlouhé přilehavé kalhoty. To už mi přijde jako ryzí hnidopišství. Bylo by opravdu potřeba, aby si každý hleděl svého úspěchu a hodnotil co a jak dělá sám a nezabýval se druhými a jestli mají kšilt rovně, kulatej nebo dozadu.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrajgldo
(ban)


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten Oplíštil se řádně zprasil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 7:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukáši -klasika je pro Tebe jako stvořená. Dokážeš nabudovat takové množství hmoty, abys byl konkurenceschopný-tj. pokud to dáš zdravotně, tak myslím, že tu máme solidního závodníka:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin.L


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nekomu prijde nevkusne skejtacke obleceni, nekomzu uple cerne tricko a tlustej stribrnej retez.

me pridje nevkusne oboje, kazdopadne hodnotit sportujici komunitu na zaklade obleceni je dost ulet. To je jako by jsi odsuzoval basketbalisty za to ze nosej XXXL hadry
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:

Co se týče toho crossfitu, vůbec netuším, kde jsi skejťácké oblečení nebo křiklavé kšiltovky viděl. Skejťácké skoro ani nevím, co je. Snad kalhoty s rozkrokem u kolen, ale s tím se špatně i chodí, natož běhá, to pochybuju. Jediný ze špičky, u koho si pamatuju kšiltovku, je Khalipa, ale tam je to prostě jeho styl a navíc, pokud se nepletu má na tom logo Rogue, takže je to hlavně o sponzorovi. Možná Matt Chan měl někdy na fotce kšiltovku a nebo Tyminski ty masařkový brejličky, ale to je všechno záměrný přesah a snaha se odlišit. Hodně lidí se chce lišit. Na hlavním webu jsem v diskuzi viděl, že někdo nemohl pochopit, proč si prý hlavně crossfiťáci berou pod kraťasy dlouhé přilehavé kalhoty. To už mi přijde jako ryzí hnidopišství. Bylo by opravdu potřeba, aby si každý hleděl svého úspěchu a hodnotil co a jak dělá sám a nezabýval se druhými a jestli mají kšilt rovně, kulatej nebo dozadu.


Martin.L napsal:
nekomu prijde nevkusne skejtacke obleceni, nekomzu uple cerne tricko a tlustej stribrnej retez.

me pridje nevkusne oboje, kazdopadne hodnotit sportujici komunitu na zaklade obleceni je dost ulet. To je jako by jsi odsuzoval basketbalisty za to ze nosej XXXL hadry


Asi jsem to nenapsal úplně šťastně, já nehodnotím druhé a neříkám skupina "XY" vypadají/jsou "xxx", ale že mně osobně subjektivně tento styl nesedí. To je jako že mám rád šerm, ale mám prostě svůj názor na chlapy s dlouhými vlasy, jak se to mně líbí nebo nelíbí (ano, jsem divný ). Znovu opakuji, já neříkám nic o nich, neredukuji osobnost nikoho na světě dle kšiltofky, vlasů nebo barvy pleti, jen se sám svobodně uvnitř rozhodnu, jestli v jejich blízkosti chci trávit čas či nikoliv, jestli mi je s nimi dobře, nebo se necítím pěkně. Mě to jen zajímalo, proč to tak je, možná je to jen móda mladých celkově, já tomu nerozumím, proto si nechávám radit od bazzyho

Nicméně, co se týče nějakých rozdílů mezi komunitami v oblasti cvičení, můj názor je následující - každý z nás milujeme železo , překonávání sebe, dosahování nových výsledků, únavu po tréninku, dát si pořádný flák masa po tréninku atd. Vážím si každého, kdo tvrdě cvičí, ať už dělá kulturistiku, fitness, pwl, strongman nebo cf či "funkční trénink". Proto mi přijde dost ujeté, když naopak někdo z jiné skupiny (např. CF či naopak pwl - pouze příklad!) ukazuje prstem třeba na kulturisty, že jsou nefunkční a jedině oni cvičí funkční trénink / mají sílu a to je jediné nejlepší. To mi přijde prostě ubohé. Ať si každý tělá to, co se mu líbí v oblasti cvičení nejvíce. Dát na legpress 300 kg je stejně nefunkční v běžném životě jako to, kolikrát se přitáhnu na kruzích. To stejné říkal Luboš Koumal, to že udělá nějaký rondat, salto je prostě v běžném životě stejně nefukční jako trénink bicepsů. Nemyslím si, že jde říci, že jendo je lepší, než druhé. Já se opravdu jen, přiznávám poněkud nešťastně, ptal, jak to v té komunitě je.
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Freimen


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 8:22 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

Chtěl bych všem poděkovat za pozitivní komentáře, jendo jak je člověk zkušený atd., strašně moc to pro mě znamená a navíc od takových legend diskusního fora Ronnie.cz. Rozhodl jsem se, že zařadím pořádnou objemovku, běhat budu jen 1x týdně a uvidím, jak moc přestojím operaci a podle toho se rozhodnu, samozřejmě jsem závodník, který by to nešel "zkusit", ale vyhrát, musel bych být na 100 %.

Dnes jsem byl právě z této nostalgie cvičit v Blue Gymu, je to posilovna, ve které jsem se nachystal na poslední mistrovství ČR. Miloš Pavlů a Dalibor Hájek začali cvičit v Big1, příště určitě půjdu tam, ale dnes se mi nechtělo vyjíždět autem ve špičce v 18 hod a chtěl jsem si z té nostalgie zajít do Blue Gymu. Trénink byl perfektní, ale řekněte mi, jak tam můžete cvičit? Měl jsem to fitko nostalgicky rád, ale už to je něco jiného, takový bordel, všude rozválené osy, kotouče, gumy, uzávěry. Fitko plné tílkařů, čím huběnější, tím více vyříznuté tílko. 3/4 lidí tílka, ta zbylá čtvrtina lidí takoví ty zpocení strýcové sice s trikem, ale s vyhrnutými rukávy, nechápal jsem . Když jsem přišel, na zemi a na benchi naložené osy s uzávěry, kde jak se ukázalo, už nikdo necvičil. Jediný, kdo tam měl tričko a mikinu s dlouhým rukávem Golds Gym byl také jediný kabrňák, který tam něco pořádného zvedal a cvičil dřepy. A také si to pak po sobě těch 130 kg uklidil...Měl jsem dnes dokonce zkušenost s kašpárkem , který by se hodil do topicu o vtipných příhodách z posiloven. Kašpárek v zeleném nátělníku, který měl na dřepovací tyči naložené jen po desítkách kotoučích, aby to vypadalo mi pak po mé otázce, kolik mu na stojanu zbývá, řekl, že už končí a jde pryč. Já na to, jestli když už končí si ty 4 10kg kotouče na každé straně sundá. Na to mě chytil za jedno rameno a anglicky mi vysvětluje, že už skončil a můžu tam jít. Tak jsem mu s úsměvem anglicky řekl, že OK, ale snad si sundá kotouče z činky. Na to se mi začal opálený/snědý kašpárek smát do obličeje a odešel...To jsem opravdu nechápal. Následně cviičl celou dobu, co jsem tam byl a odjel jsem benche, dřepy, tlaky a doplňky, tak on celou dobu cvičil 90 min biceps a triceps, mezi sériemi si dával pěstí z ruky do ruky, aby se vyhecoval, skutečně fajkus 2

Nicméně super vzpomínky, ale jsem na to už starý, mám rád slušné chování a základní čistotu a pořádek, mrzí mě to, fitko mám v dochozí vzdálenosti a kromě legpressu tam je vše. Ale to neuklízení a tílkaři jsou neúnosní.

Trénink byl super, byl jsem ve fitku po 12 dnech a na to byla síla dobrá, ale samozřejmě Grün kotouče, i když jsem si vybral samozřejmě tu nejtěžší a jedinou osu blížící se olympijské, která tam je.

Trénink:

dřep
1x15x40 kg
1x12x80 kg
4x6x80 kg

mrtvý tah
1x12x50 kg
4x6x80 kg

benchpress
1x15x50 kg
4x6x80 kg

přítahy velké činky k bradě
3x10x40 kg

biceps s velkou činkou v supersetu
3x8x40 kg
francouzský tlak s velkou činkou
3x8x40 kg

cable kneeling crunches
1x25x45 kg
2x15x55 kg

Budu rád za jakékoliv případné rady, kam chodit v Brně cvičit, kdo chodíte z fora na Big1? Velmi rád dám společný trénink
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Korny


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nepřemýšlel jsi o Průvanu? Spíš asi Velkým, ten dolní bývá nabitej, pokud nechodíš cvičit mezi 6-7 ráno jako já Ale je fakt, že to už máš asi z ruky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Freimen - příprava Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: