Frekvence tréninků


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Frekvence tréninků  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Frekvence tréninků
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vaci.nka


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 8:22 pm    Předmět: Frekvence tréninků Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

po dlouhém odkládání jsem začala chodit do posilovny a platím si trenéra. On mi samozřejmě spoustu informací řekne, ale chtěla bych znát ještě názor více lidí, kteří se v tomto víc orientují. Sportuji odmalička, jsem vášnivá cyklistka a minulý rok jsem začala doma silově cvičit s kettlebellem. No po čase jsem samozřejmě zjistila, že doma už se dál neposouvám a vyrazila do fitka. Trenér po pár trénincích zhodnotil, že mám dobrou genetiku a že když vydržím, budou brzy vidět výsledky. ( Ono už teď je vidět, že jsem posilovala a svalové hmoty mám na svojí výšku celkem dost) A teď k jádru věci : chodím třikrát týdně a on říká, že to stačí aby na mě bylo po čase něco vidět. Do toho dvakrát týdně kardio, teď spinning, za chvíli vytáhnu kolo. Stravu mám ok, pracuji v nutriční poradně. A teď otázky.
- Opravdu to bude mít efekt když budu silově cvičit třikrát týdně? Častěji to fakt zatím nedávám, ještě do fitka dojíždím.
- Jaké základní suplementy koupit, aby to trochu rostlo? Protein používám už dlouho, ale v ostatním se nějak nevyznám ( BCAA atd.)
- A poslední dneska jsem odcvičila nohy a chtělo se mi fakt zvracet. Je to normální, že mi je špatně od žaludku až na zvracení? A jedla sem celkem dlouho před tréninkem, právě naschvál, protože minule mi bylo po jídle hrozně těžko. Popřípadě, co si dát před tréninkem fakt lehkého? Po tréninku sem ani nevypila protein, protože bych ho vyhodila. Vím, že tu už asi takové otázky položilo spoustu lidí, ale já sem fakt nováček a ráda si vyslechnu více názorů Moc díky a mějte se fajn
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, zaprve chvalim, ze jsi si najmula trenera. To je vzdycky do zacatku dobre aby jsi se naucila techniku cviku a pochopila trosku vice system toho cviceni. Proc, co a jak.
Prejdu rovnou k Tvym otazkam.

1) Trosku se neoritentuju z tveho dotazu, co je jako ze tvuj hlavni cil? Rikas, chces aby to rostlo (takze narust svalove hmoty), ale tvuj dotaz je ohledne siloveho treninku, ktery urcite na nabirani svalove hmoty neni nejvhodnejsi. Dle je to hodne individualni, jelikoz jsou pripady kdy na sebe muzes nabrat pomerne dost svalove hmoty i pri velmi nizkem poctu opakovani 1-5. Ze zacatku bych se ale drzel klasickeho modelu. Ja osobne pouzivam u klientu pocty opakovani 1-6 narust sily, 8-12 narust svalove hmoty. Verim, ze je vhodne zacit timto stylem a pozorovat jak tvoje telo bude reagovat na silovy trenink vs. trenink na nabrani hmoty.
Zpet k tvemu dotazu. Pokud jde opravdu o silovy trenink a ma hlavu a patu, tak 3x tydne je naprosto idealni co se regenerace tyce o to vice, pokud ve volnych dnech davas extra cardio.

2) ty jsi nutricni poradce, bychom se meli ptat spise my tebe ne? Za me pouze protein + creatin (pokud silovka je tvuj hlavni cil). Pises, ze jsi zacatecnik takze klasicky zacit kvalitni stravou, navysenou porci bilkovin v jidle. Pokud je nedostatek bilkovin, tak je na rade protein napoj.

3) co jist pred treninkem? Experimentuj. Zkus hodinu pred treninkem, zkus 30 minut pred. zkus 5minut pred. Zkus pomaly cukry vs rychly. To jsou veci, na ktere prijdes casem co ti sedi a nesedi. Opet, pozoruju na svych klientech, ze kazdy je velice individualni. Nekdo neji 2hodky predem, nekdo cvici po 5 sushi rolkach a je o fuk. Pro telo je spise vhodnejsi mene jidla predem nebot zaludek jako kazdy jiny sval bude potrebovat pri traveni mnohem vice krve (kontrakce svaloviny) ale ty tu krev chces vetsinou pumpovat do svalu ktere cvicis (tohle uz je trosku hlubsi tema tak to nebudu rozebirat). Kazdopadne kdyz Ti nekdo rekne, musis jist 30min predem treninkem 1 banan a ty se potom pozvracis, tak je uplne jedno jestli ta rada byla dobra ci spatna. na TEBE to hold nefunguje a musis najit jinou cestu.

Snad jsem trosku pomohl. Hodne stesti !! predem se omlouvam za gramatiku a diakritiku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 12:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, děkuju za odpověď.

Spíš mám trochu bordel v těch výrazech, myslela jsem silový trénink = posilování s váhami. Trenér mi samozřejmě tréninky dělí na nohy+zadek, břicho a ruce+záda, břicho. Můj hlavní cíl je nabrat ještě nějakou svalovou hmotu a potom to udržovat, na soutěžení se zrovna necítím. Opakování většinou jedem po 12, max 15 v jedné sérii. Záleží taky jak u čeho, mám třeba dost slabý záda takže tam to chce víc času, než třeba nohy co mám našlapaný z kola.

Neřekla jsem, že sem nutriční poradce, pracuji tu jako recepční a asistentka a o výživu se zajímám, ale ne extra o tu sportovní. Jinak bílkovin mám ve stravě dost, jsem hodně proteinová 0, takže ani nemůžu sníst jídlo bez bílkoviny jelikož nejsem pak nejsem sytá.

S tím jídlem to bude trochu boj, ať se najím jak chci dlouho před tréninkem, stejně je mi pak těžko a nejsem schopná vypít ten protein, což mě štve, protože to většinou ještě chvíli trvá než se dostanu domů k jídlu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj,
taky prispeju se svoji troskou do mlyna
je super, ze sis najmula trenera
nicmene si dovolim (lehce) zpochybnit jim navrzeny trening
podle spousty studii roste sval (neplect s regeneraci) jenom 24-48 hodin
takze pokud cvicis 3x tydne ( predpokladam, ze klasicky Po, St, Pa) je vyhodnejsi cvicit cele telo
( cerpam zde: http://kulturistika.ronnie.cz/c-20531-trenink-pro-chronicke-ektomorfy-i-treninkove-tipy.html
konkretni studie jsou uvedeny zde: http://kulturistika.ronnie.cz/c-14669-vysokofrekvencni-trenink-i-rovnovahou-ke-svalovemu-rustu.html )

druha cast se tykapoctu opakovani
kze dohledat, ze nejlepsi hypertfie bude nasledovat po cviceni s vahou odpovidajici 70% (nekde pisi az 80%) a vice z maxima, coz ale zase malokdy presahuje 10 opakovani (6-8), u nohou by to tech 10-12 byt mohlo

a za treti: to ze se ti po treningu chce zvracet, nebo mas nabehle zily, citis paleni a sval praska neni znamkou toho, ze to byl dobry trening a ze to poroste
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď.

U mě je to právě trochu boj s časem,takže ne vždycky mi to výjde ideálně tam abych chodila zrovna Po,St,Pá. Právě proto mi to takhle dělí a pokud to vychází blbě,tak tam dáváme právě full body.

Co se týká toho opakování,u nohou je to většinou takhle víc,u rukou i méně,ale jak říkám,teď sem začala takže hlavně netahám žádne opravdu těžké váhy.
A k tomu že mi bylo.špatně - to mi bylo teď poprvé takhle zle,ale naopak dneska nohy cejtim tak normálně,žádná brutální bolest se nekoná. Jen mě to zaskočilo tak sem chtěla vědět jestli se to stává. Jindy mám spíš po tréninku pocit plného žaludku takže mi dělá problém vypít ten protein...Když to stihnu do hodiny od konce tréninku,stačí to?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, je super ze mas trenera, tak ho poslouchej a nespekuluj kolem. Fitness je oblast kde na jednu otazku dostanes 10 ruznych odpovedi, kdyz se zeptas 10ti lidi, cemuz defakto odpovidaji ty odpovedi tady, i kdyz to urcite kluci nemysli zle. Nicmene trener vi jak na tom jsi, trener zna tve moznosti a trener te videl cvicit. Z tohohle pohledu ti dokaze trener poradit lepe, nez kdokoliv jiny, kdo o tobe nic nevi a nikdy te nevidel. Dej tomu cas, alespon tri mesice, idealne pul roku. Pokud nebudou vysledky takove jake chces, tak hledej teprve jinde. Neplatis si ho prece pro nic za nic...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi máš pravdu ;) Jen sem chtěla posbírat víc názorů,ale jak říkáš,lepší asi bude dát tomu ještě čas. Každopadne díky!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Ahoj, je super ze mas trenera, tak ho poslouchej a nespekuluj kolem. Fitness je oblast kde na jednu otazku dostanes 10 ruznych odpovedi, kdyz se zeptas 10ti lidi, cemuz defakto odpovidaji ty odpovedi tady, i kdyz to urcite kluci nemysli zle. Nicmene trener vi jak na tom jsi, trener zna tve moznosti a trener te videl cvicit. Z tohohle pohledu ti dokaze trener poradit lepe, nez kdokoliv jiny, kdo o tobe nic nevi a nikdy te nevidel. Dej tomu cas, alespon tri mesice, idealne pul roku. Pokud nebudou vysledky takove jake chces, tak hledej teprve jinde. Neplatis si ho prece pro nic za nic...


A to já bych klidně zaspekuloval, protože narovinu, většina trénérů, co jsem zatím ve fitkách poznal, byli dementi

V základních záležitostech ti rozhodně lidi, co tomu rozumí, nedají 10 různých odpovědí. Ty základní principy se dají vztáhnout obecně.

1) 3x týdně stačí pokud je to fullbody, pokud je to split, je lépe častěji (za předpokladu, že se chceš někam posunovat)
2) pro začátečníka stačí ze suplementů protein
3) že se ti chce po tréninku zvracet dobře není
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to se holt moc nikam neposunu,protoze vickrat tydne fitko nestiham. Takze uvidime co to udela po par mesicich. Myslim ze muj trener uplne dement nebude, ma svuj tym a trenuje uz celkem dlouho a co pozoruju holky pod jeho vedenim co se pripravuji na soutez tak klobouk dolu.
To ze se mi chtelo zvracet - no nejspis budu muset teda zjistit cim to bylo,jak se nejlip najist pred treninkem atd. Kazdopadne diky za odpoved ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaci.nka napsal:

To ze se mi chtelo zvracet - no nejspis budu muset teda zjistit cim to bylo,jak se nejlip najist pred treninkem atd. Kazdopadne diky za odpoved ;)


Pokud se ti chtělo zvracet, což si myslím, že občas takový stav může dojít, mně se to stalo - byl jsem najezený a tahal jsem mrtvoly, břicho tlačil do pásku a pak se mi blejt chtělo - což připisuju pouze nestrávenému jídlu + zátěži.


Někdo potřebuje přes 2 hodiny před tréninkem NIC nejíst, někdo méně. Mně stačí 1 hodina (60-80minut), abych měl pocitově vytráveno. Samozřejmě jde o to, co člověk sní. Dát si 5 vajec, tak potřebuju o mnoho déle, než když si rozmixuju vločky + protein, což je moje předtréninkové jídlo.

Tuky před tréninkem nedávat, ztěžují a prodlužují trávení.

Jak říkám, zkus si něco rozmixovat. Něco s nízkým GI samozřejmě, nějaké smoothie ze dvou banánů tří mandarinek jednoho pomeranče a dvou jablek nebude vůbec ok, přestože si dost lidí myslí, že je to "lehký". Když sacharidy, tak pomalý. Proteiny
se před cvičením hodí vždy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 6:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja vim ze po jidle je tezko pri cviceni,preci jen toho mam celkem dost najezdeneho na kole a tam na tom dost zalezi. Kazdopadne ted posledne sem prave ale jedla dost dlouho pred treninkem. Mozna ze to bylo az moc dlouho a spatne mi bylo protoze sem byla vystavena. Zkusim si udelat nejaky smoothie s proteinem na priste a uvidime co to udela. Diky za radu ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží čeho chceš dosáhnout. Pokud jen dobře vypadat tak s tím jaké sportovní aktivity máš si myslím že se pro ženu dá udělat hezká postava.
Moc namakané holky stejně nejsou pro většinu chlapů sexy.. jediné o co jde u ženské je pevný kulatý zadek, úzký pas a pevná prsa A nakonec to jídlo + genetika je na tohle stejně důležitejší, než jestli chodíš 3x nebo 6x týdně cvičit.
(Pokud je tvůj cíl ale nějaké sportovní výsledky, ta to je samozřejmě úplně jiný příběh.)

Jinak jak říkal Arnold - není pořádnej leg day, pokud člověk nezvrací...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
A to já bych klidně zaspekuloval, protože narovinu, většina trénérů, co jsem zatím ve fitkách poznal, byli dementi

V základních záležitostech ti rozhodně lidi, co tomu rozumí, nedají 10 různých odpovědí. Ty základní principy se dají vztáhnout obecně.

1) 3x týdně stačí pokud je to fullbody, pokud je to split, je lépe častěji (za předpokladu, že se chceš někam posunovat)
2) pro začátečníka stačí ze suplementů protein
3) že se ti chce po tréninku zvracet dobře není

Protein samozrejme nepotrebuje. Zacatecnik nepotrebuje zadne suplementy, zadne fullbody a nesmysly co tu tem lidem hustite do hlavy. Zacatecnik potrebuje naucit se hybat a naucit se jist, naucit se spat, poznat svoje telo. Zacatecnik potrebuje zaklady na kterych bude stavet dal. Tyhlety fitness dogmata ala musis cvicit 3x tydne, zrat bcaa nebo umres na katabolizaci svalu, do toho alespon 6x denne jist, kure, rejze, tvaroh, jsou tak hozne mimo, ze nejlepsi, co muze zacatecnik udeat je neptat se na nic, nikde nic necist a jen poslouchat sveho trenera, jak ty rikas dementa. Ve vysledku ten clovek udela mnohem vetsi pokrok, nez kdyz mu tu ob den budou radit anonymni znalci, co sice nikdy zrejme nikoho netrenovali, dotycneho nevideli, ale vsechno znaji, vsechno videli alespon trikrat a na vsechno maji nejaky nazor...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladislave, bez zneuznanejch rutineru jako ty by to nebylo ono. Dekujeme!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaci.nka


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 12:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Maerlyn0 napsal:
A to já bych klidně zaspekuloval, protože narovinu, většina trénérů, co jsem zatím ve fitkách poznal, byli dementi

V základních záležitostech ti rozhodně lidi, co tomu rozumí, nedají 10 různých odpovědí. Ty základní principy se dají vztáhnout obecně.

1) 3x týdně stačí pokud je to fullbody, pokud je to split, je lépe častěji (za předpokladu, že se chceš někam posunovat)
2) pro začátečníka stačí ze suplementů protein
3) že se ti chce po tréninku zvracet dobře není

Protein samozrejme nepotrebuje. Zacatecnik nepotrebuje zadne suplementy, zadne fullbody a nesmysly co tu tem lidem hustite do hlavy. Zacatecnik potrebuje naucit se hybat a naucit se jist, naucit se spat, poznat svoje telo. Zacatecnik potrebuje zaklady na kterych bude stavet dal. Tyhlety fitness dogmata ala musis cvicit 3x tydne, zrat bcaa nebo umres na katabolizaci svalu, do toho alespon 6x denne jist, kure, rejze, tvaroh, jsou tak hozne mimo, ze nejlepsi, co muze zacatecnik udeat je neptat se na nic, nikde nic necist a jen poslouchat sveho trenera, jak ty rikas dementa. Ve vysledku ten clovek udela mnohem vetsi pokrok, nez kdyz mu tu ob den budou radit anonymni znalci, co sice nikdy zrejme nikoho netrenovali, dotycneho nevideli, ale vsechno znaji, vsechno videli alespon trikrat a na vsechno maji nejaky nazor...


Děkuju za rady a názor Každopádně se teď budu držet toho co říká trenér a uvidíme po čase jaké budou výsledky. Nicméně protein používám už dlouho, takže ten si nechám. S jídlem problém není, spíš se musím naopak hlídat abych těch bílkovin necpala víc než je třeba, mám dost rychlý metabolismus a hodně jím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Frekvence tréninků Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: